Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   111 / 125
(#) Inhouse válasza davic01 hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Ha megnézed a bekötést ebben a PDF-ben, akkor azt látod, hogy a régi termosztáthoz menő 3 vezeték micsoda.
A 3-as a fázis (zöldsárga), az 1-es a nulla (kék), a 2-es a kapcsolt fázis (barna) a régi SZMV-2-es vezérlőn. Egy fázisceruzával ha megnézed, a zöldsárgánál világítania kell. Áramtalaníts a szerelés előtt!
Ennek megfelelően az új Computherm Q3 RF-nél a L a zöldsárga, innen kell egy átkötés a COM-ba (2). A kék megy a N jelűbe és barna a NO-be (1).
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
(#) Horstmann válasza uniman hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
A kábelcsatornában jön a nulla és a fázisvezeték (egy dugaljról van felhozva utólagosan), a falból pedig a kazán 2 vezérlőszála, meg egy plusz zöld-sárga funkció nélküli, aminek vissza van a vége dugva a csőbe, ezt nem tudom, miért húzta be annó a villanyszerelő.
Fali termosztáttal indult a történet, utána váltottam vezeték nélküli Computhermre, annak a vevőjéhez vittem fel a dugaljról a nullát és a fázist. A fix és a vezeték nélküli Computhermmel is gond nélkül ment a szabályozás évek óta. (Most az okosítás miatt szeretnék váltani.)
(#) Horstmann válasza VIM hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
A termosztátot és a vevőt nem tudtam még összehozni, szóval nem látják egymást. De a hipotézisem szerint enélkül is kellene a vevőnek manuálisan az On gomb megnyomására indítania a kazánt. Sőt, azt feltételezem, hogy azért nem tudom őket összehozni, mert a vevővel vmi nyűg van.
A nulla és a fázis biztosan helyesen van bekötve. (Újra csekkoltam és valóban a barna vezeték a fázis és az L kapocsra van kötve.)
A vezérlőszálakat kézzel rövidre zárva indul a kazán, tehát az a rész is Ok.
A relét nem hallom, tehát a relét nem működteti a vevő.
???
(#) Inhouse válasza Horstmann hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Elvileg magában is kell működnie a vevőnek a termosztát nélkül. Ezért van rajta a manuális indítási lehetőség. Vagy valami gond van azzal a vevővel, vagy mégis rosszul van kötve. Ez utóbbihoz kéne a mérés. Mivel ezek független érintkezők, ezért ott szakadás vizsgáló, vagy 200Ω állásban ellenállást mérni. Alapból a COMM és az OFF között kéne legyen rövidzár, ha benyomod ON-ba, akkor meg a COMM és az ON között. Esetleg itt nincs "trükk", mint a Computhermnél? Ott 2 gomb van, előbb manualba kapcsolás (M/A) és utána indít (MANUAL)...
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
(#) davic01 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Köszönöm szépen. Teljesen érthető így.
(#) Teaway válasza Horstmann hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
„Az áramot megkapja, mert az off gomb mellett a piros led világít, alatta a hálózati gomb melletti led szintén aktív.”

Csak hangosan gondolkodok, nem biztos, hogy így van:
Azzal a hálózati gombbal nem tudod kikapcsolni a mellette levő LED-et? Így talán manual módba kerül a vevő, és működni fog az ON gomb is.
(#) uniman válasza Teaway hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Mondjuk az "aktív"-at én sem értem!
Nem mellesleg az a LED tud zölden és pirosan is világítani, folyamatosan és villogva is...ez legalább 4X AKTÍV mód...
Az a "network" pedig nem a 230V hálózatot jelenti...
(#) Horstmann válasza uniman hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Az aktívat úgy értettem, h pirosan villog, csak azért írtam úgy, ahogy, mert az képes többféle színben többféleképpen világítani.
A "hálózati" gomb, ami egyébként a leírás szerint a termosztáttal való összehangoláshoz kell, rövid vagy hosszú megnyomására sem változik semmi, sajnos.
(#) uniman válasza Horstmann hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Az nem elég, ha csak azt a gombot nyomogatod!
A termosztát menüjébe belépve is el kell indítani a "párosítást"...ezt a leírásában részletezik is.
(#) Inhouse válasza Horstmann hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
A leírásban a kis switch kapcsolóknál is kell matatni a párosításhoz.
1. szakasz
1) Állítsa be az 1-es számú DIL kapcsolót a HRT4-ZW termosztát hátulján
be (Fel) állásba, és a HRT4-ZW kijelzőjén „I” betű jelenik meg.
Ha megjelenik az „L” betű, hajtsa végre a következő 1A lépést.
2) Kapcsolja be az ASR-ZW vevőegységet
3) Az ASR-ZW vevő hálózati LED-jének villognia kell.
4) Nyomja meg egyszer a HRT4-ZW termosztát elején található tárcsát
hogy a kijelzőn az „I” villogjon.
5) Nyomja meg és tartsa lenyomva a hálózati gombot az ASR-ZW vevőn
amíg a Be jelzőfény nem villog (zölden) a Ki jelzőfény folyamatos vörössé válik.
6) Néhány másodperc múlva a rádióadó szimbólum
megjelenik a kijelzőn az IP betűkkel együtt.
7) Állítsa vissza a HRT4-ZW hátoldalán található 1-es számú DIL kapcsolót
kikapcsolt helyzetbe, és a hőmérsékletnek vissza kell térnie a kijelzőn.
8) Most ellenőrizze, hogy a vevő reagál-e a termosztát be- és kikapcsolási
parancsára a hőmérséklet-beállítások növelésével és csökkentésével.
N.B. A parancs kiadása után fél másodperces késleltetés következik be a be- és kikapcsoláskor.
9) A Z-Wave kommunikációs kapcsolat sikeresen létrejött

Az ominózus 1A:
Normál körülmények között a HRT4-ZW termosztát és az ASR-ZW vevő párosítása egyszerűen megtörténik az első az 1. szakaszban leírt eljárás követésével.
Csak akkor használja a 2. szakaszt, ha a rádiókapcsolat nem hozható létre a két egység között.
1A szakasz – Csak akkor használható, ha az „L” jelenik meg az „I” helyett
1) Forgassa el a HRT4-ZW forgatógombját, amíg a P betű meg nem jelenik a kijelzőn.
2) Nyomja meg kétszer a tárcsát.
3) A második P-nek meg kell jelennie a kijelzőn, amelyen most a „PP” felirat látható.
4) Forgassa el a forgatógombot, amíg az „I” betű meg nem jelenik a kijelzőn, majd térjen vissza a fő utasításhoz
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
És még ilyenkor sem kell feladni, ha nem megy:
2. szakasz – Csak akkor használható, ha a fenti eljárás nem vezet eredményre és nincs
sikeres kommunikációs kapcsolat
1) Forgassa el a forgatógombot, amíg a P betű meg nem jelenik a kijelzőn.
2) Nyomja meg kétszer a tárcsát, és a PP feliratnak kell megjelennie a kijelzőn.
3) Most forgassa el a forgatógombot, amíg az E betű meg nem jelenik a kijelzőn.
4) Nyomja meg egyszer a tárcsát, és a kijelzőnek villognia kell.
5) Nyomja meg és tartsa lenyomva a hálózati gombot az ASR-ZW vevőn, amíg villogni nem kezd.
6) Forgassa el a forgatógombot, amíg az „I” betű meg nem jelenik a kijelzőn, és térjen vissza a fő utasításhoz
(#) uniman válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Csak óvatosan...a "gugli" megtréfál!
Ez nem az a termosztát amelyről írsz...
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Egy agyrém ez a cucc. A gyártó weboldalán nincs is fenn így ebben a formában.
(#) uniman válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Dehogynem...ott van az!
Mivel a kérdező nem írta le a tipussszámát, csak így csupán a képről, eléggé macerás bepötyögni...
Meg papíron is ott van a kérdező kezében...vagy nincs?
...és akkor még hátravan a neten keresztül történő konfigurálása, annak használata a hétköznapi életben... (Kb. másfél diploma elég a beállításához)
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2022

Dehogynem.JPG
    
(#) kiborg válasza kiborg hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Esetleg valaki ?
(#) uniman válasza kiborg hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Talán kihagytál valami lényegeset a hosszúra sikerült beszámolódból?!
Egy-egy helyiségben van padlófűtés és radiátor is?
Azt ugyebár tudjuk, hogy egy padlófűtés "tehetelensége" nagyon nagy. Hosszú idő múlva érezteti a hatását...
(#) kiborg válasza uniman hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
A következő hozzászólásban benne van, a két termosztát a lakás két végében, külön helységben van.
Padlófűtés és radiátor minden helységben van. (konyha, 3 szoba,gardrób,nappali)
(#) uniman válasza kiborg hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Az OK, azt értettem... de ha van mindenhol radiátor, akkor minek a padlófűtés?
A padlófűtés nehezebben reagál a termosztát jelére, míg a radiátoros gyorsan.
Ezt "összehangolni" 2 termosztáttal nem lehetséges...
(#) kiborg válasza uniman hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Ettől a választól tartottam....
Fő fűtés a gyors reagálású radiátor lenne, a padlófűtés inkább csak komfort szinten, hogy ne legyen hideg a padló. Legalábbis ez lenne a cél.
(#) uniman válasza kiborg hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Ismerősömnél (egyetlen szobában) úgy van megoldva, hogy egy hőcserélőn keresztül, külön szivatyúval (és azt kapcsoló csőtermosztáttal) keringetik a meleg vizet a padlófűtés csöveiben...
Ezt nálad pl.8 helyiségben macerás lenne kivitelezni, főleg utólag.
Ha túl "hideg" a padlófűtésből vissztérő víz, akkor tolnak bele egy kis meleget... Egyáltalán nincs a kazánnal kapcsolata ennek, ha érkezik a meleg a a kazánból akkor meg a paflófűtésbe, ha nem akkor is keringet a vizet a szivattyú a vizet. Persze ez hátrányos...de működik.
Most már gázkazán sincs (volt sok évig), csak vegyestüzelésű kazán. Éppenséggel ki-be lehet kapcsolgatni a szivattyút, mikor begyújtanak...
Én persze nem értek hozzá, ennek megtervezése külön speciális hőtechnikai mérnöki feladat...
(#) gabecz hozzászólása Jan 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy vaillant vuw 242 2-3 kombikazán amin egy vrt40 termosztát van,ami hibás.
Ezt a termosztátott milyen más vaillant termosztátra tudom lecserélni??
(#) black2122 hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy Bosch GS 4000W 24 C 23 tipusú kazánom, melyhez vettem egy Q7-es hőmérséklet szabályozót. A termosztát 2 db vezetékét lövésem sincs, mely pontokra kell bekötni. Tud valaki segíteni nekem ebben. Sajnos nekem a rajzok szerint nem egyértelmű. Mellékelem a kazán szerelésiét, ahol a 10-11 oldalon van felsorolva mi-micsoda, valmaint fotókat a kazán elektronikai részéről.
Segítségeket előre is köszönöm!
(#) uniman válasza black2122 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Eddig milyen termosztát volt bekötve? ...vagy új telepítés?
(#) user1914 válasza black2122 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Szevasztok!
Ha eddig nem volt bekötve, akkor a kép jobb oldalán lévő függőleges zöld csatlakozóban található rövidzár helyére kell bekötni, a készülék leírása szerint.
Üdv. M.
(#) VIM válasza user1914 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Szia! Nekem az "LR" - "Ls" pontok rémlenek ha kétpont vezérlésre akarja valaki bekötni a kazánt. A 6. sorkapocs az más célt szolgálna és a 6.3.2 pontban van róla írva ".... a fűtési és a
melegvíztermelési üzem megszakad."
(#) Matsai hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Olyan problémába ütköztem, amire remélem ti tudtok választ adni.
Adott egy Ariston kazán, egy ariston zóna menedzser és egy ariston sensys termosztát.
Arra gondoltunk, hogy szeretnénk a termosztátot kapcsolni Wifi segítségével, hogy ha nem vagyunk a közelben is tudjuk be-ki kapcsolgatni.( Nem megy egésznap a fűtés, mert nem egy lakásról van szó.)
Találtunk egy Computherm E300-as termosztátot és a kérdésem:
Ha csak kicserélem a termosztátokat, akkor ugyanúgy működik a fűtés és nem kapok hibakódot, esetleg nem ütközöm abba a problémába, hogy nem ‘kompatibilis’?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) user1914 válasza black2122 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Szevasztok!
Valóban amit előzőleg írtam nem megfelelő csatlakozási pont.
Viszont a leírásban 6.3.1 ponton a következő található:
Idézet:
„A készüléket csak Bosch szabályozóval üzemeltesse.
A beépítést és az elektromos csatlakozást lásd a mindenkori szerelési
útmutatóban.”

Lehet jobb lenne egy külső hőmérséklet érzékelő beépítése, ami alapján a kazán változtatná az előre menő víz hőmérsékletét.
Üdv. M,
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
(#) uniman válasza user1914 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
A Q7-tel csak lebutítod a kazánodat! A BUS (Heatronic) rendszerűvel tudná csak a lángmodulációs szabályozást. (Feleslegesen kidobott pénz a kazán árában). Igaz, még jobban a zsebbe kell nyúlni, hogy azt ki is használd...
(#) frantyi hozzászólása Jan 28, 2022 /
 
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Tulajdonomba került egy fég C18 as kazán, amit most egy időzítő relé kapcsolgat. De nem a termosztát kapcsolóját, hanem a betápot. Eredetileg egy MMG SZ szobatermosztát volt, amivel rendeltetés szerűen működött.

A kérdése a következő, Ha a 7-9 re berakok egy 430k-s ellenállást és a 8-9 közé rakom a relét, akkor menni kell? Illetve az ellenállásra van szükség?

A háttér történet, hogy egy családi házban 2 fűtés zóna lett kialakítva, két zóna szeleppel, két termosztát És így oldotta meg a szerelő. Mikor jelt ad valami termosztát, nyit a zóna szelep, és 10 másodpercre rá indít a kazán

Köszönöm

SP_A0005.jpg
    
(#) proli007 válasza frantyi hozzászólására (») Jan 28, 2022 / 1
 
Hello! a 8-9-re beteszed a relé kontaktust, az ellenállásra semmi szükség. (Az a termosztát hiszterézisének csökkentése volt feladata belül a termosztátban.)
Következő: »»   111 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem