Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   444 / 586
(#) Massawa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Nézzétek meg az Oroszlánkirályt ( uj verziot) vagy szerezzetek jegyet a 2022-s ABBA koncertre.
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 6, 2022 / 1
 
Hasonlóann megoldható, műszakilag nehéz de nem lehetetlen.
Bővebben: Drón 3d
(#) Gafly válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 6, 2022 / 1
 
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
(#) gyerek67 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Sosem értettem ezeket a csoportos drónvideókat.
Honnan a fenéből tudják a drónok pontosan, hogy épp hol vannak és hogy hol vannak a töbiek????
A GPS koordináták / adatok szerintem elvetendő, hiszen a legjobb pontossága is kb. 2-5 méter.
Mivel, hogyan szinkronizálják a repülésüket?
Márpedig a sok-sok kis kütyüt mintha vonalzóval, körzővel rajzolnák az égre....
Legutóbb, amit láttam (szintén sok-sok száz drón) a produkciójuk után egy QR-kódot rajzoltak az égre, melynek mobilos azonosítása után egy új játékot lehetett letölteni a telefonra....
Lehet-e valahol hasonló drónt vásárolni, ami olcsó, pici, egyszerű, és "lerepüli" az előre beprogramozott útvonalat?
Vagy hogyan van ez?
(#) sargarigo válasza gyerek67 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Itt nem az egyes drónok képességein van a hangsúly. Ezek egymást nézik, onnan tudják hova kell menni. Ún rajintelligencia áll legközelebb a jelenséghez. Messzire visz a téma, nem fér a tooic keretei közé, de szerintem nagyon érdekes!
Röviden a lényeg, hogy van egy központi elosztó, aki megkapja a feladatot, és kiosztja az egyes dronoknak a részleteket. Ők meg egymáshoz képest is tájolják magukat, úgy maradnak szinkronban.
(#) sany válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Akkor nem "idegen" technológia.
(#) dB_Thunder válasza gyerek67 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Idézet:
„A GPS koordináták / adatok szerintem elvetendő, hiszen a legjobb pontossága is kb. 2-5 méter.
Mivel, hogyan szinkronizálják a repülésüket?”


El vagy maradva! Mai technológiával pár centi a hibahatár! Lásd a mezőgazdaságban használt cuccok.
A katonait nem is merem említeni...
(#) GPeti1977 válasza gyerek67 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Valóban, de ha elküldöd egy közeli földi gps ismert helyének a koordinátáit onnan az eltérést már cm pontossággal lehet számolni, a magasságra nem pontos a gps, de már vannak olyan felbontású légnyomásmérők amivel 30cm magasságkülönbséget is lehet mérni, ezt egy algoritmussal összekombinálod a gps ami magasságot mér meg a gyorsulásmétővel és már van is egy szabályzott magasságod, lehet minden drónon van egy közelítésérzékelő hogy ne ütközzönek össze, minden drónnak van egy ID ja és az alapján kap egy koordinátát hová helyezkedjen, meg ez alapján hogy melyik LED et milyen fényerővel kapcsolja be.
(#) KBal76 válasza gyerek67 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Találni itt a fórumon is olyan tagokat akiknek sikerült "mezei" GPS modulokkal a centis pontosság, szóval nem egy ökör ára ma már megvalósítani.
(#) sany hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
Atomenergetikai Múzeum csatornája az ismert videómegosztón. Szerintem nagyon érdekes csatorna, jobb mint az ÉNB.
(#) pont válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Azért szerintem a drónokon nem cm pontosságú a gps, azok még ma is elég méretesek. Talán inkább arról van szó, hogy eleve a gps pontatlanságát okozó körülmények viszonylag kis távolságoknál ugyan azok, így tévedni is ugyanarra ugyanannyit fognak, és valóban használnak más elven működő magasságmérőt gyorsulásmérőt és szoftveres pontosítást. Mondom ezt azért mert nekem is van gps-es drónom, amiben biztos hogy nincs cm-es pontosságú gps és mégis gyönyörűen megáll egy helyben, nem ugrál métereket a gps hibákat követve.
(#) Massawa válasza pont hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Az ilyen demonstráciokhoz egyforma dronokat használnak, azaz a hiba mindegyiken ugyanakkora lesz. Általában a vezérlö az offsetet manipulálja, pl egy méterrel arrébb látja a szomszédos dron ugyanazt a helyet. Többször csináltunk olyan trükköt, hogy volt egy sötét ( nem látható) vezérdron, a többi helyzetét meg hozzá viszonyitva adták meg ( azaz akárcsak a vadlibák mentek a dronok a vezérdron után). Ez a funkcio sok modern dronon már alap ( follow). Persze meglehetösen bonyolult munka volt, egy egész csapat programozo dolgozott a háttérben. De talán az augusztusi tüzijáték dronpilotái többet tudnak.
(Amiota körülményessé tették a dronok használatát szétment az egész társaság).
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
(#) sargarigo hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
Nagyon beleragadtatok a GPS-kérdésbe! Nekem csak olyan drónjaim voltak, amikben egyáltalán nincs GPS! Mégis megálltak egy helyben! Gyorsulásmérő! Giró!
Nem kell mindjárt az ágyút tölteni!
(#) GPeti1977 válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Megáll egy helyben de nem tudod megadni hogy hová, ahol elengeded a botot az ide kevés
(#) sargarigo válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Nem mondtam hogy ennyi. Azt mondtam, hogy nem feltétlenül kell hozzá gps. Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
Ez talán hasznos lehet: The Pinouts Book.
(#) bbb válasza pont hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
A GPS jeleket egy megfelelően georeferált ponthoz viszonyítva lehet pontosítani. Az adott időben a pontban mért hibavektort küldik ki rádióhullámon és a közelben lévő GPS vevő ezzel korrigálja a saját helyzetét. Így simán lehet cm-es pontosságot hozni.
(#) sany hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
Az nem lehet, hogy Wi-Fi-n is kommunikálnak? Master-Slave alapon.
(#) lazsi válasza gyerek67 hozzászólására (») Jan 6, 2022 / 1
 
A kollégáim (én nem vagyok benne abban a csoportban, akik a drónokkal dolgoznak):
Bővebben: Link
A cikkben szereplő számokat pontosítva: Már gyakran 100-110 drónt reptetnek egyidőben.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jan 8, 2022 1 /
 
Amióta Sany felhivta rá a figyelmet és folyamatosan ezen lovagolnak, nem hagy nyugodni a kérdés, hogy a Starlink antenna alakjának vajon Marketing pszichológia oka van, vagy tudományos?
Én arra jutottam, hogy inkább az előbbi...
Persze tudom hogy van újabb, ami nem kerek és már nem tud vezetékes átvitelt, de az is PoE és hátul ivelt...
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Szerintem inkább műszaki, pontosabban gyártástechnológiai lehet az ok.
Könnyebb egy kerek nyomósablont előállítani.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Hát, nem tudom. Én még akkor is inkább az emberi tényezőre szavazom, és nem annyira a technológiára.
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2022 / 3
 
Ennek nagyon egyszerű oka van! A sík antennáról a szélén könnyen lecsúszhatnak a macskák, míg az ilyen tányérszerűről kevésbé.
(#) sargarigo válasza lazsi hozzászólására (») Jan 8, 2022 / 2
 
Idézet:
„könnyen lecsúszhatnak a macskák”

Ja! Így meg egymást kell lelökdösniük!
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Vagyon téli madáritatónak is jó lenne ez az antenna?
(#) sargarigo válasza sany hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Én úgy láttam hogy ez az antenna mozog is, tehát lefolyik róla az itató víz (is).
(#) sany válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Én azt olvastam, ha jó a szög, akkor nem kell mozgatni.

Azért a net elég . Ennek oka, hogy szeretik a macsekok.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2022
(#) sargarigo válasza sany hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
De van olyan szög, hogy vízszintesen álljon a tányér, és még net is legyen? Különben mozgatás nélkül is lefolyik.
(#) sany válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Azt nem tudom.
Következő: »»   444 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem