Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szárítógép problémák
 
Témaindító: csatalo, idő: Máj 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 22
(#) Bandi69 hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Bocsi, ha már volt kérdés, de nem találtam meg eddigi keresésem alapján a megfelelő választ. Van egy Indesit IDCI G5 BH szárítógépünk. A (pontos típusból kiderül, hogy nincs digitális kijelzője), így a hiba megoldását jelentősen leszűkíti a tudásszintem.... A gép kb fél éve került be a konyhából a fürdőszobába. Most az alábbiakat produkálja: Menet közben három sípoló hang, de fényjelzés nincs. A hang egyforma, azonos frekvenciájú. Kikapcsolás(!!!) után rendszertelen időnként három sípoló hang felfelé majd három sípoló hang ugyanazon hangon lefelé. Mintha három hangot fel, majd lefelé lejátszana..... Még nem találkoztam ilyennel. Valakinek hasonló tapasztalat, esetleg megoldás a hibára?
(#) Ujfalusi Gergő hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Sziasztok adott egy Aeg kondenzációs száritógép,egyszer szárit egyszer nem,kitakaritottam ,kompresszorral,ventillátorokat,légjáratokat,fűtőbetétet,szivattyút is,2 szénkefe jó allapotú ami a dobhoz csatlakozik,felpucoltam azoknak is az érintkezését,de amikor ugy gondolja nem száritja meg a ruhát teljesen forró marad a ruha és ugy all le egy 45 perc után!mit nézzek még át rajta?
(#) noi válasza roro27 hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Ha behajolsz a dobba, ott van az elölső fal alján a szenzor. Két darab fényes fém ív, kb. 13 cm hosszúak, párhuzamosan egymás mellett.
(#) bobo36 hozzászólása Jan 19, 2022 /
 
Üdv Urak!
A gyerekeknek van egy Bauknecht tip szárító gépük aminek elszakadt a hajtó szíja.
A dob megállt a motor meg ment tovább.
Ma este szétkaptam de nem igazán találtam semmit ami okozhatta a dob megállását.
Elől a támasztó görgők nem szorulnak a hátsó tengely is jó.A gép kitakarítva.
Létezhet az hogy a hátulján lévő tömítőszivacson lévő filc a meleg hatására rátapad a dobra és ezért nem forgott a dob ha igen akkor mit lehet ezzel kezdeni?
Valaki találkozott már ilyennel vagy hasonlóval?
Köszi előre is.
(#) Josi777 válasza bobo36 hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
A meghajtószíj állapota ad valamennyi támpontot. Elő szokott fordulni, hogy túlterhelés miatt szakad el a meghajtószíj. A filc beszorulása egyáltalán nem jellemző. Ha látszólag nincs különösebb oka, akkor marad a természetes elhasználódás.
(#) bobo36 válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
A szíj elhasználódást kizárhatjuk mert kb 1 hónapja cseréltem szakadás miatt akkor én is azt hittem de most a dob stabilan megállt úgy hogy kézzel nem lehetett megforgatni.
A támasztó görgők nem szorulnak stabilan forognak ezért gondoltam a filcre.
Esetleg valakinek más ötlete?
Köszi előre is
(#) attys71 hozzászólása Feb 12, 2022 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérném!
A problémám az lenne,hogy a szárítógépembe tönkrement a hőkapcsoló.
Az értékét nem tudom megállapítani.
Arról a klikszonról van szó amelyik a cekász fölött van közvetlenül.
Ha esetleg meg tudnátok mondani milyen hőfokút vegyek bele megköszönöm nektek!
(#) uniman válasza attys71 hozzászólására (») Feb 12, 2022 1 /
 
Géptípus megadása nélkül mire számítasz!?
Vegyél 210°C-ost...á csak vicceltem, vagy nem? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2022
(#) attys71 válasza uniman hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
géptípus: AEG Lavatherm 540
Köszi!
(#) attys71 hozzászólása Feb 21, 2022 /
 
Köszönöm az építőjellegű hozzászólásokat!
Ha esetleg valakinek a közeljövőben hőkapcsoló gondja akad a gépében.
145/120 fokos hőkapcsoló kell a fűtőszál automatikus ki/be kapcsolásához.
(#) uniman válasza attys71 hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Csupán egyetlen hozzászólás volt!
De ugyebár a régi, tönkrement klixon alapján gyerekjáték újat beszerezni...1 linket/ képet mutathatnál! ...így utólag, köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2022
(#) BadMoodHunter hozzászólása Márc 3, 2022 /
 
Sziasztok. Adott egy Bosch Logixx 7 Sensitive. A következő tünettel:
Bekapcsol, felfűt, majd kb. 25 perc után lekapcsol, a kijelző villog majd elsötétedik.Olyan mintha elmenne a power. Ki-be kapcsolás után már 2-3percen belül ugyanez a tünet.Szétszedtem kitakarítottam teljesen.

Fűtőszállnál a visszakapcsolható hő kioldó a tűnet után is zárt állapotú. Videot készítettem, ha valaki tud segíteni elküldöm, vagy itt megtekinthető:

https://youtu.be/1sX8IofF6a0
(#) Dino71 válasza BadMoodHunter hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Az vezetékek, csatlakozók és elektronika táprészében kellene körbenézni (elkok...)
(#) Horvath65 hozzászólása Márc 28, 2022 /
 
Üdv a csapatnak! Egy panasonic NH-P80G2 szárító elkezdett nyikorogni. Eleinte csak néha, de most már állandóan. A dobcsapággyal lehet gond, vagy valami más? Hogy lehet szét szerelni? Előre is köszönöm a segítséget. Szép estét!
(#) zaza99 hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
Sziasztok!

Bauknecht TR Style 82A3BW szárítógép bottom filter hibát jelez. Darabokra szedtem kimostam a hűtőket a szenzort is megpucoltam /két vezetékes feket henger/. De még mindíg bottom filter hiba van hosszabban kell járatni hogy reszetelje magát vagy reszetelni kell vagy rossz a szenzor?
(#) Dino71 válasza zaza99 hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Vagy csak egyszerűen gázhiányos és ez miatt nem tud rendesen fűteni.
(#) tiop hozzászólása Máj 16, 2022 /
 
Üdv
Van egy elektrabergenz szárítógépem vagy 5-6 éve teszi a dolgát.Sajnos mostanában olyat csinál,hogy a világos szines ruhákon hagy 1-2cm fekete csíkot,néha erőssebbet néha halványabbat,néhy eggyet néha többet, mikor hogy van kedve(ami már többszöri mosás után sem jön ki a ruhából).Belebujtam a dobba de semmi olyat nem találtam ami nem oda való,ezen kívül van benne még egy lámpácska plexi burkolatttal és két rozsdamentes csavarral rögzítve.Valakinek valami ötlet tipp esetleg járt valaki már így?
(#) badogos11 hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
Sziasztok!
A problemára még nem találtam megoldást, ezért szeretnék tanácsot kérni.
Szárítógép típus Aeg T8DBG48S.
Probléma, hogy a szárítás végén a kondenzátor előtt a gép aljában áll egy kis víz. A szárítás jó, a tartályban is van víz, de eddig ott alul nem gyűlt össze ennyi víz, max. nagyon pici nedvesség. A kondenzátort, szűrőt kitisztítottam, amit amúgy rendszeresen elvégzek. Valami kezdődő hibára gyanakszok, amit szeretnék megelőzni. Van valakinek ötlete?
(#) Josi777 válasza badogos11 hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
A kondenzátor alatti rész valójában a vízgyűjtő edény, ahonnan a szivattyúhoz folyik a víz. Az odavezető csatornában lehet esetleg szösz, ami egy kis gátat képez. De az is lehet, hogy gyengül a szivattyú szállítási teljesítménye, ami szintén lehet az oda került szösztől. Ha van PNC számod (és nem felejtem el), akkor meg tudom neked nézni, hogy ez a gép milyen konstrukció.
(#) badogos11 válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Köszönöm szépen! Délután megnézem a PNC számot.
A kondenzátor aljában volt jobban megtapadva a szösz ami nedves volt, próbáltam kipiszkálni, de marha nehéz takarítani. Lehet szét kellene szedni, mert mögötte is van még.
(#) Josi777 válasza badogos11 hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Földre hasalós, mélyre benyúlós dolog
(#) badogos11 válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Rákészülök
Ezt a számot találtam rajta:
Prod.no: 916098678
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2022
(#) zenész65 hozzászólása Aug 13, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy Hotpoint-Ariston FTCD 87 szárítógép. Szárítás közben (kb 35-40 perccel az indítás után) egyik pillanatban egyszer csak leállt és a kijelzője elkezdett villogni hangjelzések kíséretében (a videón látható). Nem reagál sem a Ki/Be sem a Start gombra. Áramtalanítani csak úgy lehet, hogy kihúzom a dugót. Ha újra bedugom a dugót ugyan azt csinálja tovább, ami a videón látható. Segítsen valaki, hol keressem a hibát!!!
A videó az alábbi linken elérhető: https://youtu.be/BIR5xyhYi9c
(#) Josi777 válasza zenész65 hozzászólására (») Aug 13, 2022 / 1
 
Ehhez hasonló villódzásnál sok esetben segített a tápegységének a javítása. Van, amikor a látszólag jó tápic cseréje megoldja, de volt már, hogy a puffer kondenzátorokat is cserélni kellett.
(#) zenész65 válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Lefényképeztem az alaplapot,ezen látszik valami rendellenesség?
(#) Josi777 válasza zenész65 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Ez csak a kezelőpanel, a vezérlés nem ezen van Azt a jobb oldali palást mögött lent elől találod. De nem szokott látszani rajta a hiba, legfeljebb ha valamelyik elko egy kicsit púpos. A táp ic-t kéne cserélni szerintem.
(#) zenész65 válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Mint látod, csak zenész vagyok! A táp ic-nek van valami száma? A vezérlésen van?
(#) Josi777 válasza zenész65 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Ha arról is teszel fel képet, akkor könnyebb lesz azonosítani. Elvileg DIP8-as tokozásban van, amiből hiányzik az egyik kivezetés. Erről könnyű felismerni. LNK vagy TNY betűjele a valószínű.
(#) Josi777 válasza zenész65 hozzászólására (») Aug 14, 2022 / 1
 
Ez bizony túlfeszültséget kapott. Mielőbb ellenőrizd az elektromos hálózatot, mert más is tönkremehet ilyentől.
Elvileg javítható, bár az Indesit panelek nem erről híresek
Egy alapos tisztítás, a nagyfeszültségű elkók cseréje, esetleg a zavarszűrő induktivitás cseréje szükséges. Ezután derül ki, hogy a tápic-t is kell-e cserélni.
Következő: »»   17 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem