Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1633 / 1670
(#) jocoka hozzászólása Júl 23, 2022 / 12
 
Sziasztok

Elkészült megbízásra egy sorszám nyomtató egy műhelybe.
Köszönetet szeretnék mondani annak aki segített nekem a programozásban.
A készülék lelke egy arduino nano.
A programozásért köszönet jár Josi777 kollégának sokat segített hogy ez sikerüljön.
További szép estét kívánok mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2022
(#) Zoli_bácsi válasza jocoka hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Nagyon szép, igényes kivitelezés. Gratulálok! Én szoktam még tenni a kijelző elé diszkeretet, csak a dizájn miatt. Végre látok egy olyan kivitelezést, ahol nincsenek ott a felfogató csavarok az LCD kijelzőnél. Az nagyon el tudja rontani az összképet. Ez viszont nagyon szép, és igényes megoldás.

Köszönöm.
(#) tufatofu válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Keretet, hol szoktál vásárolni? Amiket eddig láttam drágább volt mint az LCD, pl ez is
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2022
(#) Zoli_bácsi válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 24, 2022 / 1
 
Keretet magam csinálom. Darab NYÁK-ból. 1,5, vagy 0,8. Aztán kétoldalú ragasztó, és szépen felragasztom.
(#) tufatofu válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Köszi! Jó ötlet.
(#) jocoka válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Köszönöm szépen Zoli_bácsi!
Bevalom őszintén utálok dobozolni, de mivel ezt egy barátom szerete volna az Apukája műhelyébe(kisgép szerviz) igy igyekeztem szépen kivitelezni.
A doboz Cnc3040 gépen készült.
Régebben kézel vágtam ki de az nem volt ilyen szép.
(#) Udvari Zsombor válasza Monster02 hozzászólására (») Júl 24, 2022 / 1
 
"Csak beltéri használatra." Sajnos ki kellett vágnom a fedél széléből, különben nem feküdt fel a doboz oldalára a mozgásérzékelő és emiatt nem tudtam volna rendesen odacsavarozni. Belül 2-es és 3-as "Wago" kapcsokkal vannak összekötögetve a drótok...
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Nem vagyunk egyformák én a mozgásérzékelőt tettem volna a doboz tetejére és a gombot kapcsolót az oldalára, és nem faragtam volna szét a dobozt .
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2022
(#) Josi777 hozzászólása Júl 24, 2022 / 9
 
Üdv. a nagyérdeműnek!
Arduino Nano alapra elkészült egy hangfrekvenciás hullámforma és PWM generátor. R/2R DAC után kerül a jel egy RCA csatlakozóra egy potméter közbeiktatásával. 24 hullámformát tartalmaz ami bővíthető. A hullámformákat grafikusan vagy név alapján is ki lehet választani a menüből. (Arról nem sikerült megfelelő minőségű képet készíteni, mert túl fényes lesz a szöveg, így nehezen olvasható.) Van még egy rugós hangszóró csatlakozó rajta, amihez egy D-osztályú erősítő tartozik, hogy hallani is lehessen a jelalakokat . A frekvencia 0,001 Hz lépésenként állítható. A PWM-nél ez 1-1000 Hz, 1 Hz lépésközzel, a kitöltési tényezője pedig 0,1% lépésközzel állítható. 1 kHz-es mérőjelet ad egy külön kivezetésen, amiből korrekciós értéket lehet számolni. A képen a programozáshoz használt prototípus látható, kézzel megmunkált, feliratos matrica nélkül.

Waveform1.jpg
    
(#) Monster02 hozzászólása Júl 24, 2022 / 36
 
Genius IQ-501
2018-ba került hozzá ez a konzol, hibásan mert semmilyen kazettát nem volt hajlandó olvasni.
Mikor teljesen szétszedtem, láttam a panel sok helyen helytelenül volt javítva és a kártya olvasó fészek oxidálódott és rozsdás volt. A joystick vezérlők csatlakozói mind kettő oldalon ki volt szakadva.
Úgy döntöttem megmentem, a panelból kiszedtem mindent és egy szkennelőben beszkenneltem.
Eagle nyáktervezővel vissza rajzoltam, sok kihívást jelentett megrajzolni az egyedi alkatrészeket mert nem minden nap csinálok ilyet, nincs benne rutinom. Panelt ahogy kézhez vettem, beültettem de az élesztés márt nem volt ilyen egyszerű. Indult, kép nem volt, és hang se. 3 napi méregetés, sípolás, orosz fórumokon hibakeresési leírás alapján meg lett a hiba. A CPU és PPU és a egyik memória 3 adat vezetéke nem volt össze kötve.
(#) bbatka hozzászólása Júl 24, 2022 /
 
Profi a kinézete és sokat dolgoztál vele. Értékelem a szorgalmad.
(#) Monster02 válasza bbatka hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Köszönöm! Mivel nem érkezett meg a joystick-hoz a csatlakozó aljzat csúnyán be drótoztam kipróbáláshoz. Valóban rengeteget kellet vele dolgozni, de mivel magamnak készült a szorgalmam, kitartásom kifizetődő.
(#) tufatofu válasza Monster02 hozzászólására (») Júl 31, 2022 / 2
 
Profi, igényes munka, gratulálok!
(#) Suba53 válasza Monster02 hozzászólására (») Júl 31, 2022 / 1
 
Gratulálok! Főleg a türelemdért. Bő harminc évvel ezelőtt mi is vettünk egy valamilyen konzolt. 100 hasonló játékot tudott. A gyerekek, meg mi is sokat játszottunk vele, aztán jött a PC korszak, és ez a feledés homályába veszett.
(#) Monster02 válasza Suba53 hozzászólására (») Júl 31, 2022 / 2
 
Köszönöm az elismerést!
Ezt a Nintendo 1982-ben kezdtek el gyártani egészen a 2000 évek végéig. Nekem szüleim szegények voltak, nem tehették meg hogy drága számítógépet vagy játé konzolt vegyenek nekünk.
1998 kaptam első hasonló típusú Nintendo-t. Piacra jártunk ki kazettákat vadászni hozzá.
Milyen szép időszak volt.
(#) sargarigo válasza Monster02 hozzászólására (») Aug 1, 2022 / 2
 
Szép volt bizony! Lányaimnak keresek éppen ilyen gépet működőt, de csak koppincsokat találok
(#) sidocious válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
facebook:// Retro Konzol Közösség vagy Retro Konzol Club. Ezekben a csoportokban előfordulnak jobb cuccok
(#) sany válasza sidocious hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Lehet van jobb,van modernebb. Akkor is volt. De azt a furcsa és jó érzést, amikor játékkazettát válogattál a piacon semmi sem pótolja. Ha jól emlékszem 600 Ft volt. A kofa nem engedett belőle soha, pedig megpróbáltam mindig.
(#) Monster02 válasza sany hozzászólására (») Aug 1, 2022 / 1
 
Nyitottam neki megfelelő helyet akit érdekel a téma.
(#) elektrorudi válasza Monster02 hozzászólására (») Aug 17, 2022 1 / 2
 
Le a kalappal!
Csak akkor fognék hozzá, ha tudnám, hogy két életem van.
(#) Travolta hozzászólása Aug 30, 2022 / 15
 
Sziasztok!

Elég rég osztottam meg veletek elkészült műveimet,
bár nem mintha olyan sok lenne, de azért a tavalyi év végén
készült pár, amit készültem bemutatni, de valamiért mindig elmarad.
Természetesen későbbiekben pótolni fogom.
Na de amiért most billentyűzetet ragadtam, az egy olyan áramkör,
ami minden hobbista és 8-bit FAN műhelyének ékes darabja lehet.
Előre leszögezem, hogy ezen áramkör kapcsolási és nyákrajza sehol sem publikált,
ezt a szerzőtől lehet megrendelni. Ebből következik, hogy az én érdemem csak is
a beöltetés és a forrasztás, valamint a kontroller programozása.
Itt szeretném megköszönni Lalinak aka fixi57-nek az önzetlen segítségét, aki kétszer
is küldött az amúgy drágán beszerezhető relékből, mivel az első csomagban sajnos
volt egy hibás.
És, hogy mi is ez az áramkör?
Nem más, mint a Retro Chip Tester névre keresztelt Integrált áramkör tesztelő.
A teszter még nincs teljesen kész, hiányoznak belőle a kontrollert védő diódák (32 db),
az SD kártya modul az EPROM tartalmak mentésére, esetleg írására, valamint
hiányzik a több feszültséget igénylő RAM-ok teszteléséhez szükséges táp öcsi panel.
Illetve a feltét panel is meg van, csak kell hozzá egy 5 voltól +/-12 voltot előállító
DC/DC konverter, amit még nem tudtam beszerezni. Ha valakinek van ötlete,
hogy hol tudom nem horror áron beszerezni, vagy esetleg van elfekvőben, azt szívesen
átveszem.
És végezetül pár kép és egy videó , hogy, hogyan is néz ki a teszter.
Köszönöm, hogy végig olvastátok.
Ha valaki szeretné után építeni, szívesen segítek a felmerülő kérdések tisztázásában.

Üdvözlettel,
Travolta
(#) sany válasza Travolta hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Szia!
Gratulálok jó lett.
Esetleg, hátha AT-VLOG csatornája nyújt majd számodra valamilyen információt.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2022
(#) Travolta válasza sany hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm szépen!
Igen, nyújt(ott). Ugyan is onnan vettem az ötletet.
(#) sany válasza Travolta hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Oké, természetesen ezt nem tudtam.
(#) Travolta válasza sany hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Ugyan, semmi gond. Én meg elfelejtettem megemlíteni. De örülök, hogy más is nézi a csatornáját.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 31, 2022 / 5
 
1× marha erős mágnes + 1× AA elem + meghajtogatott drót = "homopolar motor".
Ahogyan a saját videóból konvertált gif mutatja, az elem + pólusa rá van cuppantva a mágnesre, a meghajtogatott drót a - pólus és a mágnes oldala között érintkezik. A netes videókkal ellentétben eléggé nem egyszerű rávenni a drótot a forgásra, valamint az elem felső végére tettem egy alátétet, hogy megtartsa a drót végét az elem közepén. Lehet, hogy vastagabb drótból jobban működne...
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2022 / 5
 
Idézet:
„nem egyszerű rávenni a drótot a forgásra”

Azzal a csámpás drótdarabbal nem is.
Mellékeltem egy képet, hogyan kellene a vezetéket tisztességesen meghajtogatni.
(#) jpocok válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2022 / 2
 
Zsombor!

Szerintem eltévesztetted a házszámot: ez itt a Ki mit épített? topik, a Viccek... máshol vannak. Bár ez még viccnek is rossz...

Láttad néhány hozzászólással feljebb például Travolta fotóit? Na az tényleg idevaló.

Mentségedre azért elmondom, hogy az eBay-n egy amerikai fickó árusít olyan DIY csomagot, amiben egy homopolar motor alkatrészei vannak. Írd és mondd: 8 ezer forintnak megfelelő áron, amihez további 8500 forintos postaköltség társul. És ezt nem büntetik!!!
(#) Udvari Zsombor válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 1, 2022 /
 
Ezek szerint sejtettem valamit, de a képeden a spirális kivételével a drót közepén van meghajtogatva csúcsosra, hogy megálljon az elemen, alul pedig teljes kört zár be. Viszont nálam csak félkör volt, nem csoda, hogy el akart billenni a mágnestől a drót. Köszönöm, viszont kellene kerítenem kicsit vastagabb drótot ehhez...
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2022 /
 
1,5mm2 mcu kell hozzá.
Szerintem ez minden háztartásban akad egy darab.
Ha végképp nem találsz, húzzd ki a falból egy ritkán használt dugalj vezetékeit!
Következő: »»   1633 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem