Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1076 / 1149
(#) proli007 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Igen, csak ne a rend őreivel próbálkozzon.. Mert amikor okiratokat adtam le, kiderült hogy Ők nem foglalkoznak vele, csak ha kőrözés alatt áll a dolog. Csak kivételesen vették át és továbbították az ocsmányirodába. Na, itt tartunk..
(#) nedudgi válasza proli007 hozzászólására (») Máj 21, 2022 / 1
 
Ez lutri. Ha ki nem látszanak a munkából, vagy trafipaxozásból, akkor igen. Békésebb környéken még örülnek is, mert unják a passziánszozást.
Szerintem a jegyző környékén lehet a megoldás.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2022
(#) Gafly válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Hú, ez marha drága cucc a papír szerint.
Elviszik, kibontják...
De mi a fene ez? Még egy sört sem adtak érte a kocsmába, pedig jó drága.
(#) uniman válasza vision61 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Az a dátum akár a csomagolás (vagy "újracsomagolás") idejét is jelentheti...
"VERP." = (verpackung)
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Tudom hogy nem neked kellene válaszolni, de úgyis elolvassa mindenki akit érdekel.
Tehát azt derítettem ki, hogy a Thales magyar partnere a Prolan, ami vasúti részét illeti (ez meg annak néz ki, bár régen nem vagyok már a szakmában).
Szerintem egy email-t/telefont jófejségből meg lehet kockáztatni feléjük (elérhetőség a fenti linken).
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Megtisztítottam, kluttyog ahogyan kell, 12 Vac (ami nem teljesen autentikus).
Békéscsabán lehet nézni, meg Egerben is majd.
Erősen hipnoerotikus vonzereje van.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
(#) spgabor hozzászólása Máj 24, 2022 /
 
Sziasztok!
Hagyatékban találtam két eszközt. Egyik egy akku töltő lehetett, a másik, kisebb dobozról nincs tippem. Tudtok segíteni, hogy mik lehettek ezek eredetileg? A kicsi műanyag dobozban lévőben is egy nagy trafó van, visszajelző fény és bekapcsoló gomb, valamint pár egyenirányító dióda.
Köszönöm!
Üdv.
spgabor
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2022
(#) proli007 válasza spgabor hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Hello! Mind kettő akksitöltő lehetett lánykorában, csak a nagyobb egy gyári, a kisebb meg barkácsolt (és hiányos is).
(#) spgabor válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Köszönöm a megerősítést, akkor jól sejtettem. A naggyal az a baj, hogy nincs benne trafó. A kicsiben van, meg dióda híd is. De szerintem akkor nem foglalkozom velük. Bár a nagynak tetszik a doboza, dísznek jó lehet. Ezt még meggondolom.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 25, 2022 / 2
 
Ha rólam van szó akkor tényleg ritkán fogom használni. Addig is a polcon lesz kiállítási tárgyként.
(#) mgs hozzászólása Máj 26, 2022 /
 
Sziasztok! A mellékletben szereplő két relé miben tér el egymástól?

V23086-C1021-A502 ++ 1403-41B
V23086-C1021-A502 ++ 1523-61B

Köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2022
(#) Bakman válasza mgs hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Az adatlapok nem térnek ki erre a részre. Valószínűleg valamilyen dátumkód vagy hasonló adat, amivel azonosíani lehet, mikor, hol gyártották stb.
(#) mgs válasza Bakman hozzászólására (») Máj 26, 2022 / 1
 
Tehát a végét nem kell nézni ezek szerint. Az egyik lehet hogy 2014-es a kocsi évjáratából ítélve , a másikat meg most rendeltem az meg idei gyártás lehet.

Köszönöm.
(#) gyoran hozzászólása Máj 29, 2022 /
 
Sziasztok
Félig ide passzol a kérdés, ezért nem nyitok új topicot.
Bosch 14.4 V trimmer akkuban 4 db. 18650 akku van (volt, Isten nyugosztalja). Persze zászlós 18650 nincs Győrött, főleg munkaidő után. Rendelnék is. de előtte megnéztem az egyik áruházban. Értelmes árban lenne LUX AK20/2.0 akkupack 20 V 2.Ah. Tudja valaki, hogy 18650 van-e benne? Ha igen lemészárolom.
Mondjuk, a 20 V Litium akku feszültségből nem jön ki, de hát ne legyünk túl precízek!

Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) antiktelefon válasza gyoran hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Az lesz benne, nagyon más nem lehet. A Parkside akkuk jobbak ilyen célra, azoknak ismert a cellája, meg a bmst fel lehet használni másra. Lidl sokszor tart, de direktben is lehet a forgalmazótól vagy szerviztől venni, nem tudom ennél olcsóbb-e, ezekben biztos normális minőségű cella van.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) uniman válasza gyoran hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Éppenséggel van "topikja" a Li-Ion akkuknak!!!: Bővebben: Link
Ráadásul az ismeretlen típusszámú trimmered akkujában lehet még beépített elektronika, amely megnehezítheti a sima cellacserét...(vagy nem).
(#) gyoran válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Igen, 18650 van benne. Már szét is szedtem. De még boncolgatnom kell.
@antiktelefon, elnézést a rossz topicért. Persze nincs elektronika benne, ezt már tegnap megnéztem.
Köszönet mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Egész olcsó akkuik vannak 12 Billió Ft-ért, meg pár milliárdért.

Valaki nagyon másnapos volt amikor a számokat ütötte be, vagy meghekkelték a weboldalukat?
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Régi (valószínűleg túlságosan kompatibilis) verzió, csak lehet nem szedhetik le, mert garanciás javításokhoz kell készlet. De az új olcsó és elbontáshoz mindegy a bms resetelhető-e.
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Ránézésre jó arra az akkus csavarnyúzóra is, amit Aliról vettem. Gyárilag valami nagyon kehes akkupakkot adtak hozzá (ráadásul mind a kettő olyan): a kettő együtt nem tud 2 AH-t, az 5-ből 2 cella úgy merül be 3 volt alá mint a Titanic.
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Hát ha jársz erre hozd el, aztán kiderül, van itt Parkside cuccom De lehet kapni Parkside akkusarut is alin vagy absből lehet nyomtatni is.
(#) Lamprologus válasza img hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
... Vagy csak a 2023-as forint árfolyammal számoltak már!
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Köszönöm, remélem nem felejtem el.
(#) img válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Meh, az nagyon csúnya lenne.
(#) vorbeste hozzászólása Máj 31, 2022 /
 
sziasztok, van egy tranzisztorom, rajta a jelzés 4BCO. ukrán motorkerékpár-feszültségszabályzóból. sehol nem találom, egy katalógusban sem. tudna valaki segíteni? ki kéne cserélni. az áramkörben a másik tranzisztor TIP127, ezt nem volt nehéz azonosítani.
(#) tufatofu válasza vorbeste hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Lehet az egy referencia zener is, mert hasonló jelöléseket azoknál is alkalmaznak.
(#) Gaszler hozzászólása Jún 1, 2022 /
 
Sziasztok!

Egy régi, 1985ös auto karburátorhoz tartozó automata szivatójában van ez a kerek lapka, a túloldalt egy bimetál helyezkedik el. A kerek lapka két oldala közti ellenállás 3 Ohm környéki. Ez lehetett a fűtésért felelős ellenállás ugye? Mi lehet ennek a neve, esetleg hasonlót beszerezni lehet valahol?
(#) vision61 válasza Gaszler hozzászólására (») Jún 1, 2022 /
 
Szia!

Olyan PTC tárcsának néz ki, mint ami a hűtőgép kompresszoroknál a segédfázishoz van bekötve.
(#) mgs hozzászólása Jún 2, 2022 /
 
Sziasztok. Két nyák a képen látható módon van összekötve. Hogy lehet ezt szakszerűen bontani? Az egyes tűk olyanok mintha egy lándzsa lenne. Mi a becsületes neve ennek a csatlakozónak?
A válaszokat köszönöm!
(#) Kékróka válasza mgs hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
Szia.
A bontáshoz ónszívó szalag, és valami folyasztószer, A szalagot melegíted a pákával, és magába szívja sz ónt. A telítődött szalagdarabkát mindig érdemes levágni, mert különben amit felszívott szétfuttatja magán.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2022
Következő: »»   1076 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem