Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   114 / 131
(#) mraulajos hozzászólása Aug 14, 2022 /
 
Hali!
A képen látható elektronikához kérnék valakit, egy magyar leírással segítsen.
(#) mraulajos válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Megtaláltam! PD8-as vez.
(#) 444Tibi válasza szatyor0007 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Véletlenül nem 2 fotocellás és a 2.-at nem hidaltad át?
(#) 444Tibi válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
És nem tart sokáig, melóhelyemen egy garázskapuba az eredeti 7 évig bírta, a cserések meg 2 hétig.
Felidegesedtem és az E foglalatba beforrasztottam egy 21W autóizzót, amit előtte megszabadítottam a bajonettől.
Hónapok óta működik.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2022
(#) SzilCsong válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Vannak tipusok, ahol sajnos nem jó a 21W-os égő nagy fejmérete miatt.
Oda maxx szofitát lehetne beletenni (beleforrasztani)
Tök mindegy, akkor se fogok letérgyelni a hülyeség oltárán, hogy 1000 forintért vegyek TA Edison korabeli szinvonalú égőt.
(#) SzilCsong válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
A képen egyértelműen látszik, hogy világít mindkét foto ledje
(#) mraulajos hozzászólása Aug 25, 2022 /
 
Hali!
Egy ilyen vezérléssel szenvedek. A fotocellával van olyan furcsaság, hogy a vezérlésre, a feszültség rákapcsolást követően, az első fotocella működésig/kattanásig működik az érzékelő. Tehát, az első belépés/kattanás után, letiltja az érzékelőről/fotocelláról a feszültséget. Ki próbáltam teljen új érzékelő párral is, ugyan ez a helyzet. Ha fotocellák feszültség alatt vannak, és itt, összezárom a fotocella kimenetet, minden működik, és a feszültség is meg van. Tehát, szerintem, mikor az érzékelést kapja a vezérlő egység, ekkor történik valami. Ekkor történik a feszültség letiltás. ???
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Nem engedi letölteni, írd le a pontos tipusát.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Én látom!: PD8-as vezérlő panel...KIT-GOLD230/DR
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
V2-éknél gyakori hiba a kigyengült kondenzátor a 24V-os körbe és megvicceli a bemeneteket.
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
A leírt hibajelenségkor, egyáltalán nem jön ki feszültség a kivezetéseken. Nem csak akkor, mikor a fotocella működésbe lép, hanem ezt követően egyáltalán. Ha a fotocella kivezetés rövidre van zárva, mindentökéletesen működik.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2022
(#) Remci válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Milyen a fotocella?
(#) mraulajos válasza Remci hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Két tip.al is próbáltam. BENINCA PUPILLA.
(#) Remci válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Azokkal nem szokott probléma lenni. A tápfeszültségük 24v megvan rendesen? Már úgy értem hogy a kimeneten, ha nincsenek bekötve.
(#) mraulajos válasza Remci hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Igen meg van. De mint ahogy írtam, akkor is meg van, ha be van kötve, de fotocella kimenetet rövidre kell zárni.
(#) user1914 válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Szevasz!
Én csak kérdezem nem igazán tudom.
2-es fotocella bemenet hova van kapcsolva?
Én megpróbálnám ezzel a beállítással CF.Ch.
Ha ezekután sem úgy működik ahogyan kell, akkor a következő beállításon módosítanák: "Fotocella működési teszt".
Üdv. M.
(#) mraulajos válasza user1914 hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
A 2 fotocella rövidre van zárva. Ezen már agyaltam, hogy átrakom arra. Csak tegnap már besokaltam, és otthagytam az egészet.
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Jól értem? Ha működésbe lép a fotocella, akkor blokkolja a 24V kimenetet?
Utána, ha áramtalanítod, akkor megint jó?
De ha nincs bekötve a fotocella, csak a bemeneti feszültséget kapja meg, tehát dolgozik, csak nincs rákötve a Foto kimenetre, akkor is ezt csinálja?

Nincs valami normális dok? ez a triódás nagyon homály
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Idézet:
„Jól értem? Ha működésbe lép a fotocella, akkor blokkolja a 24V kimenetet?”

Igen.
Idézet:
„Utána, ha áramtalanítod, akkor megint jó?”

Nem.
Idézet:
„De ha nincs bekötve a fotocella, csak a bemeneti feszültséget kapja meg, tehát dolgozik, csak nincs rákötve a Foto kimenetre, akkor is ezt csinálja?”

Ilyenkor, megvan a vezérlésből kijövő 24V.
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Idézet:
„Idézet:
„Utána, ha áramtalanítod, akkor megint jó?”

Nem.”


De akkor mikortól jó?
Kicsit olyan, mintha harapófogóval kellene kihúzni a részleteket, így nem fogunk rájönni
Szerintem videozd le és YT
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2022
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Nna. Akkor megpróbálom még egyszer. Az első fotocella aktiválódásakor letiltja a feszültséget a fotocelláról. (24V kijövő fesz.) Hiába kötöm le a fotocellát úgy, hogy a vezérlés feszültség alatt van, nem adja vissza. Valamit elírtam, nem jól értettem! Igen, ha le áramtalanítom, és újra indítom, akkor vissza adja a 24V ot. De, a fotocelláknak ki kell kötve lenni, mert egyébként nem adja vissza. De ha a fotocellák feszültség alatt vannak, és a fotocella érzékelő kimenet rövidre van zárva, akkor semmi gond a kimenő 24V al. Ilyenkor nem tiltja le. Csak akkor, ha fotocella jelet ad a vezérlésnek.
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Ja, hát akkor az van, hogy nincs leválasztva a fotocella bemenete a relé kimenetekkel.
Normálisan 4db vezetékkel van bekötve, vagy spórolósan 3?
És a com helyett mondjuk a 24V(+)-t kapja meg.
Nekem volt hasonló problémám, egyszer Régi Came nyákos vevőt kötöttem be külső vevőként egy rendszerbe, na most az nincs leválasztva a relé kimenete, persze pont úgy kapta a betáp részt, hogy ellentétes polaritással.
Az első távirányító megnyomás után küldte ki a 2A biztosítékot, el kellett vágni egy vezető sávot és jó lett.

V2 kicsit lehet másképp kezeli a 24V kimenetet, lehet benne egy terhelés ellenőrzés, nem tudom.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2022
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Külön megy a táp, külön megy a jel bevitel. Tehát, 4 szálas vezeték. Az érdekesség az, hogy ez a szerkezet, már tizen éve működik. Kb. fél éve, valaki, lecserélte a fotocellákat, mert valami probléma volt a rendszerrel. Hogy mi, nem tudom. Egyébként, szakszerűen meg volt/van csinálva. Majd, ezzel az új fotocellákkal, egy fél év után, elkezdte ezt a leírt jelenséget. Hol ritkábban, hol sűrűbben, majd egyszer csak véglegesítette magát. Ekkor szólt nekem a tulaj, így szembesültem a dologgal.
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Kondikat nézted már?
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Nem néztem. Egyenlőre ott hagytam, azt mondta a tulaj, hogy jól van így. Távirányítóval nyitja zárja. De vissza fogok menni, mert a végére szeretnék járni. Először, meg próbálom a 2es fotocellakimeneten mit produkál.
Nagyon köszönöm a segítő szándékodat!
(#) mraulajos hozzászólása Aug 28, 2022 /
 
Hali!
Tudna valaki segíteni, egy Nice RUN 1500 as magyar leírással?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 28, 2022 /
 
A vezérlőpanel milyen van benne? ...talán ugyanez ?
(#) 444Tibi válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 28, 2022 /
 
Kb. 2 éve szereztem 1253 ősz hajszálat egy nem ilyen de hasonló tünettel.
Ott egy dupla tolókapu, egyik Nice vezérlő a master, másik a slave és random összevissza nyitottak, zártak, megállt félúton az egyik, elkezdtek ellentétesen mozogni a kapuk stb.
A földbe, védőcsőben vitt vezetékek valahogyan vagy összeértek vagy vízben állhattak, megsérültek, 1 napig kerestem a hibát.
Kínomban kiváltottam próbára a két kapu közötti szinkron vezérlőkábelt külső vezetékkel amit nagynehezen sikerült viszonylag rejtetten elvinni és azóta jól működik.
Szedd le a fotókat a helyükről és kösd be félméteres vezetékekkel próbára.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Aug 28, 2022 /
 
Igen, ez az. Hálásan köszönöm!
(#) mraulajos válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 28, 2022 /
 
Hali!
Szívesen elolvasok bármilyen hozzászólást, de nekem akartál írni?
Következő: »»   114 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem