Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   924 / 962
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
Ha egyszer eljutsz hozzám itt is lesznek csuda dolgok. Bár ahhoz mindent úgy kellene hagyni ahogy van.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 3, 2022 /
 
A negyedik szó azt hiszem értelmezésre szorul.
(#) Ódenka válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 3, 2022 / 1
 
(#) Gafly hozzászólása Jún 12, 2022 /
 
Klasszikus eredeti cikk, hazai sajtóban:
Eredeti
Magyar
Idézet:
„The two people work for an outside contracting firm, officials said, and it’s not clear how they fell into the tank.”

Idézet:
„A karbantartókat kórházba szállították, de a hatóságok nem adtak tájékoztatást arról, hogy megsérültek-e.”

Szerintem valami hasonló beszélgetés előzhette meg:
- Józsi, fürödtél már csokiba?
-
- Akkor most, vagy soha.
(#) sonajkniz hozzászólása Jún 17, 2022 / 3
 
Ébren vagyok!
(#) Massawa hozzászólása Jún 25, 2022 /
 
Egy zongora balkezeseknek.
(#) Massawa válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 25, 2022 /
 
Engem ezért majdem börtönbe csuktak. Tel Avivbol hajnali 4 körül indultam Isztambulba. A telefonomat szigoruan kikapcsoltam és beraktam a táskámba az üllés fölé. Ugy hat orakor elidult a kikapcsolt telefonban a vekker - és akkortájban mezei telefoncsengö hanggal riasztott. Két uriember golyoállo mellényben fegyverrel rohant a felém, én meg már kezdtem elökotorni a hülye telefont, hogy kikapcsoljam. Utánna még Isztambulban a repülötéren is bizonygatnom kellett, hogy a telefon ténylegesen is ki volt kapcsolva, ennek ellenére a vekker megy és riaszt, ha be van állitva. Azt meg akkor sem irta elö semilyen szabály, hogy a vekkert is ki kell kapcsolni.
(#) sany válasza Massawa hozzászólására (») Jún 25, 2022 /
 
A telefon "csak" tette a dolgát.
(#) Massawa válasza sany hozzászólására (») Jún 25, 2022 /
 
Én is ezt mondtam az izraeli zsaruknak. De kétszer is bizonyitanom kellett ( le is videoztak), hogy a kikapcsolt telefon is csörög. ( az eset már van 25 éves, és az izraeliek nagyon szigoruan vettek ilyesmit.)
(#) Gafly hozzászólása Jún 26, 2022 /
 
Jellegében hasonlót én is csináltam már, amikor véletlenül ráléptem egy leányzó szoknyájára, miközben éppen fellibbent a 7-es buszra.
Nem voltam nagyon népszerű.
(#) img válasza Gafly hozzászólására (») Jún 26, 2022 / 1
 
"Nem voltam nagyon népszerű."

Miért, közben te is belebújtál az ormányoddal a popójába?
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Idézet:
„véletlenül ráléptem egy leányzó szoknyájára”
Véletlenül???
(#) elektrorudi válasza Massawa hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Ja. Meg az angolok is így gyártják a jobbkormányos autókat:
Betolják a Mercit a Photoshop-ba, csinálnak egy tükrözést, és már mehet is az angol utakra!
(#) Massawa válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
De vajon miért nincs? Miért van töltötolltól kezdve az ollon át mindenféle gitárig meg szerszámig a balkezeseknek is, pontosan zongora nincs?
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
"Nem voltam nagyon népszerű."
A nézők körében sem?
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
A zongorán a hangoknak meghatározott elrendezése van, hogy balról jobbra egyre magasabbak lesznek, a világon mindenki így tanulja, ezt "balkezeseknek" megtükrözni értelmetlen lenne. Pedig a "balkezes" gitáron is tükrözve van, hogy hol kell lefogni a hangokat, egyedül a húrok elrendezése változatlan. Vagy akkor most mi van?
(#) Kari55 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Idézet:
„a "balkezes" gitáron is tükrözve van, hogy hol kell lefogni a hangokat, egyedül a húrok elrendezése változatlan.”

Szerintem, pont fordítva van.
(#) Udvari Zsombor válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Azon logika szerint néztem, hogy a gitáron a húrok vízszintesen helyezkednek el, és ugyebár vízszintes "csíkok" tükrözésük esetén is változatlanok maradnának, ellenben... Uhh... Tulajdonképpen jogos, "balkezes" esetében a komplett gitár tükrözve van, tehát a hangok lefogásának helye stimmel a gitárnyakhoz, csupán a normál gitárhoz képest tekinthető tükrözöttnek, nem?
Ellenben egy zongoránál a billentyűk sorrendje tükröződne, ami értelmetlen lenne, ezért nincs "balkezes zongora", nem?
(#) tothbela válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 27, 2022 / 3
 
A balkezes gitáros egy külön állatfaj.
Majdnem minden tükörképe a jobbosnak. Beleértve a hangolókulcsok tekerés irányát, meg a logos potik antilog karakterisztikáját is eleértve.
Akkor lenne igazán balos egy ilyen gityó, ha a húrok tekercselési iránya (a három mélyebb húr tekercselt) is ellentétes lenne. Ja meg a hangszer nevét is fordítva kellene írni, balos csavarokkal kellene szerelni mindent. Persze jobbkormányos autóval közlekednének amire a rendszám is tükrözve van írva.
(#) Kari55 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Idézet:
„A sima balkezesre áthúrozásnál kissé bonyolultabb a helyzet, de nem megoldhatatlan, csak kicsit barkácsolni kell, vagy hangszerészre bízni az ügyet. Na meg nylonhúros gitárok közül soknak kompenzálatlan a nyerge, így azoknál maximum a szemöldököt kell kicsit reszelgetni. A fémhúrosnál több a teendő”
(#) Massawa válasza tothbela hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Egy, sajnos már néhai, zenész barátom is balkezes volt, de volt neki legalább egy tucat gitárja jobb és balkezes ( a drágábbak közül), és sokaknak megállt a lélegzete, amikor egy jobbkezes gitárt átfogott a bal kezébe a ( a mély hurok alulra kerültek) és eljátszott néhány dalt a tapsolo közönségnek. (A legtöbb baj a potikkal meg a kapcsolokkal volt, mert ha forditva veszed a kezedbe a gitárt azok igen rossz helyre kerülek. Néhány gitáron át is szereltem ezeket a cuccokat..
Lehet, hogy emiatt is szereltek ki McCartney gitárjábol minden potit meg kapcsolot. Épp a minap láttam egy régi Beatles filmet, ahol a jobbkezes bassz csak át volt hurozva, de a két poti felült volt Paul könyöke alatt. Azt nem tudni, hogy müködtek-e vagy csak disznek.
(#) Udvari Zsombor válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Valóban, ezt nem tudtam.
(#) elektrorudi válasza Massawa hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Úgy tűnik a vicces átmegy komolyba, ezért én is komolyan írom:
Szerintem azért nincs, mert a zongoránál mindkét kézzel "ugyan azt" kell csinálni. Azaz, nincs "ügyesebb és ügyetlenebb kéz". Viszont pl. a gitárnál a két kéz más és mást csinál. Az egyik elvileg csak egy pengetőt használ (itt inkább az egész kézfej mozog), a másik kéz ujjainak viszont csodás sebességgel, külön-külön kell mozogniuk.
Azt nem tudom, hogy a klasszikus (spanyol) gitárnál, ahol mind az öt ujj penget, van-e balkezes kivitel?
(#) Massawa válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Na azért nem, azért a komoly gitárzenénél éppenugy más más csinál a kék kéz, mint a zongoránál.
Söt a gitárnál a két kéz szinkronja adja a tökéletes hangzást, amit a zongoránál a billentyük garantálnak.
Persze vannak olyan zenedarabok is ahol az egyik kéz „pihen“, de azért ez nem jellemzö
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Bocs telorol irtam ezért sok a melléütés.
(#) lazsi válasza Massawa hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Idézet:
„... a zongoránál mindkét kézzel "ugyan azt" kell csinálni.”

Idézet:
„... a komoly gitárzenénél éppenugy más más csinál a kék kéz, mint a zongoránál.”

Namost akkor a zongoránál "ugyanazt" csinálja a két kéz, vagy mást-mást?
Szerintem "ugyanazt"...

Viszont egy fontos kérdés:
A japánok zongorákon miért nem függőleges a billentyűzet???
- Mi vízszintesen írunk, ők függőlegesen.
- Nálunk függőlegesen vannak a közlekedési lámpák, náluk vízszintesen.
Mindent keresztben csinálnak, ezt miért nem?
(#) sargarigo válasza lazsi hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Idézet:
„Mindent keresztben csinálnak, ezt miért nem?”

Mert így sikerült keresztbe állítaniuk a szemeid, tehát a céljukat elérték, megvan a "keresztbe"
(#) sonajkniz válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 29, 2022 / 1
 
Idézet:
„Mert így sikerült keresztbe állítaniuk a szemeid”

Aha!

Ez pont olyan, mint ahogy Molnár Éva (alias Vavyan Fable) szerint a kockás pitont baromira zavarta, hogy születése óta kockás, ezért kapta a "Csíkos" nevet, és most boldog.
(#) Massawa hozzászólása Jún 30, 2022 /
 
Egy csucstechnika a méröszalagok világábol. A szalagon csakis metrikus skála van, de ha ember valamilyen belsö méretet akar mérni a szalag metrikus adatához hozzá kell adni 21/8“ collt.
Bravo.
Most már csak a szerencsétlen kömüvesnek tudnia kell mennyi is az a 21/8“.
(#) lelkes amatőr válasza Massawa hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Könnyen megjegyezhető: 6.6675 cm-t kell hozzáadni, vagy ha tud amerikaiul, akkor 2.625"
Következő: »»   924 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem