Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   465 / 584
(#) Massawa válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Nem tudom, hogy reklamált-e a barátom. Akkor elég körülményes volt minden. Jo hálozati kábel meg minden zenésznél (meg nálam is) hentereg elég. Azota meg minden müködik.
(Klasszikus Marshall szetek. 3xECC83, 2xEL34 és 2x12“ hangszoro)
(#) Massawa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 7, 2022 / 1
 
Én ist ezt vallom, de az embernek azért megáll az esze, hogy valahol drága gépeken ilyen vackot csinálnak - valaki meg ezen is sporol pár fillért/centet a rézen. A kábel mindkét végén a stekkerek öntve vannak, azaz emberi kéz nem is nagyon nyul hozzá. Ezt valaki igy rendelte meg, eszem a szivét a skotnak. És ki tudja még hova kerültek ilyen kábelek, mert az biztos, hogy nem a Marshallt gyárto cég csinálja.
(#) bbb válasza Massawa hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Mindenhol ezt csinálják. Autóipar - gázolajszűrő fent a tűzfalon, de hogy hozzáférj, ki kell venni a motorelektronikát! Azt persze csak úgy tudod kivenni, ha széthúzod a stekkert... Nehogy véletlenül is még húsz centi vezetéket rárakjanak, hogy ne kelljen piszkálni.
Másik járgány pár éves korában kidörzsölődött a kábelkötegben az egyik vezeték, ennek örömére három hengerből már csak kettő ment. Ott olyan vacak minőségű rézvezetéket raktak bele, ami nem bírta, s ez arra a korosztályra jellemző volt.
De nem kell csak ilyen nagyban gondolkozni - sajnos itt a HE Store-ban is volt olyan széria a próbapanelhez kapható kábelszettből, aminél a kis vékony vezeték nem érte el a csatlakozót A szigetelés tartotta össze... Sebaj, nem érte meg megraklamálni, viszont a gyerekek megtanulhattak ilyen vezetéket kimérni, hogy használható-e, s ha nem, akkor hogyan kell sajátot készíteni. Ugye ha a gyártó letesztelte volna, akkor nem kerül ki a kereskedőhöz - itt a teszten spóroltak.
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Nát ha valoban az USAban csomagolták az erösitöhöz az europai kábalt, azt nem igen lehet a tengerentulon kiprobálni.
Minden másra sajnos hasonlo tapasztalataim vannak.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 7, 2022 /
 
(#) sonajkniz hozzászólása Máj 7, 2022 /
 
Feladat régi lakás újravezetékelése.
Legegyszerűbb módszer, régi vezetékre behúzószalag ráakaszt, kihúz, új behúz.
Kolléga már a kibontásnál szídja a régi szakit, mert a földelt dugaljakhoz nem megy földelő vezeték .
Én nem értettem a problémáját. Mindkettő vezeték kék, azaz nulla. Ez így nem ráz, minek a föld.
De az egyik kihúzásnál én is besokaltam. Alu vezeték toldva benn a csőben.
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Hátha még egy adott csőbe nem is férne be mind a három.
(#) Epu2 válasza sany hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Befér, de púderezni kell.
sunajniz A régi vezetékkel egyből be lehet húzni az újat.
(#) sonajkniz válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 8, 2022 / 1
 
Nem mindíg.
Amikor a régi vezeték épp csak egy pár centis csonk, egyszerűbb a behúzószalagot ráakasztani, mint egyszerre 3 vezetéket
(#) adapter válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Idézet:
„Legegyszerűbb módszer, régi vezetékre behúzószalag ráakaszt, kihúz, új behúz.”

Háát János, az égiek legyenek kegyesek veled, meg minden ami segíthet (nekem most csuriban van az újjam ha ez számít) de nekem még soha az életben így nem sikerült, mindig vésés meg faragás meg sok perces ismétlés nélkül improvizációs szöveg lett a vége még akkor is amikor azt gondoltam: itt a kapcsoló, 80 cm-re felette meg a doboz, mi baj lehetne....
(#) sonajkniz válasza adapter hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Idézet:
„az égiek legyenek kegyesek veled”

Nem voltak.
Az egyik szobában a villanykapcsoló fölötti kötődobozból egy cső megy felfelé.
Feltehetően a lámpához. Benne 2 kék, egy fekete merev alu plussz egy 3x0,75-ös MT. Ám a lámpához csak az aluk érkeznek meg. Nosza sebaj, azt a félig bedugott MT-t kihúzom. Jött kb fél métert, majd szünet. A lámpa irányából nagy nehezen kirángatom az alukat, de az MT nem mozdul. Na jöhet a véső, kalapács. teljesen kivésem a kanyaron túlig, mire szétjön a cső. Na meg érkezik a döbbenet. A kanyar külső ívén szép nagy lyuk, és az MT ott távozik felfelé át a plafonon.
Ja és hogy az aluk mitél szorultak be? A könyök mögött szép nagy üreg, ott volt benn több mint fél méter az MT.ből egy szép nagy gambi toldással. Na ezt a toldást sikerült belerángatnom a csőbe.
(#) adapter válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
A toldások hallatán kicsit gyanakodtam már....
(#) gyerek67 hozzászólása Máj 10, 2022 /
 
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Valószínűleg lesz majd olyan is, hogy nem simán levonódik átlagosan a villanyszámlából a magadnak termelt áram, hanem más áron adják, meg veszik...
Tetszettek volna annó nem széttrollkodni a "Dunaszaóruszt", és akkor nem kellene most annyi "gyorsreagálású" földgázos kiserőmű a kapacitás ingadozások kiegyenlítésére (arany áron)...
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2022 / 1
 
A síkvidéki vízi erőművek összes hátrányával.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Amikor legutóbb arra jártam, még nem volt sík.
(#) Elektro.on válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Én is pár éve jutottam oda anyagilag, hogy minden veztékezést rézre cseréljek a házban.
Voltak érdekességek. többek között két helyen találtam "T" elágazást a csövezésben.
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Akivel mostanában beszéltem, napelemes pályázatos emberke, azokkal akkumulátoros rendszert akarnak telepíttetni ( egyesek szerint ez szaldó megszűnése esetén milyen jó) Lehet már készülnek, és a fogyasztókkal fizettetik meg az átmeneti csúcsok kiegyenlítését. Távolról vezérelhető inverterrendszer elszórt akupakkokkal akár erre is jó lehet.
(#) _BiG_ válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2022 / 2
 
Ha megépült volna a Dunaszaurusz, akkor a fővárosnak már nem lenne természetes ivóvize! És ezt már az építéskor is tudták!
Nem beszéljünk zöldeket, a kislejtésű vízerőművek csak a környezetpusztításra jók.
(#) bbatka válasza _BiG_ hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Nem akartam hozzászólni, de horgászként annyit mondhatok, hogy horgászként a halak szaporodásának nagyon nem tesz jót a szlovák vízi erőmű. Tapasztaljuk az erős vízingadozást.

Pont akkor fogják vissza a vizet , amikor amúgy is kevés. Pár éve a városban, februárban, két hétig nem volt víz, a csap csak szörcsögött a magasabb szinteken.
(#) _BiG_ válasza bbatka hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
De ugye mennyire környezetbarát a vízerőmű? (Nem)
Kb. 20 éve voltam vízitúrázni a Szigetközben. Megmutatták, hol volt eredetileg a Duna szintje és hol van most. Egy emelettel lejjebb... Meg hallépcső kell, hogy ki ne pusztuljanak a halak.

Bővíteni akarták az Itaipu vízerőművet, Itaipu II. néven. Kik tiltakoztak ellene? A környezetvédők! Ja, közben rájöttek, hogy 10000 km2 esőerdő kiirtása, élőhelyek lerombolása nem is olyan környezetbarát...
De mennyien vannak még a világon, akik szerint a vízerőmű milyen klassz dolog.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2022
(#) Massawa válasza _BiG_ hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Akkor elég rosszul emlékszel. A Duna szintje Vajkánál a templom torony csucsánál van, ami ugye nem egy emelet.
A másik kérdés viszont az, hogy még az ilyen firkáláshoz is energia kell ( és nem is kevés), vajon honnan vennéd, ha lassan már semmi nem jo, sem a szén, sem az olaj, sem a gáz, sem a viz, sem az atom. A szél meg Nap viszont megbizhatatlan, kiszámithatatlan.
(#) _BiG_ válasza Massawa hozzászólására (») Máj 10, 2022 / 1
 
Én jól emlékszem és nem a bősi gát fölött a duzzasztott Dunán csónakáztam, hanem a magyar oldalon és lejjebb! Kiválóan emlékszem a gát oldalába helyezett régi vízmércére, aminek az alját sem érte el az új vízszint!
Szerintem az atommal a legkevesebb a probléma, úgyhogy maradjunk inkább annál.
(#) proba válasza _BiG_ hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Az meg a Duna vizét melegíti. Valahol olvastam, néha annyira, hogy korlátozni kell a termelést.
(#) antikzsolt válasza proba hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Igen mivelhogy meg van határozva mennyi lehet a kilépő vízhőfok x távolságban. Alacsony vízszint miatt csökkent a vízmennyiség emiatt megugrott a hőmérséklet.
(#) nagym6 válasza _BiG_ hozzászólására (») Máj 10, 2022 / 1
 
Idézet:
„Ha megépült volna a Dunaszaurusz”
Lakókörnyezet pusztításra is. Duna mellett lakom, ép ésszel elképzelhetetlen, hogy gondolták az okosok(?). Döbbenet ami nálunk lett volna.
(#) Massawa válasza _BiG_ hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Akkor megint kevered, mert ha a gát után csonakáztál ott már a Duna szintje majdnem az eredeti.
Vajka meg a szigeten van a felduzzasztott csatorna meg a Szigetköz között, ahol a Duna valoban a Szigetközi oldalon kb 3 m-rel alacsonyabb, mint a régi szint, de falu másik oldalán ehhez jön még vagy 26 méter.
(#) sargarigo hozzászólása Máj 14, 2022 /
 
Na ilyet még nem láttam! Esztega PVC-ből!
Bővebben: Link
(#) szidom válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 14, 2022 /
 
Ez kb. az a kategória mikor 8-10 évesen az apám narancssárga b&D fúrójába befogtam egy 8-as kapupánt csavart, és "kombifogóval" levékonyitottam.
(Akkor még nem volt kötelező a baleseti, munkavédelmi oktatás.)
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 18, 2022 /
 
Egy példa, hogy a kondenzátorok élete se végtelen. 2 éve raktam el üzemképesen a szivattyúmat, most használni szerettem volna. Nem indult, ha kézzel meglöktem valamelyik irányba akkor ment hol jobbra, hol balra.
Méréskor 1.38 nF-ot mutatott. A műszerem jó, látszik a másik képen.
Következő: »»   465 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem