Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3340 / 3552
(#) szidom válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
A 17 deka párizsit Magyarországon kéred vagy Ausztriában?
Mert ha Ausztriában akkor lehet a "párizsit" nem értik.
(#) Rosszmáj válasza szs hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Ja. Többek szerint a negyed kiló az 15 deka De legalább az órát ismerik

Rendőröktől előre bocs!

Parancsnok bevetés előtt eligazít:
... És most egyeztessük óráinkat. Nálam háromnegyed tizenkettő múlt három perccel. Akinek digitális órája van: pálcika, pálcika, kisszék, hóember.
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Idézet:
„használják fáradt olaj égetésére is”
Mifelénk ez fűtőolajjal (gázolaj) keverve a fáradt olaj működött csak. Talán nem volt fúvóka csere, de erre nem emlékszem.
(#) nagym6 válasza szidom hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Itthon, de Ausztriában csak mutogatni tudok, azzal értenék. Talán.
(#) zolika60 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Sajnos a fúvóka méretet nem tudom. Próbáld ki. Fáradt olaj csak akad valahol egy kevés.
(#) szikorapéter válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Hirtelen amivel majd ki tudom próbálni az hidraulika olaj, fáradt olajam szerintem nemnagyon van itthon.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Nálunk a műhelyben használunk egy más típusút. (Nem tudom a nevét, már burkolata sincs.) Az simán eszi a fáradt olajat. Mindenféle fajtában motorolaj, hajtómű olaj hidraulika olaj. Baj csak akkor van, ha víz is kerül bele.
(#) SzervízMacska válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
HTO=háztartási tüzelőolaj. Hány éves vagy, királylány?
(#) szikorapéter válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Már a lényeget leírták nekem.

Zolika60:
Teszek holnap egy próbát aztán meglátjuk. Biztos ami biztos hozok 2-3l gázolajat is a kútról.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2021
(#) SzervízMacska válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Azért annyival kiegészíteném, hogy jobban jársz, ha fűtőolajat keresel, mivel a jövedéki adó hiánya miatt jóval olcsóbb...
(#) szs válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Azt már nem is kötelező mindenkinek ismerni, hogy: adj két kilót tizedikéig. De nem kétezer ,)
(#) zolika60 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Létezik még olyan? Szerintem ha lenne a dízelesek betankolnák. Szerintem még a kilencvenes években megszűnt.
(#) SzervízMacska válasza szs hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Én harmadikáig hallottam.
(#) SzervízMacska válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Régen is betankoltuk. Egyenesen az oszlopról, a Rózsadomb kellős közepén.
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Te úgy tudzam, itthon élsz. A fűtőolaj gázolaj volt (mégha színezték is egy időben), és az is.
Én is azzal fűtöttem, volt is affér, amikor ugyanazzal a teherautóval mentem érte, ugyanarra kútra...

Mint ahogyan írtad is: régen is betankoltuk. Aztán jatt kellett, hogy ne legyen piros. Aztán csúnyán kizavartak, ha a teherautósofőr fűtőolajat vdtt. Mégha biciklivel is mentem érte.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2021
(#) zolika60 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Csak most már nincs értelme, mert nincs külön. Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza szs hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Elméletileg a MOL oldalán úgy olvasom hogy sok benzinkútjukon elérhető fűtőolaj.
(#) szs válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Minden tüzelőanyaggal lehet fűteni

Egyébként: napi átlag 5 litert fűtöttünk egy szoba-konyhában. Hétvégén egész nap otthon, 10 liter is elment naponta.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2021
(#) szs hozzászólása Nov 21, 2021 /
 
Amúgy meg: 3:0
(#) SzervízMacska válasza szs hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Igen, itthon élek. Most is itthon vagyok. Mondtam volna az ellenkezőjét? Azt is tudtam, hogy gázolaj, csak az adótartalma volt eltérő - de ezt is írtam...
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Én azt érzettem. De már nincs ez az adókülönbség -háztartásoknak.
(#) Egri Frédi válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Az eredeti fúvókák "hatszögletű" fej részébe bele volt ütve a furat mérete - valamikor. Egyébként egy furatmérő sablonnal megnézheted, ha van olyanod.
(#) nedudgi hozzászólása Nov 22, 2021 /
 
Próbált valaki mostanában tudatos vásárlóként tévét venni?
Negyedik napja nyaggatom a Guglit, meg a Binget, de nem találok olyant ami igazán szimpatikus lenne. Amit leginkább hiányolok, az a három USB csatlakozó. (Két Samsung tévé van a családban, egyik sem kezel USB hubot.) Találkozott valaki olyan gyártmánnyal ami megbírkózik ilyesmivel?
A másik kérdés gyártó, szervízháttér. Samsung, Philips, LG, Hyundai, Hitachi, esetleg GABA. kihagytam valakit?
Utolsó problémám az utomatikus kikapcsolás: a huszonéves képcsöves Philips negyedórás lépésekben tudja állítani a kikapcsolási időzítőt. Hallottatok olyan tévéről, ami tudja ezt a funkciót?
(#) mnyugger válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Idézet:
„gyártó, szervízháttér.”


A legritkább esetben sem hiszem, hogy értékelhető lenne. Garancián belül talán csere, de azután...
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Egy tanács könnyű beleesni, nekem sikerült. A külön vásárolható plussz garancia is a vásárlás időpontjától számít. Tehát nem a gyári garancia időhöz adódik hozzá. Ha 2 év gyári garihoz veszel 5 év garit az nem hét év lesz, hanem csak 5 év. Az első két évben az eredeti gyári gari él, a külön vett első 2 éve akkor "csak van", így valójában 5 helyett három évet vettünk.
Illetve pontosan erre rá kell kérdezni, itt "behúzzák" az embert.
(#) Ge Lee válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 / 1
 
Szerintem a legritkább esetben keres valaki úgy TV-t hogy a 3db USB legyen az opció. Minek, ha egyszerre úgyis csak 1-ről tudsz lejátszani valamit. Ha meg minőség és megbízhatóság alapján keresel akkor Sony vagy Panasonic. Az auto kikapcsot bármelyiknek tudni kéne, nekem Sony Bravia-m van, az is tud 15 perces közökkel.
Szervizt felejtsd el, olyat kell venni amiben nem ég ki a háttér világítás 4 év alatt, meg nem megy tönkre a táp vagy az alaplap. Mert ha igen, úgysem fogod elvinni sehova, mert egy másik használt TV árán fogják még a ledeket is kicserélni, a többiről meg ne is beszéljünk.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) sargarigo válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Meg hát az az apróság is számít picit, hogy mennyit szánsz rá! Nekem van rajta usb-m, de amikor próbáltam, pont nem vitte a formátumot amit enni akartam adni neki. A külső médiaboxom nem mai gyerek már, de mindent visz kodival. Inkább hdmi csati legyen rajta elég szerintem.
Nézd meg egy áruházban hogy melyik gyártó színvilága jön be, mekkora legyen, gondolom már 4K ha újban gondolkodsz.
Nem piskóta kiválasztani az biztos, de szerintem kár túlgondolni. A keretet lődd be, hogy mit nem sajnálsz tőle!
Ja, és kár szerintem okostévében gondolkodni, úgysem leszel elégedett vele! Legyen buta, de jó! Az okosítást majd hozzáteszed utólag!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 / 3
 
Okosan nem kell venni TV-t, úgy is benne normális adás.
(#) sargarigo válasza sany hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Ja, nekem be sincs kötve a műsor semmilyen formában! Box-ra ráteszem ami érdekel, és azt nézem!
(#) nedudgi válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
A három USB port akkor kell, ha Keresek valamit, például a Youtube-on. Távirányítóval baromi nehézkes, főleg a szövegbevitel. A merevlemez rá van dugva, és kész - egy port ugrott. A mountolással sem szeretnék bohóckodni.
A háttérvilágítás nem izgat, meg tudom oldani (legalábbis most azt hiszem).
Következő: »»   3340 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem