Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1042 / 1152
(#) majkimester válasza NGY hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Köszönöm, így már világos. A nem szabályos keresztmetszetű anyag befogására gondoltam, meg a kúp is eszembe jutott, de a legfontosabb mégis a munkadarab megfordíthatósága. A fenti könyv menet esztergálást említette, de nem feltétlen a menet miatt alkalmazzák ott sem, hanem a másik vég megmunkálása miatt.
(#) granpa válasza NGY hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Jól leírtad. Nekem nem volt kedvem ennyit pötyögni (a tévesztős klaviatúrámon).
(#) NGY válasza majkimester hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Mondjuk épp a menetesztergálás dolgot nem értem, de lehet, hogy csak fordítási hiba.

Én menetet végig zárt lakatanyával esztergálok, így biztosított a lehető legpontosabb visszatállás a következő fogáshoz.
Ha esztegaszívvel hajtom meg a megmunkálandó orsót, elveszítem a rögzített kapcsolatot a főorsó és a vezérorsó között. Ami természetesen vissza tud állni a forgásirány helyreállításával - mármint ha volt lehetőség legalább egy fordulatot (ami csökkenthető 1/3 v. 1/4 fordulatra, hajlított végű szív+tokmány használatával) "túlmenni", és onnan visszafordulni. Ezzel együtt szerintem egy felesleges bizonytalansági faktor - de majd gyakorló esztergályosok megcáfolnak, ha másképp látják.

Érdekesség: angolszász iskola szerint a visszatéréshez oldják a lakatanyát (van értelme, kevésbé kopik a vezérorsó, és pl. a szánnal kézzel tekerve gyorsabban vissza lehet álllni), a következő fogás pontos kezdetét pedig egy menetszámlálóval figyelik, ld. kép alább (mondjuk ez meg felvet problémákat, mert a számláló ténylegesen pontos leolvasásához a vágott menetemelkedéshez képest egész számú áttétel lenne szükséges, az meg általában csak a leggyakoribb, standard menetek esetén teljesül).
(#) granpa válasza NGY hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
A legbiztosabb zárt lakattal visszaállni, a többi "úri huncutság" (egykori mesterem szerint).
A szív is rögzíthető. Után-munkálásnál, kifutó menetes, -adott anyaghossznál, alakos vagy szerelt végnél, etc. (a többi már elfelejtődött ).
(#) tibistor hozzászólása Okt 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy 6 V-os hálózati adapterem használat közben hangos sercenéssel bemondta az unalmast.
Belsejébe tekintve, az RF jelű alkatrész tűnt elhalálozva. A többi alkatrészen és a panelen egyéb nyom nem volt felfedezhető. (Képek mellékelve)
Véleményeteket szeretném kérni.
Jól gondolom-e, hogy az RF alkatrész ellenállásbiztosíték?
Vajjon más alkatrész lehet-e szintén meghibásodva?
Az RF szinkódja megegyezik-e a hagyományos ellenállás színkóddal, azaz az értéke 1 ohm?
Ha ugyanilyenhez nem jutok hozzá, egy 1 ohmos ellenálláshuzal darabbal helyettesíthetem-e?
Normál, üzemszerű használat során miért halt meg az adapter?
Megköszönném szíves válaszotokat! Üdv!
(#) antiktelefon válasza tibistor hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Csak úgy nem ég el az, valószínűleg a kapcsolóelem vagy valami zárlatba ment. Mérd ki a diódahidat, ha ott mindent jónak találsz az ellenállást áthidalva egy soros izzón át próbáld indítani kellő odafigyeléssel. Ha a kondin megjelenik az egyenfesz és a kimeneten nincs semmi, akkor lehet hibakeresni, ha ekkor működik, akkor csakúgy elszállt az ellenállás, de ennek az esélye nagyon kicsi. Ez nem olyasmi amit érdemes javítani, ha nem rutinból megy. (Meg a trafóban a szigetelés és az Y2 kondik sem tűnnek nagyon bizalomgerjesztőnek).
A hiányzó USB csatlakozó alapján nem 5V-os a táp? Persze lehet a kapcsolást módosították 6V-os kimenethez. Amúgy C4 egyik lába érdekesen van beforrasztva.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) Rosszmáj hozzászólása Okt 9, 2021 /
 
Hozzám került egy sziréna. Piros-fekete vezetéken 6 voltról halkan, de szépen vonyít.
Nem tud valaki típust, vagy valamit?
(#) Gafly hozzászólása Okt 10, 2021 /
 
Ennél jobb adatlapot mint ez, tud valaki OMRON G5LE-1-VD12VDC reléről?
Engem a névleges tekercs ellenállás, meghúzási és ejtési áramtartományok érdekelnének. Erről viszont eddig semmit nem találtam.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Nálunk ez mérésgyakorlat feladat volt. Még tán megvannak a jegyzeteim, jegyzőkönyveim.
(#) bitmixer válasza Gafly hozzászólására (») Okt 10, 2021 / 1
 
A Lomex oldalán ezt találtam.
(#) Gafly válasza bitmixer hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Köszönöm szépen, pont erre volt szükségem.
Akkor tényleg ennyire kis árammal tartva marad.
Koncepciót kell váltanom.
(#) frenkiboy80 válasza hg6dab hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Szia! Sajnos nem vagyok ennek mestere ha valaki segítetne benne készitettem az ellen oldalról fotót. segítségeteket előre köszönöm!
(#) hg6dab válasza frenkiboy80 hozzászólására (») Okt 11, 2021 / 2
 
Sajnos ez távolból nem fog menni. Visszarajzolás közben többször forgatni kéne a panelt, hogy kiderüljön melyik láb hova csatlakozik. Addig nem lehet megmondani melyik típus lenne jó. Ráadásul más is tönkremehetett, amit ki kéne tudni mérni. Ha nem vagy biztos abban amit csinálsz, inkább ne csináld. Bízd szakemberre!
(#) bitmixer válasza frenkiboy80 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Esetleg próbáld meg a bekötését összevetni az NCP105x típusokkal, ha a Pipi által javasolt LNK3xx nem klappolna.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
(#) zsozso72 hozzászólása Okt 11, 2021 /
 
Ez egy kivezérlésjelző, ezt tudom viszont a bekötéséről fogalmam sincs, ebben kérnék segítséget.
(#) pipi válasza zsozso72 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
BA658-ra ad találatot a gugli...
pl: https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_ba658.html
visszarajzolgatod
(#) tibistor válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
A készülék (vérnyomásmérő) amihez az adaptert gyárilag mellékelték 4db AA elemmel működik, tehát 6 V-os. Az adapter panelján viszont látható, hogy eredetileg 5V-osról átalakított valami. Talán pont azért szállt el, mert nem igazították a nagyobb terheléshez, csak a magasabb feszültséghez.
A diódahíd kimérésénél mind a négy dióda épnek mutatkozott, viszont az összeépített panelen az egyéb hibakeresés már meghaladja a tudásomat és felszereltségemet. Bár a panel nem túl bonyolult, még egy tranzisztor, egy optokapu, négy db dióda, pár passzív elem van benne, de ennél tovább nem tudok jutni.
Egyébként sem kockáztatom egy esetleges hibás lépéssel magának a vérnyomásmérőnek az épségét.
Köszönöm a válaszodat.
(#) nedudgi válasza tibistor hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Egy vérnyomásmérő simán működik négy NiMH akkuról, így egy 5V tápegység kielégíti.
Négy vadonatúj elem bőven meghaladja a 6V feszültséget, inákább a 7V közelben van.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
(#) Zsora válasza tibistor hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Ahogy nézem, a C4 elektrolit kondi egyik lába - gyárilag - nincs beforrasztva.
Antiktelefon is tett megjegyzést erre.
(#) Gafly válasza Zsora hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Lehet benne valami.

C4.PNG
    
(#) granpa hozzászólása Okt 12, 2021 /
 
Ki tudja ez mihez való?
(#) zsozso72 válasza pipi hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Nagyon szépen köszönöm, nekem még a kijelzőre is volt találatom. Viszont nem visszarajzolni vagy találgatni szeretnék. Ezért kértem volna itt segítséget, amúgy nagy valószínőséggel egy Pioneer CT-F650 kijelzője lehetett.
Ha esetleg valaki tudna információt a bekötéssel kapcsolatban, nagyon hálás lennék.
(#) vision61 válasza zsozso72 hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Szia!

Innen letöltheted: CT-F650

(Ha nem vagy tag, akkor is letölthető, csak akkor 1 percig várakoztat, és utána indul el a letöltés.)
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2021
(#) uniman válasza zsozso72 hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Tuti nem annak a kijelzője ! Bővebben: Link
Persze még az elejét meg sem mutattad...
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2021
(#) zsozso72 válasza uniman hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
És valóban, 3 készüléket hozott fel amiben szerelték, szerelhették. Technics RS-M11; Pioneer CT-F650; Thomson A-8001.
(#) frenkiboy80 válasza bitmixer hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Lehetséges, hogy Pipi adta meg a megoldást, mert még az IC-n látszik egy 4es elötte talán 0 rajzolodik ki így a tippem LNK304-es

LNK304
(#) jethro válasza frenkiboy80 hozzászólására (») Okt 12, 2021 / 1
 
Az a 7lábú IC ami főlrobbant benne, az egy táp IC.TNY,vagy valami hasonló pl LNK.
(#) Patópali válasza frenkiboy80 hozzászólására (») Okt 12, 2021 / 1
 
A primer körben ne feledd el kicserélni az összes elektrolit kondenzátort. Nem egy összeg és nem kell méricskélni pláne ha nincs megfelelő műszer. Az eldurrant mellett a többi sem valószínű, hogy 100 -as.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2021
(#) hthomas hozzászólása Okt 13, 2021 /
 
Sziasztok,

Újra a segítségeteket szeretném kérni:
Be tudjátok azonosítani ezt az optocsatolót?

opto.jpg
    
(#) vargaf válasza hthomas hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
V454 optocsatoló
Minden amit tudni szeretnél a V454 optocsatolóról.
Következő: »»   1042 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem