Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3366 / 3546
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Nekem az is fontos szempont volt, hogy beférjen a polcra (mert máshogyan nem lehett normálisan elhelyezni, szekrénysort meg nem terveztem cserélni emiatt).
Lassan már a kábeles elosztás is divatjamúlt kezd lenni, minden az internetről jön. Azon gondolkozz el, hogy mondjuk a laptopról hogyan tudod rajta nézni a filmeket...
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Én az ilyesmit úgy szoktam intézni, hogy elmegyek a Media Markt-ba, egyéb helyekre ahol sok van kitéve, megnézem, beleszeretek, majd hazamegyek és egy megbízható webáruházban megveszem esetleg gazdaságosabban.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Én a TV műsorokat egyáltalán nem nézem. Van a TV mellett egy HTPC, azon elérem a letöltött filmek, sorozatok hálózatos tárhelyét, a Netflixet, minden netes tartalmat, az bőven elég.
TV műsor csak akkor megy, ha a fiam unalmában oda kapcsol véletlenül két játék közben.

Full UHD tartalmat a Netflixen lehet látni néha. Lenyűgöző. A filmeket, sorozatokat 720p felbontásban töltöm, az bőven elég, és helytakarékos.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
(#) Skori válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
TV-k tulajdonságai, vásárlás
Ha rám hallgatsz ne samsungot! Panasonic, LG, Philips, Sony, vagy valamelyik noname.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
(#) Skori válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
És, hogy miért ne Samsungot, avagy én miért álltam el tőle:Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Most jutott eszembe, hogy van szaktopik. Ráadásul pont az én orrom alá dörgölték.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 

Kár márkaneveket említeni, de el kell olvasni a te álláspontod is.
De épp te említetted, hogy nem is nézel TV-t, csak kijelzőként, képernyőként használod. Ő viszont lehet, hogy TV-ként használná. Esetleg egészen mások a szempontjai, mint néked. Ezért érdemes személyesen meggyőződnie róla, hogy azt miképp tudja, amire szüksége van. Még a kép "szépsége" is a saját szemével látszik, ami szerinted elviselhetetlen, másnak az lehet a jó.
Mindenesetre: ne ismételgessünk márkát, nem az segít. Az, hogy mire érdemes figyelni, amire elsőre talán nem is gondolna, arra viszont érdemes felhívni a figyelmet. Meg is tetted ezt is, ez jó dolog.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Ott is cdak márkanevekkel dobálóznak főleg, nincs is kedve emiatt olvasgatni az embernek azt a topikot.
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Ez még nem ok arra, hogy teleoffoljunk egy másik topikot.
(#) SzervízMacska válasza Skori hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Én 2012-ben vettem az első Samsung tv/monitor kombót 5 év garanciával. Aztán jött 2015 karácsonyára egy nagyobb (ue40ju7000), amit a mai napig megelégedéssel használok. Egyedül az okos-távirányítója halt meg, amin könnyen túlléptem, mivel gyárilag hagyományosat is adtak hozzá. Idő közben a régebbinek is akadt feladat: jelenleg a 4 kamerás videó setupom kontroll monitorja. Amikor filmet nézek, az általában a netről származik, és valami külső eszközön van tárolva. Ebből következik, hogy a film formátumát ilyenkor a külső eszköznek kell támogatni. Streaming szolgáltatásokra nem fizettem elő, így azokról nem tudok nyilatkozni.

Ez is csak egy egyéni tapasztalat, mint a tiéd. Viszont nem hiszem, hogy azért volna töretlen a Samsung tv-k népszerűsége, mert egytől egyig mind sz@r...
(#) Suba53 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Nekem sincs semmi bajom a Samsungommal. A világon nagyon sok területen technológiailag az élbolyban van. A képe tökéletes, a felskálázása tökéletes, a hangja tökéletes, a menüje, saját net kapcsolata jó, mi lehet még ami számít?
(#) Skori válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Rendben, ez is egy tapasztalat, és használd egészséggel a tv-t. Amit leírtam régebben az pedig az, amit én tapasztaltam, ennyi.
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Idézet:
„mi lehet még ami számít?”

A saját benyomásaid lehetnek azok. Mint mondtam, én sem vagyok ellensége a Samsung-nak, Skori is csak a saját benyomásai miatt nem szerette meg. Igaza is lehet -a saját szempontjai szerint.
Ne emlegessünk már neveket, nem ez volt a kérdés lényege sem.
A kérdés lényege az volt, mire figyelnénk oda, ha TV-t vennénk, szerintünk mik a szempontok. Majd a kérdező eldönti ebből, hogy neki is szempontok-e ezek.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
(#) Skori válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 2
 
Az utolsó mondatodhoz még fűznék egy apró megjegyzést: egy termék népszerűsége, és a minősége között lehet ugyan párhuzamot vonni, de a népszerűséget sok egyéb dolog együttesen határozza meg, pl:
- a termék ára, némely termék pl. azért népszerű mert olcsó (lásd a gagyipiacon mindig tömeg van)
- parasztvakítás (csilivili felület, pl. színes villogó RGB ledek PC ventilátorban, vagy mondjuk PC "hangfalban" - hangminőség helyett)
- marketing, reklámok (ha valamit "nagyon reklámoznak", akkor többet is adnak el belőle - tehát a dolog működik, az emberek olyasmit is megvesznek amire semmi szükségük nincs).
- márkahűség (Minden TV-m Orion, és jól működik, most is Orion-t fogok venni) Sok gyártó visszaél ezzel.

A fentiek ügyes kombinációja elvezethet oda, hogy 2015-ben veszel egy tök jó TV-t, ami mindent lejátszik, jó a kép, stb, aztán 2019-ben veszel ugyanabból a márkából egy modernebbet, ami gyakorlatilag kevesebbet tud és rosszabb minőségű. Én nagyjából így jártam, de szerencsére tudtam korrigálni a dolgot.
(#) Suba53 válasza Skori hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Ezeknek az Orion termékeknek már semmi közük nincs a valamikor legendás magyar Orion gyárhoz.
Kínai tucattermékek, amiket az Orion márkanevet megvásároló, ki tudja hogy hanyadik üzleti kör címkéz fel az Orion emblémával.
Ez nem azt jelenti hogy gagyi, mert ha valamiféle minőségbiztosítás működik náluk, akkor még jók is lehetnek.
(#) szs hozzászólása Jan 23, 2022 /
 
Még szerencse, hogy ez elektronika és politikamentes topik.
Akkor elmondom: tegnap este nem néztem be a másik szobába, hiszen ki az, aki minden hazatértekor átnézi a házat. Ma benéztem. Hiányzik 3 TV. (Felkérlek, kedves csúfolódó, nyugodj le. Nem professzionálisan, csak hobbiból bütykölgetek. És most nem ez a lényeg).
Azért sejtem is ki tette. És nagyon bánt az, hogy úgy képzelik valakik, hogy bejöhetnek. És nem azt vitték, ami szem előtt van.
Én egyet tudok érteni a Duce eljárásával: ha nem adták elő a gyanúsítottat, hát elvitték a családját. Mert most ez van: a szemétládák tegnap itthon tobzódtak, most senki nem találja őket.
Most biztosan kapok néhány leminősítést -de továbbra is gyűlölöm a bűnözőket. Most személyesen is van miért.
Ha a kisbaltámmal rácsapok a kicsikacsójára, hogy ne lophasson többet.... bakker, a jogvédők ellenem idéznének "törvény"-t???

Nagyon pipa vagyok, bocsássatok meg, hogy leírtam. Ki kellett adnom, mert még az ablakon is hiába ugrok ki, itt az sem magas.
No, itt a rendőr, most befejezem egy időre.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2022
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 1
 
Csak 3 TV hiányzik? Jól körülnéztél azóta? Hogy száradna le a keze annak, aki elvitte...
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Már azóta még jobban körülnéztem, és semmi más nem hiányzik. Ebből méginkább sejtem, ki volt -hiszen (ugyanúgy, mint amikor 2 kanna gázolaj tűnt el) a leghátsók, a legeldugottabbak tűntek el (azt hátha soká veszi Sanyi észre). Amit mindennap nézünk, azok itt vannak, a Simon Templar itt várt megállítva, a mindennap használ, szem előtt lévő tévén.

És engem nem védett meg az Angyal. Nem vagyok szép, fiatal nő, akit szeret megvédni
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2022
(#) Skori válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Csak a márkahűségre írtam példaként, semmi jelentősége nincs, hogy milyen márkát írtam.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2022
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 

Pláne, hogy az Orion nem kínai. Török, a Vestel vette meg a nevet. Mint majdnem mind.
De mondtam már, nem kell márkanevet emlegetni. Nem is jellemez semmit, és nem ezt kérdezték.
(#) Skori válasza szs hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Nem tudom miért probléma neked egy-egy márkanév említése? Van akinek ez is szempont amikor megvesz valamit. Hogy ejellemez-e valamit az a névtől is függ, vannak márkanevek, amelyek esetében valóban mindegy, hogy mi van odaírva. Ugyanakkor pl. bizonyos kijelzőtípusokat csak az LG gyárt, és mindenki más tőlük veszi. Ha valaki történetesen ilyen kijelzővel szeretne TV-t venni, akkor annak nyilvánvaló, hogy erről érdemes tudnia...

Aztán pl, az is lehet szempont, hogy a Panasonic tv-re 5 év garit adtak, ami szerintem pozitívum. Van olyan ismerősöm akinek a TV-je a 2 év gari lejárta után 1 hónappal nyiffant ki - és a javítása gazdasági totálkár = vehet másikat, ha hosszabb garival vette volna, akkor viszont ingyen javítanák.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2022
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
De hát többször leírtam:
Az a lényeg, hogy mit várunk, és a márkanév csak félrevezető. Te is láthattad itt is, van, akinek pont a Samsung hozza azt az élményt, amit vár. Ezért ne emlegessük. Nem is az a lényeg, hogy a Technika TV-k (bár szerintem csak egy részük) LG kijelzősek.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Nem szép dolog másnak másnak még a telkére sem bemenni, házába meg végképp nem.

Volt egy titkárnőnk, egyik reggel nagyon feldúlva jött be dolgozni.
- Mi baj van, Beus?
- A kabátom.
Kiderült, hogy akkor még fiújánal (három fiuk van azóta, mondhatjuk sikeres kapcsolat ) laktak, több albérlő mellett.
A (szeretett és ezért féltve őrzött, csak különleges alkalmakra tartogatott) kabátról meg kiderült, hogy az akkor még nem anyósa elajándékozta.
"Sosem használod, neki meg annyira jól áll..."
Nagy sértődés volt, amikor első lehetséges alkalommal elköltöztek...
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Ugye, hogy nem... Most én ezt kicsit más szavakkal fogalmazom, de e fórumon nem írhatom le a .... khm... könnyűvérű anyjukat a fatty...izé félresikerült majmoknak.

Ez a kabátdolog meg annyira izé... Nem csodálkozom a sürgős költözésen.
Még a hasonlat is jó -hiszen ezek a visszamaradottak is ilyeténképp gondolkodnak, hiszen buták. Ha Sanyi nem használja, sok van neki, akkor mi elvisszük.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2022
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Te sem figyelsz a mondatok értelmezésére. Nem az Orion kínai, hanem a termékit ott gyártják, mint szinte minden európai gyártó termékeit.
Az Orion már volt Yuganskorion nyeftyegaz is, amikor rögtön a rendszerváltás után az oroszok vették meg. Akkor még volt termelés. Aztán volt talán pakisztáni tulajdonban is, most meg:
Idézet:
„Az ORION a Szingapúri bázisú Thakral Csoport tulajdona. A csoport szintén foglalkozik elektromos termékek gyártásával Sanghajban, Kínában. Ennek a két költséghatékony gyártásnak az egyedi lehetőségét ajánlja a cég.”
(#) Moderátor hozzászólása Jan 23, 2022
 
Kérjük, hogy senki ne viselkedjen úgy, mint ha egyik-másik márkának nagykövete/felkent papja lenne, és ha arról valaki rosszat mond, akkor jajj neki.

Igyekezzetek tényeket, érveket és adatokat felhozni vita alapjának, ne meggyőződést vagy véleményt.

Köszönjük, ha érdemi vita irányába mozdul el az értekezés, a meggyőződés miatti egymás sértegetése helyett.
(#) Skori hozzászólása Jan 23, 2022 /
 
Rendben. Mi a moderáció állásfoglalása abban a tekintetben, hogy leírható-e egy-egy konkrét márkanév akkor is ha negatív tapasztalat van vele? Merthogy van aki ezen pörög, hogy ne írjunk ki márkaneveket. Akkor most kiírható márkanév vagy sem?
(#) Gafly válasza Skori hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 1
 
Obiba kapsz csavart, vagy teszkóba olcsóbb?
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
És a Horizontba menjek 6-os rézrúdért, ami már nincs is, csak a régi helyén van a kis-Horizont vagy a Bercsényi útra, ahol a nagy-Horizontosok dolgoznak?
Ugye, hogy nem mondanak semmit a nevek?
(#) Skori válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 1
 
Ócska samsung csavart bárhol kapsz, de eredeti rozsdamentes Orion csavart már nehezebb beszerezni!
Következő: »»   3366 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem