Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   112 / 130
(#) diamik hozzászólása Jan 9, 2022 /
 
Sziasztok,

lehet már volt, de nem találom sehol a fórumban.
Az itt található műszaki rajz kicsit fura nekem (lehet bennem van a hiba). A felfogatás érdekelne. Hogy értelmezzem a 236-364-es távolságot felfogatásnál? Z-80erp-m van.

Bojler kézikönyv

Mekkora csavar megy ebbe bele? Vagy másfelől, mekkorát ajánlotok?

(a bojler a lakában van, én viszont ma nem, de ma előre ki tudnám fúrni a lemezt, amit alátét gyanánt használnék).

Köszönöm előre is.
(#) gyuszo válasza diamik hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
30 cm távolságra 12 mm-es csavar.
(#) diamik válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Ez gyors volt

Köszönöm!!
(#) diamik válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Előre készült a furat, ma fel is tettük a bojlert.
Tényleg stimmelt a 30cm.

Köszi még egyszer!
(#) ABU válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Elkésve a válasszal, még nem csináltam meg, de most már ott tartok, hogy leszedem az egészet és kidobom. Decemberben patikára takarítottam mindent, jó ha volt benne két marék vízkő, az elmúlt pár napban újra elkezdett kikattogni a safety. Én már nem veszek még egy n+1 termosztátot ehhez a szutyok termékhez. Elkezdtem összevállogatni az alkatrészeket, hogy átalakítsam a Z120E-re Z típusú szereléssel elméletileg az a 2000. év előttiek, fenéklapon nem megy át az anód menetes része és dupla csöves. A sorkapocs tartót nem nagyon lehet beszerezni, ez a kisebbik gond, mert a betáp vezetékre teszek sarut és akkor mehet közvetlenül a korlátozóra. Nagyobbik probléma, hogy az AQ120 alsó burkolatának a három csavarja nem úgy helyezkedik el, mint a Z típusúé. Ilyenkor mi van? Fúrjak bele a bojlerbe?
(#) tufatofu válasza ABU hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Többféle fenéklemezzel szerelték. Van lapos, és van csésze formájú is. Lehet kapni mindkettőt, és nem csereszabatosak egymással.
(#) ABU válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Akkor ebbe a K fajta kell, ami lapos, az 2000 utáni úgy írja, azon már átmegy az anód menetes része.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2022
(#) tufatofu válasza ABU hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Nekem a csésze formájú kellett egyszer régebben, mert belül egy helyen nem érte a zománc és kilyukadt. Akkor szedtük ott össze a lomot hozzá a boltossal, mert nem mindegy melyikhez való alkatrészeket veszek bele.
(#) gyuszo válasza ABU hozzászólására (») Feb 5, 2022 / 1
 
Igen, ezt érdemes hozzá megvenniBővebben: Link
A fedél lemezcsavaroknak fúrhatsz kis lyukat, ha máshova esik, az csak a külső burkolatba megy, nem a tartályba.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2022
(#) andrÁSZ hozzászólása Feb 12, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy gépem amiben a képen látható 1500W-os fűtőszál van hat éve!
Túlkergetve nincs / nem bojler/ heti egyszer van használva, 2h.12min -ig , ekkor 100C-ot kell elérni,15 liter DESZTILLÁLT vízben!A probléma az lenne, hogy 6,5A vett fel új korában ,és a tartalék is pont ennyit vesz fel, viszont ez a “használt” az utobbi három főzésnél 8A -ral indul, majd lemegy 7A-ra.
Vízkő nincsen rajta, tiszta! Normális ,hogy öregszik a fűtőszál, vagy hamarosan kuka lesz?
Köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2022
(#) Bakman válasza andrÁSZ hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Nem normáli as dolog, valószínűleg menetzárlatos belül. Ez azt eredményezi, hogy a játékban maradó részek nagyobb terhelést kapnak.
(#) kovacspista hozzászólása Feb 26, 2022 /
 
Helló! Adott egy 120L-es régi hajdú villanybojler. Egy csöves alaplap van benne és ebbe a csőbe megy be a hőkioldó és a hőfokszabályzó is. A hőkioldót tettem felülre. A gond, hogy felfűtéskor a hőkioldó kapcsol ki, nem a hőfok szabályzó. Új benne minden. Mi lehet, rossz a hőfokszabályzó? Van e valami egyéb opció ennek a régi megoldásnak a kiváltására? Ezzel a megoldással működött 15 évig.
(#) Bakman válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Tekerd lejjebb a hőmérsékletet vagy cseréld meg a két érzékelőt.
(#) kovacspista válasza Bakman hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Ezek megtörténtek, sajnos nem változott a helyzet.
(#) Bakman válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Több lehetőség van: hibás a hőkioldó, hibás a hőfokszabályzó (ekkor nagyon forró víz jön a bojlerből), sok vízkő van benne (a vízkő nem engedi felmelegedni a vizet, a fűtőbetét környezete túlmelegszik).
(#) kovacspista válasza Bakman hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Ki van takarítva, és kicseréltem benne mindent, az alaplapot is. Én a hőfokszabályzóra gyanakszom, kattogni kattog és old és zár is, de nem biztos, hogy a melegvízre is működik. A
hőkioldó is lehet rossz , hamarabb old ki , mint kellene. Rengeteg vízkő volt benne , de működött, csak sokáig tartott felmelegítenie a vizet. Hétfőn tudok vele foglalkozni. Ki kell próbálnom a hőfokszabályzót, az eldönti a dolgot! Köszi!
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 26, 2022 / 1
 
A hőkioldó megy alulra, ne cseréld fel őket.
(#) kovacspista válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
A bojler hőfokszabályzója volt a rossz, hiába volt új. Úgy 50-60 fok fölé tekerve , nem bontott. Elnézést kértem a régitől és visszaraktam. Így jó!
(#) vargham hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Sziasztok!
150 literes Hajdu bojlerben két éve cseréltem a fűtőszálat, anódot, tömítést, termosztátot, hőkioldót. Eddig hibátlanul működött.
Most alul, az elektronika dobozán kersztül folyt ki belőle a víz. Fi relé tette a dolgát.
Leeresztettem teljesen, semmi gyanúsat nem találtam. (Az anód mondjuk tőből kitört, amit furcsának tartok.) Vízkő volt benne, de szerintem még nem túl sok.
Mi okozhatta ezt? Fölforrt a víz? Egyszerre ment tönkre benne a termosztát és a hőkioldó is?
A tömítésen és az anódon kívül mit cseréljek még ki? Ha elázott, akkor a termosztátot és a hőkioldót is cserélni kell, vagy elég megvárni, míg kiszárad?
(#) VIM válasza vargham hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Szia! Szerintem ha a hőfokszabályzónál folyik a víz aminek az alaplapon van hegesztve a csöve amibe az érzékelő van feldugva, akkor az van valahol elkorrodálva vagy meg van repedve és a víznyomás azon keresztül szivárog. Elég hozzá egy tűhegynyi lyuk is. Szerintem egy új alaplapra ha átszereled a még használható alkatrészeket jól fog működni. Addig ne is rakd össze, mert a lyuk az bárhol lehet azon a csövön amit így talán csak nagyítóval lehetne felfedezni és átmenetileg javítani de csak ha a csövön keletkezett és nem a hegesztésnél, annak is a tövénél. Bővebben: Link
(#) vargham válasza VIM hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Köszönöm. Azt honnan tudhatom, hogy nem lukadt ki a tartály?
(#) yulo5310 válasza vargham hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Összerakod elektronikanélkül,majd nyomás alá helyezed és figyeled hol könnyezik!
(#) vargham válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Akkor szigetelést mindenképpen kell vennem.
Amúgy nem könnyezett, hanem intenzíven folyt.
(#) yulo5310 válasza vargham hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Ha láthatóan folyt,még könnyebb észlelni a bibit!
(#) vargham válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Igen, de már leeresztettem, szétszedtem. Nem figyeltem meg eléggé, hol folyik.
(#) Ronin válasza vargham hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Én mindig azzal kezdek hogy átkalibrálom a gyári hőkioldót 110 fok-ról 90-re, így hiba esetén nem forr fel a víz.
(#) Bakman válasza vargham hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
A tartály szája egyenletes kör alakú vagy vannak benne hiányok?
(#) yulo5310 válasza vargham hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Háát!,az + 150 l víz! Javítottam már ilyen hibát az erdő közepén(erdészház),az egyik munkagép avult rézcsövét húztam rá,majd ráforrasztottam,a végét elkalapáltam,és azt is beforrasztottam! Még jó,hogy nálam volt a gázpákám!
(#) VIM válasza vargham hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Ehhez annyit lehetne mondani, hogy akkor bele kellene nézni a tartály belsejébe lámpával bevilágítva tükörrel és ha rozsdafoltot látsz az oldalán ami főleg a hegesztés vonalában fordul elő akkor jobb ha másikat veszel, mert azt hiába hegeszteted be (lángal) nem sokat fog kibírni és ehhez "le kell vetkőztetni" a tartályt.
(#) gyuszo válasza vargham hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
A pontos hiba ok feltárása a legfontosabb, hogy mitől és hol folyik. Ez alapján történhet a megállapítás, hogy érdemes-e és hogyan lehet javítani. Valószínű vissza kell tenni az alaplapot és feltölteni vízzel. Lehetséges, hogy már kevesebb vízmennyiségnél is látszik.
Következő: »»   112 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem