Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   79 / 81
(#) pistike-istike hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Jújjjjjjjjjjjj. hát én már teljesen összegabajodtam. Lényegében én arra vagyok kiváncsi hogy a német készülék rendelkezik-e MPEG-4-es tununerrel ? Mert belenéztem és az INPUT ANT bemenet egy nagyobb dobozba megy ahol kisebb cellák vannak tekercsekkel, a másik INPUT DVB-T (buchse) egy kisebb doboz 2 kis tekercs középen IC meg egy zárt téglalapban valami (a Hyundai és az ALCHOR DVB-T készülékekben fele akorra van de levan forrasztva ---hát azt onnan kivenni és németbe átrakni szóba sem jöhet-- már a német készülék kisebb antenna jel fogadó dobozára (tuner) gondoltam.
Azért is vagyok tanácstalan mert pl. az ALCHOR készüléket is majdnem ugyanigy kell beállitani és az is nagyjából ezeket mutatja -- egy kivételével: a kezdéskor kiírja Magyarország.--
(#) kadarist válasza pistike-istike hozzászólására (») Aug 30, 2019 / 1
 
Szia! Nem rendelkezik, ezért külső DVB-T tuner kell a magyar adások vételéhez.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2019
(#) pistike-istike hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, hát akkor én is úgy fogom használni mint akitól vettem : az ALCHOR DVB-T tunerral összekötöm RCA-SCART kábellel és és a TV-jét AV-ra állitom.
A konyhában lévő DIGI müholdas beltér egység SCART csatlakozója össze van kötve egy 22"-os led tv-vel és csak HDMI kimenete van még ---ahoz meg a legolcsóbb átalakitó "kábel" 40.000,-FT-tól kezdődik így a tető antenna jelet a konyhába kell vinnem és persze az ALCHOR tunert is (a vendég szobából).
(#) pistike-istike hozzászólása Aug 31, 2019 /
 
Hozzáértők , valóban igazatok van: úgyanis most néztem utána a WIKI Pédián:
Videótömörités (DVB-T) megyen MPEG-2 és
MPEG-4 szabványoknak megfelelően
tehát persze,hogy úgy müködik a német régi kütyü mint mondjuk az ALCHOR digi-beltéri csak a
SZABVÁNY eltérése miat nem ad képet:kírja -nincs szolgáltatás-
Amugy Magyarország már megint variál: 2020 őszén tervezik az DVB-T2 -re történő átálást , na ezt nemtudom mivel jár majd (lehet madj adást fogni a DVB-T - MPEG-4 -es tunerral) vagy majd a "régi kütyük" kiírják ---nincs szolgáltatás---
Na végre mostmár teljesen tisztán -látom- a "német kütyü" csinját-binját- és szereztem egy kis tudásanyagot a digitális földfelszini TV adások sugárzását-vételét illetően és természetesen itt a fórumon is. Nagyon találónak tartom ezeket --kis-nagy okos vitákat-- mert végül csak megtalálja a kérdező amit akart.
(#) pcsaba89 hozzászólása Nov 22, 2019 /
 
Sziasztok!
A minap vettem egy EVOLVEO Xany 1 LTE beltéri antennát, amit egy Sony Bravia beépített tuneres TV csatlakoztattam rá. Nyitott ablakoknál remekül veszi a földfelszíni adásokat, viszont becsukott ablaknál már zéró a jelerősség. Ideiglenes megoldásként kiraktam az antennát, viszont érdekelne, hogy van-e valami megoldás arra, hogy rendeltetésszerűen, benn tudjam használni csukott ablakoknál.
Előre is köszi!
(#) Secret válasza pcsaba89 hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 1
 
A mai modern ablakokon van egy hővédő fémréteg + a keret is fém. Nem lehet, hogy ez okozza a jelveszteséget? Próbáld meg áthelyezni az antennát!
(#) StMiklos válasza pcsaba89 hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Szevasz!

Én is próbaképpen csináltam egy szimpla hurokdipolt balunnal és felragasztottam provizóre az ablaküveg közepére.
Vételi gondom ugyan nem volt, mert a fejem felett a tetőről látom a Széchenyi hegyi antennát, 2km.re kb. ugyanabban az irányban ott a Száva utcai adó.
De a jelerősség igen harmatos volt.
Leszedtem, raktam jobbra-balra és a térerő megugrott, amikor az ablakrámára rakram, pedig abban vasalat (mozgó) is van.
És akkor jött a felismerés, mint már írták: a láthatatlan hővisszaverő réteg a ludas.

Üdv: StMikklos
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 22, 2019 /
 
Sziasztok !
Az októberi frekvenciaváltás óta (dunaújvárosi víztorony) nagyon vacak lett a MindigTv ingyenes vételünk...
Újrahangolás után a jelerősség gyengébb, illetve néhány tv-csatorna nem fogható ( pl. RTL )

Vételi szempontból elég vacak helyen vagyunk - rossz a "kilátás", illetve elég régi az antenna* és a kábel is ...
Merre változtatták a frekvenciát ? Ha magasabbra akkor lehet, hogy a régi kábelünk már nem "tudja" rendesen lehozni a jelet ?

Érdemes "csak" kábelcserével próbálkoznunk, vagy mindjárt keressünk egy nagyobb nyereségű ( esetleg erősítős) antennát ?

* Az antennánkhoz hasonlóra Gogle-barátunk UHF Yagi Antenna Digital Outdoor névvel hivatkozik ...
(#) Doky586 válasza pcsaba89 hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Két választási lehetőséged van: a következő hónapokban nyitott ablaknál fogsz TV-t nézni.., vagy veszel rendes kültéri- (tető-) antennát és ki/fel kábelezed.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) Ge Lee válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Azt az újrahangolásnál kellett volna megnézni hogy mely csatornák voltak, és melyek lettek, azaz fel vagy lefele tették el, általában felfele szokták. Ebből, meg hogy milyen az antenna és az hol van, lehetett volna némi következtetést levonni. Elvben a széles sávú yagiknak kellene jobb megoldást nyújtani, de én a gyakorlat alapján azt mondom hogy vegyél egy erősítős lepkét, nem nagy összeg, kisebb helyet is foglal, a felszerelése is egyszerűbb, és azzal jónak kell lennie.
(#) StMiklos válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Szevasz!

Itt Pesten a Mindig Tv-n új kódolást fognak bevezetni (az eddigi H.264 helyett H.265, kb. jövő év szeptember?) és a TV (benne a modullal és kártyával) csak hangot ad, nincs benne a H.265 hardver (része).
Majd adnak valami "dobozt" (nem tudom), hogy ne veszítsenek el, mint előfizetőt.
Előhúztam egy 2 tuneres műholdvevőt, mert az tudja a H.265-öt, lefuttattam egy vak keresést, néhány csatorna tökéletes volt (fizetős, tehát több is van),de néhány csak időnként állt össze, de nem volt jó semmire.
Ilyen nincs, itt vannak az adók a nyakamon, látom a tornyot(!), mi lehet a baj?
A vakkereső logikája szerint, ha egy adót talál, (nálam valami messzebbit, a pesti oldal legmagasabb pontján vagyok) ha később (magasabb frekin) ugyanazt találja mégegyszer, azt már nem tárolja, legyél boldog azzal az 1-el, ami ugye logikus.
Rákerestem a közel lévő adó frekijére kézzel (neten megkerestem, melyik frekin ad) és mindjárt hibátlan lett térerő, minden.
A Tiedet itt megleled:https://mindigtv.hu/mindigtvextra/aktualitasok-2/mindig-tv-frekvenciacserek-dunaujvaros-vetelkorzeteben
Van a menüpontjában jelerősség/képminőség "mutató", ott tudtam ellenőrizni.
Érdemes jobban "körüljárni" a dolgot.

ÜdV: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) pcsaba89 válasza Secret hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Szia! Igen, valószínűleg az okozza, amit említettél, viszont az összes ablak ilyen réteggel van ellátva, úgyhogy az áthelyezés sajnos nem volt eredményes
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 13, 2020 /
 
Sziasztok,
Gondom van felszíni adás vétellel.
Nemrég volt valami átállás, újra kellett hangolni a készüléket, amit meg is tettem.
Be is állt a szabadon fogható csatornákra. Pár napja viszont eltünt az RTL, TV2, M2 meg még 1-2 más adó. Ezek szerint az Itteni táblázat szerinti ingyenesen fogható csatornák mégse foghatók ingyen, vagy olyan kódolást vettek elő, hogy kelljen hozzá valami plusz kütyü?
A tv: Samsung UE325500D.
(#) Bakman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Mikor volt az a nemrég? Pár napja ismét kevertek egyet a rendszeren, hangold ismételten újra a TV-t.
(#) lelkes amatőr válasza Bakman hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Legutóbb kb. 1 órája próbáltam, ugyanaz.
(#) szs válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
De ma 13. van, megint van ma karbantartás-állítgatás, ha jól emlékszem, tehát estig nem biztos, hogy érdemes beállítanod ma.
(#) VJ72 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Nem ismerjük a vétel helyét de ma adókarbantartás van.
Bővebben: Link
(#) lelkes amatőr válasza szs hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Bocs, elfelejtettem írni, Budapest vonzáskörzet, itt már végeztek elvileg.
(#) lelkes amatőr válasza Bakman hozzászólására (») Máj 13, 2020 / 1
 
Közben sikerült beszélni a 1211-es számon ügyfélszolgálattal. Kézi hangolással kellett a 41-es csatornát beállítani (a B multiplex csatornákat), most már rendben van.
(#) rogues hozzászólása Nov 27, 2021 /
 
Üdv. adott egy dvb-t vevő / egyszerű orion, de vadi új/ és automatikus keresésnél nem találja az m1, duna, dunaworld csatornákat. nem tudja valaki hogy kell kézileg beállitani, ha egyáltalán lehetséges, vagy mi lehet a hiba. jódarabig volt, aztán újrakerestettem és eltünt
(#) uniman válasza rogues hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Ha az "egy" helyett pontos típust írnál...
(#) rogues válasza uniman hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Orion DVBT-1502.
(#) Doky586 válasza rogues hozzászólására (») Nov 27, 2021 / 1
 
Dugjál rá normális kültéri antennát. Sajnos a pincelakásokban nem válik be a szobaantenna, főleg tápellátás nélkül.
(#) szs válasza rogues hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Lehet, hogy nem pontosan jól áll az antenna. Olyankor nekem is van, hogy csak a 36-os csatornát fogja be (azon van az m2 például) , a 39-est (amin például az m1 van) nem állítja be a tv. Ha jól áll az antenna, bejön az összes.
(#) szs válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Azt nem tudhatjuk, hogy szobaantennával próbálja. De ha igen,
-akkor egyrészt igazad van
-másrészt akkor könnyebb antennát forgatni.
(Én is szobaantennával próbálgatok, -de nekem könnyű, Kékes kb 40 km légvonalban, és elég nagy teljesítményű is)
(#) Massawa válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Ez igy van, de akkor megint ott vagyunk, mint 10-15 éve. Egy drága TV meg egy sereg külsö kütyü, egy halom távirányito, és mindig az nincs kéznél, ami éppen kell.
És még ez sem old meg minden problémát. Én 4 környezö ország DVBT sugárzását tudom elvben fogni ( az analog világban ez semmi gondot nem okozott, söt akkor volt olyan STB-m ami 3 kártyát volt képes kezelni).
A mai készülékek alapbol egy kártyát képesek fogadni és még azzal is gyakran konfliktusba kerülnek. ( nemrégen az egyik kevésbé használt TV-m elnémult. Felhivtam a szolgáltatot, s mit hallok, miután a këszülék 3 honapig nem volt bekapcsolva, a rendszer letiltotta a kártyát.
(Ujra kellett regisztrálni - szerencsére ingyen).
(#) Doky586 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Idézet:
„3 honapig nem volt bekapcsolva, a rendszer letiltotta a kártyát.”
Szerencsére a mindigtv kapcsolata egyirányú, nem tud visszajelezni hogy mikor nézem és mit meddig...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2021
(#) Massawa válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Én is ezen csodälkoztam, mert az a készülék is csak egyirányu kommunikaciora képes. Szerintem inkább ök frissitgetik rendszeresen a rendszert, és olyankor “kihagynak” egy bizonyos mennyiségü kártyát, és ha az elöfizetö nem reklamál, akkor megsporolják a licenszdijakat.
(#) proba válasza Massawa hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Vagy egyszerűen ha a kártya verziószáma frissítésnél kisebb mint egy bizonyos érték, akkor tilt és kész. Egyszer úgyis bekapcsolod, ha meg nem úgysem veszed észre.
(#) Massawa válasza proba hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Akkor a másik TVben is leállt volna, egyszerre vettem 3 kártyát és csak 1 állt le.
Következő: »»   79 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem