Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás
 
Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   24 / 25
(#) kistee válasza XND hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
A szervizkönyv szerint van benne szíj.
(#) XND válasza kistee hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Cseréltem a szíjat,a helyzet nem változott,szerintem a régi is jó volt.Az ajtót is ez a motor zárja,mert nem zár,csak nyit.
(#) Manamana hozzászólása Dec 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Nem túl aktív a topic, de azért remélem kapok választ a kérdéseimre.
Linn Karik CD játékosom az írott lemezek elsó számainál ugrál. A beolvasással nincs baj, ha az első track-et átléptetem, onnan már megy.
Jól sejtem, hogy ez az öregedő fej miatt van?
HOP-M3 lézer van benne. Aliexpress-szen 20 dollár környékén adják. Meg szabad azt venni? Van valakinek ilyen kínából rendelt fejjel tapasztalata?
Köszönöm előre is.

Boldok karácsonyt mindenkinek!
(#) Gafly válasza Manamana hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Azonnal a legtetejére került, köszönjük hogy nem nyitottál új topic-ot a kérdésednek.
(#) mikrodigit válasza Manamana hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Lehet, hogy csak a fej pályája koszolódott el. Próbáld meg megtisztítani, hogy ne akadjon sehol.
(#) Sipi68 hozzászólása Jan 3, 2022 /
 
Sziasztok!
Technics SL - PG 100 Tipus a fiók nyitás után azonnal visszazár. Mi lehet a gond?
(#) GARFIELD13 válasza Sipi68 hozzászólására (») Jan 3, 2022 / 1
 
Szia!
Végállás érzékelő/kapcsoló hiba. Azt nem tudom, hogy ebben mi van, mikrokapcsoló vagy csak rézlemezkék, de azokat kellene kontakt tisztítóval kezelni, ha az elektrotanyán van SM hozzá, akkor azzal könnyebb. Ha lesz majd kontakt, akkor tudni fogja, hogy hol álljon meg. Én Kenwood DP1080-on kezelgettem hasonló hibát mostanában, az rézlemezkés volt. Meg jó régen LG asztali DVD felvevőt, abban mirokapcsoló volt emlékeim szerint.
Sikeres javítást.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2022
(#) CHZ válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Laza szíj okozhatja…
(#) József István hozzászólása Jan 5, 2022 /
 
Üdvözlet!
Van egy SL-PS670A CD lejátszóm, ami kb tíz éve adta fel a harcot. A jelenség: NO DISC
Akkor azt mondta a márkaszerviz, hogy fejcsere 25 pengő. Természetesen nem érte meg megcsináltatni, mint ahogy most sem, de mostanra szentimentális lettem és gondoltam adok neki még egy esélyt.
Foglakozik ilyenekkel még valaki, aki megjavítaná?
Vagy essek neki én?
Néhányszor szétszedtem. Nem látom a nagy feladatot a "fej" kicserélésében! Ha csak nincs valami buktató a dologban, akkor egy ki beszerelésre tökéletesen alkalmas vagyok. De vagyok olyan lusta, hogy valakinek odaadjam és inkább kifizessem a költségét.

A szakszerviz elutasította, mondván, hogy nincs hozzá alkatrész. Na de az AliExpressz óta tudjuk, hogy ez így nem teljesen igaz!

Még annyit, hogy az ügyfeles a Videopart kft-nél azt ajánlotta, hogy keressem meg a Technics fórumot, de így ebben a formában nem találtam. Tudunk erről valamit?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2022
(#) kzozo válasza József István hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Facebook-on belül keresd a Technics csoportot. Én rendeltem már kínából pick-up-ot. A csere nem nehéz, nekem azóta is jól működik. De pl ismerős is rendelt, neki rosszat küldtek.
(#) József István hozzászólása Jan 5, 2022 /
 
Igen. A fészbúkosat megtaláltam.
Szóval semmi trükk nincs a fejjel. Berakom és csókolom!?!?
(#) kzozo válasza József István hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Így van. Ha jót kapsz, működnie kell elsőre.
(#) József István válasza kzozo hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Köszönöm. Gyűjtök még egy kis lelki erőt és nekimegyek!
(#) Udvari Zsombor válasza József István hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Csak közben ne állítódjon el a tengelyén az az alkatrész, amire a (CD) lemez ül, a lejátszó kényes lehet a fej és lemez távolságára.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
(#) József István válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Innen indulnék. Szerintem ez a veszély ennél a komplex alkatrésznél nem fenyeget.
(#) Udvari Zsombor válasza József István hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Ja hogy mindenestül cserélnél mechanikát? Aha... Reménykedj, hogy jót kapsz az eladótól...
(#) Sipi68 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm az infókat.Mikrokapcsoló hiba volt.Megoldottam.
Üdv.
UI:esetleg távirányító hiba?
RAK sa301E távirányító (kitakarítva) nem kezeli a technics sa gx 100L erősítőt.Másik távval (RAK sa011xh)működik,másik erősítő néhány funkcióját kezeli.Mi lehet a probléma?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2022
(#) Sipi68 hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
Sziasztok!
laser spindle hub-ot hol tudok beszerezni technics SL-PG300-hoz?Elrepedt nem szorul rá a motor tengelyre
(#) synergy válasza Manamana hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
szia,
én is audiofil cd játszók életben tartásával küzdök. A mechanikus akadást kizárnám, én az olvasó lézer fej és a focus loop gain módosításával értem el eredményeket. A kínai utángyártott eleve lutri, és nem is szól olyan jól, mint a gyári. Nehéz menet.
(#) synergy válasza József István hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Ehhez kb 3 ezer a legolcsóbb kínai utángyártott (mind az), de sajnos lehet hogy nem fog működni. Ilyenkor meg kell próbálni a focus gain állítást, ami egy ellánállás érték csökkentése. Ezt a szerviz manuálban találod
(#) József István válasza synergy hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Az az, amikor a fejen valahol egy változtatható értékű ellenállást "lejjebb" veszünk?
Van róla videó a jücsübön.
Nem jött be. Ugyan nem túl tudományosan csináltam, mert eléggé szélsőségesen viselkedik a tekerentyű bármennyire finoman próbálkozok.
Ez ugyan egy philips de a lényeg ugyanaz.

Az E-bay-en is ugyanzt kapom?

Csak emlékeztetőül: Úgy jöttem ide, hogy ha valaki megoldja nekem ezt a problémát, szívesen fizetek érte!
(#) synergy válasza József István hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Az az olvasó lézer dióda áramát állítja. Az is lehet problémás, ha elöregszik. Amiről én írtam az a lencse fókusz beállítása. A lencsét 2 lineáris motor mozgatja, az egyik a verikális pozícionálás, a másik a fókusz beállítás. Azokat is lehet állítani.
Írj privátban, és megbeszéljük a lehetőségeket.
(#) GARFIELD13 válasza Sipi68 hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Szia!
Esetleg a tálca alján lévő valamelyik?
elvihető cuccok
A kinagyított kép alján láthatod a két esélyest.
Itt van a szomszéd kerületben, holnap el tudnám hozni, mert eddig az ellenállásokra van jelentkező aki még nem nagyon ment el érte.
(A korábbi távirányítós kérdésre nem tudok érdemben hozzászólni, ezért nem válaszoltam rá.)
Üdv.
(#) da012807 hozzászólása Feb 22, 2022 /
 
Sziasztok!
Hitachi DA1000 cd lejátszót szeretnék életre kelteni.Lemez betöltés után felpörög, de pár másodperc után leáll. Lézerfény látható, a focus tekercsek dolgoznak, de nem tudja olvasni a lemezeket. A tesztponton az RF jel nem mérhető/ megjeleníthető szkóppal sem. Mik lehetnek a lehetséges okok? Gyenge a lézer? Nem megfelelő a lemez távolsága az optikától? Mekkorának kell lennie a távolságnak?

Van köztetek olyan, aki ismeri ezt a lejátszót, netán javított is már?

Köszönöm
(#) fecameca válasza da012807 hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Előre megjegyzem, csak egy kontár vagyok, Hitachit még életemben nem láttam. Van egy koreai DVD lejátszónk: Hyundai. Valami nagyon olcsó volt annak idején a Tescóból. Nagyon ritkán szoktuk használni. A jelenség az, hogy nem olvassa be a lemezt, amíg rendesen be nem melegszik. Nyitogatom-csukogatom, indítgatom, olykor negyed órán át, amíg végre el nem kapja. Az elméletem az, hogy megcsúszik a lemez, és nem veszi fel a fordulatot, de utána a bemelegedés után megnő a surlódási együttható, és onnantól kezdve be tudja olvasni. Csak szerintem ilyen hiba is lehet. Méregettem, a tápot az első pillanattól kezdve rendben van, csak valami mechanikus betegsége lehet. Nem tudom rá a megoldást, nem javítottam meg, annyira nem használjuk, hogy érdekelne. De ez is egy feltételezés, ami esetleg igaz is lehet. Annak idején aktív koromban valahová hívtak televíziót javítani, gondolatban már a fél készüléket kicseréltem, mire odaértem, megtaláltam a hiba okát: általában valami pitiáner dolog volt, valami rossz forrasztás, stb.
(#) steelbird válasza fecameca hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
A lemez elvileg nem csúszhat meg, mivel mágneses leszorítású tárcsa nyomja a motortengelyen lévő tárcsához.
Ha meg tud csúszni, akkor lehet, hogy megrepedt a motoron lévő tárcsa szára és lejjebb csúszott a tengelyen. Vagy csak lejjebb csúszott az idő haladtával, bár magától ritkán fordult ilyen elő.
A megcsúszó lemez hangot ad, az észrevehető, illetve ennek ténye mechanikusan ellenőrizhető. Ha bezárt tálcánál a lemezhez érve az könnyen megmozdul, lifeg, akkor nincs leszorítása, valószínűleg a motor tárcsa lejjebb csúszott.
A bemelegedés utáni kiolvasás inkább elektromos munkaponti változásra utal szerintem.
(#) Dr Endugu hozzászólása Máj 5, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy Harman Kardon HD970 CD játékosom, melynek az egyik panelje elhalálozott. Ez a Kijelző mögötti vezérlőpanel. Az ajtó nyitását vezérelte, a kijelzőt. Valahol beszerezhető ez donor készülékből?
(#) melorin hozzászólása Jún 26, 2022 /
 
Sziasztok!
Vásároltam egy Sony CDP-337ESD lejátszót és lejátszás közben ilyen kattogó hangja van a mechanikának:
Video
Szerintetek mi adja ki ezt a hangot?
(#) küzmös Gergely hozzászólása Szept 1, 2022 /
 
Sziasztok! Kaptam egy LG LX-M140D minihifit. A CD lejátszóval volna problémám. Először se kép, se hang, semmi, csak "NO DISCK" felirat. Szétszedtem, a két kis motort megnéztem a CD forgatója nem ment, de fordított polaritásra, kis műszerolajat adva neki elindult. A csúszkapálya műanyag léce eléggé rossz állapotú, de azért betettem egy lemezt hogy most mit csinál. Nos próbálkozik, READING..., töltene, forog, megáll, megint forog, de végül nem indul el, nem olvas. Kérdésem lenne hogy a csúszópálya, meg a műanyag fogasléc szar, vagy a fej? Egyáltalán javítható ez, vagy engedjem el.
(#) kistee válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 2, 2022 / 1
 
Csak tippelni tudok: ha nem tudja beolvasni a directory-t, az általában a fej hibája. Vagy tönkrement, vagy valamiért nem tud ráfókuszálni.

Ez lehet azért, mert fel sem emeli az olvasófejet a mechanika, vagy felemeli, de nem eléggé (pl. azért, mert a hosszú állásban a por és a kenőzsír ragadós trutyit képezett), vagy a lemez alá ment valami kosz/trutyi, ami túlságosan eltávolítja az olvasó fejtől.

Első körben én a fejet gyanúsítanám. Fejcserével javítható, ha tudsz szerezni másikat...
Következő: »»   24 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem