Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1011 / 1123
(#) Kari55 hozzászólása Júl 20, 2022 /
 
Sziasztok.
Miért nem enged a Windows 10 (64 bit naprakész) a posta Új fiók felvételénél írni a szövegdobozba? olyan mintha nem érzékelné a billentyűzetet.
Köszönöm.
(#) Busz hozzászólása Júl 20, 2022 /
 
Régi pentium 1, Pentium 2-es gépeim vannak, 200-800Mhz-ig. Volt több darab de fűtetlen térben tudtam csak tárolni.

2 éve úgy raktam el hogy minden működött, teljesen telepítve és jó állapotban.
5,25-os floppy meghajtó, Windows xp-vel meg windows 98al és működött.
Tegnap egyetlen egy sem adott képet.

Volt amelyik be se kapcsolt, a táp megadta magát, de a többség csak sípolt valami hibajelet.

Érdemes ezeket megtartani, lesz még értéke?
(#) bbb válasza Busz hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Attól függ akarsz-e nosztalgiázni. Például régi játékot játszani abból a korszakból. Vannak retrohullámok, amikor éppen meg lehet lovagolni a dolgot, de ha már most se kapcsolnak be, akkor értékük közelíthet a nullához. A kondikat érdemes megnézned, illetve ahol sípolás van, ott a hangjelzésből következtetni a hibára (esélyes, hogy a memóriamodult kell csak kivenni, megtakarítani a lábakat és visszatenni).
Én most a Heroes of Might and Magic 2 miatt vettem elő XP-t, de már nem vacakoltam vele, hogy emiatt régi gépre vadásszak - VirtualBox remekül viszi (természetesen eredeti lemezről telepítve, hálózat nélkül SP nélkül).
(#) veroka válasza Busz hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
BIOS elemeket cseréld ki, az összes kontaktot tisztítsd meg (de kontakt sprayt NE használj!). Ez csak kis foglalkozás, de ha ennyi után nem indulnak el akkor irány a hulladékudvar. Én nem is olyan régen egy működő IBM 486-os gépet (5.25 és 3.5 floppykkal, CD íróval és SVGA grafikával) ajándékoztam el egy retro klubnak. Nekik még van értéke, de nem pénzbeli: csak a játék öröme.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 29, 2022 /
 
Sziasztok! Kérhetek segítséget? Windows 7 volt a gépen, rá raktuk a 10 - et, Biosba működik az egér is meg billenytyüzet is, Biosba be állítva az Usb enabled, miután települt tovább kellene lépni de nem lehet mert nem reagál a billentyűzet, meg egér sem. Próbáltam másikkal is. Régi tű lábas hely nincs az alaplapon. Valami ötlet?
Köszönöm!
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Szia, az EHCI / XHCI handoff-ot kapcsold be!
(#) villanyipi válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Esetleg próbáld ki hogy az ethernet csatlakozónál lévő usb nem működik-e, azok alapból szoktak működni, az előlapiaknál kell néha biosban mókolni, ha nem segít akkor IMG által javasolt bios beállítás kell neked!
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Szia, Sziasztok! Végig bogarásztam a Biost nem találtam EHCI / XHCI-t. AHCI - t találtam, de gondolom az nem arra szolgál. Nyelvet nem találtam hogy legalább angolra át állítsam,
(#) Régi motoros válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Franciául a nyelv "Langue" vagy "paramètres de langue" keress valami hasonlót. Ha valóban nincs,
esetleg próbálhatsz [F8] billentyűvel, némelyik bios arra egyből feldobja a nyelvbeállítást.

Legvégső esetben meg BIOS update angolra...
(#) bbb válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Windows telepítőben benne van az alaplapi USB illesztő? Bővebben: Link
(#) vladcepes válasza bbb hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Valamit állítottam a Biosba most eszi a zabot Köszi!
(#) vladcepes hozzászólása Júl 31, 2022 /
 
Köszönöm a segítségeket. Végül a Biosba sikerült valamit állítani, így most megy az Usb-s egér is meg billentyűzet is.
(#) SzilCsong hozzászólása Júl 31, 2022 /
 
Sziasztok, van egy másodrendű gmailos email címem, a gmail úgy döntött, hogy kicsit szívózik velem. ezért nem akar beengedni, meg mindenféle érthetetlen kérdést tesz fel, pár rossz próbálkozás után pár órára kizár, úgy gondolva, annyira vicces hangulatomba vagyok, hogy ezt tolerálom neki.
Mellékeltem a képet, aminek lehetne a címe "mire gondolt a költő" de ez most tényleg komoly, ide most mit kell írni?

gmail.png
    
(#) bbb válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Ide azt a választ kell beírnod, amit az e-mail címed létrehozásakor megadtál neki. Sok sikert hozzá
(#) SzilCsong válasza bbb hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Egy text fileba szoktam feljegyezni a felhasználóneveket és a jelszavakat, mert tudom, hogy milyen hülye vagyok és elfelejtem.
Nos egyik email címnél se látok ilyet. De még az elsőrendű email címemnél sincs, most akkor retteghetek, hogy mikor kérdez rá?
(#) Monster02 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 31, 2022 / 1
 
Nem adtál hozzá telefonszámot ? Egyszerűbb lenne az életed.
(#) SzilCsong válasza Monster02 hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Dehogyisnem, csak nem ehhez.
(#) Monster02 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Próbálkozás máshogy opció mit kínál?
(#) SzilCsong válasza Monster02 hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Semmi értelemes lehetőség, mintha ott se lenne.
Annyi esze nincs, hogy esetleg telefonszámomra küldene egy ellenőrző kódot, ahogy azt más normális helyeken szokás
(#) Monster02 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Idézet:
„Annyi esze nincs, hogy esetleg telefonszámomra küldene egy ellenőrző kódot,”

Fiók létrehozásakor hozzá adod, akkor további lehetőségben most ki tudnád választani!
Marad a Google support, de nekik is meg kell erősíteni a személyazonosságot!
(#) SzilCsong válasza Monster02 hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Nem értem az egészet, még sose jártam így, ráadásul még csak nem is másik eszközről léptem volna be.
(#) Monster02 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Google protokoll szerint ha nem adsz meg telefonszámot vagy másik email-címet akkor maradnak a biztonsági kérdések. Neked kell tudni mire gondoltál akkor (gondolat).
(#) Doky586 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 31, 2022 / 1
 
Pedig már elég rég mondták hogy kötelező a másodlagos azonosítás, nem elég a mailcím+jelszó. (kötelező a másodlagos email vagy a telefonszám) de te nem figyeltél rá és ezt a hülye kérdezz-felelek módszert választottad. Ezért jártál így.
(#) SzilCsong válasza Monster02 hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Az első szó ami eszembe jut "p@@a" nem jött be. pedig tutira ezt adtam volna meg, ha rákérdez, a win 10-nél is ezt adtam meg... ja, jó diszkréten is kezeli.
(#) SzilCsong válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Hallod, ahogy elolvastam azonnal beugrott, hogy az ezer éve használt freemalios email címemet adtam meg másodlagos email-ként.
Belépek, látom ott van google üzenetek " Kritikus biztonsági értesítés a következő fiókhoz: "
"Gyanús tevékenységet észleltünk fiókjában "
Na mondom tök jó, sinen vagyunk.


Szerinted beenged innen?
Tehát a lényeg az, hogy hiába van másodlagos email címed akkor se enged be, ezt is mondják régóta?
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2022
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Elfelejtett jelszó emlékeztetőt viszont kérhetsz a freemail-edre, ha vissza lépsz a gondolatolvasó tréningről és bejelentkezésnél ezt kéred!
Ha sikerül vissza kergetni a dolgaid a fiókba, állíts be telefonszámot, sok bajtól menekíted meg magad!
(#) Gombszem válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Ezt jól félreértetted.
Azt kell beírni azonosan, ami a kis ablak felett van. Ebben az esetben: gondolat
(#) SzilCsong válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Idézet:
„Elfelejtett jelszó emlékeztetőt viszont kérhetsz a freemail-edre,”

Nem ad ilyen lehetőséget. föl se tételezi, hogy nem emlékszek a jelyszavamra.
Vicc, hogy ugat azért, hogy más eszközön próbálok belépni, ehhez az emailcímhez konkrétan kizárólag ezen a gépen léptem még csak be. Itt valami szívatás lesz
(#) SzilCsong válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Már ott tartunk, hogy semmit nem fogad el, most az a legújabb, hogy Captcha kóddal szívatja az agyamat.
// egyébként próbáltam
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 31, 2022 /
 
Üdv.

Ez milyen hiba már? A hobbielektronikát próbáltam megnyitni magyar ip ről. Most jelenleg usa szerveren keresztül vagyok fent.

Sajnos nem érheti el ezt a hálózati szegmenst érvénytelen IP-címen (84.224.35.149) vagy proxyn keresztül.
Következő: »»   1011 / 1123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem