Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   74 / 111
(#) cimopata hozzászólása Máj 23, 2022 /
 
Érdeklődöm h van e esetleg valakinek LCD TVk háttérvilágításához használt fényszóró plexi panelje és az előtte levő fóliája? Akár több is.
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 24, 2022 /
 
Szeretnék akár csak kölcsönbe pár órányi VHS-C szalag digitalizálására lejátszó eszközt kérni.
VHS magnó + adapter (van ) vagy VHS-C kamera.
De olyan ami még annyira nem "öreg" , hogy megegye a szalagot.
Tudom ez kissé lehetetlen kívánság.
Budapest és környéke előnyben.
(#) em válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Lejátszóm nincs, de digitalizáló eszközöm van, tavaly használtam. Ezt is keresel?
(#) bitmixer válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Tudok adni egy Panasonic NV-S70E S-VHS-C kamerát, amivel 2 éve magam is digitalizáltam a régi dolgaimat. Úgy emlékszem, sima VHS-C kazettákkal felülről kompatibilis, de ebben nem vagyok biztos, mert én csak S-VHS-C-re vettem fel mindent. Bp. 17. Madárdomb.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2022
(#) bbb válasza bitmixer hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Le fogja játszani a sima VHS-C kazettákat is.
(#) hege88 hozzászólása Máj 25, 2022 /
 
Szervusztok!

Aki esetleg régi 8-16-24 portos switcheket kerülget, (dobál ki, bont el fejlesztés miatt) ne tartsa titokban.
(#) DJ Tacki válasza hege88 hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
10Mbit sebesség megfelel?
(#) Kera_Will válasza bitmixer hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Köszönöm !
Igen érdekel a lejátszó , remélhetőleg még 2 év alatt nem koptak avagy avultak sokat a gumi alkatrészei. PÜ-ben folyt köv.
(#) Josi777 válasza bitmixer hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
1 darab VHS-C kazetta erejéig én is igénybe vehetném a szerkezetet? Kb. 25 éve áll magában, remélem még nem esett szét.
(#) bitmixer válasza Josi777 hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Persze, lehet róla szó, de várjuk meg, hogy Kera_Will milyen tapasztalatokat szerez vele...
(#) Gafly válasza bitmixer hozzászólására (») Máj 26, 2022 / 1
 
Ha beválik, akkor szerintem Ker_Will van olyan jó fej, hogy azt az 1 kazettát (is bedigitalizálja).
Ha nem válik be, akkor elvileg nekem is van. De azt nem ajándékoznám el.
(#) bitmixer válasza bitmixer hozzászólására (») Jún 1, 2022 /
 
Kera_Will most vitte el a kamkordert. Megbeszéltem vele, hogy azt az egy szem kazettádat is bedigizi. L.sz. vegyétek fel egymással a kapcsolatot!. Üdv és sok sikert!
Gafly: kösz a sugallatot!
(#) Josi777 válasza bitmixer hozzászólására (») Jún 1, 2022 /
 
Remélem, nekem szántad a választ. Köszönöm, írtam neki.
(#) Gobe54 hozzászólása Jún 14, 2022 /
 
Sziasztok! Keresek lemerült 4,5 V-os lapos elemeket (műanyag házas). Pillanatnyilag 3 darabra lenne szükségem de "bármennyi" jöhet.
(#) Kera_Will válasza Gobe54 hozzászólására (») Jún 14, 2022 / 3
 
"Őrnagy úr: Van ebben az elfoglaltságban valami felemelő. Valami tiszta szépség. Valami lüktető lendület. Dobozolni a legjobb a világon! A legméltóbb emberi tevékenység. "
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2022
(#) Gobe54 válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
(#) Karcsi59 válasza Gobe54 hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Szia!
8 darabot tudok adni, és még újak is. Újpest, vagy XVI. kerület?
(#) Gobe54 válasza Karcsi59 hozzászólására (») Jún 21, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm, Újpest OK.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2022
(#) Electronix hozzászólása Jún 23, 2022 /
 
Karitatív célból történő számítógép építésre köszönettel vennék régi HDD-ket. Bőven elegendőek a ~200GB kapacitásúak, a lényeg, hogy ne az utolsókat rúgják. IDE és SATA is jó. Postázás esetén annak költségét természetesen fizetem.
(#) FAZ1 válasza Electronix hozzászólására (») Jún 23, 2022 / 1
 
Mindjárt 200GB? Nem túlzás az egy kissé?
Nekem meg csak mind kicsik vannak - valahol.
(#) Electronix válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Tág határok között mozgatom a "~"-t, belefér abba a 100GB körüli is
500GB-seket is passzoltam el, amikor "csak" olyan volt.
(#) FAZ1 válasza Electronix hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Nekem valahol a pincében többnyire 6 és 10 GB-osak vannak (Ha még egyáltalán megtalálom). Esetleg talán egy 20 GB-s is akad.
Valójában azok lennének a régi HDD-k.

A mostani gépemben sem eget verő méretekkel dolgozom.
A rendszerlemez csak 80 GB (SATA), az adattároló meg 320 GB (szintén SATA).
Bár van még egy 1 TB-s külső adattárolóm, de az általában csak a gépemen levő fájlok és adatok másolatainak tárolására van. (na meg a gyerek gépének az adatmásolatai is ott vannak!)
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 24, 2022 / 1
 
Nem erről szól a topic, de 120GB már az oprendszernek és a programoknak is nagyon szűk és a mai nevetséges SSD árak mellett indokolatlan 240GB-os SSD alá adni.
Nekem azért nincs már 200GB körüli HDD-m elvihető, mert 320GB alatt el sem hoztam őket.
Lassan az 500GB-os HDD is réginek számít.
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Nálam a 80 GB-os rendszerlemezt csupán 42 GB-ig terhelte le a rajta levő oprendszer és a vele való programok.
Az "egyebekre" viszont ott van egy másik lemez. Gyakorlatilag nem particionált vinyó, de adat-tárnak jól elvan (360 GB).

Nem igazán szeretnék úgy járni, mint legutóbb a lányom, hogy HP gépében a merevlemez egy az egyben behalt, s persze azzal egyből odalett neki minden addigi fontos adata és gyűjtése.
Szerintem ilyen esetekben a nagy méretű merevlemez sohasem lehet nagy előny. De a pendrive-okkal vagy memóriakártyákkal gyakorlatilag csaknem ugyanaz a helyzet.
Ha egyszer elszáll, akkor annyi!
Jól hangzanak manapság az 1 vagy 2 TB-os meghajtók, ám ha baj van, sok adat megy a levesbe ... A Kürt pedig eléggé drágán dolgozik, az az árfekvés nem magánembereknek lett kitalálva.
(#) Electronix válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Pont emiatt nem szeretnék karitatív célból senkit megszívatni. Ráadásul a célcsoport feltételezhetően kevésbé ért az informatikához, ami így súlyosbíthatja a problémát.
(#) bbb válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 24, 2022 / 1
 
Rendszeres adatmentés a kulcsszó, amit keresel és akkor elkerülheted a Kürtöt meg a többieket...
(#) b10up válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Idézet:
„Jól hangzanak manapság az 1 vagy 2 TB-os meghajtók, ám ha baj van, sok adat megy a levesbe ...”


Kettőt kell venni és RAID-be szervezni őket. Ha pedig laptopról van szó, akkor nem ördögtől való NAS-t tartani a háznál. Nálam egyetlen nas van 2 darab 10TB HDD-vel, gyakorlatilag a család összes gépe oda szinkronizál, szóval ha pusztul valami, jön a mail, csak kihúzom a rossz HDD-t, betolom a helyére az újat, a jóról visszamásolja, nem veszett el semmi.

Ráadásul nagyon sok embernek 300-500 giga alatt bőven megállnak a fontos dolgai, egy alapabb, akár használt nas, bele 2x1TB HDD már árban is simán elérhető ahhoz képest, amennyi bajt okozhat az adatvesztés.

De tovább megyek, ha több gép van a családban, még azt is lehet, hogy keresztben mentenek egymásra, és akkor plusz beruházás sem kell, csak megfelelő szoftverek.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
(#) Moderátor hozzászólása Jún 24, 2022
 
Kérjük, hogy ne OFF-oljátok szét folyamatosan a topikot. Tessék felnézni a topik címére, és kiderül miről kellene szólnia.

Köszönjük az együttműködéseteket.
(#) em hozzászólása Jún 24, 2022 /
 
Keresek nyomás távadót vízhez kb. 0-5 vagy 0-10 bar nyomásra ha van valakinek elfekvő...
Köszönöm!
(#) img válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 24, 2022 / 1
 
@ Moderátor: Elnézést, nem láttam a fenti figyelmeztetést mert munka mellett kb. 1 órán át tartott befejeznem ezt a hozzászólást és addig nem frissítettem az oldalt.

"Nem igazán szeretnék úgy járni, mint legutóbb a lányom, hogy HP gépében a merevlemez egy az egyben behalt, s persze azzal egyből odalett neki minden addigi fontos adata és gyűjtése."

A miniatürizálás vele járó átka, hogy a laptopokban az összezsúfolt alkatrészek közt a belső hőmérséklet nem ritkán felmegy 60-70-80 Celsius fok környékére, ezt kell elviselnie a HDD-knek is, amiknek az optimális környezeti hőmérséklete 21-22 Celsius körül van: tökéletes recept egy meghajtó szuvidálásához.

"Jól hangzanak manapság az 1 vagy 2 TB-os meghajtók, ám ha baj van, sok adat megy a levesbe ... Szerintem ilyen esetekben a nagy méretű merevlemez sohasem lehet nagy előny."

Alapvetően egyetértek, csak válasszuk szét: a laptopokban lévő, 1-2 TB méretű meghajtók manapság már csak laptop méretben nagyok, viszont összességében kicsinek számítanak, mert jelenleg 18 TB-os a boltokban is kapható legnagyobb, desktop méret (de már a spájzban vannak a 20 TB-osak is). És vannak, akik azokból építenek RAID tömböket, 100-200 TB feletti tárolókapacitással... Fontos adatot, hosszú távra tervezve, a magam nevében mondva én 8 TB-nál kisebb, CMR HDD-n tárolnék + biztonsági mentéssel (azaz 3 példányban, mert 3 mentés az 2 mentés, földrajzilag különböző helyeken, lehetőleg offline). Azért írtam 8 TB-nál kisebb méretet, mert ott kezdték el alkalmazni a Hélium töltetű hűtést (arról lehet őket megismerni, hogy ezeken a HDD-ken nincsen nyomáskiegyenlítő lélegző nyílás, ún. "breathing hole"), ami alapjaiban változtatja meg az adatmentést róluk (vagyis szűkíti le a lehetőségeket), amennyiben esetleg szükség lenne rá. Az az adat pedig nem is igazán fontos, amiről nincsen legalább egy plusz mentés.

"De a pendrive-okkal vagy memóriakártyákkal gyakorlatilag csaknem ugyanaz a helyzet. Ha egyszer elszáll, akkor annyi!"

Bár napjaink TLC és QLC flash alapú tárolói a legmegbízhatatlanabbak, de sokszor menthetőek (akkor is, ha a számítógép egyáltalán nem látja már az adathordozót, vagy mindenáron inicializálni akarja, ill. meg akarja formázni): chip off módszerrel az adatok jó eséllyel visszanyerhetőek az eszközök többségéről. A titkosított adatokkal viszont vigyázni kell, mert hiába menthetőek, ha nem dekódolhatóak: amióta sokan a telefonjaikon élik az életüket az egész világuk összedől amikor a készülék elromlik és kiderül, hogy a belső memóriájában, vagy egy mSD monoliton tárolt képeik odavesztek a készülék fájl alapú, hardware ID alapján történő fájlrendszer titkosítása miatt (ami Android 11-től alapértelmezett: csak abban a készülékben dekódolható a kártya, amiben titkosították, tehát mindenképpen működővé kell tenni hozzá a készüléket).

Ökölszabály, hogy minél olcsóbb egy kártya (SD monolit), annál drágább róla az adatmentés.

"A Kürt pedig eléggé drágán dolgozik, az az árfekvés nem magánembereknek lett kitalálva."

Mára már a Kürt árai is konszolidálódtak, emellett szerencsére van hazánkban több olyan kis cég, akik nemzetközi szinten is elismert szakértői az adatmentés egy-egy területének. Az árakat jellemzően az alakítja, hogy professzionális szinten a használható hardverekből, szoftverekből és szerszámokból nincsen túl nagy választék, ezért a kötelező technikai háttér megléte eleve beállít egy alsó árlimitet. Emellett nem elég egyszer megvenni a munkakörnyezetet, mert a frissítéseknek és a supportnak éves díja van, munkaállomásonként és adathordozó fajtánként ~1000 EUR-os nagyságrendben. Ezt mind bele kell kalkulálni egy mentés megtérülési árába, nem csak a donor(oka)t, a részecskeszűrt levegős tiszta teret, stb. Ilyen szempontból a flash alapú meghajtók előnye a HDD-khez képest, hogy nem kell tiszta tér a javításukhoz.

bbb jól mondja, hogy "Rendszeres adatmentés a kulcsszó."

De nem szeretnék senkit untatni...
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
Következő: »»   74 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem