Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   175 / 208
(#) uniman válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ha közel 70V-ot tud az a labortáp 100mA-rel...lesz fény (ha jók a ledek).
...vagy 22 db 3V/1W-os (jó) LED-et sorosan rá kell kötni a TV LED meghajtójának a kimenetére, ha jó a táp,lesz fényesség!
(#) antiktelefon válasza uniman hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Az én labortápom tudja, de nem hinném sokaknak van áramgenerátoros 2*50V labortápja
Akkor egyszerűbb egy sósvizes ellenállást és egy ledet használni az áramgenerátor tesztre (de azt is ésszel, mert üresjáratban 90V dc van ami elég szépen ráz.)
Inkább cserélje ki és örüljön és kész.
A kínai led meg 3600Ft+áfa, ennyi pénzért nem éri meg bármit kísérletezni, csere aztán jó vagy tovább lehet keresni.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
A labortáp az alapból áramgenerátoros is ha úgy állítod be. Nem hogy 50V-os de nekem még 340V-os is van (csöves dolgokhoz készült). A minden mindegy neki kategóriájú led sort meg is szoktam néha kínálni vele.
(#) djuice válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Segítenek elfogadom, kivárom. Most hőzöngjek annak aki próbál segíteni és mondjam, hogy "már pedig azt csináljuk amit én mondok" (hozzá nem értve)?
(#) antiktelefon válasza djuice hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Nem, de azt mond neki, hogy uniman szerint 70V 100mA kell neki.
(#) uniman válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Pontosabban kb. ennél már világítani fognak a LEDek (ha jók)...de lehet az éppen 56-68V is. Az 1W-os LEDeknek saccra max. 280-350 mA kellhet, de már jóval kisebb áramnál is világítanak.
Netes forrásokban a R27-es ISET 12 kOhm-os ellenállást javasolják 15 kOhm-ra cserélni...(persze én nem értek hozzá, csak olvastam)
(#) Remci hozzászólása Jan 19, 2022 /
 
Sziasztok!

A mamámnak van egy tizen éves Samsung tévéje, ami a képen látható hibát kezdte el produkálni. A kép,vagy inkább a színek olyan pixelesek,furcsák. A Tv-n hiába állítok bármit,ideig-óráig bírja. Ezt a hibát mi okozhatja?
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Jan 19, 2022 / 1
 
(#) jdani válasza Remci hozzászólására (») Jan 19, 2022 / 1
 
Valószínűleg tcon panelen kell cserélni az AS15-F (vagy hasonló) ICt.
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Köszönöm.
(#) Remci válasza jdani hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Köszi, ha tudok szerezni akkor megpróbálom.
(#) Remci válasza deebo hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Rendben,köszönöm. Hétvégén tudom leghamarabb szétszedni és megnézni.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Elég lehet a tévé pontos típus(szám)a...
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Az is csak hétvégén, akkor megyek át hozzá
(#) Remci válasza deebo hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Nos,megnéztem és AS15-G van benne. Már meg is rendeltem. De jó is hogy szétszedtem a Tv-t, mert a tápjában is van néhány púpos kondi, így egyből azokat is cserélem. Gondolom ez a kép hibába nem játszat bele?
(#) david87 hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Sziasztok! Van egy Philips tv aminek el megy a háttér világítása.
CFL csöves az a kérdésem hogy egyesével tesztelhetem a csöveket az inverteről hogy hátha valamelyik cső nem jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
A védelem miatt nem fog menni. A trafók szekunder ellenállásait nézd meg. Ha maga a cső haldoklik az szívás, ha nem csak a vége égett el, nem biztos érdemes cserélni.
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Leltem egy hibásnak véltem a trafót a képen a második balrol
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
(#) david87 válasza david87 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Méricskéltem egy kicsit ez az eredménye 9 trafónak az első trafón mért értékek vannak.
Ez az egy különbözik a többitől. A panelt ki vetem a helyéről.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Hát akkor szerezz egy ilyen 6016B trafót.
Valószínűleg más, közel azonos hosszúságú csővel működő trafó is elmegy.
(#) pisti76 hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Üdv. Hozzám került egy Orion T40D led tv. Kép nincs hang van. Bevilagitva sincs képnek nyoma. A ledek szepen bevilágitják homogén a háttérfény ledsorok jók. COF panelon "szakszerviz" nyomai vannak. Kérdésem az lenne valaki tudna e COF kapcsolasi rajzot, vagy ilyen típushoz való- akár törött kijelzőből való COF-ot, mert a szervizesek ezt hagyták maguk után.lásd fotót. Az 4 db alkatrészre lennék kivancsi mik voltak eredetileg? Fesz lejön a mainról de COF-on csak 12v van. 3.3v helyett 0.3v, 1.2v helyett 0v, -17v helyén 0v, 8.5v helyén is 0v. Valoszinü 1. vagy 2. Ic zárlatos is. "Szakszerviz" szerint kijelzőhiba. Valakinek alkatrésze, kapcs rajza, ötlete a tovabbiakhoz? Ui. : szerviz elszórt egy forrpöttyöt a szalagkabelre veletlen azt szedtem le én, a fotón a hozott anyag.
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Trafot le veszem a panelről el lehet úgy inditani az invertert vagy helyére tenni kell ellenálást hogy azt hidje hogy ott van a trafó.
(#) uniman válasza david87 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
A CCFL csövek árama is figyelve van, arra is van "okosságod"?
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Nem lesz jó. Nagyon minimum egy hasonló trafóra lesz szükséged. Vagy hat több időd van, mint racionális akkor hot airrel vígy vízben főzve szétszeded a trafót és újratekered
De valakinek biztos van hasonló trafója, mondjuk ha írnál cső hosszt és kijelző méretet az segítene.
(#) antiktelefon válasza pisti76 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Bővebben: Link
Más tcon és más probléma, de a kép alapján semmi extráról nincs szó, egy dióda és a kimeneten párhuzamos mlc kondik. Esélyes zárlat van/volt rajta és azt keresték.
(#) uniman válasza pisti76 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Ha nem adod meg a LCD pontos típusát...
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
A cső hossz 80 cm a kijelző meg 83 cm átlóba meg 94 cm
kivezetések a trafón 2x2.1 Kohm 1x0,5 ohm

uniman: Gondoltam hogy figyelik mert látszik a vezetősáv a kimenetektől vissza fele
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2022
(#) pisti76 hozzászólása Jan 26, 2022 /
 
Bocsi. LSC400HN02 a tipusa.
(#) david87 hozzászólása Jan 27, 2022 /
 
Kicseréltem a trafót a tévé megyen hibátlanul annyi hibája van hogy van egy barna folt a képben de nem vészes.
Következő: »»   175 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem