Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   923 / 962
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 26, 2022 / 2
 
Ez nagyon jó kérdés, de szerintem soha nem kapunk rá választ.
Például azért, mert a regisztrálásnál nem gyűjtünk róla információt. Valamint úgyis bemondásra megy, pont mint a név és hasonlók. Néha van is olyan érzésem, hogy a nicknév választásnál páran direkt "lányosítják" magukat, vélt vagy valós előnyök reményében.
De arányaiban mindenképpen meglehetősen kevesen vannak sajnos.
Melóban is azt látom, hogy ugyan nem uránbánya, de az a kevés lány aki mégis odatéved, az nagyon okos. Kevesebb közöttük a béna, mint a fiúk között.
Ha már a munkahely és szex összefüggéséről beszélünk, akkor ezzel rendszeresen problémám szokott lenni. Mielőtt felreértés lenne, nem azért, mert lógó nyelvvel kergetem a csajokat a lépcsőházban, hanem például hivatalos levelezésben.
Például nehéz eldönteni hogy melyik fiú, melyik lány ezek közül:
- Erkan Unal
- Kedibone Selopyane
- Minh Le C
- Ummul Wara
2/2, és igen, Erkan-nak nevében is benne van hogy fiú.
Magyar nyelvben nincsenek nemek, de angolban viszont vannak. És nagy bortányok/problémák lehetnek belőle, ha benézi az ember.
Teljesen mást jelent:
- He said...
- She said...
- It was said...
Pedig mindegyik "Azt mondta..."

És még az sem mindegy, hogy egybe, vagy külön írjuk:
Nőtag
Idézet:
„NŐTAG főnév Közösségben, testületben levő nő <a közösséghez, testülethez való viszonyában>. Családunk nőtagjai; a tanári kar egyetlen nőtagja; a színtársulat nőtagjai.
A család idősebb nőtagjai megjegyezték, bármennyire elzüllik Nándor, nem éppen szükséges egy vidéki színésznőt feleségül venni. (Krúdy Gyula)”

Férfi tag
Idézet:
„Mivel a férfitag a férfi nemi szerv körülírt megnevezése, a ’család, szervezet hímnemű tagjai’ jelentésben a főnévi jelzős megoldást, a különírt változatot ajánljuk a jelentésmegkülönböztetés miatt.”
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Szia Gafly!
Vizuális típus vagyok, mint a műszaki beállítottságú kollégák (szerintem) jelentős része.
De azt, ahogy most leírtad és megjelent előttem, ahogy lógó nyelvvel angolul kergeted a csajokat a lépcsőházban, nálam MINDENT VITT!

Üdv:
Viktor
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Amikor kolléga felvette a telefont helyettem, majd szólt, hogy valami nő keres és angolul beszél... Kiderült, hogy az a nő az talán férfi, de valóban nagyon nőies volt az indiai Eugene (Júdzsin) hangja a telefonon keresztül - még szerencse, hogy csak szoftver szeretett volna eladni
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Voltam Stockholmban valameddig. Reggel ugye csörög a telefon, első dolog hogy bekapcsolom a TV-t a szállodában. Utána piperészkedés, reggeli, stb...

Mi megy náluk reggel fél hétkor: Üres irodaházban éjszaka meztelen hapsi kergeti láncfűrésszel a lányokat. Csak hogy jól induljon a nap.

Mi jött le belőle: Nekem is benzines láncfűrész KELL. Ami jelenleg van elektromos, az a hosszabbító miatt praktikusan használhaszhatatlan ilyesmire, az akkus meg azért, mert a benzinesnek sokkal dögösebb a hangja.
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Ugye, nem fogunk Téged látni egy következő Columbo rész főszereplőjeként?
"Mmmm...., bocsánat, még azt szerettem volna kérdezni, kedves Gafly...."
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2022
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Idézet:
„Elsősorban a fórum hölgy tagjainak ajánlanám.”

Most írtad. Te tudsz valamit amit én nem.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Hozzákellett volna írnom, ha vannak.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Vannak azért, ha nem is sokan.
Csak néha rejtőzködnek.
Nekem könnyű, mert tudom hol van a képen éppen.
(#) Ódenka hozzászólása Máj 27, 2022 /
 
Mentegetem magam
Kicsit rajtam ütött az ügyek továbbgondolása, amiért még a kérdés feltevőtől is magánlevélben megkövetelőztem... Elnézéset kértem.
Ha elég sokáig él az ember, különböző érdekességekkel találkozik. Vagy 15-20 éve elmentem egy bronz öntőhöz a szomszéd városba, ágyúöntés ügyben. Ez nem vicc, már megvan, csak nem raktam még össze az 1:3 arányú 48-s osztrák ágyúmat.
Hanem az öntő Mester egy kis gyerek homokozó műanyag lapáttal simogatott egy homok öntő formát.
Kb. eltelt megy óra, mire kiderült, hogy ő ugyan tudna önteni, de miért mégse, ha jól emlékszem.
Közben annyi mindenről kérdezett, hogy majdnem kiment a fejemből, miért jöttem. Mutatta a csoda munkáit a kamrában a polcon, meg, hogy én mit is dolgozom és mennyit lehet azzal keresni. Mondom, mit és mennyiért. Azt mondja, nem is gondolta, hogy azokkal a kis vasakkal, fogaskerekekkel olyan sokat lehet keresni. Kővé váltam és sok év után jutott eszembe a tromf, Mester, én meg nem gondoltam, hogy ilyen kis homokozással eltartja a vállalkozását és még segédre is futja.
Aztán a helybéli barátom ennyit mondott később:
Nekem gyerekkori játszótársam volt, ismerem jól. De nem megyek el hozzá, mert, ha kell neked két szög, akkor ott kezdi el a mondandóját, amikor a bányászok leszállnak a mélybe az ércért...

Ha összerakjátok a fentieket, megértéssel lesztek.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2022
(#) Szárnyas válasza sany hozzászólására (») Máj 27, 2022 / 2
 
Látom, vannak itt rajtam kívül más tagok is a Tudományos mémek fb. csoportból.
(#) Szárnyas válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Egyre emlékszem régebbről, zsezsa felhasználónévvel volt ide beregisztrálva. @zenetom biztosan emlékszik rá.
(#) sany válasza Szárnyas hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Persze.
(#) Ódenka hozzászólása Máj 30, 2022 / 1
 
Kedves Kollégák!
A minapában egy fórumtársunk segítséget kért egy félvezetős kapcsolás megértéséhez.
Szerencsére jó néhány igen magasan kvalifikált társunk tette le a garast és magas szinten, minden részletre menően vezette le a feladatot a legkisebb építőkockájáig.
Mintaszerű, oktatói segédanyagnak tekinthető!

Mivel maga, az alapoktól indulás, mint általános kívánalom szokott jelentkezni, így annak szerteágazó, akár kötetet is kitevő és alapos tudást igényel, ebben, ismerve szerény képességeimet, többek unszolása ellenére sem kívántam, tudtam részt venni. Nos, az unszolók maradtak a hagyományőrző megoldásnál, Petőfi szavával élve:
"Elkeseredésében Mi telhetett tőle? Nagyot ütött botjával. A szamár fejére."
Azóta is dörzsölöm a kobakomat és magamba szállva, bár unszolóékat meg nem előzve - nem volt nehéz - mégis csak közreadom az én ismertetőmet, hiszen empirikus módszereimmel bizonyos fokig belelátok a lényegbe.
Szinte belelesve a problémába, ezt sikerült mindenki épülésére megtudnom:

- Aggyisten szomszéd, kezdődik a meló, hogy van? Miujság enpéenneséknél? Kisjelőek jól vannak?
- Pájinkást magának is, kezdődik a meló, dógozunk itt a gazdaságba', ahogy a Nagy Tervező megjósolta. Berakták a lelkünket a nagy Szelleműzőbe és ott minket papírforma szerinti képességeink alapján lerajzóták, hogyan kéne szortéloznunk a elektronyokat, meg mennyi a norma. Hanem, hát más az elmélet és más a gyakorlat. Mingyá' itt van ez a kétlábú itt a főkapunál, lerajzúták űtet, oszt nem is ilyen. Még, hogy egyiránybú gyöjjenek az elektronyok, hun allurú, hun fejjülrül, nem lehet esztet így meghatározni, persze a főnökségnek nem számít.
A Kisjelüeink is adogassák ügyessen a elektronyokat, szavuk nincsen, mútkó a egyik melegedett, hát nem fordítva állt a lábain? Oszt aszonta, mostan ű ilyen zénerdijóda akar inkább lenni, nem peig izmosittani a kimenő kapun a csordát. U megmelegedett szegínkém, hogy alig birgya azutta is tejjesitteni a normát. A két kisfőnök a csordakijárónál meg minket hibáztat, ha a terv szerinti emelkedés-süllyedés hun allul, hun felül koppan a gerendákba. Aszt is megemelték, úgy vót, hogy vagy harminc vóttal dógozunk, de vérszemet kaptak, már ötven vóttal járunk, ugyanazér a pézér.
Mindig csak a kicsiken verik el a port...


Idáig bírtam lekövetni a megannyi Tiborc jajszavát, emberség is van a világon. Meg transzmisztorok is, vagy mifene, tunnám, mi az, de mégse nem...
Természetesen, a kapcsolást utánépítve, elektronról elektronra ellenőrizhető mennyire (nagyon is) pontos a megfigyelésem, magyarázatom.
(#) mohinger hozzászólása Máj 30, 2022 / 1
 
Nem is tudtam, hogy a Pszichiátrián is van már wifi...
(#) Gafly válasza mohinger hozzászólására (») Máj 30, 2022 / 4
 
Amikor arrafelé jártam, még kilincs is csak kívül volt.
(#) Ódenka hozzászólása Máj 30, 2022 /
 
Én csak INNEN
loptam, semmi közöm 1-2 és így tovább.
(#) compozit válasza Gafly hozzászólására (») Máj 30, 2022 / 1
 
Egyébként, kiengedtek?
(#) Gafly válasza compozit hozzászólására (») Máj 30, 2022 / 1
 
Egyébként, más osztályokkal ellentétben, oda nem lehet mobiltelefont bevinni.

Volt kolléganőm mondta, hogy rácsörögtek az előző munkahelyéről:
- Zsuzsi, ezt a részt hogy irtad meg a szoftverben?
- Hagyjál már, épp szülök.
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Látod ez hiányzott ahhoz hogy mlaci egyből vágja a témát!
(#) sonajkniz válasza Gafly hozzászólására (») Máj 30, 2022 / 13
 
Én minden este kikapcsolom a telefonomat.
Jó az a tudat, hogy utolérhetetlen vagyok az ágyban!
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 30, 2022 / 1
 
Engem azért a párom utolér az ágyban.
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 30, 2022 / 1
 
Reggel meg nem kelsz időben, mert kikapcsolva nem ébreszt az okostelefon.
(#) sonajkniz válasza sany hozzászólására (») Máj 31, 2022 / 1
 
Idézet:
„kikapcsolva nem ébreszt az okostelefon”

Ez látod könnyen lehetséges, mivel okostelefon, inteligens mosópor, egyetemet végzett kenyérpirító csak a marketingesek fantáziavilágában létezik.
A zsebedben hordott, telefonálásra is képes tenyérszámítógép pedig már akkor is bekapcsolta magát és ébresztett, amikor még simbian rendszer futott rajta.
Igazából még az első grafikus kijelzésű telefonok is tudták ezt.
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Jó tudom van ébresztőóra , kakas, szomszéd flexelési kényszere hajnali 5-kor.
(#) HeZ válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 31, 2022 / 1
 
1996 óta 0-24-ben üzemel az aktuális mobiltelefonom, munkaidőn kívül családi üzemmódban, azaz családtag hívásakor csörög, másnál némán villog. Munkatársaimnak azt mondom, akármikor hívhatnak (0-24-ben, 3 műszakban dolgozunk), munkaidőben fel is veszem .
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Máj 31, 2022 / 1
 
Engem ha éjjel hív valaki, egy óra múlva visszahívom, amikor már elaludt. Így elmaradtak.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Rámírt az indiai srác hajnali háromnegyed kettőkor, hogy megoldódott?
Másnap reggeli válasz: Mit tudom én, most keltem fel.
Aztán megegyeztünk abban, hogy a "business hours" mező nem viccből van ott, és igenis van értelme kitölteni.
(#) Gafly hozzászólása Jún 2, 2022 /
 
Hogy szorult volna a keze a rénszarvasba a kollégának.
Másfél óra lett az izzócsere.
Volt rajta érvéghüvely, de túl hosszan lett blankolva, és csak a csupasz vezeték volt a foglalaltba bekötve. Az viszont nem volt rendesen meghúzva. Pár évet kibírt, ameddig ennyire szétégett. Meg gyerekzár, szétszerelésgátló, stb...

izzocsere.jpg
    
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
De azért -hogy jó szívvel gondolj rájuk- olyan szép szívecskét rajzoltak rá. Az azért csak meghathatott.
(#) img válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2022 / 1
 
Biztos valami fotós volt, mert azok nem betekerik az izzót, hanem csak feltekerik az ISO-t.
Következő: »»   923 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem