Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1043 / 1149
(#) proli007 válasza hthomas hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Hello!
Esetleg?
(#) hthomas válasza vargaf hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Idáig én is eljutottam, de nem tudom a pontos számát:
HCPL-4504 vagy HCPL-0454 lehet?
(#) tibistor válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Köszönöm az észrevételt. Már ki is javítottam.
Bár a láb ellentétes oldalát fogta a forrasz, de biztos, ami biztos.
(#) tibistor válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Köszönöm, ez megfontolandó észrevétel.
Kérdezném, hogy ebben az esetben ezt a hibás tápot lecserélhetném egy egyszerű telefontöltő adapterrel, persze megfelelő kimeneti csatlakozó alkalmazásával? (Ugyanis a hibás adapterem címkéjén is 1 A kimeneti áram szerepel, mint legtöbb telefonadapteren.)
(#) tibistor válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Nem hagyott nyugodni a probléma (nem az a fajta vagyok), ezért kicseréltem a hibás ellenállást egy ellenálláshuzal darabbal, és szerencse, vagy sem, a kimeneten megjelent 6,3 V fesz.
Már csak azt nem tudom, a terhelhetőségét mivel tudnám kipróbálni?
Valamint az is kérdéses, hogy ez az alternatív javítás mennyire biztonságos a táplált készülékre nézve?
(#) antiktelefon válasza tibistor hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Egy fusible resistort ne helyettesíts mással, nagyon maximum azonos ellenállással. Ha megy is inkább egy márkás telefontöltőt használj, biztonságosabb és nincs még megbontva.
(#) Patópali válasza tibistor hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
A fusible resistor -hiba, zárlat esetén- megszakad (lásd a saját esetedet) és nem gyullad ki semmi.
Ezért nem helyettesíthető mással.
(#) img válasza tibistor hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Ha ez egy Omron Mx vagy Hx tápja, akkor én egy régi AC-5E Nokia töltőből csináltam hozzá magamnak, ami 5 voltos de valójában 5.8 voltot ad ki és 800 mA-s terhelhetőség van ráírva.
(#) Zoli925 hozzászólása Okt 14, 2021 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Van egy EVIG F10LK típusú eléggé retro fúrógépem és egy olyan kérdésem lenne hogy pontosan milyen szénkefe lenne bele kompaktibilis? A szénkeféket csak egy sima rugó tartja se vezeték se saru nincs rajta.

Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) Gafly válasza Zoli925 hozzászólására (») Okt 14, 2021 / 3
 
Én zsebre vágnám a csutakot, és elsétálnék a boltba.
Gondolom, ha autóval jönnél akkor a Győmrői út a jó, ha pedig vonattal, akkor a Népszinház utca.
Ha nincsen pontosan olyan, akkor be lehet csiszolni a kissé nagyobbat is.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) Egri Frédi válasza Zoli925 hozzászólására (») Okt 14, 2021 / 1
 
Szénkefét "arany áron" lehet venni a kéziszerszámokhoz. Az ilyen "retro" dolgokba a legjobb, ha valamilyen "elfekvő készletből hozzájutsz" nagyobb méretű szénkeféhez és méretre becsiszolod. Finom szemcsézetű polír papírral szépen meg lehet munkálni. ( Igaz, elég koszos, gánya munka ... )
(#) Epu2 válasza Zoli925 hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Az sem baj, ha van rajta kefekísérő és rugó.
(#) tibistor válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
A megoldás az lesz, hogy megpróbálok beszerezni egy, az eredetivel megegyező értékű és funkciójú ellenállást, és azt beépíteni. Bár ezt az adaptert félve használnám az eredeti céljára.
Ezért inkább egy erősebb telefonadaptert fogok használni helyette. (Van is egy 2A-es kimenetű.)
Végül köszönöm neked, és minden kedves fórumtársnak a segítő tanácsát!
Üdv!
(#) Suba53 válasza tibistor hozzászólására (») Okt 16, 2021 /
 
Csak én látom úgy, hogy ennek a nyáknak a furatait mint ha egér rágta volna ki?
Valami nagyon primitív gyártó műhelyben készülhetett az egész. A huzalok csak rá vannak pöttyintve a hátoldalra, még véletlenül sem vesződtek azzal, hogy a meglévő furatokba forrasszák.
Ilyen moslékokkal van elárasztva a világ. Gondolták, hogy a burkolat majd szépen takar mindent.
Gondolom az alkatrészeket hasonló gondossággal válogatták, így nem lehet csoda, hogy normál üzemben feldobja a talpát.
(#) Zoli925 válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 16, 2021 /
 
Értem, mert igazából láttam a neten ilyet kefekisérővel és rugóval:
http://www.szenkefevilag.hu/spd/SZK167/EVIG-furogep-5X6X16-szemes
Csak nem tudtom pontosan, hogy most a kefekisérőt hova is kellene szerelni közvetlen a rugó előtti részhez (képen jelöltem).

Az előző válaszokat köszönöm Gafly, Egri Frédi!
(#) tibistor válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2021 /
 
Én is ugyanígy látom, az adapter nagyon hanyag munka.
Itt a fórumon a "Ki mit épített?" topikban sokkal különb házi készítésű dolgokat lehet látni.
Bár a gyártó és a forgalmazó fel van tüntetve a dobozon, inkább nem "reklámozom" őket.
(#) Egri Frédi válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2021 / 1
 
Az ilyen egyszerű, egy oldalas "NYÁK" lapokat nem üvegszálas anyagból szokták fúrással gyártani, hanem valami cellulóz alapú anyagból egy présszerszámban kipréselik. A "furatok" minősége is ennek megfelelő. A szerszám igen drága, de ha elkészült egy egyszerű présgép is "szarja" kifelé a lapokat, fillérekért. Ha megnézel e PC tápot vagy teló töltőt, az szinte kivétel nélkül így készül. Persze szerszám és szerszám közt lehet és van is a minőségben különbség. Ennek megfelelően a kész lapok is jók vagy kevésbé szépek.
(#) Suba53 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 16, 2021 /
 
Köszi. Hallottam én is erről a fajta nyák lukasztásról. Az biztos, hogy sokkal gyorsabb, mint végig fúrni. De amúgy hibbecsúf.
(#) Egri Frédi válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2021 / 1
 
Álltalában az "egyszer használatos" kategória. Egy ilyen NYÁK lapon igen figyelni kell a forrasztással, mert pikk-pakk feljön a rézfólia az alaplemezről. Csak mi magyarok szeretünk vele - objaktív okok miatt - szenvedni.
(#) Remci hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Ez milyen értékű ellenállás lehet? Multival tök nullát mérek rajta, a guglin meg nem találom.
(#) Régi motoros válasza Remci hozzászólására (») Okt 17, 2021 / 2
 
Persze, hogy nem tudod megmérni multival, ehhez milliohm mérő kell. Értéke = 0.18 Ω.
Azaz 180 mΩ.
(#) NGY válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2021 / 1
 
Idézet:
„nem tudod megmérni multival”

Átlagos multiméterek ellenállásmérés állásában valóban nem tudhat 1 Ohm alatti értékeket értelmesen megmérni.

Viszont ha ugyanazzal a multiméterrel megmér pontosan egy stabil tápfeszültséget (ami nem 230V meg ilyenek, még mielőtt megint belekötne valaki), majd sorbaköti a multimétert az ellenállással és árammérő állásban megméri az átfolyó áramot erről a tápfeszültségről, a két értékből elég jó pontossággal kiszámolható az ismeretlen ellenállás.

Ez volt az elméleti része, a gyakorlati meg az, hogy a milliOhm-ot mérni tudó műszerek általában igen alacsony feszültségekkel dolgoznak, máskülönben masszív Amperek keletkeznének, ami adott esetben a mérendő ellenállás elfüstöléséhez is vezethet.
(#) Remci válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Köszönöm. Akkor jól gondoltam hogy az R18 jelölheti az értéket,csak nem voltam benne biztos.
(#) Remci válasza NGY hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Köszi a tippet. Ezt kis értékű ellenállásoknál alkalmazni fogom.
(#) Egri Frédi válasza Remci hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Mindkét végén beforrasztott ellenállásra nem illik rámérni, mert a "körülötte lévö áramkör" beleszólhat a mérési eredménybe. Egyik lábát forraszd ki, úgy mérj rajta bármit. Ha kiforrasztottad már mérhetsz rajta szakadást is. Az én multim szakadásmérés állásban olyan 20Ω -ig sípol és mutatja a mért ellenállast, 20Ω felett már nem sípol csak ellenállás értéket mutat.
(#) Remci válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Ezt tudom. Csak a képen van beforrasztva, méréskor már kint volt.
(#) Suba53 válasza Remci hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Én az ilyen kis ellenállásokat úgy szoktam mérni, hogy a labortápot beállítom mondjuk 1A áramkorlátra, vagy egy másik ellenállást sorba kötve az átfolyó áramot állítom 1A-re.
És magán a mérendő ellenálláson mérem a feszültséget. Ha elég pontos az áram értéke, akkor a leolvasott feszültség V-ban akkora mint az ellenállás Ohm-ban. Vagy mV-mOhm.
Ezek elég pontosan mérhető tartományok.
Ha sok neki az 1A, akkor 100mA, ugyanolyan jól mérhető.
(#) killbill válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 18, 2021 / 2
 
De, ha nincs pontos árammérő, akkor csak egy pontos ellenállás kell, amit sorba kötsz a mérendő ellenállással, adsz rá feszültséget (áramkorlátos tápról) és a két ellenálláson mérhető feszültség arányából és az ismert ellenállás értékéből kiszámítható a mért ellenállás. Egy osztás, egy szorzás és pontos a mérés. Még a feszültségmérőnek sem kell pontosnak lennie, csak lineáris legyen és ne legyen offszet hibája. Rx = Rref * (Ux / Uref)
(#) Pixi hozzászólása Okt 20, 2021 /
 
Sziasztok,
Valaki tud segíteni ennek az alkatrésznek a beazonosításában? Egy mozgásérzékelőben volt. A másik kèrdés, hogy mit lehetne betenni helyette ami nagyobb teljesítményű?
Köszi!
(#) lóri válasza Pixi hozzászólására (») Okt 20, 2021 / 1
 
Szia! NTE5604-es triak lehet (talán).
Következő: »»   1043 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem