Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   922 / 962
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Idézet:
„Elzsibbadna a nyelve.”
Berezegne 50 Hz-en. Lehet, éppen rezonancia frekvencia is.
(#) sonajkniz válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Ráadásul korát meghazudtoló tempóban tologatná a fűnyírót.
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Amíg el nem harapná a drótot. Bár akkor is tolhatja.
(#) lazsi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Lehet, nem gondolt bele abba, hogy a fűben, ahol előtte a vezetéket húzta, mindenféle állatok (pl. kutya macska) megjelölték a területet?
Persze, lehet, hogy a hosszabbító kábelnek helyből más íze van, mint blankolásra szájba vett rövidebb vezetékeknek...
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) nagym6 válasza lazsi hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Vagy ő is jelöli a területet, így már jó.
(#) mhatalyak hozzászólása Máj 3, 2022 /
 
Most akkor van még Java?
(#) img válasza mhatalyak hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Most jön a Java. Vagy nem.
(#) Udvari Zsombor válasza mhatalyak hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Már hogy ne lenne. Az internet hatalmas része arra épül és továbbra is frissül ‒ bár azt még nem tudták megoldani, hogy a frissítést ne manuálisan kelljen indítani, mikor jelez.
Amúgy az a poén más programozási nyelvekre is érvényes, mert pontosvessző kell a sorok végére, pl. C# nyelvnél is. ☺
(#) Massawa hozzászólása Máj 14, 2022 /
 
Amikor az emberi elme ilyen baromságokra van elpocsékolva.
A nejemmel egy görög luxusszállodában szálltunk meg, ahonnan valahogyan kisporolták a villanykapcsolokat és helyettesitették egy IoT táblagéppel. ( lásd a képen).

Elöször is ha sötét van egy zseblámpával kell keresni a táblagépet, hogy világossá tedd a szobát.
Másodszor a táblagépet csak egy személy kezelheti, azaz egyböl konfliktus van, ha ketten lakják a szobát ( hol a táblagép, ki mit kapcsol stb.)

Ilyesmire volt ész, de arra már nem, hogy a 10 emeletes szállodába a liftekbe kofferrel egy személynél több is fèrjen be, vagy netalán azzal számolnak, hogy a drága vendég csak fogkefével utazik, mert akkor egyszerre ketten is beférnek a liftbe..
(#) gyerek67 hozzászólása Máj 16, 2022 / 3
 
Háztartási műszaki cikk szaküzletben:
- Egy vasalót szeretnék venni az anyósnak, ajándék lesz.
- Nullát lekössük?
(#) elektrorudi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Nekem kifejezetten tetszik és egy udvarias megoldásnak tartom, hogy rákérdez a frissítésre. Nem gondolom, hogy ezt azért csinálták így, mert nem tudták volna automatizálni. Nekem egy kattintás -pár havonta- bőven belefér. De kinek a pap, kinek a paplan.
(#) sonajkniz válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Én pedig kifejezetten tíltom a frissítéseket.
Sajnos némelyik alkalmazás frissítéseit nem lehet tiltani, automatán frissül.
De a legnagyobb baj nem is az velük, hogy az új adat nem törli a régit, csak deaktiválja, (többek között ezért kell hamarosan újratelepítenem a mobiltelefonomat, mert betelt a 16 giga memóriája, miközben az én összes személyes adatom (fotók, videók , letöltések) a 4 gigát sem érik el) hanem mert némely szoftver frissítése más szoftvereket barmol szét.
Jártam úgy, hogy kéretlenül frissítette magát a "Google Play-szolgáltatás" aminek örömére elszált a telefon kamerája.
A neten böngészve rengeteg bejegyzést találtam ugyanerről a hibáról. Bár a legtöbb esetben volt megoldás a dologra, az én telefonomban valahogy magát a kamerát lőtte ki, úgyhogy a szerviznek cserélnie kellett. Oltári szerencsémre még garanciális volt a készülék.
(#) bbb válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
A JAVA frissítését első dolgom kilőni. Annyira jó környezet, hogy ami működik az 1.6-os verzión (igen ősöreg, mint a vele készült szoftver is), az nem megy az 1.7-esen, vagy csak épp nem jól megy vele. Na meg ott van az 1.8.202 vagy melyik után megváltoztatott licenc is, miszerint csak magánhasználatra ingyenes, cégeknek, hivataloknak már licencdíjat kellene érte fizetni. Márpedig az oracle nem az olcsóságáról híres Nagyon vicces, hogy az ANYK is ezzel megy, s amíg valamelyik fejlesztőnek ki nem jön az újabb ihlete, hogy márpedig teljesen friss kell ebből a programjukhoz, addig tudjuk legálisan használni. Amint valamelyik megálmodja, hogy új kell, lehet majd a kormányivatalokra küldeni a BSA-t, merthogy harmincezres darabszámban nem fognak azonnal licencet venni hozzá, az tuti...
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Lehet egyszerre több JAVA is a gépen: nekem pl. az egyik MIDI kontrollerem szerkesztője egy ősöreg 1.4-est igényel, az ABEV JAVA a másikat, meg fent van a mindenkori aktuális legfrissebb is és mindegyiknek be van állítva a környezeti változókban + parancsikonnal scriptelve, hogy melyiket használja.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Ez nem az a topik, ahol ezt érdemes kitárgyalni, de amikor ezt állítod, hogy lehet fent egyszerre több, az is egy rossz vicc. Szimplán szeretnek összeakadni akkor is, ha mindent úgy csinálsz, ahogy azt elvileg kellene és saját kis kuckójukba rakod a külön verziókat. Ne kérdezd miért, de ilyen remekül vannak megírva programok, beégetve, hogy márpedig csakis abból a mappából mehet a java környezet, amit az alkotója kigondolt, s te a fejed tetejére állhatsz, akkor se veszed rá, hogy ne úgy legyen.

Az is vicc, hogy míg a 6-os verzió jre6\bin, a 7-es meg jre7\bin mappába ment, addig a 8-as 8.xxx\bin mappába települ alapból, s nem felfrissíti a korábbit, hanem mellételepül. Ja meg az is gyönyörű, hogy képes és a windows\system32 mappába rakja a cuccait.

Tudod mi a különbség az elmélet és a gyakorlat között - elméletileg megyezik az elmélet a gyakorlattal; gyakorlatilag meg nem.

Neked szerencséd van azzal, hogy az 1.4-es mellett megy az új, nekem nincs szerencsém azokkal a programokkal, amihez használni kell ezt a vackot.
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Igen, az alapértelmezett mappáik is külön be vannak állítva a környezeti változókban, az onnan való indításhoz kellenek a parancsikonok): ha érdekel összegereblyézem hozzá a leírásokat amik alapján (még Win 7-en) megcsináltam, aztán átküldöm privátban, hogy ne itt untassuk a többieket.
(#) img hozzászólása Máj 18, 2022 / 4
 
Nem tudom, volt-e már:

220R.jpg
    
(#) jani1987 válasza img hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Volt.
(#) img válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Akkor hamut szórok a fejemre, mert nem egerésztem át az előző 921 oldalt.
(#) jani1987 válasza img hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
(#) img válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
(#) jani1987 hozzászólása Máj 19, 2022 / 2
 
Házi készítésű zaj generátor.
(#) ftirius hozzászólása Máj 19, 2022 / 2
 
A képek alapján attól, hogy van szerszámod, még nem válsz mesterré!
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2022
(#) kaqkk válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
És csuklótörő . A vasnyelű kalapács-balta csak arra jó hogy tönkrevágja a csuklódat-tenyeredet...
(#) 24bitponthu válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Sajna nekem is volt ilyen kollégám, hetente eltörte a kalapács nyelet , gondolom feszítő valaminek használta, megígértem neki hogy legközelebb csőből lesz a nyél, utána nem tudta elnyüni ...
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2022
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Vastag (hegesztő?) kesztyű van rajta. Nem "ráz".
(#) FIGIRI válasza 24bitponthu hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Hasonló volt az előző munkahelyemen, egy 2 kilós fejben egy jó 80 centis félcollos csővel. Az 55-ös ütőkulcstól felfelé csak azt használtuk, fúvókát kiszerelni a fröccsgépekből.
(#) sany hozzászólása Máj 26, 2022 / 1
 
Elsősorban a fórum hölgy tagjainak ajánlanám.
Kép forrása: Facebook

körmök.jpg
    
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Hány női fórum tag van amúgy?
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Ezt honnan kellene tudom?
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2022
Következő: »»   922 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem