Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   268 / 291
(#) Flashrider hozzászólása Szept 6, 2021 /
 
Sziasztok! Köszöntem a válaszokat!
Sajnos kompresszor baja volt neki Hoztak 2 ugyanilyen hűtőt azokból összelegóztam egy hibátlant. Az egyikbe a világítás trafó volt rossz ,a másikban a belső keringetőventillátor. De ellenben azokban meg mind hibátlanul üzemelT a kompresszor.
(#) koczka0 hozzászólása Szept 29, 2021 /
 
Üdv segitséget kérek van egy Samsung amerikai tipusu hütő a normál hütő jegesedik hütő ventilátor befagy és leáll Azt ht hiszem tul hüt tanácsot kérnék hogy mi a hiba? köszi
(#) kaqkk válasza koczka0 hozzászólására (») Szept 29, 2021 /
 
Az 98% hogy olvasztóbetét hőbiztosítéka szakadt meg ,cseréld ki ha egybeöntött akkor betéttel együtt cserélhető .
(#) Manitu007 hozzászólása Szept 30, 2021 /
 
Sziasztok!
Adott egy Ariston Hotpoint EBDH18242F hűtő. A fagyasztó része tökéletes. A hűtő része viszont nem hűt rendesen! Digitálisan állítom a hőfokot. Ha 4 fokra állítom(ez az állítható közép hőmérséklet) szinte folyamatosan megy a kompresszor. Alsó polcon zöldség rekesz felett 5 fok van.
Ha 6-7 fokra van állítva akkor nem megy a kompresszor folyamatosan,de akkor 7 -8 fok van a leghidegebb részen.
Valakinek valami ötlet,hogy mit nézzek meg?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) koczka0 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Köszi a segitséget a leolvaqsztót kivettem azt hiszem az jó szakadást mértem azjó volt-Feszültséget nem adtam rá mert nem tudom hány voltos viszont van a höcserélőn van3db höérzékelö ami gondolom a fütést vezérli azt nem tudom hogy melyik az és hogy lehet kimérni hogy jó vagy hibás.Elöre is köszi
(#) kaqkk válasza koczka0 hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Tudnál egy képet lőni az olvaszóbetétről és a csatlakozásáról ? Azt kéne látni hová kapcsolódik ...
(#) holyamoke2045 hozzászólása Okt 2, 2021 /
 
Szevasztok, jó reggelt.
Vettem egy Whirlpool S20B side-by-side hűtőt. Amikor hazahoztam a fagyasztó szépen lehult - 18°C,a hűtő része pedig +5°C hőmérsékletig. Aztán néhány nap múlva a fagyasztó már csak - 1°C volt, a hűtő pedig környezeti hőmérséklet.
A ventilátor megy, a kompresszor működik, de a hűtés teljesítmény elégtelen.
A szerelő azt mondta, hogy a kompresszor hibás lehet, azt akarja cserélni, mert biztosan elgyengült. Ilyen előfordulhat?
Esetleg ötletetek amerre kereshetném a hiba okát? Segítsetek kérlek, mert a nejem meg nagyon rondán néz rám. Köszönöm szépen.
Esetleg ha lenne valaki, aki a környéken lakik és vetne egy pillantást a gépre, hálás lennék.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2021
(#) kaqkk válasza holyamoke2045 hozzászólására (») Okt 2, 2021 / 1
 
Olvass vissza valószínűleg ugyanaz a problémád mint amit kocka0 -nak írtam ...
(#) Uviktor hozzászólása Okt 2, 2021 /
 
Sziasztok,
Régi "analóg" hűtő-fagyasztónk felső hűtő része gyengélkedett az elmúlt napokban.
Egy leolvasztás már úgyis időszerű volt,leolvasztottuk.
Kompresszora teker,a fagyasztó hűt is,de a felső hűtő továbbra is alig-alig.
Kompresszor forró és hangosabb is most.
Pihentessem fél órát és próbálkozzak vele vagy biztos hűtőközeg hiány?
Vicces hogy a garázsban a fagyasztó 1 hete ugyanezt eljátszotta...most már csak a tersz hűtő maradt...
Üdv!
(#) kaqkk válasza Uviktor hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Amíg a fagyasztó el nem éri a hőfokot a normáltérbe nem jut elég gáz ezért gyengébben hűthet , a fagyasztó élvez prioritást ...
(#) Uviktor válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Szia,
Köszönöm a gyors választ.
Forró kompresszor ház is normális ilyenkor?
Köszönöm!
(#) kaqkk válasza Uviktor hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Igen , normális .Mennyi cucc van a fagyasztóban , és kb mennyi volt a hőmérséklete amikor bepakoltad ?
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2021
(#) Uviktor válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Szia,
Fagyasztó egyenlőre üres és a hűtőben sincs sok minden.
Ideiglenes tárhelyre áthelyezve...
És igazából ez aggaszt,hogy üresen sem tér magához reggel óta...
(#) kaqkk válasza Uviktor hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Mert a levegőt hűtöd (a levegő nagyon jó hőszigetelő) semmi hőkapacitása sincsen . A probléma így az hogy eléri a hőfokot a hűtő át is megy valamennyi hűtés a normál térbe de nagyon hamar visszakerül a fagyasztóhoz . Legalább egy fazék vizet tegyél bele legyen ami "tartja a hideget"
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2021
(#) Uviktor válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Értem.
Sokkal könnyebb lett volna szegénykémnek ha visszatesszük a fagyasztott dolgokat és úgy indítjuk.
Holnap visszaállítom az ideiglenes tárhelyről a jóságokat.
Köszönóm a segítséget!
Szia!
(#) holyamoke2045 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Köszönöm
(#) holyamoke2045 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Szétszedtem, mielőtt bármit vennék hozzá, hogy mi is kell pontosan.

A hőérzékelő lecsúszott a helyéről(nem volt a csövön fixen) az okozhatja ezt vajon?
Most visszatettem a helyére, visszakapcsolom, hátha?!
(#) kaqkk válasza holyamoke2045 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Okozhatta , rögzítsd és próba ...
(#) Budafok hozzászólása Okt 15, 2021 /
 
Sziasztok!

Találkoztatok már olyan jelenséggel, hogy a hűtőszekrény háta belül jegesedik, majd kikapcsolás után egy nappal felpúposodik? Olyan, mint egy keményre fújt nagypárna.... Emiatt a polcok sem mennek be a helyükre, és az ajtó sem csukható be rendesen. (Gorenje, kb húsz éves, ettől eltekintve hibátlan darab)

Ha van ötletetek, mitől lehet, illetve mi a megoldás, akkor azt szívesen veszem!

Köszönöm!
Péter
(#) kaqkk válasza Budafok hozzászólására (») Okt 15, 2021 / 1
 
Most ért az élete végére ... A púposodás attól van hogy a behabosított elpárologtató kilyukadt és a gáz a hátlap és a műanyag burkolat közt rekedt . Pár nap és abbahagyja a hűtést, cseréld le másikra .
(#) Budafok válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Köszönöm a gyors választ!

Üdv
P
(#) motoroska hozzászólása Okt 15, 2021 /
 
Sziasztok.
Van egy 2 éves Bosch NoFrostos hütönk.
Tökéletesen müködött mindaddig, amíg a Bosch márkaszervizes szerelő ki nem jött kicserélni a hütőgép ajtaját hibás ajtótömités miatt garanciába. Az egesz felső ajtót cserélte.
Azóta a hütő LED lámpája nem világit, de a visszajelző ( super, 2-4-6-8as emblémák igen)
A hütő kompresszorja nem zúg.
Megromlik mindenünk benne, mert már kezd csöppögni.
Ha kihuzom a konnektorbol es vissza akkor 1 percig világit es a kompresszor is zug, utána elalszik és a kompresszor is leáll.
Kerestem az ajtó környékén ajtó nyitás mikrókapcsolót, hátha azt elfelejtette visszadugni, de nem találtam semmi kapcsolót ami az ajtónyításra felkapcsolná a lámpát.
Segitetek megfejteni a hibaforrást?
Előre is köszönöm!
(#) StMiklos válasza motoroska hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Szevasz!

Első körben: húzd ki és várj 10 percet és dugd HATÁROZOTT mozdulattal vissza.
Üdv: StMiklos
(#) uniman válasza motoroska hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Pontos típust ugyan nem írtál...de a legtöbb modern hűtőt OFF-ra vagy min. hőmérsékletre állított kezelőszervekkel kellene áram alá helyezni.
Csak ezek után lehet azokat állítgatni. Más esetben a hűtő azt feltételezi, hogy áramkimaradás miatt kiolvad a mélyhűtő (ha kombi a hűtő) rész tartalma, amit ugyebár tilos újra lefagyasztani...
(#) motoroska válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Sajnos nem vált be a 10 perc sem. Úgy sem, hogy a bekapcsológombjat kikapcsoltam és ugy aramtalanitottam.
Ezeknél a modern hütőknél mi érzékeli az ajtónyitást ha mikrokapcsoló nincs sehol sem, még a zsanérnál sem?
Vagy becsukott allapotba is világitana? Aram alá helyezve 1pervig világit, utána hiaba csukom nyitom be, nem világit a led..... Nem tudom a szervizes mit rontott el
(#) kaqkk válasza motoroska hozzászólására (») Okt 16, 2021 /
 
Találkoztam olyan hűtővel aminél egy reed relé volt a "keretben" és az ajtóban volt egy mágnes .
(#) STcastoro hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Sziasztok!Segítséget kérek.Adott egy Pfilips Whiripool 500l fagyasztó ládám.(nem mai darab ) Két kérdésem lenne.Használhatom-e? garázsban télen 0 fokkörüli hőmérsékleten.(Sajnos az energia besorolása nem található rajta,illetve egy fekete ovális részben 3 csillag az elején )A másik problémám,a fagyasztó müxik -29 fok,a kontrollámpa egy idő után kialszik (nálam sárga ) de a kompresszor továbbra is megy.A gyorsfagyasztás nincs bekapcsolva (másik sárga lámpa )Mi tévő legyek.?
(#) kaqkk válasza STcastoro hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Használhatod mínuszban is problémát nem okoz a külső hőmérséklet , a lámpa -10 fok környékén alszik ki de a kompresszor megy 18 fokig ez természetes ....
(#) STcastoro válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Tehát ha jól értem,nincs jelentösége annak milyen energia besolrolásba van a fagyasztó.Ugyan is olvastam több helyen ,hogy bizonyos régebbi tipusokat nem ajánlott hidegben üzemeltetni.Másik: A kontroll lámpa,(jelzö lámpa ) müködése ,vagy nem müködése nincs összefüggésben a komresszor müködésére.Jelen esetben 24 órás próbaüzem alatt tapasztaltak alapján .A fagyasztó bekapcsolása után 2-es fokozaton a jelzőfény 2 óra üzemidő után kialudt de a komresszor tovább ra is megy. a belső hőmérséklet -27 fok.Még mindíg tanácstalan vagyok.Sajnos csak a mellékelt fotón látható adat ismert. A fagyasztó 8 éves,és kivülről van a hőcserélője.
Következő: »»   268 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem