Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3356 / 3552
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Én az enyémet "nyugállományba helyeztem", pedig még talán húsz sincsen.
Egyre válogatósabb lett az egérpadra.
Aztán ráfogtam, hogy elöregedett benne a LED, és lecseréltem egy fiatalabbra.
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 30, 2021 /
 
Sziasztok!
Tud valaki ajánlani olyan applikáciot, ahol tüzijáték effektet ad ês a végén az effectbontásból kiír egy szöveget ( àlltalam beírt)
2 éve megvolt.. csak nem tudom melyik fiókommal, és nem találom az előzményekben.
(#) Suba53 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Forraszd ki a ledeket belőle. Kicsi a valószínűsége, hogy garanciális időben tönkremenjen.
(#) antiktelefon válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Hidd el, a Windows frissítéskor szereti a drivereket cserélgetni, főleg akkor, ha az alapértelmezett van fent, nem kézzel telepített. Sőt volt, hogy egy adott frissítés után más gépbe dugva sem működött megfelelően, mert ott is a rossz drivert szedte le. Érdemes másik gépben és másik driverrel próbálni, az ugrálás mindig szoftveres eredetű.
Amúgy ennek az egérnek ma is van egy utóda, X7 Oscar Gaming Mouse 710BK néven, a gyártó oldalát érdemes nézni, mert pár szám nagy különbséget rejt.
De szerintem ennek sok baja nincsen, valami összeakadt a driverekkel.
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Nem biztos, hogy ki lehet forrasztani, mert lehet, hofy az maga az aptika LED-je.
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Az kizárt. Az érzékelőhöz tartozó Laser, vagy Infra led fényét egy precíz optika vezeti rá az egér alatti területre, hogy a reflektált fény segítségével érzékelje a felület elmozdulását.
Szerintem csak simán a kreatívok ötlete volt, hogy a mai divatnak megfelelően csicsázzák a darabot.
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Nem kizárt. Az enyém pirosan világít optikai egér. Abba sincs benne külön LED díszkivilágításnak.
(#) Egri Frédi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Ha zavar, hogy néz, szúrd ki a szemét !
(#) sany válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Egy egérnek?
(#) Egri Frédi válasza sany hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Ja, ja ...
Akkor nem fog többé bámulni rád !
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
És csak kiszűrődik némi szórt fény a vörös ledből, vagy azzal van direkt megvilágítva a csicsásan kialakított átlátszó felület?

De majd ha Alkotó szétszedi, hogy megszüntesse a zavaró farkasszemezést az egérrel, majd kiderül, hogy nála hogy van megoldva.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2021
(#) Egri Frédi válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Ha csak szórt fény egy kis alufólia belülre ragasztva tökéletes megoldás.
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Vagy vékony az egér háza és kiszűrődik a LED fénye vagy megkopott az egér és azért szűrődik ki a LED fénye, vagy tényleg van benne plusz LED csicsás megvilágításnak... Már találkoztam olyannal, hogy belül egy plusz kék LED volt ráirányítva a fehér görgőre, így próbált a gyártó némi plusz kinézetet adni az egérnek.
(#) voodoo válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Ez valami elméleti kereső lehet, semmi alapja nincs. Azt írja akár 150-500 megás netet is bekötetthetnék. Ez nem így van. Mivel nálunk csak a régi 97 ben kiépített monornet hálózata van, ami azóta volt vagy 20 évig upc, majd most vodafone.

Egyébként 4 szolgáltatónak írtam ezeket kaptam:

Flip: mivel ők hálózatfejlesztéssel nem foglalkoznak (Telekom bérelt vonal) ebbe nemtudnak segíteni.

Telekom: egyenlőre biztosan nem lesz hálózatfejleszésük. Sajnálják

Digi: köszönjük megkeresését, nem lesz hálózatfejlesztésük. De nézegessem a weboldalt meg a postaládát a szórólap miatt.

Vodafone: van net!
Nade ájjdéjesel 12Mbps ami garantált 1 azaz EGY mega. Najó legyen. Oké de ahol én lakom ott a rendszer megengedi hogy megrendeljem, de technikailag max 2.5 megás lehet aminek a garantálta 0.5 mega.

Költöznöm kéne
(#) Skori válasza voodoo hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Nincs valaki a közeledben akinek normális internetje van, és hajlandó megosztani veled? Két wifi (pl. 5GHz-es SXT-vel) AP/klienssel könnyedén "át lehet lőni" többszáz métert is, normális sávszéllel. De akár gigabites, 60GHz-es eszköz is kapható, nem olcsó, de nem is megfizethetetlen.
(#) voodoo válasza Skori hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Sajnos nincsen.

Én is gondoltam erre, hogy kibérelnék valami bungalót pár utcával alrébb, csak hogy netem legyen végre.
Tényleg nem értem. Hatalmas ingatlanárak a közelben 70-90 millió alatt NINCS ház, full újépítés. De egy normális net a közelben nincs 2022 ben
(#) Skori válasza voodoo hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Mennyire magas a háztetőd, messzire el lehet látni onnan? Mert ha igen, akkor néhány km-es táv is beleférhet. Mobilnet mennyire használható, esetleg egy SIM kártyás router nem lenne megoldás? Ill. ilyesmire is léteznek, akár kültéri eszközök.
(#) voodoo válasza Skori hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Kb 5...6 méter lehet a tető. Most is mobilnet van de havi 8 rongy + műholdas digi már a kettő nem olcsó, és korlátozott a net.
Nézegettem műholdas netet....

Nem értem miért ilyen rohadt drága egy 50 megás ennél a vannet vagy mi a fene. 20900 Ft az 50 megabites.

Vagy esetleg a Bartók suli kéménye ami vagy 25 méter magas arra behuzatnék egy jó kis gigabites Digit. Aztán rálőném egy antennával a házunkra. Csomó antennát latok rajta. Lehet beszélnem kéne valakivel
Azért nem mingegy hogy havi 3100 Ft ért 1 Gigás net lenne l. Még ha a szél el is fújja a felét akkor ks bőven jó
(#) jani1987 hozzászólása Dec 31, 2021 /
 
Mivel este Pesten leszek így mindenkinek boldog új évet.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Neked is BUÉK!
Hogy jutottatok végül haza karácsonykor?
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Pesten maradtak.
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Ne má', azt írta a minap, vonaton vannak. (lenek)
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2021
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
A szomszéd fuvarozott haza jó drágán.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Korábban én írtam a favágós szomszédot
Ha ő hozott el és nem az üzemanyag volt sok, akkor tudod legközelebb hogy árazz.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Idézet:
„A szomszéd fuvarozott haza jó drágán.”

Gondolom elmorzsolt magában pár fohászt, amikor szenteste faállitás közben ezen ügyben rácsörögtél...
Taxival szerintem nagyjából:
700 + 2 x 25 x 300 = 15+
lett volna...
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2022
(#) FIGIRI válasza voodoo hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Nem tudom, mennyire lenne opció a znet telekom .
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 1, 2022 /
 
Oké, tél van... Na de 16°C-ot lehet mérni kint!? Mi a fene van a természettel??
(#) szikorapéter válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Nemtudom de én kitakartam a motort ma gurulok egy kört.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Előbb azért mérj va szintet! 90 kg, 1 sör (v. feles, ill. 2 dl bor), 3 ó!
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Petinél vasággyal együtt is necces a 90 kg.
Következő: »»   3356 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem