Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Impulzus generálás fel és lefutóélre
Lapozás: OK   1 / 1
(#) cs_gabor hozzászólása Jan 9, 2022 /
 
Sziasztok!

Mintavétel duplázása miatt olyan kapcsolásra volna szükségem amely a beérkező négyszögjel fel és lefutó élére is előállít a kimenetén egy kb. 500ns-os impulzust. XC9572-ben (schematic) szeretném elkészíteni, de természetesen a kapukból összeállított rajz is tökéletes az adaptáláshoz.

Az ötleteket (linkeket) előre is köszönöm.
(#) Peter65 hozzászólása Jan 9, 2022 / 1
 
Szia!
A digitális jelet rávezeted annyi meghajtó vagy invertáló vagy bármilyen logikai kapu sorra, aminek a késleltetése az elvárt kb. 500nsec. Esetleg ha van schmitt trigger bemenet, akkor egyik lábon kivezetve, egy rc taggal is megvalósíthatod. Egy kizáró vagy kapu bemenetére kötöd a digitális jelet és a kapukkal késleltetett jelet. A kimeneten ott lesz az impulzus. Akkor lesznek problémák, ha a bejövő jelben 500nsec-en belül történik változás. Azt nem tudom, hogy kell ezt leprogramozni egy CPLD-ben.
(#) cs_gabor válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
A négyszögjel esetében T1 és T2 kb. 2,8us (T=5,6us), ehhez mérten gondoltam, hogy egy 500ns-os impulzust. Az RC-tag jobb ötletnek tűnik, mivel a CPLD kapuk késleltetése pár ns, tehát rengeteget kellene összekötni, illetve az impulzus szélessége sem kritikus, egy latch bemenetre megy. Szimulátorban működik is, már csak a fel és lefutó élek detektálása hiányzik, illetve az ezekből előállított indítójel. Találtam közben ezekre is példákat, de a probléma velük, hogy csak egy rövid (egy/kettő kapu késleltetésnyi) idejű impulzust adnak ki, az RC-s logikának viszont, hogy a kondenzátor fel tudjon töltődni, a teljes időtartam alatt kellene a jel
Talán élvezérelt SR tárolóval lehetne megoldani, nem tudom...
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2022
(#) cs_gabor válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Köszönöm az instrukciókat, összeállt a kapcsolás
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem