Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tekercsek
 
Témaindító: Simsone, idő: Feb 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 6
(#) Janoo válasza pucuka hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
A gugli folyamatossan a barátom, hiszen ott a válaszok már készen állnak, csak megfelelően kell kérdezni!
Így köszönöm a segítséget, ezek a kifejezések segítettek:"feszültségosztó, az induktív, és kapacitív reaktancia képlet"
Üdv.J
(#) teszti hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Üdv!

Légmagos tekercsnél a gyűrű belsejét üresen kell hagyni? Ha kitöltöm ragasztóval akkor veszít a teljesítményből?
(#) Bakman válasza teszti hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Változik az induktivitása, de valószínűleg elhanyagolható mértékben, hacsak nem fémtartalmú ragasztóval töltöd ki.
(#) teszti válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Ha a belsejébe teszek egy csavart vagy a tetejére egy fém lapot, azzal jelentősen fog módosulni az értéke?
(#) Bakman válasza teszti hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
A csavar jelentősen, a fém lap már nem annyira, de mérhetően módosítani fogja. A "közbeavatkozás" mértéke függ, a csavar és a lemez anyagától.
(#) teszti válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Egy aluminium hűtőbordát tennék a tetejére, ragasztóval a vasmagra és a drótra együtt.

Erre tenném.
Ha változik az induktivitás zaz okozhat majd hibát a működésben?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) Bakman válasza teszti hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
A ragasztóval szépen leszigeteled, jobban fog melegedni. Ventilátort tegyél fölé, az a tuti. Egyébként ez nem légmagos tekercs, hanem ferritmagos, a mag köré van tekerve a vezeték, még ha gyűrű (toroid) alakú is. A mellékletben egy példa, légmagos tekercsre.

légmagos.jpg
    
(#) teszti válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Értem. Szerinted ventilátor nélkül hogyan hűl jobban, állva vagy fekve?
(#) Bakman válasza teszti hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
A linken lévő tekercs állva jobban tud szellőzni.
(#) dani9228 hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Hello. Az lenne a kérdésem, hogy a képen látható tekercs magok közül melyik lehet ferrit anyagú? Hogy lehet megállapítani, bármilyen típusjelzés nélkül?
Köszi!

DSC_0019.jpg
    
(#) Ge Lee válasza dani9228 hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
A bal oldali talán, a jobb oldali az porvas. Megállapítani leginkább az AL értékéből lehet, meg abból hogy az ember keze között megfordult belőlük már néhány száz darab. Meg ott van még a fűrész mint tuti, csak az nyomot is hagy a vizsgálat során.
(#) dani9228 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Belevágtam késsel, a sárga az valami puha fém akkor az tuti porvas, a másikon nagyon nem látszott meg a vágás, csak a festék jött le.
(#) Simsone hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy rajzon láttam : SF2- tekercs. Gondolom, hogy fojtótekercs / üzletekben nem ismerik - én sem.
Tudna valaki mondani róla valamit, és hogyan kell kérni?
(#) erbe válasza Simsone hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Ha megmutatnád a rajzot...
Ugyanis én is láttam rajzon R1 ellenállást, C2 kondit, ...
(#) Simsone hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Csatoltam a rajzot.
(#) gerenk válasza Simsone hozzászólására (») Márc 15, 2018 / 1
 
URH fojtó 4 lukas ferritbe fűzött ezüstözött vörösrézhuzal 3 menet, induktivitása 10-15 mikroH
(#) Simsone hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Köszönöm, lehet ilyet készen venni? Vagy úgy kell kérni, 10-15 mikroH fojtót kérek?Vagy külön a ferritet?
(#) Fera X hozzászólása Márc 26, 2020 /
 
Üdv! Különböző légmagos és vasmagos tekercseket akarok csinálni, hogyan tudom kiszámolni, hogy a réztekercs vezetékében milyen hosszúságnál mennyit esik a feszültség? Mi a képlet? Ugyan ez egy vezetéknél. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza Fera X hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
A vasmagnak az egyenáramú ellenálláshoz nincsen köze.
Esetedben (ezek szerint a vörösréz anyag adott), a hossz és átmérő alapján számolható, vagy Skori mester segit.
(#) Fera X hozzászólása Márc 26, 2020 /
 
Köszi, bocsi, ez mit jelent? "A vasmagnak az egyenáramú ellenálláshoz nincsen köze."
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) pucuka válasza Fera X hozzászólására (») Márc 26, 2020 / 1
 
Egészen pontosan azt jelenti, hogy a tekercs egyenáramú ellenállása nem változik, ha van benne vasmag, ha nincs.
A vasmag megléte, hiánya nem változtat egy tekercs egyenáramú ellenállásán.
A tekercs drótjának ellenállása kizárólag a vezeték fajlagos ellenállásától (réz esetén 0,017 * 10 -6 Ω*m) az átmérőjétől, és hosszától függ. Az, hogy feltekered valamire, az egyenáramú szempontból közömbös.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) Fera X hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
köszi
(#) teddysnow hozzászólása Ápr 28, 2022 /
 
Sziasztok,
audio erősítőt kényszerülök kapcsolóüzemű tápról hajtani. Az a terv, hogy fojtótekerccsel is "simítanék" a nagyfrekis hullámosságon. Van néhány bontott és azok elég hatásosnak bizonyultak, gondoltam csinálok jobbat. Huzalom van csak vasmagom nincs. Vasmagnak megteszi bármilyen vas, pl egy szög is?
(#) Gafly válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Vasmagot tudunk adni.
Jelenleg a rendelkezésre álló és ingyen vihető legnagyobb ~30 kg.
(#) teddysnow válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Most ugrott, be. Ferrit rúd antennás rádió ferrit rúdja?
(#) Gafly válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Én túl keveset tudok ahhoz, hogy ennyi információból válaszolni tudjak.
Ha zsebrádió antenához való ferritrudat szeretnél, az is van.
Lópatkó most van szemcseszóráson és festésen: Azt nem adom.
(#) teddysnow válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Ferrit rudam van, meg patkóm is, köszi. Azért kérdezek, mert nem értek hozzá. Nem tudtam, hogy ilyen komplikált dolog ez. Volt egy kb 3 cm hosszú, 3 mm átmérőjű ferrit rudam, azt megtekerve csak 330mH-t tudtam elérni. Nézek majd a boltban, az lesz a biztos. Köszi.
(#) Gafly válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Mivel azt még mindig nem tudjuk, hogy milyen erősítő is milyen tápegység...
Kíváncsi vagyok mit adnak a boltban.
(#) teddysnow válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Boltok kínálatát nézve nem valami bíztató a helyzet. Az erősítő két külön fejhallgató erősítő, egyszer az egyik van használva, másszor meg a másik. Az egyik állandó 0.5 Amper, a másik állandó 1 Amper. Tápfesz igényük minimum 17 Volt. Van egy 24 Voltos dugasztápom, leterhelve, szkóppal nézve hullámos. Tekercseim közül a "legnagyobbat" rátéve ez a hullám nagyban csökkent. Minden szakmaiságot nélkülözve készítettem egyet sajátot. Ezt felhasználva hullámosságot már nem mutatott a szkóp. Mivel tápszűrő kondiból a sok az jó, a még több még jobb, ezen logika alapján gondoltam, csinálok egy "még erősebb" tekercset, olyan igazi "jó nagyot". Kíváncsi voltam, hogy milyen magra lehet tekerni egy ilyen fojtót.
Hétvégén feltúrom a gyerekkori cuccaimat, mert dereng egy Nesquickes doboz, ami tele volt bontott ferritekkel, ha azóta ki nem dobtam.
(#) Gafly válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Azt mindenképpen figyelembe kell majd venned, hogy ez már jelentős egyenáram, ami akár telítésbe is viheti a vasmagot. Ez esetben durván lecsökken az induktivitás és ezzel a szűrőhatás is. Ilyenkor légréses vasmagot szoktunk használni.
A hullámzás 100 Hz-es, vagy sokkal nagyobb frekvenciájú (vagy mindkettő)?
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem