Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   61 / 111
(#) sargarigo válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Értem hogy értenem kellene, de úgy tűnik túl fiatal vagyok ehhez. Mi az a zsírgyertya ami most jól jönne, főleg a körmös?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Jöhet. Hogy akarod ide juttatni?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Idézet:
„Jöhet. Hogy akarod ide juttatni?”

Az granpán múlik...
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Esetleg fizeted a postát?
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Körmös inditás.
Mint köztudott.
(#) szs válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Mikor még a nejemnek a kis Maruti volt, kb 25-30 évesen, lestrapált motorral, akkor a -10 fokok környékén simán a hajszárítót dugtuk alá egy negyedórára. Úgy, hogy az olajleeresztő csavar volt a "célpont". Pont elég.

Szegény Maruti már jobblétre szenderült. A hajszárítót ma is használtam. A hajamra
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Itt több gyalázatot is elkövettek.
(#) granpa válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
A Gafly féle videón látható Hofherr volt a "körmös" (eredetileg). A gázégő helyett, faggyú/gépzsír/olaj égett, míg a henger fel nem melegedett.
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Vagy a "benzinlámpa" (az járt hozzá). Ami helyett nem gyalázat a gázpörzsölő.
Nem a hengert: a hengerfejet, egész pontosan az izzófejét melegítettük.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Nem a hengert melegitik, hanem az izzófejet.
Szentesen még volt is pont ilyen "inditó" (apám volt traktoros is ), csak senkinek nem kellett, meg nem is tudta senki, hogy mi a bánat ez a hülye alakú benzinlámpa.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) jani1987 válasza madzagos hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
10-e után. Annál hamarabb nem tudom.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Bocsánat, elírtam. A hülye forma égőt is. Hisz' a neve is "izzófejes" volt.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
És amíg volt a motorban az a kis kompresszió, addig azzal a két kis kihajtható karral be lehetett indítani a megfelelő izzítás után, No, nem mindig egyből, de annyit nem kellett forgatni, mint a videón (ott már valami segédberendezéssel, valószínűleg villanymotorral forgatják)
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Pedig 10-e előtt nem járunk arra, az biztos. De utána valamikor. (még Karácsony előtt)
(#) szs válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 5, 2021 / 2
 
A hajszárító helyett másik lehetőség: IFA.-s koromban szívesen parkoltunk télen csatorna-szellőző felé. (lásd kép). Könnyebben indul.

fedlap.jpg
    
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Biztosított rács.
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Tényleg olyan oldalról vettem az illusztrációt, (innen) ahol csatornarács lopkodásról van szó Ezért mutatták a lebiztosítottat -valószínűleg.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Igen, így már értem! Elindul, nincs azzal semmi baj, csak segítenék neki az üzemmelegségig jutásban.
(#) szs válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 5, 2021 / 2
 
Nem kell segíteni különösképp. Az első egy-két percnyi járatás után (lefújja belül a párásodást, te pedig kívül lekaparod a jegesedést, lesöpröd a havat) el kell indulni, nem túl nagy, és főleg nem túl kis fordulaton járatva. Úgy vannak kitalálva, hogy ekkor jársz legjobban. Így jutsz el leghamarabb, és a legkevésbé károsítva az üzemmelegségig.
Soha ne töröld a belül szélvédőt semmilyen ronggyal, ott fog visszapárásodni. Ha lehúzod "vízlehúzó" gumival, akkor már csak fújatni kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Merre mentek?
(#) Gobe54 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Nekem van egy felesleges, a ventilátora halott, de szereltem mögé egy keretes ventit. Fusi megoldás, de működik.
(#) Gobe54 válasza szs hozzászólására (») Dec 6, 2021 / 1
 
Szuper, ha beleejted a slusszkulcsot!
(#) pipi válasza Gobe54 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Akkus flex kell a mellényzsebedben legyen
(#) lazsi válasza pipi hozzászólására (») Dec 6, 2021 / 2
 
Simán le lehet flexelni! Csak ahhoz, hogy hozzáférj, előbb el kell állni az IFA-val, aminek a kulcsa beleesett a csatornába...
(#) nedudgi válasza Gobe54 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
A nyolcvanas évek közelében egy csehszlovákiai üzemben telepítettünk egy raktárrendszert. Ott a melósoknak, és az irodistáknak külön-külön, kulcsra zárt mellékhelység volt kijelölve. A kulcs gyakran eltűnt, ezért egy hatalmas karika volt rászerelve kulcstartónak, amit üldögélés közben a nyakába akaszthatott az ügyfél. Egy IFA is csak elbír egy ökölnyi valamit kulcstartónak...
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 10, 2021 /
 
Üdv.

Van egy samsung 19 e1920nw monitorom. Sajnos talphiányos szegényke. Akinek van megfelelő talpa szívesen elfogadnám. De ha falra szerelő konzolja van azt sem bánom. Előre is köszönöm.
(#) bitmixer válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Tudok adni egy ilyen Fujitsu/Siemens talpat. 100*100 mm. Bp.17.
(#) ptibor hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Sziasztok!
Keresek egy régi AA méretű Ni-cd akku töltőt. Olyan érdekelne amelyiknek nagyobb a doboza, hogy bele tudjak építeni plusz elektronikát mert 1.5V-os szárazelem regenerálóval kísérleteznék.
Mellékelek 2 képet is milyenre gondoltam.
Ha valakinek lenne hasonlója nagyon megköszönném.Budapesten személyesen érte megyek.
(#) Tomi94 hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Sziasztok!

A képeken látható, 60-as évek végi Videoton rádiókban levő kapcsolót keresnék Szimfónia de Luxe (R4430) rádió javításához. A csúszka nem fontos, az szerintem jó, de sajnos a felső bakelitszerű lap megszűnt szigetelő lenni, az anódfeszültség felfutásával egyidőben felizzik és szaga is van.

A műanyag szélessége 12 mm, hossza 34 mm, lábtávolság a két sor között 7,5 mm, a soron belül 4,5 mm körül van.

Amúgy ez a kapcsoló az URH sáv nyomógombja lenne, a második képen jobb szélen látható. Kissé fura módon két teljesen külön darabból van összerakva, és a csúszkákat is csak össze kell akasztani betolás előtt. Valószínűleg a többi hasonló korú (1967-70) URH-s Videotonokban is ez van. (A sima Isostat-nál, amit félvezetős magnókban szoktam látni, annál viszont szélesebb, bár tény, hogy hasonló külsejű.)

Esetleg bontott rádió modul, bontásra váró készülék is lehet opció.
(#) lefituta hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Ha valakink lenne 90-es évekbeli kis gumiantennás hordozható telefonja, örülnék ha megkaphatnám. Pl. Panasonic KX-T 9300 vagy hasonló.Akár modern Philips dect telefont adnék cserébe.
Következő: »»   61 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem