Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   81 / 85
(#) Fats Domino válasza uniman hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Köszi! Általánosságban kérdeztem, bár ez valóban nem derült ki a kérdésemből. 15 éve foglalkozom riasztórendszerek telepítésével, minden szükséges vizsgával és hatósági engedéllyel rendelkezem, tűzjelzők, gáz érzékelők telepítésére és karbantartására is van engedélyem. Tűzjelzők tervezését is szerettem volna megszerezni,de az sajna kimaradt. Kollégám kérdezte,ezt amit most én, neki szerettem volna segíteni, (ő sem látta a helyszínt még, mivel vidéken egy tanyáról van szó) de az általad vázolt részletességgel nem tárgyaltunk erről .Porszáraz,vagy csuromvizes ?(ezt például nem is értem) miért kellene csuromvizes vályogfalra RF modult,vagy érzékelőt telepíteni? Ezt csak te tudod. Nagyon sok lakásba, családi házba, irodába ,raktárépületbe telepítettem, riasztó/tűzjelző rendszereket, de sajna eddigi munkáim során sosem találkoztam még vályogfalas épülettel,nincs semmi tapasztalatom ,információm erről,ezért gondoltam megkérdezem itt,hátha vannak nálam tapsztaltabbak. A kérdésem,még egyszer hangsúlyozom, általános jellegű volt, azt gondolom erre általánosságban a tégla/vályogfal hajszálpontos paraméterei nélkül is lehet válaszolni, ugyan is nem a falazat vastagsága és vizessége(?) a kérdés, hanem az,hogy a kettő közül melyiknek van nagyobb árnyékoló/RF jel csillapító hatása...persze ha ez itt csak "kizárólag haladóknak" van, akkor kérlek tekintsük úgy,hogy nem kérdeztem semmit. üdv
(#) Balaa16 válasza Fats Domino hozzászólására (») Feb 1, 2022 / 1
 
Üdv!
Tapasztalatom szerint a vályogfal jelentősebben árnyékol azonos falvastagság mellett (2,4 Ghz-es wifit alapul véve).
(#) uniman válasza Fats Domino hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Hello! Éppenséggel nem a falra telepítésre gondoltam, hanem pl. a jel útjába kerülő 60 centis vályogfalra... Miért "vizes" ? ...mert a vályogfal szinte mindig vizes (persze nem "csurig").
A termosztátom (computherm) 898 MHz-es Rf jelével nincs gond: 1 ilyen falon simán átmegy ...2, 3-on már nem biztos. A vályog kb olyan mint, a tömör tégla...csak a téglából ritkák a 60-90 cm vastag falak (de léteznek).
De az RF jel visszaverődhet a szomszéd házfaláról is...így kikerülheti a vastag akadályt... Írom ezt én , az abszolút "amatőr"...
(#) Fats Domino válasza Balaa16 hozzászólására (») Feb 1, 2022 / 1
 
Köszi! Ez volt a kérdés valójában,és még a tapasztalat sem mellékes. üdv
(#) Sly hozzászólása Márc 2, 2022 /
 
Sziasztok.Adott egy paradox mg5000 központ,felszerelve.Bőviteni kellene.A tulaj most vette a házat és fogalma sincs hogy ki volt az aki elkövette a szerelést.Telepitési kód hiányában,jelen tudomásom szerint nemlehet resetelni a központot,hogy betudjak lépni telepitési módba.Van erre bármi nemü megoldás esetleg ami HÁZI körülmények között kivitelezhető?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2022
(#) levaitamas válasza Sly hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Szia!

Először derítsd ki, le van-e zárva. Ha nincs bekapcsolva a telepítőkód zár, akkor le tudod resetelni.
Ha be van kapcsolva, azt az indítás utáni kommunikációs relé gyors kattogtatásával fogja jelezni.
(#) Koooger hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
Sziasztok! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy amennyiben panel csere előtt állok, és szeretném magam megoldani, a kültéri szirénát hogyan tudnám rábírni, hogy a szerelés idejére lekapcsolt áram és akku miatt ne visitson egyfolytában?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2022
(#) ChoozLee válasza Koooger hozzászólására (») Márc 22, 2022 /
 
Milyen típusú a sziréna? A leírásában kellene megnézni, hogy van-e szerviz bemenete, illetve hogy tápelvételes indításra is képes-e.
(#) Sly válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Szia.Köszi a választ,azota sikerült kibőviteni a rendszert,nemvolt lezárva Viszont most mègegy kèrdès a tapasztaltabbaktol...
ABT-100F infrakaput maximum hány mèterre tennètek egymástol,hogy esőben ködben is jól teljesitsen?Az egy dolog hogy 100M a hatotáv,de tudja is azt nagy esőben,ködben?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2022
(#) JZoli válasza Sly hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Nekem nagyobb esőben, és még kisebb ködben a 250 méteressel is gondom van, pedig kb 90-95 méterre vannak egymástól.
(#) Sly válasza JZoli hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Ajjajj...Èn max 80 mèterre gondoltam ...De igy....Hát...Meggondolandó.Várom a további tapasztalatokat is..
(#) JZoli válasza Sly hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Először 100 m-es volt, az katasztrófa volt, ha kicsit párásabb volt a levegő, már nem működött, utána 150m-es lett, az már valamennyire jobb volt, de jónak azt sem mondanám. Az utolsó, a 250m-es lett, ez már sokkal jobb, deha olyan köd van ami kicsit is korlátozza a láthatóságot akkor már ez sem működik. Van lézeres megoldás, az a ködöt is bírja, de az ára miatt nem mindenhol éedemes alkalmazni, persze a védett értéktől ez nagy mértékben függ.
(#) vpvpvp hozzászólása Márc 28, 2022 /
 
Sziasztok,

Tudna valaki legújabb Winload és Babyware program telepítőt feltölteni?

Köszönöm!
(#) vpvpvp hozzászólása Máj 31, 2022 /
 
Sziasztok,
Gyakorlati, bevállt tapasztalatokra lenne szükségem az alábbiakkal kapcsolatban, Paradox központok esetében.
1. Klímával hűtött/fűtött helységbe milyen mozgàsérzékelőt érdemes rakni, hogy a hideg/meleg légmozgás ne okozzon téves riasztást?
2. Radiátor fölé milyen mozgásérzékelőt érdemes rakni, hogy a felszálló hő ne okozzon téves riasztást?
3. Nagyobb üvegfelülettel szembe milyen mozgásérzékelőt érdemes rakni, ami nem okoz téves riasztást?
4. 18 kg-nál nagyobb állat esetén mi a jó megoldás? Nyitásérzékelők mozgásérzékelők helyett?
Köszönöm a válaszokat előre is!!!
(#) HA5AWS válasza vpvpvp hozzászólására (») Máj 31, 2022 / 1
 
Szia!
Nem válasz csak megjegyzés... Lényegében elmondtad azokat a szerelési hibákat amit telepítéskor kerülni kell. A központ típusa lényegtelen, az érzékelők fontosak, hogy jól legyenek megválasztva.
Azért egy gyakorlati tapasztalom van, PIR érzékelőből a tükrös típusok jobban bírják a légmozgás okozta hibákat illetve az ablakkal szembeni működést. Én a kisállat védett érzékelőkben sem bízom, nemhogy a nagytestű kedvenceknél. Célszerű korlátozni az akciórádiuszukat és azt a területet nyitásérzékelőkkel védeni.
Üdv: Gábor
(#) dB_Thunder válasza vpvpvp hozzászólására (») Máj 31, 2022 / 1
 
Van radaros, és kombinált PIR is..jó pénzért...
Nyitás és üvegtörés érzékelő...
(#) vpvpvp válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 3, 2022 /
 
Szia,
Köszönöm a választ. Az ablakkal szembeni telepítés amúgy miért okozhat téves riasztást? Az üvegen az infra elvileg nem lát át...valamilyen más oka van?
(#) pipi válasza vpvpvp hozzászólására (») Jún 3, 2022 / 1
 
Az üvegen nem, de a réseken ha befúj a hideg szél....Meg általában az ablek alatt van fűtőtest is.
Bár az én infráim nem háklisak a radiátorra, kicsit oldalirányban rálátnak.
(#) levaitamas hozzászólása Jún 11, 2022 /
 
Sziasztok!
Paradox IP150-hez keresek firmware-t. Régi modul, v1.29-el, de sajnos a jelenleg elérhető 5.02.019, 5.5.03, valamint az 5.05.008 nem tölthető fel az InField-el.
(#) vpvpvp hozzászólása Jún 13, 2022 /
 
Sziasztok,
SOLO szirénát (csatolom a leírását) szoktam felszerelni és a kérdésem az lenne, hogy hogyan kell bekötni a központba (Paradox) úgy, hogy állandóan (vagy csak beriasztott állapotban) villogjon a lámpája? Van rajta egy FL Fényjelző indító bemenet (ami negatívra aktív), amit gondolom használnom kellene erre.
Köszönöm szépen a segítséget előre is!
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2022
(#) gyerek67 hozzászólása Júl 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Signal PS-128A kültéri egységhez van-e valakinek kapcsolási rajza?
Előre is köszi:
Viktor
(#) kobold válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
(#) gyerek67 válasza kobold hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Köszi, de nekem az elvi kapcsolási rajzára lett volna szükségem, mert 3 rétegű a nyák.
(#) enree hozzászólása Júl 18, 2022 /
 
Sziasztok!
Európában hova kell írni Hikvision jelszó visszaállítással kapcsolatban? SADP - ből kiexportáltam a szükséges filet hozzá, de nem találok olyan európai oldalt, ahol ki tudom választani Magyarországot...
(#) sunyeb hozzászólása Júl 20, 2022 /
 
Sziasztok!
Szerencsére ritkán találkozok Matrix központokkal, de most sikerült belefutnom egy MX6-ba. Először akksi hiányt jelzett, az ki lett cserélve, most viszont a kezelőn az "EE" jelzés látható. Telepítőiben ilyet nem találok. Mi ez és mi a megoldása?
(#) Johnycorp válasza sunyeb hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Szia.

A rendszer csinál valamit látszólag?
Némely, más gyártmányú központnál ez a hiba az Eeprom Error volt.
De itt más is lehet.
(#) sunyeb válasza Johnycorp hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
A kezelő ha nyomkodom csipog, de kb. ennyi.
(#) néci hozzászólása Júl 23, 2022 /
 
Sziasztok !
Kérhetnék é is egy kis hathatós segítséget ? Visszaolvasva "csibai" Úr támogatását..
A szomszédom kapott egy szettet nagyon keveset tartózkodnak itt.(...te ugyis értesz az elektronikához cimszóval... jó mondom megkisérlem)
semmi extra nem kell csak be és kikapcs késleltetés de az elvileg bent van ha jól olvasom
Paradox K10H kezelő MG5000 központ 5db érzékelővel (476-os) na itt elakadtam hogyan tudom erre a központra az öt érzékelőket bekötni? Elvileg ezen "csak" Z1-2 van ez duplázással is 4db vagy egy bemenetre kell kötnöm az összeset?(bocs a láma kérdésért) végül is nekik csak a riasztás a lényeg

Előre is köszönöm Üdv
(#) enree válasza néci hozzászólására (») Júl 24, 2022 / 1
 
A kezelőre is tudsz tenni egy zónát.
(#) Johnycorp válasza néci hozzászólására (») Júl 24, 2022 / 2
 
Szia.

Ezen a központon alapból valóban csak 2 db zóna van, mert vezeték nélküli érzékelőkre van "kihegyezve" elsősorban. Zónabővítővel lehetne több fizikai zónád is, de felesleges.
A 2 db zóna az un. ATZ funkcióval máris 4 db érzékelőt + vezeték hibát (pl: elvágás) képes detektálni.
Plusz (ahogy enree is írta) a kezelő is tud egy zónát.
Meg is van az 5.

ATZ működése, azaz bekötése benne van a Paradox MG központok telepítői leírásában.
Az alábbi dokumentum segíthet:
Bővebben: Link

A 16. oldal bal alsó ábra a neked érdekes.
A lényege röviden:
- Ha tápot kap az érzékelő, akkor alapból a mozgásérzékelők kontaktusai (Com, NC) zárva vannak, mozgásra nyitnak.
- a fedélkapcsoló (Tamper) is zárva, ha a fedél a helyén van
- A központ a hurkon alapból a fentiek szerint és a dokumentum ábráját nézve csak az 1k "EOL" ellenállást "látja". Vezeték zárlat vagy szakadás esetén nem látszódik ez az ellenállás.
- 1. érzékelő ha jelez, akkor még hozzájön 1k, azaz 1k + 1k = 2k a hurok
- 2. érzékelő ha jelez, akkor még hozzájön 2k2, azaz 1k + 2k2 = 3,2k a hurok
- 1. és 2. érzékelő is jelez, akkor 1k + 1k + 2k2 = 4,2k a hurok

FONTOS: minden ellenállás az érzékelőkben legyen (nem is igazán lehet másként). Vonatkozik ez az EOL-ra is. Minden más kontár megoldás. Megjegyzem, hogy az 1k EOL lehetne akár 2db 500 Ohm is, 1-1 db a a két érzékelőben, biztosra véve a kábelhiba detektálást.

A kezelő zónájára 1k +1k megoldással (lásd: 15. oldal jobb alsó ábra) lehet érzékelőt kötni.

Amennyiben 5 db érzékelőd van, akkor erre a központra már nem tudsz nyitásérzékelőt a fenti módszerrel kötni (pedig jó lenne).

AZ ATZ és EOL funkciókat a központ programjában engedélyezni kell!

Remélem segített a fenti leírás.
Következő: »»   81 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem