Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1612 / 1670
(#) Alkotó válasza kiborg hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
A leggyorsabb talán a DHL választás esetén valósul meg -ezt én még sosem választottam- és talán 3 nap. A lassabbak sokkal olcsóbbak, és kb. 3 hét.
De ha felmész a honlapra, akkor ott minden információt elérsz.
(#) vorosj válasza kiborg hozzászólására (») Nov 10, 2021 / 1
 
Elég régen volt, emlékem szerint nagyjából 3-4 hét telt el a megrendeléstől a megérkezésig.
(#) kiborg válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek az infókat.
(#) Moderátor hozzászólása kiborg hozzászólására (») Nov 11, 2021
 
Kérjük, hogy - igény esetén - ezt a szálat a "Ki hol gyártatja a NYÁK-ot" témában szíveskedjetek folytatni!
Köszönjük.
(#) Skori válasza vorosj hozzászólására (») Nov 11, 2021 /
 
Szívesen megnézném ennek a projektnek a további részleteit amennyiben publikus.
(#) vorosj válasza Skori hozzászólására (») Nov 11, 2021 / 2
 
Persze, csatolom a terveket.

Megnyitása:
Böngészőben az EasyEDA weblap (https://easyeda.com/editor), a zipből kicsomagolt fájlokat megnyithatod a File/Open/EasyEDA menüponttal.
A rajzon GD32F303 van, de más láb kompatibilis uC-vel is működik a panel, pl. STM32F103, STM32F303, GD32F103 stb.
A boot kivezetéseknek nem tettem fel felül jumpereket, de ha valakinek szüksége lenne soros programozásra, a panel alján ott vannak a tappancsok. Hasonlóan, nem tettem fel felülre a 32kHz-es kristályt (nagyon ritkán van rá szükség), de alul ott van a tappancs.
(#) kaqkk hozzászólása Nov 18, 2021 / 5
 
Játszottunk ... Elkészült a 2 digites "karóra" kapcsolása-és programja
ÓRA
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2021
(#) erzsé hozzászólása Nov 25, 2021 / 20
 
Sziasztok.
Elkészültem én is a Skori tervezte forrasztóállomással. Bár még ismerkedünk, de jól teszi a dolgát.
Köszönet Neki a tervért.
(#) Black7275 válasza erzsé hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Nekem is tervben van, hogy végre nekiálljak csak sajnos a nagy chip hiány miatt csomó alkatrész nincs raktáron. Én pedig nem fogok a TME-bőn 3-4 szer rendelni 1600Ft kiszállási díjjal. Így még kell várnom míg minden alkatrészből lesz (napi kétszer nézem).
(#) majkimester válasza erzsé hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Szia, jól néz ki, hamar meg fogod szeretni. Nekem nagyon bevált.
Érdekes, hogy mindenki más más dobozba, más más elrendezésben építi meg. Van aki a lapos dobozt kedveli, más a magasat. Ez valahol a kettő között egy jó kis kompakt forma. A képeknek ott a helye Skori oldalán.
Ami viszont még feltűnt, az a kijelzés. Ahogy látom a legújabb firmware már másképpen írja ki a dolgokat, mint a régebbi.
(#) Black7275 válasza erzsé hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Nekem is tetszik. Így ahogy még lehet állapítani képről nem túl nagy de ez nem is baj. A dozban nincs sok hely de nem kell szellősnek lennie. Én is majd ilyen doboztípusba szeretném beépíteni az állomás. Mellesleg ez melyik méretű doboz?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2021
(#) erzsé válasza Black7275 hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Én sem gondoltam volna, hogy az én szintemen megfogom érezni a chiphiányt. 6-7 helyről szedtem össze végülis az alkatrészeket, s volt pár hely, ahonnan kétszer is rendeltem. A kapcsolási rajz szerinti alaktrészeket forrasztottam be. Az AOI423 most már van a TME-ben, akkor nem volt, Így oda is a Skori ajánlotta helyettesítőt forrasztottam. Az MCP6561RT nekem nem volt jó, csak A T-végű a jó. Az 1600Ft a TME-nél nettó összeg, de a Farnell, a Chipcad, Lomex, Hestore se sokkal olcsóbb futár céggel.
A dobozt Matyi bácsitól, a Fóti mestertől vettem. (Lomexet, Árvillt említette, ahová beszállíit) A mérete 100x80x150 mm. 24V 9A-es tápot vettem bele az Aliról. Éppen belefér. kb. 1-1 centi marad el a doboz oldalainál.
(#) erzsé válasza majkimester hozzászólására (») Nov 26, 2021 / 1
 
Szia!
Köszönöm. A gombok melletti piktogrammokat Tőled loptam.
(#) Black7275 válasza erzsé hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Köszönöm a doboz méreteit. Tudom, hogy máshol sem olcsóbb a szállítás de a Lomex, Hestore, ChipCad átvevőpontja nekem közel van.
(#) tomi52 válasza erzsé hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Megkérdezném, ki ez a "Matyi bácsi"? Hol lehet elérni?
(#) erzsé válasza tomi52 hozzászólására (») Nov 26, 2021 / 1
 
Mester

Link javítva.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) tomi52 válasza erzsé hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Köszönöm!
Kissé kusza lett a link, de sikerült kibogozni!
(#) Skori válasza tomi52 hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Merl Mátyás:
Bővebben: Link
(#) Skori válasza majkimester hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Igen, ebben a szoftverben választható, hogy legyen tizedfok és 1 betűs üzemmód kijelzés (ahogy a korábbi szoftverben is van), vagy tizedfok nélküli + hosszabb üzemmód kijelzés.
(#) Skori válasza erzsé hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
A képeket nézve - bár lehet, hogy csak ezeken a fotókon nem látszik - de olyan mintha a hálózati csatlakozó aljzatnak csak két kivezetése lenne bekötve, és mintha a kék vezeték lenne a védővezető helyén. Ugye ez csak rosszul látszik a fotón?
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2021
(#) erzsé válasza tomi52 hozzászólására (») Nov 26, 2021 / 1
 
Bocsi. Mobilról írtam, ezek szerint nem sikerült. De látom Skori javított
(#) erzsé válasza Skori hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Igen, csak úgy látszhat. A képen a védővezető még nem volt bekötve, a kondenzátor lábai is csak ott lógtak a levegőben. Később kötöttem be ezt. Az aljzat biztosítékos, azért tűnhet úgy.
(#) nyomtatós válasza Black7275 hozzászólására (») Nov 26, 2021 / 1
 
A TME-ből csak egyszer fizeted a szállítást, a többit nem számlázzák ki annyiszor, majd ha megjön, küldik.
(#) Gabi75 hozzászólása Nov 28, 2021 / 18
 
J.L.H. 75W-os erősítő .
Ágoston Lajos Audiofil erősítők építése című könyvből építettem 2004-ben .
Most újra megépítettem saját tervek alapján .
Már csak az élesztés van hátra .
(#) franzi hozzászólása Nov 28, 2021 / 14
 
Sziasztok, készítettem egy abszolút pozíció szenzort. 6 fokos felbontású, (óra mániás vagyok,ahhoz terveztem) és beneveztem egy matek versenyre.
Absolute Position Encoder
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2021
(#) sonajkniz válasza franzi hozzászólására (») Nov 28, 2021 / 1
 
Gratulálok.
Nagyon 5letes megoldás.
(#) Josi777 válasza franzi hozzászólására (») Nov 28, 2021 / 1
 
Zseniális
(#) sany válasza franzi hozzászólására (») Nov 28, 2021 / 1
 
Gratulálok, szuper lett! Először azt hittem, hogy szögmérő. Az is lehetne.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2021
(#) majkimester hozzászólása Nov 29, 2021 / 18
 
Hétvégén elkészült a szélerőművem. Na nem igazi, hanem egy játék, papírból és fából a kisfiamnak. De ha már csináltam, akkor forogjon is. Nem volt itthon áttételes DC motorom, így végül kicsit bonyolultabban, léptetőmotorral oldottam meg, ami kapott egy DRV8825-ös meghajtó panelkát. Ennek kellett minimum 8V a motorhoz, amihez egy step-up kovertert is beépítettem, Az STEP jelet pedig egy 8 lábú PIC adja, meg ez villogtatja a jelzőfényt is. (Lehetett volna 556 is, de éppen csak elég lenne neki a 3 ceruzaelem, így maradt a PIC)

Mivel eleve papírból készült, így az áramkörnél is ennek megfelelően barkácsmegoldásokat is bevettem (Na jó, melegragasztó azért így sincs benne), de nem ez a lényeg, nem az örökkévalóságnak készült.

Nagy volt a boldogság. Az új büszke tulajdonosnak nagyon csillogott a szeme, és kijelentette, hogy "Ez a világ legjobb szélerőműve."

Mellette a fekete doboz az "Energiaközpont", ami "fogadja a megtermelt áramot".
3 kapcsoló van. Turbina, jelzőfény és turbina fél fordulaton. (Fél fordulaton már elég darabos a forgás a léptetőmotor miatt, így kineveztük ezt üzemzavar kapcsolónak)
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza majkimester hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Ötletes, bár ez így kicsit "ágyúval verébre" megoldásnak tűnik a feladathoz. Miért nem egy normál villanymotor fordulatát szabályoztad feszültség állítással?
Következő: »»   1612 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem