Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   560 / 580
(#) Dino71 válasza hossszú. hozzászólására (») Jún 30, 2022 / 1
 
Szia! Táp ic Táp kondenzátorok a nagy 3W os ellenállás, induktivitás szakadás....
(#) palko0125 válasza hossszú. hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Szia!
Mindenek előtt győződj meg róla, hogy kap feszültséget a gép (konnektor rendben van, ha esetleg elosztóba van dugva, hogy az rendben van e).
Ezek után ellenőrizd, hogy a vezérlőig is eljut e a 230V. Ha igen, akkor mehet a vezérlő tápegységének az ellenőrzése. Nagy eséllyel itt lesz a hiba, de mindenképp a korábbi lépéseket csekkold először.
A panelon mérd meg a táp előtét ellenállását és egyenirányító diódát.
Első nekifutásra ennyi.
Üdv, Palkó.
(#) hossszú. válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Köszi a tippeket.
Úgy néz ki a 3W-os ellenállás lesz a gond eléggé el van szineződve és szakadt is.
A szineket eléggé nehéz beazonosítani a hőhatás miatt, ebben tudnál segíten, hogy mekkora értékű. Én amennyire ki tudtam találni talán 68 ohmos 5%-os lehet.
(#) Dino71 válasza hossszú. hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Emlékeim szerint 47ohm. Lesz ott más gond is ha az kiment. táp IC.....
(#) tikitaki hozzászólása Júl 3, 2022 /
 
Sziasztok !!Van egy LG F1088LD(P)(1-9) típusú mosógép, ami nem igazán működik jól. Pl. a rövid program használatkor a a gép leáll és a jobb oldalon minden LED villog. Ez egyértelműen hibát jelez. Sajnos nem tudom , a hiba kijavítását. Ugyan ez a jelenség mutatkozik a hosszú program alkalmazáskor. Amit gyári hiba elhárításban találok, azokat ellenőriztem, rendben találtam. Köszönöm a segítséget!
(#) tikitaki hozzászólása Júl 4, 2022 /
 
Sziasztok! A kérdésemből kimaradt , hogyan ellenőrizzem a mágnes szelep működését. Jó vagy nem jó ? Nem találtam erre útmutatást!
(#) Josi777 válasza tikitaki hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Elvileg a leírásod alapján vízvételi probléma lehet. A mágnesszelepet a legegyszerűbben a tekercsének az ellenállás mérésével tudod ellenőrizni. Ennek az értéke kb. 4 kohm, de előfordulhat kisebb érték is. Ha folyik rajta áram, akkor hallható és érezhető is egy gyenge rezgés formájában.
(#) tikitaki válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Kimértem a tekercseket 4.4 kohm volt az érték.DE már megoldodott , mert tovább szét szedtem , és úgy láttam hogy az fránya vizkő , a ludas. Ki takaritottam és már müködik.
(#) NoNick1111 hozzászólása Júl 20, 2022 /
 
Sziasztok! Van egy AEG 74810-es mosógépünk, ami tegnap óta nem működik rendesen.
Programot látszólag elindítja, de csak pár másodpercig megy, utána csak számol visszafelé, és nemcsinál semmit. Dob nem mozdul semerre. Hibakódra E54-et ad. A vezérlő panelt kibontva egy részén fekete minden, főleg a tekercses alkatrész néz ki rosszul. Menthető ez a panel? Egy új/bontott vezérlő elég költséges, a mosógép régi, ha nem sikerül javítani, inkább lesz helyette egy újabb.
A vezérlő típusa Procond 451525209, próbálok képet csatolni a problémás részről.
Korábban a motorban már cseréltem tacho jeladót meg szénkeféket is, elvileg azok jók.
Köszönök előre is minden segítséget!
(#) zolika60 válasza NoNick1111 hozzászólására (») Júl 20, 2022 / 1
 
A panelen szerintem csak szénkefe por van. E szerint ez a hiba:"E54 - jelek a motor hátrameneti reléje érintkező részének „beragadásáról”. A relé ellenőrzése és cseréje megoldja a problémát." Innen vettem.
(#) fakezű hozzászólása Júl 22, 2022 /
 
Sziasztok,

Whirlpool AWT felültöltős mosógépnél a dob műanyag csapágyházában cserélhető a csapágy? Tehát simán ki lehet ütni belőle, vagy esetleg valahogy bele van ragasztva, és meg kell venni a házzal együtt?
(#) tibec válasza fakezű hozzászólására (») Júl 22, 2022 / 2
 
Szia!
Csak azért nem érdemes kiütni, mert előtte azt a peremet ki kell esztergálni, ami a csapágy külső gyűrűjén van. Ha van ismerős esztergályos, esetleg te meg tudod csinálni, akkor olcsóbb csak a csapágyat cserélni. De csapágy csere esetén szoktuk cserélni a lemezt is, meg a gumitömítéseket is. A csomagban pedig benne van a csapágy kompletten, lemezzel, tömítésekkel együtt.
(#) fakezű válasza tibec hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Köszönöm a választ.
Először nem értettem, mire gondolsz a perem esztergálással, mert perem csak az egyik oldalon van, én meg úgy voltam vele, hogy arra felé kellene kijönnie, amerre nincs perem.
Aztán megnéztem, hogyan csinálják a fiatal szovjet mérnökök, és most már értem, amit írtál.
Link és Link

Azért gondoltam csak a csapágy cseréjére, mert az Orczy-nál a készlet 7000 Ft (2 x 3500), a két SKF csapágy meg a két 22-es V gyűrű viszont csak 2600 Ft (2 x 1000 + 2 x 290) lenne náluk. És gondoltam plusz 4000 Ft-ért nekem nem kellenek a műanyagok, ha a régi éppen úgy jó.
(#) Dino71 válasza fakezű hozzászólására (») Júl 23, 2022 / 1
 
Igen de ha nincs esztergád és fizetni kell egy esztergályosnak akkor nem éri meg.
Egyébként volt időszak, hogy én is csináltam így és még a zégergyűrűt se tettem bele és működnek a mai napig. DREMEL el is kimarhatod azt a vállat. Sajnos van olyan is amibe hornyolt csapágy van. Na azt nem ütöd ki.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2022
(#) fakezű válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Az esztergálást talán meg tudom oldani ingyen, így lehet hogy teszek egy próbát ezzel a módszerrel.
Nálad akkor annyira bele tudott szorulni a csapágy a műanyag házba, hogy még a biztosító gyűrű sem kellett?
Mondjuk ha már le van esztergálva a perem, akkor semmiből sem tart csinálni egy hornyot a helyére a gyűrűnek.
(#) Dino71 válasza fakezű hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Beleszorul de nem az a lényeg hanem, hogy a tengelyen levő csavarok a helyén tartják.
(#) NoNick1111 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Köszi a segítséget, sajnos a panelről kiforrasztott relék egyenként jónak bizonyultak, de a gép mégsem indult el. Így nyugdíjba vonult, lett helyette egy Energolux.
(#) fakezű válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Igaz. A tengely végén lévő csavar a nagy alátéttel úgyis a helyén tartja a csapágyat.

Közben egy házilagos "esztergával" (Evig fúró, laminált padló darab, 3db 8-as csavar, meg egy rossz vasfűrészlap mint esztergakés) sikerült a peremeket kimarni, és utána kiütni a csapágyakat.

Köszönöm neked is és tibec kollégának is a segítséget/ötleteket.

Még egy kérdés:
A nagy műanyag dobház összecsavarozásánál mindenképp kell sziló a gumitömítés mellé? Vagy ha jó állapotú a gumi, akkor mehet vissza csak magában, ahogy a gyárban rakják össze?
(#) Ronin válasza fakezű hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
Én nem tettem mellé semmit.
Ha nagyon akarod bekenheted szilikonzsírral.
(#) Dino71 válasza fakezű hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
Ügyes! Én rakok F.B.S ragasztót a tömítésre. És a csavarokat is a szűz lyukakba tekerem. Sajnos ezek hajlandóak idővel fellazulni és folyik, szivárog a víz belőle.
(#) tothgyula hozzászólása Júl 31, 2022 /
 
Segítséget kérek az alábbiakhoz. A fenti tipusú aut.mosógépem csapágyánál szivárog a víz. A hajtás felöli (ékszíj felöl) meg tudtam csinálni. A másik oldalon rozsdás a csapágy 6203Z és kopott a gumigyűrű.Hol kapok ilyen csapágyházat?
Mosógép typ:110C3460 Seria nr:41900333 Poland Köszönöm.
(#) Josi777 válasza tothgyula hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Vagy megpróbálod magad "kiesztergálni" az egyik csoport társ módszere alapján, amit itt találsz, vagy rendelsz komplett középrészt az egyik kereskedéstől. Mondjuk innen. A kép alapján hasonlítsd össze, hogy a tiédet ezzel szerelték-e!
(#) fastaction hozzászólása Aug 3, 2022 /
 
Sziasztok! Kaptam egy Ariston hotpoint mosó - szárító gépet . WDD8640 a típusa. Állítólag áramszünet után leverte a biztosítékot. Panelt próbálta javítani valaki ( azóta a szakmát elhagyta) , de nem jött össze. A panel azon kivezetése égett el , ahol a három vízszelep van meghajtva . A szolenoid tekercsek szakadtak ( ezen meglepődtem) . Találkoztatok esetleg a fenti hibával ? Jó lenne, ha használhatóvá válna . A segítségeteket előre is köszönöm !
(#) Dino71 válasza fastaction hozzászólására (») Aug 3, 2022 / 1
 
Triak, Varisztor, szelep tekercs csere nyák letakarít aztán próba. Kérdés mitől szállt el mind a három?
(#) fastaction válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Köszönöm! Holnap beszerzem a Triakkokat.
(#) Josi777 válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Varisztort minek cserélni?
(#) Dino71 válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Mert így madártávlatból gyanús, hogy mindhárom tekercs szakadt. Én valami túl fesz.re gyanakszom.
(#) fastaction válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Triakkokat cseréltem, varisztorból viszont, csak , ilyen nagyokat tudtak adni a nejemnek. Jó lesz ez ? Adatlap szerint a feszültséget , áramot tudja.
(#) Dino71 válasza fastaction hozzászólására (») Aug 4, 2022 / 1
 
Igen jó. És próbáltad?
(#) fastaction válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 4, 2022 / 1
 
Most a beeresztőszelepeket próbálom direkt , mert nem hiszem el , hogy szakadt . Illetve , utána a csatlakozókat nézem meg , mert keveslem . Sajnos szétszedett állapotban kaptam .
Következő: »»   560 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem