Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sárga Kazettás Piaci Nintendo (8bit)
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Monster02 hozzászólása Aug 1, 2022 / 1
 
Ide jöhet minden ami ezzel kapcsolatos.
Csatolok egy képet hát ha valaki felismeri.
(#) sany válasza Monster02 hozzászólására (») Aug 1, 2022 / 2
 
99999999 in 1.
(#) Monster02 válasza sany hozzászólására (») Aug 1, 2022 / 1
 
Csak nem a kék sirályokra gondolsz ? És a Ghost film betét dala ?
(#) Johnycorp hozzászólása Aug 1, 2022 /
 
De rég is volt már...
Szívesen beszereznék ilyet, csak a poén és az emlékek miatt.
(#) sany válasza Monster02 hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Nem ezt nem ismerem. De volt Super Mario, Duck Hunt, Wild Gunman. Ezek ismétlődtek, végtelenszer.
(#) sany hozzászólása Aug 1, 2022 /
 
A matrica rajtuk jó PR fogás volt, aztán kiderült nem is az a játék van a csipben ami a matrica feliratán szerepelt.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2022
(#) Monster02 válasza Johnycorp hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Itt láthatod mit hoztam ki belőle!Bővebben: Link
(#) Monster02 válasza sany hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
A kínai kalózok ellopták a eredeti játékot, kicsit módosítottak rajta és újra eladták..
Hol máshol mint a piacon!
(#) sany válasza Monster02 hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
De azért nem volt semmi, ők egy kis fekete pacába "beletették" az egész TV játék konzolt is.
A kazettákban is szinte csak egy fekete paca van, persze alatta a ROM a játékkal.
(#) sany hozzászólása Aug 1, 2022 /
 
Ezzel kezdődött az igazi játék korszak.
(#) Monster02 válasza sany hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
A fekete pacáról egy kép!
2db chip van bele integrálva, olcsóbb volt a gyártás és egyszerű is.
1-es chip PRG. 2-es chip CHR.
Ezek a chipek 32kb-tól egész 4Mb-ig híztak.

A terminátor gépet ismerem. Nekem is volt belőle.. gyengébb minőség volt a többi Nintendohoz képest. UMC6561 processzor volt a lelke. A joy akár hogy bántál szét hullott.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2022
(#) sany válasza Monster02 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Persze, amit te átépítettél azzal nem lehet összehasolítani. Akkor még más szemmel néztük szerintem.
Némelyikben DIL tokozású IC is volt és kondi 100nF, meg talán tranzisztor a kazettákban.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2022
(#) antiktelefon hozzászólása Aug 2, 2022 /
 
Ha már van topic, valaki nem tudja melyik alis kontroller jó ezekhez a Sega megadrive klónokhoz? Van 5 kontrollerem, mindnek a kábele elporladt, bedrótoztam de vagy a pinoutot néztem be mindnél vagy más klónhoz jók csak.
(#) bundibacsi hozzászólása Aug 2, 2022 /
 
Sziasztok!

Én is imádtam ezeket a gépeket. Állandóan kontrollert javítottam a haveroknak. Van pc-re egy emulátorom hozzá rengeteg játékkal.
Ha valaki nosztalgiázni szeretne VirtuaNES néven található meg.
(#) sidocious hozzászólása Aug 2, 2022 /
 
Idézet:
„sany: Lehet van jobb,van modernebb. Akkor is volt. De azt a furcsa és jó érzést, amikor játékkazettát válogattál a piacon semmi sem pótolja. Ha jól emlékszem 600 Ft volt. A kofa nem engedett belőle soha, pedig megpróbáltam mindig.”


Nem arra gondoltam, hogy a piacos nintendónál jobb, persze az is van, hanem hogy minőségben lehet fogni jobbakat ezekből a "sárgakazis" gépekből.
Pár hete járt nálam egy kb alig használt teljes dobozos pakk, "sega megadrive" klón, makulátlan állapotú volt, minimális portalanítás kellett neki. Lövöldöztem a kacsákat egy órán át a pisztollyal

De hát, ahogy szegényedik az ember, úgy adogatja el a cuccait, szóval jómagam nem régen adtam el a 8-16-32 bites cuccaim nagy részét... Másik fele meg már régóta az Országos Műszaki Múzeumban van...
(#) Monster02 hozzászólása Aug 2, 2022 /
 
antiktelefon:
Sega Mega Drive-hoz sajnos nemvolt szerencsém, így műszakilag nem tudom megmondani milyen a joysticknek a pontos bekötése, esetleg egy képel tudod segíteni hogy nézhet ki a belső panel.
bundibacsi: Igen jók az emulátorok, de hogy feldobja az élményt a valódi kontrollert is fel lehet fűzni usb-re és emulátorba beállítható! Atmega8 mikrokontroller kell hozzá programozni.
5.6Gb-Játékom van Nes-hez, ami tömörítve van 350Mb-ra.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2022
(#) sany válasza sidocious hozzászólására (») Aug 2, 2022 / 1
 
Igen, voltak minőségi különbségek a gépek között. Még a piaci-piaci között is.
Még 1997 környékén a játékboltban is árultak sárgakazettákat. ( Konzolra nem emlékszem, hogy lett volna itt nálunk a játékboltban). Azok minőségben, mármint a műanyagját tekintve jobbak voltak, mint amit a piacon árultak, és áruk 2000 - 3000 Ft ! között volt. A boltban akkoriban a kézi szürkekazettás Nintendo kb.40000 Ft volt szürke kis játékkazetta nélkül. Ezt mi sem engedhettük volna meg magunknak így maradt a "gagyibb", még jó hogy ezeket a "piaci gépeket" a szegény embernek tervezték.
Sajnos a kazettáim már nincsenek meg, pedig volt néhány darab. Odaadtam őket kölcsönbe azóta sem kerültek vissza. Ezt a tettem azóta is bánom.
(#) sany válasza Monster02 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Erre gondoltam. Habár azt hozzáteszem, hogy néhány játék csalást tartalmaz, pl. Mario nagyot tud ugrani, stb..
(#) sidocious válasza sany hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Ending Man
Jó cucc volt
(#) Monster02 válasza sany hozzászólására (») Aug 2, 2022 / 1
 
Bizony ám! Volt olyan játék amit a kalózok olyan nehézre állítottak hogy vagy nem lehetett kivinni vagy azonnal meghalál a játékban. 100-szor kezdted élőről mert azt hitted hogy biztos ki lehet vinni, de valójában sose sikerült. Ma csapatam egy Duck Hunt-ot! Meglepődve tapasztaltam hogy a 1 kacsa opciót kiválasztva irányiható a kacsa. 2 kacsa esetén ez nem működik. Szomorú hogy 20 év után jön rá ilyen dolgokra.
(#) sany hozzászólása Aug 3, 2022 /
 
Különben a kontrollerekben milyen IC található? Azt tudom, hogy 5 vezeték megy a géphez. Esetleg 3 bitet küld vissza, úgy azonosítja a gombokat?
(#) Monster02 hozzászólása Aug 3, 2022 / 2
 
CD4021 és egy CD4069 van benne, CD4069 turbó gombok véget van bele rakva.
kapcsolási rajzot most nem tudok csatolni, mert nem otthoni gépről vagyok.
Azt végül megtaláltam:
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2022
(#) sany válasza Monster02 hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Köszi! Én azt hittem, hogy a piaci klónokba 74HC157 van. Mintha az eredeti Sega Genesis kontrollerekbe is azokat az IC-ket tették volna.
(#) Monster02 válasza sany hozzászólására (») Aug 4, 2022 / 3
 
Ilyet is tatáltam, a dokumentációim között.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2022
(#) Monster02 hozzászólása Aug 4, 2022 / 3
 
Elkészültem a 72pin és 60pin Nintendo vissza rajzolásával.
(#) Kékróka válasza sidocious hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Szia !

Egy tapasztalatlan kérdést tennék fel
Kazetta nélkül is tud valamit ez a masina ? Vagyis van benne beégetett játék ?

J.
(#) szs válasza Kékróka hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Igen. Mindenféle fantázianéven árulták, és alapból is voltak játékok rajta. De vehettünk hozzá "sárgakazettát", és akkor több is lehetett.
Többszáz játék is volt -de az annyit jelentett: a Mario többféleképp is ott volt. (Én a végtelent szerettem, egyszer, azaz egyszer végig tudtam vinni, többszöri halál után is.)
Persze voltak máx játékok, de én a Mario-t szerettem.
Volt a Gun Man, volt a kacsás, meg valami ásó ember is, megy sz alap űrrakétás. Na, az sima reflex és betanulós. Tiszta PÁV.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2022
(#) sidocious válasza Kékróka hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Volt, amelyikben volt beépítve is.
(#) Kékróka válasza szs hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
És honnan tudom meg, hogy van-e benne beépített játék?
Hogyan viselkedik amelyikben nincs?
(#) szs válasza Kékróka hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Csak úgy, ahogyan én. Összekötöttem a TV-vel, bekapcsoltam, és játszottam. De (emlékeim szerint, de az majd 30 éve volt) mintha rá is lett volna írva ilyesmi: 99 játék (a szám légbőlkapott, francse tudja, mennyi volt, mindenképp hazugság, hiszen pár játék változatai).
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2022
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem