Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » METEX műszer
 
Témaindító: petyes, idő: Feb 17, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 8
(#) SzervízMacska válasza nj67 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Ezt már kérdezted máshol a napokban, nemde? Minden kérdést elég egy helyre beírni…

Ha esetleg megtalálom, jelzem. Ha ki nem dobtam…
(#) Remci hozzászólása Máj 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Javított már valaki Voltcraft M3650B tipusú műszert? A hiba az,hogy egy feltöltött kondit mértek vele és azóta a műszer egyfolytában sípol ha bekapcsolják. A kijelzőn rendesen megjelennek a mérés határok a forgókapcsoló forgatásakor, V-A- ohm stb, viszont hiába mérek bármit,feszültséget ellenállást, értéket nem mutat. Találtam egy rajzot, amin az Ic5 lábai közt zárlatot mérek, de azt kiforrasztva is ugyan az a hiba. Valakinek esetleg van ötlete,hogy mi mehetett még tönkre? Esetleg ilyen Ic-t hol lehet beszerezni? Előre is köszönöm. Megjegyzem, a lábait nem én vágtam el, ahogy fel akartam hajlítani,így el pattantak.
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Hello! Erős a gyanúm, hogy sehol. Mert ezek emlékeim szerint a Metex által erre a célra gyártott monolit áramkörök..
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Szia!
Én is ezt gyanítottam. Arra gondoltam,ha a kondi mérő részt ki iktatom, attól talán még a többi funkciója működhet, de mivel az nélkül is egyfolytában sípol, jó eséllyel más is kaphatott valami löketet. Ilyen formán kuka?
Ja,összeraktam a rajzot amit küldtél, működik. Köszönöm.
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Összerajzoltam az áramkört hálózati táppal is, (persze más áramköri elemekkel) csak nem akartalak már fárasztani vele. De legalább tudom hogy használható a MOC ilyen üzemmódban is. Mert ugye kipróbálni nem tudom.
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Ó,én működő kapcsolási rajzoknak mindig örülök .Ha nem is most,de esetleg egy másik hasonló problémára megoldás lehet
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) proba válasza Remci hozzászólására (») Máj 15, 2022 / 1
 
Régi emlékeim szerint mintha a modulról is lenne valahol a neten kapcsolási rajz. Mintha egy 555 meg még valami másik IC lenne benne. Amúgy a mérő ic-ről elég részletes dokumentáció van, ha a tápfeszültségei jók ( azt szokta felborítani egy zárlat.), és a bemenetén 0V van,és nem nulla közeli értéket mutat, az is cserés.
(#) Remci válasza proba hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Próbáltam keresni róla, de nem igazán találtam. A mérõ Ic-n a 7106-ot érted?
(#) proba válasza Remci hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Idézet:
„A mérõ Ic-n a 7106-ot érted?”

Igen.
(#) Remci válasza proba hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Csak biztos ami biztos alapon kérdeztem
Estére megnézem, csak le kell hozzá szerelni a kijelzõt mert alatta van.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Máj 16, 2022 / 1
 
"Keresni"...
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2022
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Profibb vagy mint én
(#) Remci válasza proba hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Nos, azt hiszem hogy lemondok a müszerrõl. 7106 helyett Max130cpl van benne, ezen kívül szerintem többe lenne a javítása mint amennyit ér.
(#) user1914 válasza Remci hozzászólására (») Máj 17, 2022 / 1
 
Szevasz!
Én kicseréltem már ICL-re és tökéletesen ugyanaz a lábkiosztása.
Üdv. M.
(#) Remci válasza user1914 hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Köszi. Ezt mondjuk nem néztem, de estére meg kukkolom.
(#) Gery78 válasza Remci hozzászólására (») Máj 17, 2022 / 2
 
Igen, én is megnéztem, teljesen ugyanaz a két IC, nyugodtan beteheted az ICL7106-ot a MAX130CPL helyett. Csak figyelj, hogy melyiket rendeled, mert az ICL-nek van tükrözött lábkiosztása is. Ha meg az a kis hibrid áramkör tönkrement, kis ügyességgel az is javítható, csak le kell ügyesen kaparni a bevonatot, és cserélhetők alatta az alkatrészek, vagy egy kis nyákon újjá is lehet építeni.
(#) xxxyyy hozzászólása Máj 17, 2022 /
 
Úgy látom nem csak én kedvelem a jó öreg Metex-eket. Ha valaki talpra szeretne állítani egyet és nem sürgős neki, akkor az alábbi dolgaimmal esetleg tudok segíteni:
M-3650CR - bontott
M-4650CR - bontott
TC7129CK - új
CAC-HD02A - új
(#) Remci hozzászólása Máj 17, 2022 /
 
Nos, úgy néz ki,hogy a műszer egy része megjavult. Találtam itthon egy ICL7106 CPL-t (hogy honnan van gőzöm sincs ), betettem a másik helyére és működik. Mondjuk egyenlőre csak ellenállást,feszültséget, diódát mértem vele,de úgy néz ki hogy jó. Rövidzárat is tudok mérni, akkor sípol amikor kell és nem állandóan . Még a kondi mérő részét kellene helyre állítanom, úgyhogy majd össze rakom azt az áramkört, amit uniman kolléga belinkelt. Hátha az is helyre áll. A régi panelen olyan kemény az a fekete bizgentyű,hogy nem bírom le kaparni róla. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) Gery78 válasza Remci hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Igen azok a Hibrid áramkörök nagyon küzdelmesek, nagyon kemény szerszámokkal, rajztűvel, kis reszelővel, fogászati kaparókkal igyekeztünk javítani ezeket. Utálatos meló az biztos, de ha le tudod kapirgálni, akkor elvileg javítható. De a kis nyákon való megépítés is járható út, ha nem boldogulsz vele.
(#) Gafly válasza Remci hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Pedig már annyira győzködtem magam, hogy viszek egy 7106-ot (valamelyik HE találkozón nyertem/kaptam).
(#) Remci válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 17, 2022 / 1
 
Inkább gyártok egyet,az gyorsabb
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Ó,nagyon köszönöm, de ne fáradj vele . Remélem egy ideig nem lesz szükségem másikra
(#) Allf válasza Remci hozzászólására (») Máj 18, 2022 / 2
 
A hibrid áramkörök megbontásánál nekem a kiszerelés utáni acetonba merítés - pár órára bevált. Hatására gumiszerű keménységűre puhítja az anyagot, óvatosan eltávolíthatóvá válik.
(#) Remci válasza Allf hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Veszteni nem vesztek vele ha kipróbálom. Bár elõször acetont kell szereznem. Köszi.
(#) Remci válasza Allf hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 2
 
Szia!
Köszi a tippet, vettem acetont,egy napig áztattam benne a panelt és símán lejött róla a védőréteg.
(#) Remci hozzászólása Máj 29, 2022 /
 
Sziasztok!
Még mindig ezzel küzdök. Kicseréltem az ICL7106-ot, valamint a CDC-HD-04R-ben az Ic-t. Működik a kijelző,mérni is tudok vele, de feszültség mérésnél mindegyik méréshatárban csal a műszer, akár AC-t, akár Dc-t mérek. Pl 3,4v-helyett 3,59v-ot, 12,78v helyett 13,48v-ot, 48v helyett 50,7v-ot mérek DC-ben.Ac állásban 10v helyett 10,66v-ot, 21,67v helyett 23v-ot, 243v helyett 257v-ot. Kondi mérésnél µF állásban sem tudom teljesen lenullázni a műszert, így az is csal valamennyit. Mivel a két Ic-n kívül mást nem piszkáltam, mi az ami még rossz lehet benne, vagy hogyan tudom jóra bekalibrálni? Nézem a kapcsolási rajzát,de az az igazság,hogy a forgó kapcsolót jelző sok pöttybe már tisztára belezavarodtam . Köszönöm ha valaki tud segíteni.
(#) proba válasza Remci hozzászólására (») Máj 29, 2022 / 1
 
Alapban azzal szokták kezdeni, a legkisebb feszültség/ áram méréshatárban mit mutat. Ha ott csal, az ic környékén szokott lenni egy potenciométer, amivel be lehet állítani a ref. lábon talán 100mV értéket. ( Ha a 100mV pontos akkor a legkisebb feszültség méréshatár is elvileg jó, esetleges minimális korrekció után ) Ha az jó, utána már szinte csak a megnyúlt mérőellenállás lehet ok. A keresést mindig a legkisebb méréshatárban kezd, onnét haladj felfelé.
Ami esetleg segít még, minden mérési módban próbáld ki a műszert, ha valahol drasztikusan rossz, esetleges áramköri hibát abban érdemes keresni. A te mérési hibád szerintem még a referencia értékkel korrigálható. Esetlegesen a panel tisztaságát még ellenőrizném, nem valami folyasztószer maradék tréfálkozik esetlegesen..
(#) Remci válasza proba hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget,tökéletes lett . A referencia potméteren állítottam és most már ugyan azt mutatja mint a másik műszer.
(#) yo_annesz58 válasza xxxyyy hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
üdv!-az M-4650CR-bontott érdekelne-mi van meg belőle?
(#) xxxyyy válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
A burkolat kukás, amúgy komplett. Túlfeszt kapott a masina. Úgy tudom, hogy TC7129 a lelke, abból is van új. A többit privátban.
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem