Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   864 / 961
(#) Horvath65 válasza tothgyula hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Üdv! Kérdezz rá a simimpx-re, hátha letudják gyártani. 30/6272127 Gondolom harmadikán nyitnak, vajdasági cég, Kecseméten van képviseletük.
(#) mugab válasza tothgyula hozzászólására (») Dec 30, 2021 / 2
 
Esetleg ha lehet, próbáld a szakadt végeket érvéghüvellyel összekrimpelni...
(#) tothgyula válasza Horvath65 hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
T.Horváth 65 és mugab!
Köszönöm a válaszokat. Sajnos a samott része is törött,így toldani nem tudom a fűtőszálat.
(#) Teaway válasza tothgyula hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Ha leesett és eltört a samotthenger is, akkor nagy valószínűséggel "kukaérett".
(#) rettung hozzászólása Jan 3, 2022 /
 
Sziasztok!
Szeretnélek benneteket megkerdezni, hogy egy gazkazan termosztathoz valo csatlakoztatasa, altalaban hogyan valosul meg? Frissen vegzett villanyszerelo vagyok, de "errol nem volt szo a suliban." Minden esetben, egy hőerzekelo, vegzi a kapcsolast. Kvázi egy maualis kapcsolot valt ki a termosztat? Bekotesnel tehat ket allasa lehet....nyitott-zart?
Köszönöm a segítséget!
(#) uniman válasza rettung hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
(#) rettung válasza uniman hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Köszönöm, nem lattam a masik topikot.
(#) bgsf válasza tothgyula hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Ha szakadt a fűtőszál, én egy nagyon vékony érvéghüvellyel össze szokteam kötni. Darabig bírja.
(#) kaqkk válasza tothgyula hozzászólására (») Jan 3, 2022 / 2
 
A samottot vízüveg samottpor keverékkel lehet ragasztani .....
(#) Meggyötört Pingvin hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Sziasztok! Nem találtam megfelelő topikot ezért itt kérdezek. Most költöztünk új lakásba, és olyan jelenségre lettem figyelmes, hogy amikor a hűtő elindul, a szobában levő dimmelhető lámpa felvillan maximum fényerőre, csak egy pillanatra. Illetve nem csak a hűtőnél hanem random is, azt nem tudom mitől van. Kérdésem, van e erre valamiféle megoldás, amibel a hirtelen feszültség/áram változásokat ki lehet szűrni? Gondolom nem tesz jót az égőnek és semminek.
(#) kendre256 válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Más lámpa is csinálja ezt, vagy csak az a dimmelhető? Ha más nem villan fel, akkor esélyes, hogy a dimmer vacakol. Hagyományos izzószálas lámpánál 10-15V-os feszültségváltozás észrevehető fényerő változást okoz, azzal szinte tesztelni lehet. Egy fázis esetén terhelésre csak csökkenni szabad a feszültségnek, növekedni semmiképp.
Még egy kérdés: egy vagy három fázis van a lakásban? Ha három fázis van, lehet még az is, hogy a nullavezetőnek bizonytalan valahol az érintkezése, és az egyik fázis terhelésére a másik fázis(ok) feszültsége megnövekszik. Ez nagyon veszélyes is lehet, hozzáértő villanyszerelőt kell megbízni!
(#) hegman hozzászólása Jan 5, 2022 / 2
 
Esetleg ha valakit érdekel...
Az új előírások szerinti fogymérő helyek és bekötési módjaik.
(#) granpa válasza hegman hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Akkor nálam szabálytalan. 3 hete csinálta az E-on.
(#) gyuszo válasza granpa hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Értem.
(#) ötfelezős válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Nem írnád le, mi az eltérés?
(#) Gafly válasza ötfelezős hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Ha ez ott van, ahol gondolom, akkor a hegman által csatolt fogyasztásmérő helyen nem fészkelnek madarak a mérőkön.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
(#) hegman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Ez most országosan él 2021.10.15-től.
Ha granapa ez előtt adta be a papírokat akkor a mostaninak "nem felel meg".
Az egyik emberem regisztrált szerelő. Most telepít egy "1 mérőhelyes" telekhatárra telepíthető földkábeles szekrényt. 250eFt. Eddig ez (10.15. előtt) kb. 80eFt volt munkadíjjal együtt.
A "3 mérőhelyes" kb. 400-500 eFt.
Nappali, éjszakai, "H" tarifa
A csoportos mérők kb. fizikailag 3x lettek nagyobbak és 2x drágábbak.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Sajnos már évek óta nem fészkelnek a Kerti Rozsdafarkúak benne.
(#) granpa válasza hegman hozzászólására (») Jan 6, 2022 / 1
 
Nem adtam be semmit: Írtam egy E-mail-t, hogy baj van kismegszakítóikkal. Maga a telepítés ~40 éves. Azóta többször cseréltek mérőket (3 f+k), de a kismegszakítók mindig elmaradtak. Soha egy kukkot nem szóltak, hogy így, vagy úgy nem szabványos. Ám valóban nem is hasonlít a mutatott rajzokhoz. Hogy nagy szívatás megy az árakkal, azt tudom, mert a szomszédomnál viszonylag friss telepítés volt. Anno magunk csináltuk meg a mérőszekrényeket fából, berakták a mérő(ke)t és enyém a mért drótok vége.
(#) gyuszo válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Az, hogy fa a szekrény, a vezetékek nálad is jól lehetnek bekötve a rajz alapján. A 9 db rajz közül az egyik passzol a tiedhez. Szerintem a 4. rajz van nálad.
A lényeges eltérés ott van, ahol van napelem, H tarifa. Tehát két vezérelt mérő van bekötve.
Ott van egy új kötelező elem beiktatva.
A csoportos mérőhely egy megint másik történet.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
(#) granpa válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Újból megnéztem, de közelítő sincs a 9-közt. Seráfütty, elfogadták, működik.
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2022 / 2
 
Mert akkor most keverjük a szezont a fazonnal?
Ő arról írt, hogy mi az új szabály -új bekötésre. Erre nem jó válasz, hogy bezzeg a tiédet újították...
Persze, a régi az úgy van, ahogy, és nálunk is a fadobozban ugyanúgy benne a kismegszakító, az új óra mellett. Sőt, nálunk még benn a házban van. És egyszer még kismegszakítót is cseréltek.
Ez nem változtat azon, hogy újonnan nem kötnék így be.
Az árakat hagyjuk, nem hiszem, hogy a "boldog időkben" mogyoróért köttek villanyt. A 3,60-as kenyér sem volt olcsóbb, mint a mai 360-as kenyér.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
(#) ötfelezős válasza szs hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Az ELMŰ-nél egy mérőszerelés 40 Ft volt a 80-asokban. Éjszakaival együtt 80, mágneskapcsolóval 120. De akkor már a kenyér drágább volt.
A csatlakozószerelés, hát, az pénzbe került.
(#) ötfelezős válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Egy fontos információ hiányzik, terheléssel lett kikapcsolva a trafó, vagy üresen?
(#) tothgyula válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
T! bgsf, és kaqkk!
Köszönöm a válaszokat, de ezen már csak az új fűtőbetét segít, vagy egy új hőlégfúvó.
(#) Ge Lee válasza ötfelezős hozzászólására (») Jan 8, 2022 / 1
 
Erre nem emlékszem, de mintha valami kevés terheléssel ment volna.
(#) szs válasza ötfelezős hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Most mit mondjak? Lehet, hogy te annyit kaptál érte. De hogy 40Ft-ért beköttek volna bármit 1980 körül, azt nem hiszem el. 11 éve éltem e földön 1980-ban, 40Ft-ért 5, később 4 doboz cigit adtak, nem villanydobozt köttek be.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2022
(#) Atis57 válasza szs hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Szia!

Pedig lehet,hogy rosszul emlékszel ....
Akkoriban 18Ft volt az órabérem , A szolgáltató cégek meg 1/2 és egész órában számoltak.

Olvadóbizti csere, kismegszakitó csere 1/2 óra . S nem volt adó tehát a "rezsióradij " sem volt magas.
(#) ötfelezős válasza szs hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Felőlem azt hiszel, amit akarsz. Én a tényeket mondtam. Mivel egy ELMŰ kirendeltségen dolgoztam akkoriban, és fusiztam, egészen jól tudom, hogy volt. De még lehet, hogy megvan az utolsó megrendelésem valahol, akkor beszkennelem. Nem, mintha megérdemelnéd.
(#) ApolloCreed hozzászólása Jan 10, 2022 /
 
Üdözlök mindenkit!
A problémám az lenne, hogy a lakásomban van egy lámpa, amit 3db univerzális kapcsolóval lehet használni és a villanykörte menetes részét folyton megégeti a foglalat amitől nem érintkezik ezáltal nem világít. Tudnátok segítséget adni, hogy ez mitől lehet?
Következő: »»   864 / 961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem