Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   90 / 93
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Szia! Nincs esetleg bekötve a védőföld és az okoz földhurkot?
Az R10 értéke 10-47 Ω közé esik? Ha oda jóval nagyobb ellenállás került is okozhat gondot.
Ki tudod próbálni hordozható jelforrásról (telefon, laptop, MP4 lejátszó), hogy a földhurok kizárható legyen?
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Szia!
Védőföld nincs a készüléken. A R10 értéke nulla Ohm. Multival mérve, rendszerben.Ugyanis az elő-foknál használt segédfeszültséget (+/- 15V) még a védelemnél is használom. De ez így volt a másik végnél is. Amúgy r10 értéke 10 Ohm. Viszont próbáltam úgyis hogy megkerültem az előfokot, s direktbe kötöttem a bejövö jelet, hogy teljesen ellegyen választva a jelföld. eredmény ua.
Ami nem írtam, (nem is értem hogy maradt le) ez a jelenség az épített végnél csak a házi mozi processzornál jön elő sehol máshol. PC-re dugva sem brummol, csak ahova készült a drága.
A teljes rendszer úgy néz ki hogy adott egy processzor erre rá van dugva egy 7 ch végerősítő illetve a diy sub erősítő. Egyedül a sub gerjed. Amint a processzort kihúzom a hálózatból megszűnik a bugás. Próbáltam más elosztóval, más vezetékekkel RCA, táp csatikkal, de mindig ugyan az a jelenség. Ahogy proci sub kimenetéről jövő rca jelfölded össze érintem a diy készülék jelföldjével megjelenik a zaj/brum/gerjedés. Viszont ha más erősítőt csatlakoztatok a sub kimenetre az nem zug csak ez.

sub.jpg
    
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Ha az R10-et 0 Ω-nak méred akkor az földhurok.
Lehet a véletlenek szerencsés összjátéka miatt ez nem okozott zavart egy másik végfoknál, de a jelen felállásban meg kell szüntessed.
Az előerősítő és a védelem tápjának összevonását gondolom a kényszer szülte, mert amúgy elég rossz megoldás.
Amit tehetsz, elvágod a test vezetéket az erősítő kimenet és a védelem között. A hangszóró testet amúgy is a táp csillagpontra kötjük. Az előerősítő felől, a közös tápon keresztül elegendő pontosságú referenciafeszültséget kap az egyenfeszültség-védelem.
Ha ez nem segít, akkor további vizsgálatot végzünk, mert az eddigi információk nem állnak össze egységes rendszerré.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Próbáltam úgy is hogy a benő jelet egyből a vég fokozatra vittem. Így az r10 nem volt kisöntölve. A védelem tápját meg teljesítmény ellenek s zener-el megoldom hogy ne veszenek össze.
Még futok vele pár kört, ha lesz rá időm. Köszönöm a tippeket.
(#) Alkotó hozzászólása Dec 21, 2021 / 3
 
A +-80V-os változathoz én is rajzoltam egy 6 pár végtranzisztoros paneltervet. Ez egy megadott bordatípushoz tud jól illeszkedni (éppen ez volt a kérés).
Több készülékben láttam már ilyen hűtőbordát, de nem találtam róla méretezett rajzot, így egy fotó és néhány ismert méret alapján rajzoltam le.
Igyekeztem néhány nézeti képet készíteni, ami szemlélteti ahogyan elképzeltem a konstrukciót.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Ebből az elképzelésből is lesz elérhető panel ?
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Dec 21, 2021 / 1
 
Igen, a panel most már gyártatható.
Fontos részlet, az egyéb paneloktól eltérően, hogy nekem nincs ilyenem, nem építettem meg, tehát csak Reloop értő lektorálására és a panelt kérő jóváhagyására támaszkodva történt a panelgyártás. Nincs saját tapasztalatom.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Köszönöm észben tartom.
(#) Tranzisztoros hozzászólása Jan 5, 2022 /
 
Sziasztok!
ST151-nél vagy valamely változatánál létezik kvázikomplementer végfokozatú kapcsolás?
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Rajzoltam egy lapos változatot is. A kapcsolás annyiban változott, hogy kiegészült Reloop CLIP jelzőjével, ami ebben a teljesítmény kategóriában hasznos jelzés.
Ugyan az eredeti panelterv is alkalmas volt a sík lapra szereléshez, de nem volt ideális, az a saját bordájához passzolt pontosan. A mostani paneltervet kimondottan a 8261-es bordatípushoz optimalizáltam. Ez többek között a szélesség beállítását jelenti, valamint a bordán lévő tranzisztorok furatai pontosan két borda közé esnek. Ez a panel is 200 mm hosszú, de a szélessége kisebb. Nem készült még belőle gyártás, de a másságot a panel színével is próbáltam érzékeltetni, ezért ez kék lett a korábbi pirossal szemben.
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
A 8261-es bordát a Fischerelektronik is gyártja SK433 fedőnév alatt.
(#) Ge Lee válasza Tranzisztoros hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Úgy kb. hatodszor csatolom be most a rajzát. És ez gyári.
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Tudsz bárkiről, aki már "utánépített" ilyet?
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Nem tudok róla hogy itthon bárki után építette volna.
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Nem kikötés, hogy itthoni legyen, bárhol lehet a bolygón.
(#) soos csaba válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Szia Alkotó!

Ehhez a tervhez van lay formátumba terved a panelhoz?.
(#) soos csaba hozzászólása Feb 16, 2022 /
 
Bővebben: Link ehhez érdekelne a terv.
(#) Alkotó válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
A terv természetesen megvan, én rajzoltam. De ennek formátuma nem LAY (nem SprintLayout), illetve én nem adok ki szerkeszthető munkafájlokat.
Gyártott panelt tervezek majd felkínálni azoknak, akik ilyet szeretnének építeni.
(#) soos csaba válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Szia!

Értelek, meg kereslek majd privátba.
(#) Baxi hozzászólása Ápr 12, 2022 /
 
Hi Mesterek!
Elkészült egy 60V kapcsolásnak az utánépítése , szól, müködik, viszont.....
Olyan problémám lenne, hogy a végtranzisztorok emitter ellenállásain eső feszültség eltérések elég nagyok , kétszerese egyik oldalnak a másikhoz képest. Azaz NPN oldalt beállítom 10mV-ra akkor a PNP oldalon 5mV mérek. Oldalanként tized pontos a mért feszültség az emitter elleneken. Ezt a T3 és a T6 össze válogatásával közelebb tudom hozni az eltérést?
Válaszokat segítséget előre is köszönöm.
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Szia! Ha nincs a kimeneten hangszóró akkor az N-es és a P-s végtranzisztor emitter-ellenállásokon azonos áramnak kell folynia. Mekkora a kimeneti egyenfeszültség?
A T3 egy áramgenerátor, nincs ok a T6 erősítésével szinkronizálnod.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Szia!
Kimeneten terhelés nélkül DC: 4mV, mérek.
A T3/T6 helyett a T7 és T11 re gondoltam (elnéztem).

st.jpg
    
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Ha volt is rajta hangszóró, azon csak 1 mA áram folyhatott, az 5 mA eltérés ezzel nem indokolható.
Az emitter-ellenállásokon eső eltérő feszültségre az ellenállás értékének eltérése adhat okot, illetve az R14, R19 egyikének értéke sántíthat.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Jó reggelt, kereken 100 Ohm-ot mértem, mindkét alkatrészen (R14,R19). Most kiszedtem a T7/T11, és 200 a bétájuk multival mérve mindkettőnek.
(#) mcc válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Ha visszatetted őket, akkor mérj feszültséget a 2db 100ohmos emitterellenálláson.
(#) Baxi válasza mcc hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Rendben.
Méregettem egy kicsit, hát........., hagyjuk is.
Most rakom össze a második panelt, még lesz 5db. Terv 7ch ST151 s 4db TDA7294 véget bele rakni egy dobozba. Van még mire nézni
(#) mcc válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Rosszat vettél Én most vettem MJL3281/1302 párost. Az NPN-ek 95-98 között, a PNP-k 105-106 között szórnak. Szinte mind elmegy 100+/-5%-nak.
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 13, 2022 / 1
 
A tranzisztorok bétájának ehhez semmi köze. A végtranzisztor emitter-ellenállásán folyó áram összeadódik a vele párhuzamos másik emitter-ellenállás és a 100 Ω áramával. Ez folyik a másik tápoldal ellenállásain. A körben található visszacsatoló ellenállást a rajta folyó uA nagyságrendű áram miatt elhanyagoljuk.
Innen egyszerű Ohm törvény.
Az emitter-ellenállásokon eső feszültséget ugye nem testhez képest mérted?
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Szóval....., de azon mértem , ekkora bakit! Elnézését, és köszönöm a segítséget!!
(#) Baxi hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
Hi Mesterek!
Alkatrész gondba ütköztem, azaz nincs 220 Ohm-os ellenem csak 270 Ohm-os. A kapcsolási rajzon R17 és R22 helyére mehet a 270 ohmosak?
Segítséget s válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   90 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem