Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   280 / 315
(#) Jonni hozzászólása Júl 5, 2022 /
 
RTC-be cserélném az elemet ilyen akkura. Csak nem ismerem ezt az akku-t. Hány voltal és hány mA-rel kell tölteni? Mi a menete/technikája? Csepegtető és hasonló módszerekre nincs szükség, ha jól emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2022
(#) nedudgi válasza Jonni hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
3,4 V, 160 Ω ellenálláson keresztül, ahogy a mellékelt adatlap mutatja.
További információ.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2022

AAF4000C8.pdf
    
(#) todi2 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
3.4 v és 130 ohm ?
(#) Jonni válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Ezen nincs túltöltés és túlmelegedés elleni védelem. Ettől bonyolodik a dolog. Meg azt azt a cc/cv töltési szakaszt is valahogy meg kéne oldani.
(#) Bakman válasza Jonni hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Nem kötelező a konstans áramú töltés. Ne lépje túl a megengedettet és a végfeszültség se emelkedjen a katalógusban megadott érték fölé. Ezt egy megfelelő belső ellenállású feszültséggenerátor biztosítja is, ahogy a linkelt adatlapban benne is van.
(#) Gafly válasza Jonni hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Egy RTC backup akku töltést nem kellene ennyire túllihegni.
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 5, 2022 / 1
 
Megjött a forgalmazó válasza: minden plusz költség nélkül kicseréli 2db. bevizsgált, tesztelt modulra, amit már postázott is.
Ilyen kereskedő is létezik még.
(#) Fats Domino hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
Jó reggelt mindenkinek! Ezt a lithium akkut szeretném tölteni ezzel a töltővel. Kérdésem: lehet-e, és esetleg milyen kis szabályzó áramkört lehetne építeni hozzá,hogy ne töltse túl az akkut. Próbatöltésnél 300mA-el kezdett tölteni. Köszi

001.JPG
    
(#) Epu2 válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Olyan feszültség határolóval, ami nem engedi a 4,2 V fölé.
(#) Jonni válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Inkább vegyél egy ilyet olcsó és erre a célra megfelelne.
(#) Fats Domino válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Köszi! Elméletileg a töltő ezt tudja. Lehet ebben bízni? Esetleg olyan áramkör építhető ami le is kapcsolja a töltést amikor az akku elérte a 4,2 V-ot?
(#) Fats Domino válasza Jonni hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Egyszerre két akkut kell töltenem, ez alkalmas erre ,vagy két ilyen modul kell? Le is kapcsolja a töltést ez a kis modul?
(#) pipi válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Igen a tp4056-os és a tp5100-as lekapcsolja a töltést. Inkább 5100-ast vegyél, az kapcsolóüzemű, nagyobb tápfesztartományt elvisel
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2022
(#) Fats Domino válasza pipi hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Nem találom az 5100-at.
(#) Jonni válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Yes. Amikor fel van töltve lekapcsol és a led kékre vagy zöldre vált (tipustól függően)
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2022
(#) pipi válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Pedig úgy emlékszem volt a Hestore-ban is, esetleg kérdezz rá náluk, hátha csak készlethiány.
Aliexpressen találsz, ha nem sos, vagy google... pl https://caxtool.hu/ https://www.tme.eu/ stb
a tp5100 strapabíróbbnak tűnik, még nem sikerült tönkretennem, 4056-ból több is kipurcant már nálam
(#) Fats Domino válasza pipi hozzászólására (») Júl 6, 2022 / 1
 
Szia! Kösz az infót, már rendeltem volna, de kissé lanyhult az érdeklődésem amikor megláttam az árát, majd a szállítási költséget. Nehogy félre értsd, nem a te hibád, tudom, hogy jó szándékkal adtad a linket. A 2.300-al még kibékültem volna, de hogy egy kis panelt 1700 Ft-ért küldjenek,hát az nem volt szimpatikus. Buborékos borítékban sem lenne több 500 Ft-nál.Fura megoldásnak tartom GLS-el szállíttatni ilyen árut. Na mindegy. Kínából rendeltem 2 darabot 800Ft-ért, remélhetőleg 3 hét múlva ideér. Köszi az infót még egyszer, üdv!

tp 5100.jpg
    
(#) Fats Domino hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
A TP5100-ra két darab akku is ráköthető egyszerre?
(#) Jonni válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Igen
(#) Kovidivi válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
4.2V+-0.3V felső határa 4.5V, ott már pukkannak az akksik. Mérjél rá multival, mit ad ki magából a töltő. Ha 4.22-4.25V-ot, akkor használd. Ha ennél magasabb, akkor soros diódát alkalmazhatsz, vagy kuka.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2022
(#) pipi válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Sorba, vagy párhuzamosan? Elvileg sorba is mehetne, kell egy átkötést csinálni a panelon, de külön "erős" balansz áramkör kell, mert nincs benne... Párhuzamosan minden további nélkül, már ha előtte össze voltak "házasítva" és azonos feszültségen vannak
(#) Fats Domino válasza pipi hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Párhuzamosan kötném rá a töltő panelre, de nem tudom mit jelent a B-vel jelölt kimenet? Ugyan az mint az OUT? Mindkét kimeneten 4,26 V-ot mérek, tehát a "B"-re köthetem a másik akkut?
(#) zoly15 válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Mivel ez nem csak töltő, hanem BMS (akkuvédelem) is egyben...
A B+, B- az akkumulátor, az OUT maga a kisütés.
(#) Fats Domino válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Oké,köszi! Ezek szerint a két akkut párhuzamosan a "B" kimenetre kell kötnöm? Vagy köthetem az OUT-ra is, ahol kisüti az akkukat?
(#) proli007 válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Az OUT a kimenet, ahova a terhelést fogod kötni, vagy is amit üzemeltetni szeretnél az akkuról.
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Ha jól értem ,ez egy tápegység is egyben?
(#) nedudgi válasza Fats Domino hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Nem. A tápegység az USB bemenet előtt van, külön jószág.
(#) 444Tibi hozzászólása Júl 25, 2022 /
 
Valaki tud valamit a zárt térben történő litium akku gyulladásról?
Konkrétan az érdekelne hogy csak exotherm a folyamat azaz csak hő keletkezik, vagy explozió, azaz robbanás, térfogatváltozás is van?
Nagyon édekelne, nem találok erről sehol semmit csak a lángoló videókat. Abból meg ezt nem tudom leszűrni, mit csinálna zárt térben, robban is vagy csak simán kiég belőle az aktív anyag?
(#) Massawa válasza 444Tibi hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Ha jol tudom akkor robbanás nincs, csak a tüz olthatatlan. Egy tüzoltoknak készült filmben volt téma, hogy nem lehet eloltani, mert állitolag az égéstermék tele van oxigénnel.
A filmben is az volt a téma, hogy távoltsák el az égö akkut a beltérböl, hogy kint égjen porrá. Szemtanuja voltam egy e-auto balesetnek is, ahol az auto begyulladt és szintén porrá égett szerencsére a nyilt uton. A zsaruk meg tüzoltok ott voltak, de láthatoan nem tudtak semmit csinálni.
(#) bbalazs_ válasza 444Tibi hozzászólására (») Júl 25, 2022 / 1
 
Saját tapasztalatom szerint VAN térfogatváltozás, de NINCS klasszikus értelemben vett robbanás.
Valami szét tudja vetni mind a polimer, mind a fémházas akksit, de pont erre az esetre vannak bennük gyengítések (mint az elektrolitkondi tetején a kereszt).
Következő: »»   280 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem