Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   80 / 83
(#) vargham válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Idézet:
„ha változik a szabvány - újra kell mérni mindent.”

Amennyiben a termék kategóriája alapján kötelező az előzetes minősítés, akkor a termék változtatása esetén is újra kell mérni.
Külön processz van szoftver és hardver változásra. Jegyzőkönyvezni kell. Tervezni, validálni, újra futtatni a risk analízist és menedzsmentet. Majd az ismételt mérés sorozat.
(#) Neubauer válasza fenyvesi hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Helló!
Nekem is hasonló problémám van sajnos. Szerinted erre a tápra is jó lenne a kondi? Most nincs ilyen kondim, felénk kevés hir.tech. bolt van a közelben, ezért nem tudom kipróbálni Talán hétvégén megyek a városba és tudok venni.
(#) nedudgi válasza Neubauer hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Kiselejtezett "energiatakarékos körtét" nem tudsz bontani?
(#) Neubauer hozzászólása Jún 17, 2021 /
 
Sikerült vennem 10 pikos kondikat. Beforrasztottam a + és - közé, de nem szűnt meg a zavar sajnos.
(#) ferci válasza Neubauer hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Szia!
Ez a 10 piko ( pF ??) elírás lehet, talán µF-ról lehetett szó.
Szerintem ezen a zavaron esetleg be-és kimeneti oldalon is LC szűrés segíthet, ami 2-3-szor nagyobb lenne, mint a táp.
Nézd meg sok kapcsüzemű táp bemeneti szűrőjét, kicsiben.
Egy lakásban hosszú kábelek vannak és keményen sugároznak a felharmonikusokból.
(#) Neubauer válasza ferci hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Ettől féltem én is.
A kábelek biztosan nem játszanak mert amíg ezek a lámpák fel nem lettek szerelve semmi gond nem volt. Sajnos nem olyan egyszerű lenne kicserélni a lámpákat mert a helyük úgy lett kivágva, és csak azonos méretűt lehet beletenni.
Esetleg nem létezik készen vehető szűrő, ami erre a 3W-ra méretileg is alkalmas?
(#) ferci válasza Neubauer hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Készen esetleg drágábbak lennének, mint maga táp. Pici kapcsüzemű tápok bemenetén vannak ilyen részek, olyanból kellene vadásznod.
A kábelek pedig már antennák lettek.
(#) ferci válasza Neubauer hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
A Hestore-ben nézd meg a zavarszűrőket, ott látsz egyet..
https://www.hestore.hu/prod_10032402.html#
- vagy keresel hasonló 2 tekercsest, mint a csatolmányban. hozzá kondikat.
A mintát a linkeltben látod.

szűrő.JPG
    
(#) Bakman válasza Neubauer hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Ezekre a tápegységekre rakhatsz kb. bármit, nem sok vizet fog zavarni. Cseréld le a tápegységet egy minőségire, azza jó eséllyel (soha nem 100 %) megszűnik a zavar.

Alternatív megoldás az is, hogy a rádiónak veszel egy normális, irányított FM antennát.
(#) Neubauer hozzászólása Jún 20, 2021 /
 
Köszi a segítségeket. Kicsit lelombozódtam. Összesen 9 ilyen lámpa van beépítve
Venni másik tápot olyan mint a kutya vacsorája, ahogy már előttem is leírták, ugyanúgy zavarja a rádiót.
Annyira nem lényeg a rádió, csak gondoltam van valami egyszerűbb megoldás is mint pl. az irányított antenna, vagy kilenc táp cseréje.
Max este sötétben hallgatjuk a rádiót
(#) Gafly válasza Neubauer hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Én azt csináltam, hogy bontott porvas zavarszűrő gyűrűn átfűztem a vezetéket, annyi menet ami ráfért.
Azóta nem "sistereg", hanem "sustorog"...
(#) nedudgi válasza Neubauer hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
AM vagy FM módban jön a zavar? Úgy értem, középhullámú adóknal, vagy az URH sávon?
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Nagy valószínűséggel minkettőn. Elég széles spektrumban zenélnek az ilyen tápegységek.
(#) Sebi válasza Neubauer hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
Egy lehetséges megoldás - amennyiben mód van az átvezetékezésre - a 9db lámpát sorosan kapcsolni és a kiadódó feszültségnek megfelelő egyetlen minőségi tápot felszerelni. Én hagyományos (50Hz-es) transzformátort használok.
(#) Horvath65 hozzászólása Jan 18, 2022 /
 
Üdv a csapatnak. Van egy led lámpatestem "Delux Daniella" már nem gyártják, Input voltage:230V, Input Current:0,27A(230V), 50/60Hz, Power factor:...0,9 (ez mi?), output voltage:..30-120v/0,3Ax2, Ta:....-25-50°C, Tc:....70°C ez van a címkéjén. kétszer 144 led csip van benne. Az egyik fele szép fényerővel világít a másik fél csak fél fénnyel. Átfordítottam a kiosztást akkor a másik fél világított teljes fénnyel. A panelen van egy kondi táp, és két ic BP2835D a mik a led-eket hajtják. Az ic-ről nem sok mindent találtam, csak egy alap rajzot, a LED-ek ről sem tudok semmit. Az ic-k környezetén a panel el van színesedve. Sajnálnám kidobni valami meghajtás is jólenne, ha nem javítható ez. Teszek fel képeket.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2022
(#) Bakman válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 18, 2022 / 1
 
Első tipp: valamelyik nagy kék kondenzátor romlott el. Mi van azokra írva?

Power factor: a hatásos és a látszólagos teljesítmény arányát adja meg, magyarul teljesítménytényező.

BP2836D.pdf
    
(#) Horvath65 hozzászólása Jan 18, 2022 /
 
Helló! Köszönöm. A kék kondi 33Uf/250v.
(#) Bakman válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 18, 2022 / 1
 
Ha meg tudod oldani, mérj rajtuk feszültséget (vigyázva!) üzem közben. Ha több, mint 250 V-ot kapnak (valószínűleg 300 V környéki eredményt kell mérned), már cserélheted is őket nagyobb feszültségűekre. Tipikus távolkeleti hanyagság és/vagy spórolás.
(#) uniman válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 18, 2022 / 1
 
A jobb oldali kondi teteje "púposnak" tűnik...
Ez két különálló tápnak tűnik...kétszer 180db SMD2835-ös LED-ekkel.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2022
(#) Horvath65 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Köszönöm. Az ic-t nem ölhete meg, ha nagya feszültség? Holnap tudom csak megmérni. A conrád nem is forgalmazza az ic-t, az EBAY horibilis áron van 5db ~5000 környékén...
(#) uniman válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 18, 2022 / 1
 
Itt meg egy táp...távolkeletről!
(#) Horvath65 válasza uniman hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Nem látok rajtuk elváltozást. Teszek még fel képeket.
(#) Horvath65 válasza uniman hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Az enyém 60w-os. De keresgélek. Milyen adatokat adjak meg a fentiek alapján a driver kereséshez?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2022
(#) Bakman válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 18, 2022 / 1
 
Első lépésként feszültséget mérj. Ha jól tippelek, akkor a kondenzátorok megkapják az egyenirányított hálózati feszültséget aminek a csúcsértéke 300 V felett van normál esetben. Ez a 250 V-os kondnezátorokat térdre kényszeríti előbb-utóbb.

Mivel az egyik már tönkrement, a tápegység IC nem kap normális DC feszültséget, ezért nem tud rendesen dolgozni.
(#) Horvath65 hozzászólása Jan 18, 2022 /
 
Köszönöm. Holnap mérek. Ezeknek a ledeknek mennyi lehet a nyitó feszültségük 3,7V? 300mA akkor 1w-os lehet?
(#) uniman válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 18, 2022 / 1
 
Nem, a a tiédben kettő különálló 30W-os táp van...amit az IC ára miatt mutattam pedig "18W/20W/22W/25W/30W/36W"
2x180 LED lehet a lámpádban... de valószínűleg nem lehet mind a 180 sorosan kötve.

0_3A.jpg
    
(#) uniman válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 18, 2022 / 2
 
Éles kép nélkül, csak te látod!

2XC.jpg
    
(#) Horvath65 válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Üdv a csapatnak. Bakman megmértem, hát érdekes mert ami jó és ami rossz hasonló eredményeket adott. A kék kondikon 160 és 170 volt körül mértem. Több ilyen (diver-em van, de ez dolgozik csak felesen, a többi az fél fényerővel dolgozik). A kimeneti fojtó tekercs elött lévő kondikon 60 és 70 volt között mértem, a jó 70v a rossz 60v. Amikor bekapcsoltam a rossz elkezdet kb. 100Hz-vel vollogni és a rádió is "vette", amikor a mérőzsinort hozzá érintettem a búgás felerősödött, (gondolom mint antenna működött). Egy perc elteltével elkezdett a villogás felgyorsúlni. Az igazság az, hogy ahonnan leszereltem ott mindegyik így kezdte, Először csak egy pillanattal később gyulladt majd jött a villogás, aztán a sötétség, ami félfény csak a tejfehér búra alól gyenge derengésnek látszott.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) Horvath65 válasza uniman hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Helló! Megnéztem többször is, napfénynél is, nem púpos.
(#) Horvath65 hozzászólása Jan 22, 2022 /
 
Uniman és Bakman. Nézegettem az smd ledeket, nem tudom miért gondoltam egy wattosnak a ledeket. Számolgattam, 30w/144LED az 200mW az SMD LED-ek 200mW-osak. De akkor hány voltosak? Azon a meghajtón amelyiken a fele működött ott mint fentebb írtam 60-70V körzött mértem mindkét kimeneten, a rossz nagyon zavarta a rádiót. A lámpa lumen értékét osztom a ledek számával akkor az 5050-es SMD LED értéke jön ki. A lámpa 5200lumenes osztva 288 LED-del az 17.56 lumen az 5050 16-22lumen 60mA/2,8-3,4v. De így nem jön ki a 300mA ami meghajtóra van írva. Már kezdek belezavarodni.
Következő: »»   80 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem