Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3330 / 3549
(#) jdani hozzászólása Okt 21, 2021 /
 
Üdv. Valamiféle csiszoló eszközt keresek gerenda lecsiszolására.
Vannak régebbi piszkos gerendáim, amiről a felső réteget le akarnám marni-csiszolni.
Hirtelen ami eszembe jutott, valamiféle csiszoló korong flexre.
Van itthon rezgőcsiszoló, amire dörzspapírt kell tenni. Nem jó, mert csak rezeg, gyenge a hatás, és csak betapad a papír.
Nem szépen kell a gerendát lecsiszolni, nem díszgerendának megy, tetőn lesz. A felületét akarom csak ,, letakarítani,, hogy le tudjam aztán alapozni rovar ellen.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2021
(#) nagym6 válasza jdani hozzászólására (») Okt 21, 2021 / 1
 
Lamellás csiszoló sarokköszörűbe, ami a csatolt képeden is van alul. Gyorsan viszi, nagy felületekre jó. Szép felületet nem igazán lehet vele, de nem is az kell neked. Minél durvább szemcsézetű lesz oda jó.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Sarokcsiszolóba lamellás korong jó de vigyázni kell vele, nagyon rövid idő alatt nagyon vastag réteget képes lekapni.
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Nem tudom, nem értek hozzá, ezért kérdem, de kB ez lett volna az utolsó amit veszek. Ez is végül valamilyen dörzspapír egy korongon nem? Nem tapad be? Tartós?
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Dörzspapír darabok korongon. Én próbáltam már fát csiszolni vele, tényleg odafigyelős mert pillanatok alatt gödröt lehet vele marni a fába. Ha fordulatszámszabályzós a sarokcsiszoló, akkor jó lehet. Ha nem, és van ismerősnek/rokonnak kézi gyalugépe, én azzal csinálnám. Gyalugépen be lehet állítani mennyit szedjen le.
(#) Gafly válasza jdani hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Ha még nincsen beépitve, akkor áztatnám. Különösen ha több darab.
A flexes csiszolókorongnál számitsál arra, hogy minden testnyilásod tele lesz fűrészporral, ami nem akkora élvezet.
(#) Frankye válasza jdani hozzászólására (») Okt 22, 2021 / 1
 
Esetleg szóba jöhet még a szalagcsiszoló is, bár nem annyira haladós, mint a lamellás korong, cserébe nem mar bele annyira könnyen a fába.
A lamellás is megtelik, de nem annyira gyorsan, hogy ne lehetne használni. Ugyan ez a helyzet a szalagcsiszolóval is. A rezgőcsiszoló/excenter csiszoló nem az ilyen "durva" munkákhoz való.
A lamellással viszont tényleg óvatosan kell bánni, nagyon könnyen belekap a fába. Főleg, amikor még friss a dörzspapír rajta. Ahogy kopik, úgy egyre kevésbé hajlamos belemarni, de akkor is ésszel kell használni. Viszont nem megy annyira hamar tönkre, hogy egy gerenda után cserélni kelljen.
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Nekem tépő záras csiszolóm van sarok csiszolóhoz.
(#) FIGIRI válasza jdani hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Inkább a festék tömíti el, sima fát csiszolva nagyon tartós, csak nem kell nagy erővel rányomni.
(#) mnyugger válasza FIGIRI hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Többféle van. Fához, fémhez. Erre figyelni kell.
(#) mateatek válasza Frankye hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Idézet:
„A lamellás is megtelik, de nem annyira gyorsan, hogy ne lehetne használni. Ugyan ez a helyzet a szalagcsiszolóval is.”


Ha gyantával telik el a csiszolópapír, akkor plexi lap élét rányomva a papírra, meg lehet tisztítani. A plexi lap élét a működő gép papírjára erősen rá kell nyomni. Ettől az nem csak kopni, hanem melegedni is fog. A megfolyósodó plexibe beleragad a gyanta és majdnem újszerűen tiszta lesz a papír. Megjegyzem, hogy csak begyantásodott papíron használtam eddig, festékessel nem és szalagcsiszolóval.
(#) FIGIRI válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Sose nézem, leveszem a boltban a polcról azt kész... ugyanazzal élezem a kapát meg csiszolom a deszkát, sose néztem hogy fa vagy fémhez való...
(#) nagym6 válasza jdani hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Ha vizes a fa, betapad betelik hamar. Csak szárazhoz jó.
(#) jdani hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Üdv. Megoldást keresek egy Samsung A70 telefonról, amikor törött a kijelzője, és PIN védi a telefont, hogy tudnám az adatokat átmásolni a gépbe?
Ha csak rádugom USB-t, a gépen nem jelenik meg semmi, míg nem nyitom ki a telefont.
Van valamlyen Samsungos program, amit ezt tudná kezelni, ahol a gépen be tudnám írni a telefon pin kódját, és így felondódna?
(#) Transztyuszeres hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Sziasztok!

Kaptam 2 hetes büntit egy apróhirdetés miatt, jogosan.
Nem olvastam el figyelmesen a szabályzatot (a törvény nem ismerése nem mentesít...)
Ezúton elnézést, hogy dolgoztattam a moderátorokat.
Így jártam.
(#) bbb válasza jdani hozzászólására (») Okt 24, 2021 / 2
 
Csak a kijelző tört be, de az érintő működik? Mert vakon is fel lehet oldani ezeket működő érintővel, ha jó helyre nyomkodsz Viszont ez a youtube video segíthet rajtad: Bővebben: Link
(#) Villanymozdony hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Sziasztok!
Autó hűtőfolyadékát ioncserélt vízzel szokták hígítani, pedig az nem desztillált, hanem ioncserélő gyanta segítségével elvileg "kicserélik" az ionokat olyanra, hogy ne épüljön fel vízkőréteg a motorban. Kémiailag ugyan lágy, de ha jól gondolom, az ioncserélt víz mégse olyan mint a desztillált?
(#) Bakman válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 24, 2021 / 2
 
Jól gondolod. Az ioncserélt víz lágyított és nem desztillált víz. Ugyanakkor javaslom, hogy bekevert fagyálló folyadékkal tölts rá a meglévőre, a desztillált vízzel valószínűleg rontod a fagytűrő képességét.
(#) Villanymozdony válasza Bakman hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Előre szoktam keverni, mármint fagyálló koncentrátummal keverek desztillált vizet.
Igen, desztillált, mert nem a bolti ioncserélt vizet töltöm bele, hanem klíma kondenzvizet. Előtte felforralom, hogy az oldott oxigén kimenjen belőle.
(#) Egri Frédi válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 24, 2021 / 2
 
Az ion cserélt víznek ugyan akkora a "só" tartalma, mint az alapvíznek, amiből készült de más a só összetétele. Az alapvíz Ca2+ és Mg2+ tartalmát cserélik le Na+ ionokra, mely nem válik ki a felületen vízkő formájában.
(#) jdani válasza bbb hozzászólására (») Okt 24, 2021 / 2
 
Pont úgy lett. Kijelzőn abszolút nem látni semmit, de az érintés megy. Na most megnéztem hogy néz ki, hol helyzekednek el a számok a kijelzőn egy gugli keresés alapján. Ha épp számot nyomok, rezzen a telefon. Namost kezdtem alulról, mikor fog rezzenni, tehát mikor nyomom be a 0 számot.
Ugyanezt felülről, mikor fog rezzenni, és ugyanezt oldalról. Tehát megvannak a legfelső, legalsó, és oldalsó számok poziciói. Ez szerint fel tudtam írni a telefonra a számokat, és feloldani a telefont. Egyből működött
USB csatlakoztatása után, még egy felugró ablakon engedélyezni kellett a PC megosztást, ezt csak kb jobb alsó sarokba kattintva el is találtam
(#) szs válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Idézet:
„jól gondolom, az ioncserélt víz mégse olyan mint a desztillált?”

Jól gondolod, nem az. Csak ugyanazt jelenti a hűtőfolyadéknak, a hűtődnek, mintha az lenne benne. De ha van kuktafazekad, néhány méter rézcsöved (vagy akár kész pálinkafőződ), desztillálhatsz vizet, jó móka.
(#) Egri Frédi válasza szs hozzászólására (») Okt 25, 2021 / 1
 
Így valóban lehet házilag desztilált vizet "lepárlani" csak kb. 3x annyiba kerül, mint a gyógyszertárban megvenni ...
(#) szs válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Valóban. De tényleg jó móka. Mint az otthoni kenyérsütés. (Az mégcsak nem is mindig sikerül)
(#) Rosszmáj válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Na ja. Múltkor vettem deszt. vizet a patikában. Mire hazaértem, ioncserélt víz lett belőle
(#) sargarigo válasza Rosszmáj hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Én a párátlanító gép kondenzvizét használom erre. Legjobb
(#) Egri Frédi válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Az - leszámítva a lakásból belekerült port - jó közelítéssel desztilláltnak mondható.
(#) Egri Frédi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Azt hogy csináltad ?
(#) rolie válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Szerintem desztillált vizet kért, és hazáig nem nézte meg mit is kapott.
(#) Rosszmáj válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Ahogy rolie írta. De már a patikáriusban sem bízhatok?
Következő: »»   3330 / 3549
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem