Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3341 / 3550
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Dehogynincs. Kormányinfó, sportközvetítések élőben, sörreklámok.
(#) majkimester válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
A telefonodon keress a Youtube-on és a lejátszást onnan indítsd el a TV-n. Sokkal egyszerűbb így keresni, elindítani valamit. (A telefon az otthoni Wifi-n legyen egy hálózatban a TV-vel)
(#) nedudgi válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Nálunk az számít, hogy egy darab távirányító legyen, amiért nem kár, ha ráfekszem/leejtem, és csukott szemmel is tudjam a hangerőt szabályozni.
A 4K nem érint, akkorát nem fogok venni - szemüveg nélkül szinte mindegy.
(#) nedudgi válasza majkimester hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
A telefon az előszobafogason lóg a dzsekimben. A tévé álunk főleg altatógép.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Teljesen igaz.
(#) sargarigo válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Hát ha ilyen igények vannak, akkor kb csukott szemmel ráböksz bármelyikre!
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Á, már tudom miért most merült fel a kérdésed.
Kívánom találj egy megfelelőt a sok típus közöl és jó szórakozást.
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 / 1
 
Idézet:
„Próbált valaki mostanában tudatos vásárlóként tévét venni?”

Kellemetlen mostanában, a gyenge forint, a brutális infláció, a chiphiány meg a fene tudja mi minden odacsapott az áraknak rendesen.
Idézet:
„Negyedik napja nyaggatom a Guglit, meg a Binget, de nem találok olyant ami igazán szimpatikus lenne. Amit leginkább hiányolok, az a három USB csatlakozó. (Két Samsung tévé van a családban, egyik sem kezel USB hubot.) Találkozott valaki olyan gyártmánnyal ami megbírkózik ilyesmivel?”

Valaki azt írta, h ment neki a hub(link). De lehet, h aktív hub kellene, vagy legaláb önálló tápos, dunno...
Ha 3 usb port kell, akkor a TV-k speckóit kell megnézni, a 3 port ritkának tűnik.
Idézet:
„A másik kérdés gyártó, szervízháttér. Samsung, Philips, LG, Hyundai, Hitachi, esetleg GABA. kihagytam valakit?”

Én Panasonic-ra esküszöm, noha jellemzően drágább, mint a Samu és az LG. A többi szerintem címke, nem gyártó.
Idézet:
„Utolsó problémám az utomatikus kikapcsolás: a huszonéves képcsöves Philips negyedórás lépésekben tudja állítani a kikapcsolási időzítőt. Hallottatok olyan tévéről, ami tudja ezt a funkciót?”

Manual-ban benne van, az én TV-men nem tudom, hogy milyen felbontásban lehet állítani, gyanúsan 10 vagy 15 perces a felbontás.

Amit már írtak: minél több garancia legyen rá. Amúgy ha elromlik, akkor szerencsés esetben a tápban elég elkókat cserélni. Ha nem, akkor gazdasági totálkár.
(#) Egri Frédi válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Mikor és hol láttál utoljára olyan cégtáblát, hogy: TV - Rádió szervíz ?
Egerben valamikor ( 20 - 25 éve ) volt 3 órajavító, órásmester. Talán már a bódéjuk sincs meg ...
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Rákoshegyen Péntek Tibor (nyugodjék békében) órás bódéja és asztala még mindig eladó, ha kiváltanád az ipart.
Szerintem a CB rádiója és antennája már nincsen meg.
(#) sany válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Még kb. 25-20 éve még házhoz is kijártak. Nem is kellett a TV-t sehová vinni. Igaz nehezebbek voltak , mint most a készülékek.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) szs válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Én a múlt héten. És az bizosan ott van ma is, mint évtizedek óta. Samsung (úgy emlékszem), és egészen biztosan UpcDirect (ami most már valamiDirectOne) szerződött elsősorban, de természetesen vállal mást is.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) nedudgi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Legfeljebb előkaparom az iratszekrény aljáról a "Rádió és Televízió Műszerész" mesterlevelemet.
(#) Skori hozzászólása Nov 22, 2021 /
 
Van tévés müszaki / vásárlós téma.
Bővebben: Link
2018-ban vettem Panasonic-ot. Jó döntés volt, bevált. Ja és samsungot soha többé...
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Mert tévedésből olyat vettél, aminek nem volt fülhallgató-kimenete?
Na, a hitvitát ne kezdjük, a Samsung se rossz (a nejem kb 15 éve nézi. Egyszer elromlott, 15 pénzért megjavíttatta. És megy.)
Az, hogy azt halljuk meg, hogy az elromlott tv elromlott, az csak azért van, mert azt nem irkáljuk, hogy: ma sem romlott el a tv-m.
De mondom, én nem a vitába állok bele, mert én nem hiszem, hogy nagy különbség lenne köztük, -és a Panasonikot a Vestel csinálja, mint a Samsung-Lg-n kívül szinte mindet

De a kérdést tényleg célszerűbb lett volna ott feltenni.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) nedudgi hozzászólása Nov 22, 2021 /
 
Köszönöm segítőkész hozzászólásaitokat, a válaszadásra fordított időtöket!
A kapott válaszok alapján átgondolom kérdéseimet, és a "szaktopik"-ban folytatom, ha lesz még tisztázatlan pont.
Elnézést kérek, hogy hűbelebalázs módjára, keresés nélkül kérdeztem.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) jani1987 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 / 1
 
Értelmes ember amúgy sem tévézik de ezt tudjátok rólam. Itt sincs tévé.
(#) Ódenka hozzászólása Nov 22, 2021 / 2
 
Van aki utazás közben is tévézik...
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Az esetleges javításon gondolkodsz. Kicsi rá az esély, hogy lehet. Mifelénk ezért szűntek meg a tévészerelők. Illetve egy még van, de talán hatszáz kilóméterről is hozzájárnak, mert onnan is a legközelebbi. Na jó kissé túlzás, de majdnem igaz.
(#) Skori válasza szs hozzászólására (») Nov 22, 2021 / 2
 
Az a 15 éves samsung még jó, nem az a kategória amit most kapsz samsung néven. Több oka is volt, hogy megváltam tőle:
- Pl. egyszerűen rosszabb képe volt, mint amit a korábbi sokéves tv-m produkált. A Panasonic drasztikusan jobb képet adott.
- Azoknak a fájloknak amiket a régebbi modellek gond nélkül lejátszottak (DivX és XviD kódolású AVI fájlok) a támogatását egyszerűen kivették a tv szoftveréből. A kislányom meséinek nagy része ilyen formátumban van meg, és nem akartam mindent átkonvertálni egy ócska tv szoftver miatt. A régebbi samsung tv-k, és a legtöbb noname is simán lejátssza ezeket a fájlokat. Tehát egyszerű üzleti döntés miatt lett kevesebb a tv tudása.
- A leírások szerint kétsávos wifi-nek kellett volna lennie ebben a modellben, de mint kiderült a kelet-európába szállított modellekbe akkoriban éppen más wifi chip került ami csak 2,4GHz-et tud. Ez azért volt probléma, mert ha már 4k-s tvről beszélünk , akkor már kipróbálná az ember milyen egy 4k-s film, de sajnos némelyiknek a sávszélesség igényét nem tudja a 2.4GHz-es wifi, az 5Gz-es viszont könnyedén.
- Ha már tudja a mobiltelefonhoz való kapcsolódást, szerettem volna kipróbálni. Na ezen is "fejlesztettek" samsung-ék. A régi szoftverrel nem működik a képernyő megosztás, az új szoftver meg csak akkor működik, ha kiengeded a netre, és mindenhetz hozzáférhet. Magyarul, ha nem engeded kémkedni, akkor ez a funkció gyakorlatilag nem használható. Csak összehasonlításképpen: a Pana esetében semmilyen szoftvert nem kell telepíteni a telefonra, csak be kell kapcsolni az androidnak ezt a funkcióját és működik... helyi hálózatban is, internet hozzáférés nélkül is.
- Az új "okos-szoftvereknek" köszönhetően a tv reakcióideje a gombnyomásokra érezhetően lassúbb mint régen, már-már zavaróan. A Panasonic esetében azonnali a reakció, a távirányítóra, tehát nem kell várni a tv-re.
- A fejhallgató csatlakozó (vagy bármilyen hangkimenet) faterom számára lényeges csak, mert rossz a hallása, füles nélkül egyszerűen nem hallja jól a tv-t (még max hangerő esetén is problémás). Van egy vezeték nélküli fejhallgatója, aminek az adóját csatlakoztatni kell a tv-re. De ez csak kakkor volt szempiont amikor neki kerestünk tv-t.
- A fentitől függetlenül, hangmionőségben is hatalmas különbségek vannak.
- A samsung esetében az volt az érzésem, hogy a belépő szintű tv-ket talán azért butították le ennyire, hogy valamivel indokolható legyen a 300....500eFt-os tv-k ára (maqyarul azoknak többet kell tudnia ennyi pénzért). Gyakorlatilag erősen túllőttek a célon - illetve tök idiótának nézik a vásárlókat. Ismétlem: 5 vagy több évvel korábban még nem ez volt a helyzet, de azóta sokminden változott. Érdemes alaposan utánanézni, mielőtt bármiért ennyi pénzt ad az ember (amennyi most egy tv ára).

És a hab a tortán: több mint 8 éve nem nézek tv-t. Persze van tv-m, de nincs rákötve a kábeltv-re , és antennára sem. Gyakorlatilag a PC-re van kötve másodlagos monitorként, vagy az itthoni NAS-ról játszik le tartalmakat vele. A netre sem engedem ki.
(#) Skori válasza szs hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Az akkori 2018-as hozzászólásom amikor a Panasonicot vettem (és a samsungot visszavittem):
Bővebben: Link
A véleményem azóta is ugyanaz.
Mégegy régi hsz, ami a mai napig aktuális számomra:
Bővebben: Link
Másképp fogalmazva a mai napig így gondolom, és továbbra is jó döntésnek tartom.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 22, 2021 /
 
Jóestét.
Felkavarom egy kicsit az állóvizet.
Ugye volt ez a rolleres baleset.
A tényállás jelenleg az, hogy a kiparkoló autónak elsőbbséget kell adnia az utcán haladó járműveknek (ausztriai Kresz-ről van szó, de szerintem ez Magyarországon is azonos). Figyelem, a fontos szó a "jármű"! Mi számít járműnek (Fahrzeug)? A gyalogos, a gördeszkás, a biciklis nem. A roller, ami 25km/h-val tud menni, és max. 600W-os motorja van, biciklinek számít! Tehát nem járműnek. És itt jön a csavar. A rollerem 30-35km/h-val tud menni, tehát kellene neki biztosítás és (forgalmi) engedély (ami sajnos nem megoldható), tehát nincs neki, tehát a forgalomban sem vehetne részt, ha nagyon sarkosan nézzük (35km/h nagyobb, mint 25km/h). Viszont ezen a sebesség miatt már járműnek kell besorolni, és az autósnak elsőbbséget kellett volna adnia. Na ebből mi lesz az ügy végén, az jó kérdés!
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
A kresz-nek csúfolt valami (más-más néven) ugyanaz, nagyon kis eltérések vannak, ekkora nem.
Mitől ne lenne már a bicikli jármű? De bizony az, és ott is az.
És minden járműnek elsőbbséget kell adni. Ha pedig már szóbahoztad a biztosítás hiányát: akkor is, ha annak nincs biztosítása, esetleg még a forgalmija is lejárt.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Részvétem.
Józan paraszti ésszel az a kérdés, hogy miért kapsz nagyobb tockost, a jármű forgalmi engedély nélküli használatáért, vagy járműre megengedett maximális sebesség (25 km/h) túllépéséért.
Mi különbözteti meg a biciklinek számító rollert a biciklinek nem számító rollertől? A színe, vagy a villogó LED? Jogilag az autós nem tudhatta, hogy járműről van szó (aminek forgalmi/biztosítás kell), vagy egy mezei roller, aminek nem kell elsőbbséget adni.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Ezt nem értem. A biciklisnek nem kell, hogy elsőbbséget adjon a kiparkoló autó?
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 22, 2021 / 1
 
Nem csak te nem érted...
A biciklisnek sokkal nagyobb körültekintéssel kell haladnia, és mások a jogi alapok, alárendelt/felérendelt viszonyról ír az ügyvéd, habár utána olvasva elbizonytalanodtam már. A biciklis is ugyanúgy résztvevője a forgalomnak, és járműnek nevezik.

Rákerestem most pontosabban, a bicikli definíciója egy jármű (!) amit vagy emberi erővel hajtunk, vagy elektromos motorral, ami 600W-ot és egyenes terepen 25km/h-t tud maximum. Másik nagy oldal írja (Öamtc): E-kleintretroller, vagyis E-kislábbalhajtósroller 600W és 25km/h. De jármű nem szerepel sehol... Az biztos, hogy ez a része a törvénynek még szürke zóna (ennyire újdonság lenne?), de a 35km/h viszont már 100%-osan járműnek számít (motor/moped/stb).

Érdekes lenne, ha ez az egész simán biciklivel történt volna, akkor vajon egyszerűbb lenne az eset?

Nedudgi: sebességet nem léptem túl, csak engedély nélküli "valamit" használtam (jármű vagy hasonló). Ez lesz az olcsóbb, ha összehasonlítom egy autó karosszériájának a javításával. Egyet értek veled, meg Szs-sel is. Az ügyvéd szerint szimpla "nem vett észre a nő" ügy lesz, de majd kiderül.

Ha nem veszem át az ajánlott levelet, nem fellebezek, akkor automatikusan a nő nyer!
Erre megy ki az egész szerintem.
Mint amikor haverom (most tényleg a haverom! ) kapott egy levelet, hogy fizessen 400€-t egy privát embernek, mert fotója van, hogy az autójával 10percig a kapubejárójában parkolt. Ha nem fizet, feljelenti a haveromat, aminek a költsége kb. a duplája lesz a büntetéssel együtt Erről szól az egész. A pénz. Az kell mindenkinek. Mindegy, milyen módon.
(#) SzervízMacska válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Bingó! Ezek szerint tudatos vásárló vagyok, mert megleltem a három usb portot a tv-n. Elalvás időzítő csak 30 perces lépésekben van, viszont ezen felül van 3 független kikapcsolás időzítő, és szintén 3 bekapcsolás időzítő. Kereséshez ajánlok egy touch-pados vezeték nélküli billentyűzetet, az beéri egy aljzattal. Mondjuk a mellékeltnél nekem jobban bejött a logitech k400. És +1 a samsungra, mely 2,4 GHz-en ugyanúgy (nem) játssza le a 4K-s műsort, mint 5GHz-en…
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
A 31. Novellája az osztrák kresznek kimondja, hogy az e-scooter használók (max. 600W és 25km/h) nem minősülnek járműnek, és amiatt ők alárendeltek, fokozott elővigyázatossággal kell közlekedniük, és emiatt elsőbbség sem illeti meg őket (ha jól értem), de az összes szabály vonatkozik rájuk, amit a bicikliseknek is be kell tartaniuk!
Megtaláltam a törvényt, ez tényleg létezik! 2019. áprilisi rendelet.
google: "31. novelle strassenverkehrsordnung".
(#) nedudgi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 23, 2021 /
 
Καλησπέρα!
Ποιο είναι το κόστος αποστολής στο Ουγγαρία ;

A 4K nem érdekel, Full HD is elég.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2021
(#) SzervízMacska válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 23, 2021 /
 
Ezt biztos valami szêp nyelven írtad, de hogy lehet elolvasni?
Következő: »»   3341 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem