Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   269 / 291
(#) kaqkk válasza STcastoro hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
Előfordulhat hogy a gyorsfagyasztó gomb be van nyomva csak a lámpája nem világít , nyomd meg a sárga "lámpát" ha leáll a kompresszor akkor ez volt a baj . Ha kivillan a sárga fény a gombnyomásra akkor a termosztát hibás cserélni kell .
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2021
(#) STcastoro válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Rendben.Megpróbálom cserélni a termosztátot.A gyorsfagyasztás nincs bekapcsolva,tehát az a hibaforrás nem lehet.Hogy értsem a müködési elvet: Attól,hogy a jelzőfény kialszik( és a kompresszor tovább jár még) lehet termosztát hiba?Bosszantó mert míg a lakásban volt használva jól működött minden.Jelenlegi állapot 2-es fokozat,belső hő -27 fok hátul a hőcserélő langyos,jelzőfény nem világít( a tető felnyitása után kigyullad ,majd egy idő tán kialszik),tehát valamit érzékel.
(#) kaqkk válasza STcastoro hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
A termosztátban 2 kapcsoló van , az egyik a hibajelző az -10 környékén kialszik a másik kapcsolja a kompresszort .
(#) STcastoro válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Mostmár értem.Köszönöm.Veszek egy termosztátot és majd beszámolok.
(#) kaqkk válasza STcastoro hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Viszont ha öreg a gép előfordulhat hogy át van vizesedve az alja ezért "kifele" hűt a termosztát nem tudja érzékelni rendesen a belső hőfokot és azért nem áll le , emeld fel és nézz alá ha vízcseppes netán jeges az alja akkor kár termosztátot cseréni benne ..
(#) StMiklos válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 20, 2021 / 1
 
Szevasz!

Egyszer régi kollégánk (elektromos volt), szólt, hogy meglátogatnánk-e (hűtős társammal), rég találkoztunk meg gond van a garázsban a fagyasztó ládájával ég már a piros lámpa.
Menjünk.. Felemelem, belevágom az ujjam alulról, csurgott belőle a víz.
Az oldala nem volt hideg, legfeljebb hűvös.
Ez baj? Az bizony. Lehet javítani? Nem igazán. Akkor kuka?
Mondom neki, vegyél 10 centis hungarocellt, vágd akkorára mint az alja, kend körül körbe sziloplaszttal és tedd rá a ládát, és igazíts utána sziloplaszttal.
Jót beszélgettünk, 2 nap múlva telefon: elaludt a piros lámpa, rendben ki-be kapcsolgat.

Ez történetesen bejött.. Üdv: StMiklos
(#) kaqkk válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 20, 2021 / 1
 
Találkoztam olyan hűtővel ami új korában bekerült a garázsba és amikor vásárolt a gazda egy újat helyette az aljára felfagyott jégen kitoltam az autóig .... Ez a hungarocellre állítás apósomnál is működött két évig aztán megunta a magas villanyszámlát .
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2021
(#) STcastoro válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Nos nem akartam hosszúra nyújtani az első kérdésem.Most pótolom.A fagyasztó 8 éves,Az előszobában volt használva és klappul müködött de a család úgy döntött vettünk egy újat és ez a régi kikerült a garázsba.KB 6 hónapot pihent mikor egyébb okokból szükség lett rá,így elindítottam és azóta rendetlenkedik.Fagyaszt 2 fokozaton --27 fokra néha a szemből baloldali lámpa (jobban megnézve halvány piros )kialszik de a kompresszor tovább jár.Levizesedve nem lehetettmivel volt ideje kiszáradni.Laikusként a hátsó hőcserélő rácsot kézzel érzékelve az eleje meleg a többi része langyos.Gondolom cirkulál a gáz benne nem gondolom,hogy dugulása lenne,(ezt csak én állítom )Jobb híján beruházok egy termosztátra.ha nem válik be kuka.Ugyan is egy szerelőnek 10 000ft a kiszállási dija +a javitás+az anyag.Nem vagyok garasos (csak kis nyudíjas)így annyit már nem ér.Kösz az eddigi segítséget.
(#) kaqkk válasza STcastoro hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
A víz nem szárad ki a szigetelésből magától évek alatt sem , én inkább arra gyanakodnék hogy kissé gázhiányos a készülék . Porózussá vált az elpárologtató vagy valamelyik cső és csak egy része ment el még a gáztöltetnek , ez magyarázhatja a tűlhűtést lekapcsolás nélkül .
(#) STcastoro válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 22, 2021 / 1
 
Beruháztam egy termosztátra.de azzal is ugyan az (tanulópénz )Ezek után feladom,mert bármi lehet a gond amit távjavítással elég nehéz kiküszöbölni.Gondoltam,hogy egyszerübb a baj.Hiszen végig lakásban volt használva.Jó állapotban tettem ki a garázsba,hogy majd jó lesz valamikor.Kb 6 hónap tárolás után beüzemeltem és ez történt állásába tönkre ment,valami.Köszönöm az eddigi ötleteket nem erőlködöm vele tovább.Üdv.
(#) oregharcos hozzászólása Okt 29, 2021 /
 
Sziasztok! Egy héttel ezelőtt megadta magát a mélyhűtőmben az új termosztát, nem kapcsol be. Az eredeti is így ment tönkre. Vettem egyet és az sem működött. Mindnél az a baj, hogy a 6-os érintkezőnél szakadás van. Arra gondoltam, hogy sok áramot vesz fel a kompresszor, megmértem. Induláskor 6A, üzemben 05A. Szét szedtem a termosztátot, és semmi égést nem láttam a 6-os érintkezőn. Szerintetek mi lehet, miért így mennek tönkre? Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2021
(#) kaqkk válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Mi a termosztát típusa ?
(#) oregharcos válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Szia Kaqkk! Nem tudom melyik szám jelzi a típust? Ezek vannak rajta:
K14/22/50/60 K54/56/58 másik oldalon: K54-H1436/001 alatta:21-02
Ilyen képeket sikerült csinálni.
(#) kaqkk válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
A Rankó szabályzónál ha jól emlékszem a 3 as kivezetés megy a lámpára a 6 os a bejövő fázis 4 es a kompresszor (de kérdezz meg mást is , én már vagy 10 éve nem cseréltem termosztátot)
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2021
(#) oregharcos válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Köszönöm a választ! Még annyit, hogy ha a 6-os érintkezőn nem megy át az áram, lehet, hogy a kapilláris cső kilyukadt, szobai hőmérsékleten a 6-4 között 0-Ohmot kell mérni, nem szakadást? Köszönettel!
(#) kaqkk válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Amikor emelkedik a hőmérséklet a kapillárisban emelkedik a nyomás, akkor kell kapcsolnia . ha eltört kilyukadt a kapcső inkább nyit a kapcsoló ... Alap állapotban jó termosztátnál bármelyik két kimenet közt zárlatot kell mérned .
(#) oregharcos válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget! Akkor jól gondoltam, hogy zárlatok kell mérnem. Sajnos szakadásokat tudok mérni. Megcsináltam az elektronikus szabályozót, még pókháló szerelésben a hűtő tetején van, így mérem be, hogy hol kell kapcsolni. Minden jót!
(#) kaqkk válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Nem lehet hogy kikapcsoltad a szabályzót ? Ha kattanásig tekered kikapcsol és szakadás van mindkét kapcsolónál ...
(#) StMiklos válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Szevasz!

A mélyhűtő termosztátok bekötése más, mert van szignál kimenete, ami a kombiknál nincs.
A szignál gyújtja a piros lámpát, ha a hőmérséklet 5C-al magasabb, mint a beállított.
Azért van a piros, mert a mélyhűtőt, olykor 1 hétig se nyitják, messziről látni kell, hogy baj van.
De alapesetben azért rá lehetne jönni..

Üdv: StMiklos

Ui: kerestem a bekötést, de nem találtam, azért nem szólaltam eddig meg.
Munkahelyemen megvan, de ez mintha a net titkosított információja lenne.
(#) kaqkk válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Idézet:
„de ez mintha a net titkosított információja lenne.”
Igen ezért írtam
Idézet:
„ha jól emlékszem”
(#) StMiklos válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Szevasz!

Nem helyreigazításnak, csak információnak szántam.. Sry.

Amúgy nem értem, miért nem tud sehol átvezetést mérni.
Nem működő gépnél kb. az összes "láb" rövidzárban van, HA(!) be van kapcsolva.
Mondom én, és most jut eszembe, hogy a fagyasztókat nem lehet a hőfokszabályzó gombjával kikapcsolni, azt csak kíhúzni lehet... (Régebben ez "szabvány" volt, nehogy a takarékos háziasszony "minimum" hűtésre állítsa és kikapcsolja, mert akkor a piros lámpa se égne).

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2021
(#) erbe válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Idézet:
„a fagyasztókat nem lehet a hőfokszabályzó gombjával kikapcsolni,”

Biztos vagy benne? 5 forintossal 0-ra lehet tekerni, akkor leáll és nyugodtan le lehet olvasztani. Nehézkes lenne olyankor kihúzni, mert éppen mögötte és nem túl magasan van a dugalj. Először el kellene húzni a faltól.
(#) StMiklos válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Szevasz!

" (Régebben ez "szabvány" volt, nehogy a takarékos háziasszony "minimum" hűtésre állítsa és kikapcsolja, mert akkor a piros lámpa se égne)."
Igen, van olyan mélyhűtőláda termosztát, amelyik ilyen.
Teljesen logikus, le is írtam a miértjét.
Meg azért a mélyhűtő ládákat ritkán kell leolvasztani. Nem egyszerű dolog 3-400 literes láda tartalmát "hidegre" tenni.
Láda: sok felhasználásban hosszú időre tárolnak, ritkán nyitják, és felfelé nyílik, nem zuhan ki a hideg, és jellemzően disznóvágás előtt ürítik ki, olvasztják le.
Ha még megtalálom, megkeresem a belső bekötését a termosztátnak.

Üdv: StMiklos
(#) oregharcos hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
Üdv. Mindenkinek! Köszönöm a válaszokat! Kezdem azzal, hogy nincs kikapcsolva, tekertem az állító gombot, állandóan szakadást mérek. Azért is kérdeztem, hogyha a a kapilláris csővel baj van, akkor hogyan viselkedik? Ennek valóban nincs kikapcsolási lehetősége. Nekem egy álló mélyhűtőgépem van, Candy névre hallgat. Ha direktbe kötöm a kompresszort, akkor lehűt -25 fokig. Ha időm engedi, jövő héten befejezem az elektromos szabályozót.
(#) Joe_001 válasza oregharcos hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Üdv!
A kapilláriscső hegyéneknek be kell érnie az elpárologtatóig, különben a termosztát nem kapcsol ki.
(#) StMiklos válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 3, 2021 / 1
 
Szevasztok!

Itt van amit emlegettem (ígértem) a fagyasztó termosztát kapcsán.
Ez a katalógus, sokkal több oldalból áll, és több, mint 25éves és ma is használható.
Az utolsó oldalon K50, 54, 59, A22 stb. előtaggal a különböző funkcióra alkalmas családok láthatók a meghatározó tulajdonságokkal.
És amiért ez a hozzászólás született, ott van a VS105 termosztát, mint a fagyasztók szabályzója.
Különlegessége a SIGNAL "kijárat", ami a piros hibalámpát (csinálj valamit, mert megromlik az áru!) kapcsolja, ami meg nem engedett felmelegedést jelez.
Normál állapotban, csak meleg gép indulásakor gyullad, aztán belső lehűlve elalszik.
Na meg ha hirtelen megpakolják egy fél disznónyi anyaggal.
A 3. oldalon látható, hogy az az 1 típus, ami ott felül van, melyik típusokat tudja kiváltani.
Ahány kapillárcső hossz, annyi különálló típusjel, sokszor csak ennyi a különbség, vagy csak 1-2C eltérés az alacsony és magas kapcsolási értékek között, felhasználó észre se venné.
És ilyenből van még más családhoz 8 oldal, jóval 2000 feletti típussal...
Ha az adathalmazból valami nem értelmezhető számodra, kérdezz, hátha tudom a választ.

Jó bogarászást és üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2021
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Kiegészítés:

A megadott kapcsolási értékek nem a szabályozott térre vonatkoznak (azért persze van összefüggés), hanem a kapillárcső utolsó 4-8 centiméterének hőmérséklete a megadott mérvadó érték.
Finomság: ez akkor igaz, ha a kpl. termosztátot nézve a tulajdonképpeni kapcsoló membránnak kell a legmelegebbnek lenni. Létezik membránfűtésű termosztát is.
A termosztát csak ezt "látja", másból nem tud "dolgozni", soha nem tudja a berakott söröd hőmérsékletét.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2021
(#) galpet hozzászólása Nov 8, 2021 /
 
Egy régi Gorenje fagyasztószekrényem van, aminek a hátsó hőszigetelt összekötőcsöve kezd felpúposodni. Korom is volt rajta. Valami kezd meggyulladni? Túlmelegszik? Érdemes még javíttatni?
(#) at22 hozzászólása Nov 21, 2021 /
 
Sziasztok! Hozzám került egy felül fagyasztós electrolux hűtő.
Az a problémám vele, hogy a kompreszor nem kapcsol ki folyamatosan megy. Ha le tekerem 1 esre akkor meg áll és kb 10-15 perc múlva beindul. A hűtesel nincs baj jól hűt. Az alsó résznél felül a lámpánál a hátsó fal deres. Nem tudom ez probléma lehet e. Tudomásom szerint ott nem kéne. Szerintetek miért nem áll le?
(#) kaqkk válasza at22 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Állítsd be 1 es re és hagyd békén , ő majd teszi a dolgát . az hogy deres a hátsó fal természetes , ott van a hűtőlap elrejtve .
Következő: »»   269 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem