Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1048 / 1152
(#) andrÁSZ hozzászólása Nov 13, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, a napokban bontottam egy jó üzemóra számlálót!
230 V üzemi feszültséggel működik szépen ,használni viszont csak akkor tudom
ha sikerülne nullázni.Gondoltam hogy a hármas négyes láb erre szolgál, de 6 perc
rővidzárra sem reagál.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza andrÁSZ hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Nem biztos, hogy lehet nullázni. Ezen funkció opcióként szerepel az adatlapban.
(#) Tomi111 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
A Bakman által csatolt adatlapot nézve a 4-es láb lenne a reset a tápra kötve( 1-es láb), de ahogy nézem a típusában az N betű a Non resettable-t jelöli.
(#) Sipy hozzászólása Nov 13, 2021 /
 
Sziasztok! Kellene nekem egy olyan megoldás mint az optocsatoló, csak nagyobb teljesítményű (szerintem 10 amper körül) . Két kondenzátort kellene ciklikusan sorba kapcsolnia és így kicsit bonyolult a bázis-emitter feszültséget megoldani. Létezik ilyen megoldás? Vagy muszáj lesz külön tápot használnom ahhoz az egy tranzisztorhoz?
(#) kaqkk válasza Sipy hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Úgy hívják : szilárdtest relé
(#) Bakman válasza Sipy hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Milyen feszültségekről van szó?
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Én nem néztem adatlapot. Csak elgondolkodtam rajta: egy jó üzemóraszámmláló/kilométerszámláló akkor korrekt, ha nem lehet csak úgy nullázgatni (mint ahogy mi a KAMAZ-ét állítgattuk egykor). Kb úgy lehet ezt (nézetem szerint) nullázni, ha bontom a burkolatot. (Burkolaz szét, kisakku ki, kisakku vissza.
Az pedig meglátszik, ha szét volt feszegetve. Így a jó.
.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2021
(#) Sipy válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
KB 12 voltot kell kapcsolni
(#) Sipy válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Köszi, de az nem ugyanaz mint az ssr? Mert azt már néztem és abból a mondatból hogy "nulla átmenetnél kapcsol" arra következtettem hogy az váltakozóáramhoz jó inkább.
(#) Bakman válasza Sipy hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Van egyenáramú SSR is de a többség AC-t kapcsol. Előbbi igen drága, utóbbival lehet DC-t bekapcsolni, ki már nem. A legegyszerűbb megoldás egy extra tápegység közbeiktatása. Viszonylag megfizethető áron lehet kapni leválasztott DC/DC konvertereket.

Mi lesz ez, ahol két kondnezátort kell időnként összekapcsolni?
(#) Sipy válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Igen, néztem hogy nagyon drágák sajnos. Viszont van vagy két zsák kapcsolóüzemű adapterem, mindenféle feszültségű úgyhogy fel lesz áldozva valamelyik. Egyébként egy tesla switch áramkört gondoltam át más megvezérléssel. Korábban már kísérleteztem vele elég jó eredményekkel, de nem volt az igazi. Most már így kb 20 év után már sokkal több lehetőségem és tudásom van hogy remélhetőleg jobbra megépítsem.
(#) andrÁSZ válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget, az adatlap alapján ez tényleg nem nullázható!
Marad a bontás, meglátjuk mi marad belőle!
(#) Imi68 hozzászólása Nov 13, 2021 /
 
Sziasztok! Valaki tudja esetleg hogy ez MosFet vagy tranzisztor? Güde 155/6W Hegesztőben van
(#) nedudgi válasza Sipy hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Nem tudni, milyen frekvencián kapcsolgatnál, de megkérdezem, hogy van-e akadálya annak, hogy darlington tranzisztort, vagy FET-et használj?
(#) granpa válasza Imi68 hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Mérésre gondoltál? Mondjuk a FET is tranzisztor, legalábbis a neve szerint.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2021
(#) Imi68 válasza granpa hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Bocsáss meg. Ha jó volna nem kérdeztem volna.Mértem! 23pikofaradot 1-2 láb között.
(#) Suba53 válasza Imi68 hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
A WXDH egy félvezető gyártó. Power feteket, IGBT-ket, meg hasonlókat gyárt.
Én első tippre egy IRF740-esnek megfelelő fetet gondolnék.
(#) Imi68 válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Köszönöm a választ! Elsőre én is erre gondoltam,de n-csatornás Fettel nem működött. Bd250c pnp tranzisztorral igen, sajnos szerintem a szabályzó Ic is rossz lehet. Állandó fordulaton megy a huzal előtoló motor, vagyis a fokozatkapcsoló beállítása szerint, mert a dióda hídról kapja a tápot.Nem tudom terhelve hogy viselkedik,mert huzalt nem hozott a tulaj.
(#) granpa válasza Imi68 hozzászólására (») Nov 14, 2021 / 1
 
Elnézésedet kérem, de nem tudtam milyen állapotú. Azt hittem csak ismeretlen, a hiányos felirat miatt. Meg már késő is volt. Amúgy FET-re gondoltam én is, de eszerint nem.
(#) Suba53 válasza Imi68 hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
És amúgy zárlatokat mérsz mondjuk a D-S között oda vissza?
(#) uniman válasza Imi68 hozzászólására (») Nov 14, 2021 / 2
 
Elérhető az adatlapja...

WXDH_740.pdf
    
(#) Sipy válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Fet lesz belőle. Nem tudom hogy mekkora frekvencia lesz de alacsony. Szkóppal fogom belőni meg avr-el.
(#) andrÁSZ válasza szs hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Szia, a bontás elég könnyedén ment, viszont nem sok eredménye van én úgy látom ebben nincs akku!Esetleg ti láttok benne? A kijelző alatt nincs semmi csak a chip.
Valószínű a chip memorizálja, gondolom! Másik megoldásom direkt bekötöm és egy év múlva eléri a 10 000 h-t ott már annyira nem zavar honnan veszem nullának!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2021
(#) Bakman válasza andrÁSZ hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Itt a chip végez minden feladatot, nem lehet nullázni, pláne ha a programjában sincs ilyen opció.

A mási opció, hogy felírod a kezdő óraállást és onnan számolsz mindent.
(#) gg630504 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
A J4-hez csatlakozna R2 C2, ha volna. Ha pótolva lenne...
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2021
(#) pipi válasza andrÁSZ hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Van ott egy kvarc benne, ha nagyobb frekisre cseréled, esetleg hamarabb tudod "nullázni"
(#) Imi68 válasza uniman hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Köszönöm a segítő szándékot! Úgy néz ki ez tényleg az az adatlap. Már csak azt nem értem miért van a drain láb negatív tápon és miért csak pnp tranzisztorral illetve p-csatornás mosfet-tel működik . De mindegy is mert a vezérlő Ic CD4089UBM is rossz lehet,mert a fordulatszámot nem lehet szabályozni. Vagy új panel vásárlás lesz, vagy építek egy szabályzót független táppról.
(#) Patópali válasza Imi68 hozzászólására (») Nov 14, 2021 / 1
 
Leírásod és elképzelésem szerint a p struktúrás alkatrészek vezérlő bemenetére( bázis, Gate) adott hibás vezérlőjel (esetleg zárlatból adódóan) nyit ki és ezért indul a motorod teljes fordulaton.
Ha csak a CD4089 halt be az kapható és cserélhető. Előtte tisztázni kéne, hogy tényleg rossz -e? Elképzelhető a fet zárlata miatt a gate -en keresztül kinyírta a Cd4089 kimenetét
Méricskélj.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2021
(#) Imi68 válasza Patópali hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Köszönöm a válaszod! Igen ez az elképzelésem, tényleg kapható az Ic csak az smd változatot nem találtam.A furat szereltet meg bevezetékelni ,igen az is egy lehetőség. Hogy mi volt még rossz a panelon? A védő dióda 3db párhuzamos 1 Ohm 1Wattos ellenállás 1 M6 kódú smd pnp tranzisztor a Fet szakadt volt ebből gondolom hogy kapott az Ic-is
(#) Patópali válasza Imi68 hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
A 3x 1 Ohm( 0,33 Ohm) a fet melyik lábára, a másik kivezetése hova csatlakozik?
Fotó nem ártana a panel két oldaláról. lehet, hogy az smd tranzisztor halála nem nyírta ki az IC-t. De ez csak találgatás. A motor két kivezetése hova csatlakozik?
Rajz nélkül nem egyszerű. A táp rész rendben van? Az M6 a fet gate -je és az ic között van?
Részemről csak találgatások, ötletelés a távolból. Mélységében ezeket a készülékeket nem ismerem.
Lehet, hogy az értekezésünk más, hozzáértő kollégákat tudja segíteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2021
Következő: »»   1048 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem