Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   277 / 312
(#) Petyaa válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Laposabb kell, és rövidebb is. Köszi
(#) vyky hozzászólása Ápr 15, 2022 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni az azonosításban? Semmi leírást nem találok a cellákról.
Ami rá van írva az" B MGOFJ12 0527"
Talán piros valamilyen elcseszett árnyalata van.
Köszönöm előre is.
(#) vyky válasza vyky hozzászólására (») Ápr 15, 2022 /
 
Közben megtaláltam UR18650F
(#) Rosszmáj válasza vyky hozzászólására (») Ápr 15, 2022 / 1
 
Ja, elsőre ezt én is benyaltam, a felirat bele van sütve a fóliába.
(#) vyky válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 15, 2022 /
 
Szia. Akkor ha jól értem ez 2600 mA -es?
(#) Rosszmáj válasza vyky hozzászólására (») Ápr 15, 2022 / 1
 
Igen, névlegesen annyi.
És nem, hanem annyi, amennyit mérsz rajta

Ajánlom figyelmedbe.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2022
(#) subwoofer220 hozzászólása Ápr 28, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Készíteni szeretnék egy 36v-os lítium akkupakkot,bontott cellákból.Bms 10s 30a elektronikával.

26db 2250mah és 42db 1600mah

Mindet felszeretném használni!Nem érdekel hogy etikett szerint nem szabad különböző MahmAh stb..

Törekedjek arra,hogy egy cellán belül azonos legyen a darabszám vagy inkább az azonos mAh-ra kell törekedni ? Tehát az egyik cellában 6db van 8560mAh-val ,mig a másik cellában 4db van 8350mAh-val.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) bbalazs_ válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Első összerakáskor a mAh a fontos, szerintem.
Utána úgyis szétmászik minden, ahogy az egyik jobban használódik, mint a másik.
(#) GPeti1977 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
A BMS lekapcsol ha a legkisebb kapacitású akku lemerül. Töltéshez kellene egy olyan BMS ami nagy árammal tud balanszolni, vagy régebben készítettem olyan töltőt - de kínai modulokból is össze lehet rakni - ami cellánként tölt, azaz kell 10 darab egymástól (föld) független töltő egység.
(#) Epu2 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Ha úgy válogatod a cellákat párhuzamosan, hogy a párhuzamos kapacitásuk összege közel egyforma, akár erős is lehet a csoport.
(#) Régi motoros válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Idézet:
„...26db 2250mah és 42db 1600mah...”

Ezt mérted is? Vagy csak ráfogod? Csak azért kérdem, mert ha használtak a cellák (márpedig te írtad), akkor kizártnak tartom, hogy CSAK kétfajta kapacitásértékű celláid vannak.

Ha annak rendje és módja szerint meg vannak mérve a cellák, mindegyik külön külön, úgy össze lehet válogatni őket nyugodtan. A sorba kapcsolt cellacsoportonkénti összkapacitásra KELL törekedni.

Van az összeválogatásra egy tökéletes oldal, betáplálod minden egyes cella VALÓDI mért kapacitását,
és megkapod melyik cellát menyik csoportba kell tenni, hogy (közel) azonos kapacitást kapj.
(#) subwoofer220 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Szia. Munkahely ezzel a 2 fajtával dolgoztunk. Már rég nem dolgozom ott. Ezek meg véletlenül hazajöttek
(#) 444Tibi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Nem kell x darab földfüggetlen és egymástól független táp.
Ezt, illetve ezen alapuló házi nagyáramú balanszert használok otthon ha kell. Jól műküdik.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2022
(#) GPeti1977 válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Igen jó ötlet, de ilyen nem lehet készen kapni, ami ekkora áramot tud.
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 28, 2022 /
 
Üdv Mesterek !
Hozzám került egy pár éve reklámcélokból "dobált" powerbank. Igen a pici elektronika + egy 18650 akku kialakítású

Halottnak mutatta magát - usb kimenetén semmi... Szétkaptam, az akkuja 2.85 V feszültséget mutat. Hulla, vagy van esély, hogy feltámad ? ( ahová tervezném felhasználni ~1000 mAh kapacitás is elég lenne) Bár egy cellacsere sem földbevágó ~ 1.0-1.5 ezer forintocska
(#) Rosszmáj válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
"Bikázd" meg a cellát, labortáppal töltsd fel 3V fölé, lehet, hogy így már elkapja a powerbank elektronikája.
(#) Macsek71 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Köszi a gyors választ !

Ráakasztottam egy (telefon)töltőre, ami "mutatja" a felvett áramot (x.xx A azaz kb 10mA lépésekben) Közben rajta hagytam a voltmérőt az akku kapcsain.
Szép lassan - kb 0.05V / sec sebességgel - emelkedett a feszültség, közben a töltő szerint az áram 10mA alatt maradt (0.00A kijelzés)
Kb. 3.20V feszültség elérésekor bekapcsolt a bank piros -töltést jelző- LEDje, a töltő szerint 560mA lett az áramfelvétel. Bő óra elteltével az akku kapcsain 3.99 V a töltőn 380 mA... melegedést nem érzek.

Úgy gondolom az elekrtonika működik, legfeljebb a cella nem 100%-os. ( majd merítés közben kiderül )
(#) GPeti1977 hozzászólása Máj 10, 2022 /
 
Vannak ezek az elektromos cigik amiben van akku de nincs rajta töltési lehetőség, mikor lemerül még van benne elég elfüstölni való olaj, láttam - hallottam hogy ezeket kisebb nagyobb szakértelemmel újra szokták tölteni. Mi a véleményetek?
(#) Kovidivi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Van benne egy 100-150mAh-s lithium polymer akksi. Mit szeretnél vele csinálni? Feltöltöd, és ezután? Nincs értelme szétszedni, utána összerakni a cigit problémás, a vékony vezetékek el is szakadhatnak könnyen. Az olajnak sincs értéke, liter számra veheted, ha akarod.
(#) GPeti1977 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Igen, de mekkora pazarlás akkumulátort tenni olyan helyre ahol alapesetben soha nem lesznek újratöltve. Li elemek is vannak, azonos méret mellett nagyobb kapacitással de azokat biztos drágább legyártani.
(#) bbalazs_ válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Biztosan nincs töltő?
Valami gumidugó vagy lepattintható műanyag? Márkajelzés alatt esetleg?
(#) GPeti1977 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Nincsen, egyszer használatos, csak azért töltik mert az akku előbb lemerül mint kifogyna a füst
(#) Kovidivi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Persze, hogy pazarlás. Nem tudom, honnan jött az ötlet. Hasonló elképzelés az egyszer használatos powerbank...
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2022 / 2
 
Talán onnan ered az ötlet, hogy egy lítiumos cella nagyobb áramot tud leadni, mint egy elem.
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Gondolom árban is azonos lehet, vagy még olcsóbb is.
(#) Bakman hozzászólása Máj 26, 2022 /
 
Némi belső infó az egyszer használatos elektromos cigikről: More free street-lithium reclamation (YouTube). Élőben még nem láttam ilyet de nem kis pazarlásnak tűnik a teljes koncepció.
(#) GPeti1977 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Töltéskor érdemes leforrasztani az áramlásmérőt (mikrofon házban) mert állitólag tönkre mehet.
(#) ha6qt hozzászólása Máj 30, 2022 /
 
Sziasztok,

Nem szoktam Li-ion akkukkal foglalkozni, ezért szeretném kérni a véleményeteket.

Van egy Güde sövénynyíróm, aminek az akkujában 5darab Samsung INR18650-13P cella van, így az akku névleges adatai 18V 1300mAh. A töltőelektronika az akkuban van, egy sima 21V DC csatlakozós táppal kell tölteni.
A gyártó szerint ezzel az akkuval akár 55 percet kellene üzemelnie a gépnek. Na persze, esetleg ha mindig olajfilmen csúszik a két penge, és percenként egy fűszálat vágok el vele, akkor talán igen.

Szeretném a cellákat INR18650-35E-re cserélni. Szerintetek okozhatok vele bármi gondot a töltőelektronika módosítása nélkül, vagy csak a hosszabb töltési / üzemidővel fogok szembesülni, mint jótékony hatással?
(#) bbalazs_ válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Igen, ha nem jó sorrendben teszed vissza a cellákat összekötő vezetékeket.
Nem ismerem a BMS-ét, de szélsőséges esetben teljesen elrontod és visszacsinálni sem lehet (inkább laptopok esete, nem hinném, hogy ez ilyen lenne, de nem zárható ki teljesen).

Háklis BMS: Először összekötöd a soros cellákat, a földet (negatív) és a pluszt (pozitív) rákötöd a BMS-re. Utána a cellák közötti mérővezetékeket forrasztod egyenként, a földtől indulva. Ha csati volt rajta, simán visszadugod. Szétkapni értelemszerűen fordított sorrendben kellene.

Kicsit háklis BMS: mielőtt használhatnád a kimenetét, először töltőre kell dugni egy pillanatra.

Nem háklis BMS: Olyan sorrendben teszed vissza a vezetékeket, ahogy akarod.

FELTÉTELEZÉSEM szerint (nem vedd készpénznek) egy sima, nem balanszolós védőáramkör van rajta (akár alámerítenél vagy túltöltenél egy cellát, letilt mindent) és a háklis bms szerint kötném be.
(#) ha6qt válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Köszi szépen, ez fontos infó volt!

Kiemelten figyelek majd arra, hogy az akkuk éppen olyan elhelyezéssel legyenek összerakva, mint voltak, és ugyanoda kerüljenek bekötésre, ahová eredetileg voltak. Jelenleg fix lemezcsíkokkal van összekötve az akkuk közös pontja és a PCB.
Következő: »»   277 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem