Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   113 / 131
(#) Remci válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Esetleg az összes távirányítót törölni,majd újra tanítani. Lehet hogy véletlenül megtanult egy idegen távirányítót is.
(#) mraulajos hozzászólása Aug 7, 2022 /
 
Hali!
Egy kis érdekesség, elektromos/távirányítós kapunyitással kapcsolatban.
Kb. egy hete, egy viharos-villámlós-esős szombat délutánt követően, telefonál az egyik ismerősöm.
Megszűnt neki, minden távirányítóval működő berendezés. Garázskapu, (hörmann) bejárati kapu, (ditec) valamint az autóját sem tudja működtetni. Nem tudja kinyitni az ajtaját, távirányítóval. Elmentem hozzá. Teljesen véletlenül, a vezeték nélküli kapucsengő nyomógombját kezdtük el piszkálgatni, mivel láttuk, hogy abból csöpög a víz. Persze, előtte próbálgattuk az előbb említett dolgokat, semmi sem működött. Ahogy ez a csengő nyomógomb rendbetétel megtörtént, a tulaj, csak úgy spontán, megpróbálta garázst nyitni. Működött, valamint, minden ami eddig nem működött, megjavult. Létezhet, hogy a vezeték nélküli kapucsengő, (adó) egy olyan zárlatba ment, hogy lefoglalta a többi vevőt/rádiót?
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Ráinterferált, ez még a jobbik eset, a rosszabbik, amikor nincs meg a bűnös.
És ilyenkor engem szednek, elő, hogy ez mitől van? De jó lenne, ha látnám a rádió hullámokat, isten lennék, de mivel nem látom, marad a sötétbe tapogatózás és a tippelgetés, meg a bizonytalan magyarázkodás.
(#) SzilCsong válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Ennek mi köze lehet az infrához?
Van esetleg nyomógombos kapcsoló?
(#) bodgabo válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Egy SDR vevővel simán végig tudod pásztázni a sávolat, szépen látszik ha valamelyik frekvencián jön valami zavar.
Nekem egy RTL-SDR usb-s dongle van, teljesen jó.
(#) 444Tibi válasza Remci hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Megtettem, várjuk a fejleményeket.
1 táv van, 4 gombos, a Roll gyári vevője a Master slavebox, vettünk hozzá egy 2csatornás vevőt és ez vezérli a garázskaput meg a térvilágítást is.
Azok nem hülyültek meg, csak a kertkapu. Ebből gondolom hogy külső zavarás nem valószínű.
Meglátjuk mit csinál, köszi a tanácsot.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2022
(#) 444Tibi válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Kínomba kötöttem le az infrát, így kizártuk. Az így tuti nem kavarhat be.
az lesz a következő, ha a fenntebb megírt táv törlés és újratatnítás nem válik be, törlöm megint és kivezetek egy nyomógombot.
Ha így is nyitogat, kiveszem a Slavebox kódkártyát a foglalatból, ha így is random kinyit akkor kuka, megkattant az agya.
(#) SzilCsong válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Idézet:
„ha így is random kinyit akkor kuka, megkattant az agya.”

Ilyet én még nem láttam és nem is tartok elképzelhetőnek.

Bizonyos tipusoknál le lehet kérni, hány vevő van ráhangolva, ennél nincs ilyen funkció?
Nekem párszor már hasznos volt.
Van rajta táv tanítási lehetőség? Az szokott még gyenge pont lenni
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2022
(#) uniman válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Hoppá! A ROLL230 az nem kétszárnyas vezérlő ! Mi az a "Master slavebox" ? A (gyárilagos) távirányító meg ugyebár HCS KEELOQ ugrókódos... vagy nem? Van a vezérlőben is egy rf vevő...
Mindkettő cuccról mutathatnál képet...mivel többféle változatuk (verzió) is létezik.
1 kép=1000 szó !
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2022
(#) 444Tibi válasza uniman hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Mea culpa, én vétkem, én nagy vétkem...
2 hete szereltem Roll-t és beragadt az agyamba.
Nem Roll hanem Twist230 kétmotoros szárnyaskapu vezérlő.
Bővebben: Link

A Master slavebox az ahogy mondod, egy hcs keeloq vevő, ez van a Twistbe és mi vettünk még egy 2 csatornás vevőt, így elég 1 darab 4 gombos távirányító a kapu, kiskapu, garázskapu, és udvarvilágítás funkciókhoz.
Ilyen külső egységként vásárolható, van 4, 2 és 1 csatornás is.
Én nagyon régóta használom ezeket a külső vevőmodulokat.
Bővebben: Link

Fejlemény, mióta törölve majd újratanítva a távirányító, ennek 2 napja, egyetlenegy fals nyitás sem történt.
Fene igazodik ki ezek lelkivilágán.
(#) uniman válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Szóval Twist 230, akkor a távirányító a Master Slip...
A felső két gomb a teljes nyitás és "kiskapu"...ezekhez ugyebár nem is kell a slavebox!
A táv két alsó gombjához használod. Ezért nem értettem , hogy mi köze a kapuhoz a slaveboxnak, semmi...
Elég elvetemült táv ez a Master Slip, elég egy gombot betanítani és másik is (kiskapu) működik...
Bonyolult procedúrával már sikerült megoldanom,- (egy portán, ahol két kapu volt)- hogy egyetlen 4 gombos Slip távval tudták mindkét kapu nagy/kiskapu funkcióját vezérelni.
(#) szatyor0007 hozzászólása Aug 13, 2022 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, van egy proteko mover 8n elektromos kapunyitóm Roll230 as vezérléssel. A vezérlés be van költve leírás szerint, állapot jelző ledek világítanak. Távirányító be van tanítva, a motor mégsem indul. A Start és com kapcsok rövidre zárására sem reagál. Ötlet van mit nézzek meg, mi lehet a gond? Köszönöm.
(#) uniman válasza szatyor0007 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Húzd a kapuszárnyat középre...és úgy nyomd meg a távirányítót. Nem mindegy, hogy jobb vagy bal oldalon van a kapumotor. A motor és végálláskapcsolók is "szinkronban" kellene, hogy legyenek ezzel. Pl. ha nyitni akarod, de "nyitva" végállás kapcsoló aktív...akkor nem fog nyílni.
(#) szatyor0007 válasza uniman hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Így próbáltam de nem reagál. A motor kimenti kapcsán nem jelenik meg a faszültség. Sem a távirányító kapcsolására, sem pedig a START full - com kapocs rövidzárására sem. A relé hangja sem hallatszik hogy kapcsolna.
(#) SzilCsong válasza szatyor0007 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Új a vezérlés?
(#) SzilCsong hozzászólása Aug 13, 2022 /
 
Sziasztok.
Vannak ezek a 24V 25W-os gyertyaégők. Bizonyos garázsnyitókba ill. villogó lámpákba.
Ami full tök ugyanolyan mint a 220-as, csak 24V-os változat.
Valami irgalmatlan pofátlan áron adják a villanyossági boltokba 800+ FT (Edison forog a sírjába)
Eddig a legbarátibb: Bővebben: Link
Nos ezt még indig sokallom, ahhoz képest, hogy a 220-as tesója 130Ft körül van, a 24w 21W-os társa bajonettzáras kivitelbe szintén ilyen árkategória.
Szembesült valaki ezzel a lehúzással és sikerült normális helyet találnia?
(#) szatyor0007 válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Teljesen új, most lett volna először üzembe helyezve.
(#) SzilCsong válasza szatyor0007 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Nézted a leírást?
A Dip 2-nél a végállásokat invertálni lehet, NO-ra.
Dip 2 off-ba van?
(#) szatyor0007 válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Igen offba van.
(#) SzilCsong válasza szatyor0007 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
A záró végállás nyitva van
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Csak távirányítóval próbáltad, próbáld már ki a nyomógombos com-full
(#) szatyor0007 válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Igen, ezen a képen be van csukva a kapu, a végállás el van ütve. Kipróbáltam a full com- ot. Félig nyitott kapu állapotban. A start LED kivilágít de, továbbra sem reagál. A motor kimeneten nem jelenik meg a feszültség.
(#) uniman válasza szatyor0007 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Azt a feszt jó helyen méred? (Hol is?)A képeid egyikén sem látszódnak egyszerre a visszajelző LEDek mindegyike (meg a potik állása). A "pause"-t tekerd le nullára (Aut. zárás OFF-ra)
A vezérlőpanel RESET-elésével kezdjük a telepítést -ez bizonyára kimaradt...kezd előlről!
A villogó fel sem villan?
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2022
(#) szatyor0007 válasza uniman hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Reseteltem a panelt (19 villogasig tartva a betanító gomb). A feszültséget a MOTOR OP-N illetve CL-N kapcsok között mérem, de semmi. Nincs több ötletem miért nem működik.
(#) uniman válasza szatyor0007 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
A 19-ik felvillanás csak a távirányítók kódját törli...a "reset" (gyári beállítások) az én leírásaimban a 15-ös...nálad nem az?
(#) szatyor0007 válasza uniman hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
A 19 villanás nekem a távirányítók kódját törli és a gyári beállításokat is vissza állítja.
(#) uniman válasza szatyor0007 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Valóban...a 15-öst is aktiválja. Most nem ugrik be, hogy a mikor kell a végállás LEDeknek világítaniuk....ha bontva van a mikrokapcsoló, vagy ha ON ?
Másik dolog: én minden állítgatás után áramtalanítom rövid időre az elektronikát.
Ha itt vetted a cuccot, akkor holnap hívd fel őket...tudnak tanácsot adni
(#) szatyor0007 hozzászólása Aug 14, 2022 /
 
Bontó kontaktusú, folyamatosan világítania kell, ha valami a fotocellaba kerül bont és ki alszik a LED. A fotocellaba ha bele nyúlok hallatszik a relé hogy húz, de ekkor sem kap feszültséget a motor. Lehet hibás a panel. Igen innen vettem, holnap érdeklődök náluk.
(#) SzilCsong válasza szatyor0007 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Ha ezek, amiket leírtál oké, akkor kattannia kéne a relének.
A másik képeden a DIP2-ON-ba van, az úgy biztos, hogy nem jó!
Állítsd vissza off-ra és indítsd újra a panelt
(#) uniman válasza szatyor0007 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
"mikrokapcsoló"...a végálláshoz tartozókat kérdeztem. Azaz, ha a kapu végállásban van, akkor kell világítania a megfelelő LED-nek vagy...fordítva?
A DIP2-es ON-ban az tényleg problémás lesz...az elektronika azt "hiszi", hogy be is van zárva meg ki is van nyitva a kapu egyszerre...
Következő: »»   113 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem