Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1049 / 1149
(#) Tomi111 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Nov 14, 2021 / 1
 
Szerintem is tudná a nullázást, ahogy gg630504 írja, legalábbis egy próbát megér! Az R3 - 1kOhmos ellenállás benne van a nulla felé. Az R2-és C2-t kellene pótolni és a J4-et rákötni a P pontra (fázis) . Kiderül mit reagál. Tennék be pl. 100nF-ot és ellenállással indulnék úgy 220k-100kOhmtól lefelé, figyelném nulláz-e. ( 47k-33k alá azért nem mennék)
U.i: abból gondolom, hogy van funkciója, mert az R3-at betették.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2021
(#) andrÁSZ válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Szia, köszönöm megpróbálom remélem nem fog elszállni !
Ahogy nézem még elég sok alkatrész hiányzik belőle azoknak talán nincs ehhez köze .
(#) Imi68 válasza Patópali hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Sajnos elég sok a furatgalván. A három 1 Ohmos ellenállás a Fet source lábán a másik a relén és a kisebb egyenirányítón negatívján van. Nem egyszerű nyák! A Fet drain lába a nagyobb egyenirányító és a puffer kondenzátor negativ lábán van.
(#) Patópali válasza Imi68 hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
A második és a negyedik képről csinálj egy kicsit nagyobb részről képet, de előtte mosd le a panel alját legyél szíves, mert nem látni tisztán a fóliát.
(#) blasz hozzászólása Nov 15, 2021 /
 
Sziasztok nem tudom jó helyre irok-e. Van egy simsonom és a 6v világitó tekercsét szeretném 12 voltra tekercselni,ezt ugy eltudom érni hogy a meglévő tekercsre rátekerek?Vagy át tekerem az egészet?Tudom lehet kapni de a barkács öröme ugye....
(#) NickE hozzászólása Nov 15, 2021 /
 
Ez mi lehet? Műszer semmit nem jelez sem ellenállás mérésben, sem diódavizsgálattal. Minimális kapacitása van, de nem kondinak nézem.

5ahya.jpg
    
(#) Gafly válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Ránézésre rá is férhet pluszban...
(#) blasz válasza Gafly hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Erre gondoltam én is.6v a rendszer de 12v izzok vannak benne,hátul nem is érdekes,de elől nincs meg a gyári 6v foglalat,az meg 5000ft kerekitve.Inkább hozzátekerek a vil.tekercshez.
(#) Patópali válasza NickE hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Talán segít:
https://www.s-manuals.com/smd/yg

https://www.s-manuals.com/pdf/datasheet/s/m/smaj_littelfuse.pdf
Supressor dióda/túlfeszültség levezető.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2021
(#) NickE válasza Patópali hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Köszi, igen, ez lesz az!
(#) mraulajos hozzászólása Nov 16, 2021 /
 
Hali! A képen látható R1 ellenállá, lehet 1ohm os biztosíték?
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Lehetséges. Ránézésre nem nagyon lehet megkülönböztetni egy normál ellenállástól a biztosító ellenállásokat.
(#) Suba53 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Inkább valami áramkorlátozó szerepe lehet. Mekkora áram kellhet egy ilyen 1ohmos ellenállás felrobbantásához, hogy biztosíték funkciót lásson el?

Meg akkor talán F1-nek jelölnék, nem R1-nek.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2021
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
1 ohm 1 % ellenállás.
(#) Remci válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
De ha jól látom a képen,akkor az ellenállás alá be is van írva az értéke.
(#) Gafly válasza Remci hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Szömed mint a sasé.
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Nov 16, 2021 / 2
 
Ja,olyan csipás
(#) Patópali válasza Bakman hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
A fuse ellenállások szürke cement szerű burkolatúak.
(#) Remci válasza Patópali hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Nem feltétlen. Vettem már bíbór színüt is.
(#) Patópali válasza Remci hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Sajna lemaradt az - általában - szürke. A burkolat milyensége, anyaga a lényeg. ( nem gyúlékony).
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2021
(#) MD_Pepe hozzászólása Nov 20, 2021 /
 
Sziasztok! Ez egy kis túláramvédő, ha jól sejtem, de ilyen néven nem találok ilyet sehol sem. Szerintetek milyen néven keressem? Köszönöm!

6A250VAC.jpg
    
(#) mnyugger válasza MD_Pepe hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Más néven biztosíték.
(#) uniman válasza MD_Pepe hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Le van törve a reset gombja?
"Termikus túláram védőkapcsoló" Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2021
(#) MD_Pepe válasza uniman hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Nincs letörve, inkább úgy mondanám, hogy csak kamu gombja van. Ez egy olcsó kínai gyepszellőztetőben volt, és kb. 5 kapcsolást bírt.
A linkelt változatnál meg kell nyomni a gombot, ha vissza akarom állítani? Inkább olyan lenne jó, ami magától visszaáll, mert ez teljesen be volt építve, nem lehetett kívülről hozzáférni. Vagy lehetne persze külső is, de akkor valami nagyon porálló kell, mert erősen poros a környezet, amikor tolom a gépet.
(#) Remci hozzászólása Nov 21, 2021 /
 
Üdv!
A képen látható alkatrész tudom hogy potméter, csak megerősítést szeretnék kérni az értékével kapcsolatban. 15 KΩ és B-s,ugye? Csak azért kérdem,mert a két szélső lábon 89KΩ-ot mérek.
(#) pipi válasza Remci hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Elvileg
Középállásban a szélekhez képest mennyit mérsz? Gyanús hogy elkopott/elkorrodálódott
(#) Remci válasza pipi hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Gondoltam,de biztos ami biztos . Össze vissza mutat mindenféle értéket, akár merre tekerem, nem úgy ahogy egy rendes potméterhez illik. Kenyér pirítóban volt,nem akart ki kapcsolni a beállított értékeknél, csak ha az ember megnyomta a kikapcsoló gombot. Most már csak kerítenem kellene valahol egy ugyan ilyet. Vagyis jobbat
(#) andrÁSZ válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 22, 2021 / 1
 
Szia, igazad lett, mindent úgy csináltam ahogy leírtad, kb. 80 K-nál NULLÁZOTT!
Nagyon köszönöm, végre sikerélmény!
(#) Tomi111 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Nov 23, 2021 /
 
Én meg már aggódtam, hogy tutira tönkrement a cucc az ötletem alapján! Bár ha az enyém lett volna is kipróbáltam volna. Örülök, hogy sikerült! Már csak smd alkatrészeket kell beépíteni és kívülről is nullázható.
(#) győriattila hozzászólása Nov 24, 2021 /
 
Sziasztok. Segítsetek már légyszíves.Van egy Pioneer F-656 tuner ,és van benne a képen látható hangoló ,amiben van 2 darab "hernyócsavar" . Külső átmérő 5mm. Hosszát nem tudom ,mert nem merek hozzányúlni , még működik úgy-ahogy .El van repedve mindkettő .Hol tudnék ilyet venni ,esetleg valkinek van-e eladó .Előre is köszönöm

f-656 err.jpg
    
Következő: »»   1049 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem