Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   282 / 312
(#) dara válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Rakom össze a 60Ah cellákat 7s rendszerbe.A kérdésem hogy készítek balanszert is hozzá,elég az 1A res a 60aH hoz?A másik hogy nálam az inverter akku töltő fesz 28V állítottam nem akarom semmiképp túltölteni az akksikat.Vegyesen van 3Kwó olmos munka akku,és 6Kwó li ion szerszámgép 18650 és 21650 cellákból.Ezeken nincs balanszer,egy két pakk eleinte lejjebb merült mint kellene,de van tartalék pakkom,azzal rásegítettem egyszer kétszer,azóta stabilan tarják a feszt.A balanszert 3.95V állítottam akkor kezd balanszálni.De januári üzem óta csak kétszer történt hogy elérte a 28V ot,akkor is azért mert nem voltunk otthon.Most akkor rakjak ezekhez a 60Aó sokhoz balanszert van nem vagy minden li ionhoz?Vagy állítsam az inverter töltést feljebb?Balanszálni nem ártana.
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 3, 2022 /
 
Üdv.

Nemrég megjött a tpowerbank amit rendeltem. Annak és rendje módja szerint fel is töltöttem 18650 aksival(igen power bank aksi nélkül, bontott 18650) . Viszont érzésre gyorsan merül. Ha csak a leggyengébb aksit akarom kivenni elég ha feltöltöm teljesen a 14 darab aksit majd 1 óra múlva megmérem mennyit eset a fezültsége? Éjszakában dolgozom így most nehéz lenne terheléses tesztet végigvinni.
(#) Suba53 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Szerintem érdemes lenne végigmérni egyenként a bontott akkuk kapacitását. Például egy ilyen modullal.
Aztán a power bankba nagyjából azonos kapacitású darabokat kéne berakni.
(#) antikzsolt válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Igen tudom de mint mondtam éjszaka melózok(jelenleg) 12 óra és örülök ha a fejem az ágyat éri. 45 napot dolgoztam jun 9 óta 12 órában. Mai az 55 nap a szezonból és csak 10 napot pihentem. Ebben benne van az is mikor nappal éjszaka forduló volt.
(#) Suba53 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Ilyen körülmények között nem könnyű valóban. De csak lesz egyszer olyan periódus, amikor nem vagy ennyire kizsigerelve.

Ebben a kapacitásmérőben az a jó, hogy nem igényel állandó felügyeletet.
Én két darabot raktam közös panelre, így 1 dugasztápról egyszerre két akkut tudok vizsgálni.
Este beraktam a két akkut, éjszaka megmérte, és reggel leolvastam a mért értéket.
Azt ráírtam az akkura, és a bontott akkuimat egy-két hét alatt szépen végigmértem.
Így most mindegyiken van egy nagyjából jó valós kapacitás érték.

A tanulság az volt, hogy rettentő nagy a szórás, attól függően, hogy az adott akkupakk, amiből bontottad mennyire volt leharcolt.
A bontott akkuk kb fele egyből ment a szelektív gyűjtőbe, mert a kapacitásuk annyira alacsony volt, hogy érdemben nem lehet számítani rá.

És a power bankban nem szerencsés ha ilyen szélsőségesen különböző kapacitású akkuk kerülnek össze. A leggyengébb láncszem fogja meghatározni a korlátait.
(#) Suba53 válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Így néz ki össze építve:
(#) antikzsolt válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Mivelhogy konzervgyár így egészen dec közepéig(jan közepe vagy ha minden jól megy feb. vége amikor leállunk teljesen. Kezdés június első fele.) nem igazán van megállás de addig is kell zene és a fűthető holmiknak az energia(mellény, talpbetét, kesztyű). jelenleg a zene a legfontosabb a targoncán hogy lelkileg bírjuk. Télire már 21700 aksival akarunk operálni fejenként 14 darab már elég kell hogy legyen 1-1 műszakra. De addig is teszteljük a powerbank képességeit. Én jómagam 7 darab 21700 használok azokat tesztelem gyilkolom. Kettőt szó szerint ezért van 7 darab. Zárlatba küldtem mert nem figyeltem oda hogy a negatív test a pozitív körül nincs leszigetelve jól. Volt füst szikra stb amikor ilyenkor szokott lenni. Kár 2 aksi 3 rugó ami tönkrement. Bár magában az eszközben mind a 14 ki lesz cserélve. Valami vastagabbra. Nem azért mert olyan nagy áramok szaladnak rajta csak zavar hogy ennyire vékony.
(#) boyscout válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Szia!

OPUS BT-3100 töltő.
Nem olcsó, de ha nincs időd, ez tud mindent amire szükséged van.
Méri az Aó kapacitást töltésnél kisütésnél, 1A töltő - kisütő áram.
Két aljzatba pedig 2 A töltő áram. A 26650 még belefér.
Sajna a NiCd-t nem korrekten kezeli,vagyis csak feszültségre tölt.
Tud cella használhatósági tesztet is, ez mutatja,mennyire leharcolt a cella.

Amin most dolgozom, az a Akkus fúrók aksipakkjának világításra való alkalmazása.
Vagyis ebben is széles a választék, a megfelelő feszültséget megtalálod, és az Aó kapacitást
is.Kolega tud nyomtatni 3d -ben akku sint,arra meg dobozt, aztán a többi rajtad múlik.
Tehetsz bele 5V Usb konvertert,(Zenéhez)csatlakozót a kabát fűtéshez,zokni melegítéshez,satöbbi...
Igy némi rákészüléssel IPARI kiviteled van, két aksival.Folyamatos az energia ellátásod,mert
az egyiket használod fűtés zene, stb, a másik addig a gyári töltőn van.Az hamar feltöltődik,
amikor kimerül csere.Ennyi időd csak van két emelés közt...
Az aksi pakk kompakt, kezelhető,pocitatyóban elfér, övre is akasztható.
De ha van valami csatlakozód a targoncán, akkor még külön aksipakk sem kell a fűtésre, és kigombolt kabáttal
száguldozhatsz...
(#) antikzsolt válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Az aksitartó is benne vagy azt külön kell megvásárolni?
(#) Suba53 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Azt külön kell, de a hestore-ban kapható az is.
(#) pajti2 hozzászólása Aug 10, 2022 /
 
Sziasztok!

Felvilágosítást szeretnék kérni jelenkori elérhető termékekről.

Dióhéjban a problémám, hogy viszonylag keskeny helyen kell elférnem energiaellátással, és még csak nem is túl hosszan. 2 oldalon szerelt panelra eddig egy AAA 1.2v-os akkut terveztem, meg a panel túloldalára egy boostert 0.9 - 1.2v-ból gyártani 3.3v / 100 mA-t. Az AAA akku kivehető, töltő állomások hozzá széles körben elérhetőek. Az AAA akku átmérő 10.5 mm X hosszúság 45 mm-en fér el. Ha nem sikerült update-et találnom, marad ez.

Ami update jó lenne, ha a fenti mérettel kompatibilisen létezne 3.3V-os akku. Nem szükséges kivehetőnek lennie, külső töltő valószínűleg úgysincsen hozzá. Áram kapacitásra kellene legalább 150 mAh. Létezik ilyen? Vagy bármi közeli?

A tanácsokat köszönöm.
(#) nedudgi válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
10440 LiFePo4 akku.
(#) pajti2 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Köszönöm a gyors választ, meglepetésszerűen egy halom fejfájástól kíméltél most meg
(#) gernerakos hozzászólása Aug 13, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy BM3451-el (adatlap) szerelt ebayos BMS-em.

Ezzel 4 db 18650-es li-ion cellát szeretnék működtetni. A problémám az, hogy ez a panel nekem sehogyan sem működik rendesen.
A mellékelt rajz szerint kötöttem be, viszont a kimeneten aligha jelenik meg a 4 cella együttes feszültsége, általában 11 volt körül van, de gyakrabban inkább mintha kiállna védelembe az IC, ugyanis 0.2V mérhető a rajz szerinti kimenetek között. (P- és B+)

A panel tetjén lévő forrpontokon, ahova az akksik pozitív kivezetése csatlakozik, ott rendre a következő feszültségeket mérem B- ponthoz képest:
B1: nincs bekötve, mert 4S módban használom
B2: 3.6V
B3: 3.4V
B4: 7.2V
B+: 11V

Főleg a B3 környéke a gyanús, hogy ott nem jelenik meg a cella feszültségével növelt érték az előzőhöz képest. A bekötés stimmel, a vezeték vezet, érintkezik, kimértem. Mi lehet a baj? Van valakinek tapasztalata ezzel az IC-vel?

Köszi, Ákos
(#) Régi motoros válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
A "SET" lábat nézném meg legelőször hova van kötve. Lehet szabadon hagyni 5 cellás,
VCC -re 4 cellás, és GND -re kötni 3 cellás üzemmódhoz. Adatlap 10.-ik oldal...
(#) gernerakos válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Ellenőriztem, szerintem úgy van, ahogy kell. A SET láb a VCC-n, a hiányzó 5. cella helye meg átkötve.
(#) Régi motoros válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Akkor a 2-es akkucellád ellenőrizd, mert azon nem lehet -0.2 volt. Ha a hozzátartozó balanszer fet volna zárlatos, akkor is csak 0 volt különbség lenne. Ha esetleg jó volt az akkucsomag, és ez a fet hiba miatt nem kapcsol ki sose, lemerítheti a hozzá tartozó cellát, de ez sokáig tart.

A fet zárlatát (feszültségmentes állapotban) és a vezérlőfeszültségét is megmérném...
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2022
(#) Attilawap hozzászólása Aug 14, 2022 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van egy 4S BMS vezérlővel, ami a képen is látható, hogyha kapcsolóüzemű 12V 3A-es tápról akarom tölteni, akkor aktiválódik a rövidzárlat védelem benne, ezért nem tudom tölteni. A 12V egy felléptető modulra van kötve, ami 18V-ot állít elő a 12V-ból. Viszont ha a számítógép tápegységéről akarom tölteni, akkor az elején még folyt az áram, viszont 15,5V körül már nem, pedig elvileg 16,8V-ig simán töltenie kellene. Nem lehetséges, hogy valamilyen zavarszűrőt kellene alkalmaznom, ami a kapcsolóüzemű tápnál is látható bekarikázva? Esetleg egy Ilyen zavarszűrő megoldaná a problémát?
(#) pipi válasza Attilawap hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Miért is? A 4s az 16.8V, miért kapcsolsz rá 18V-ot? Állítsd 16.8-ra és béke van.
(#) Attilawap válasza pipi hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Beállítottam, több feszültség értéket is kipróbáltam, nem megy 15,5V fölé, nem is tölt egyáltalán. Ti milyen tápot, áramgenerátort használtok?
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 16, 2022 /
 
Üdv.

Kicsit lusta vagyok szétszedni a power bankomat így megkérdezem inkább. Ha nem egyelő a feszültség az aksikban azok kiegyenlítődnek? liion párhuzamosan kapcsolva.
(#) proli007 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Hello! Ha valami párhuzamosan van kapcsolva, hogy nem lesz azonos a feszültségük?
(#) antikzsolt válasza proli007 hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Úgy hogy nincs egyelő mértékig töltve beszerelés előtt.
(#) msandor77 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Párhuzamos kapcsolásnál a magasabb töltöttségű feltölti a kisebbet, és beáll az egyensúly.
(#) 444Tibi válasza msandor77 hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Tudom hogy ez nem 300Ah cellák de egy top balance nem árt, szélsőségesebb, 0,5-0,6V eltérésnél jó celláknál 20-30A is lehet a kiegyenlítő áram az elején.
Én mindenképp egy szintre hoznám párhuzamos kapcsolás előtt.
(#) antikzsolt válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Szerencsére ipari cella mindegyik 30A terhelhetőséggel. A legnagyobb eltérés 0,3v így gondolom nem volt akkora nagy probléma. Nem is lenne rossz szintre hozni és úgy beszerelni csak mire a 48000mA feltöltöm a max2.1A töltővel befonom a hajam
(#) antikzsolt válasza msandor77 hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Köszi. Valamiért úgy rémlett hogy nem egyenlítődik ki egy korábban olvasott cikk alapján. Lehet hogy félreértelmeztem valamit.
(#) sibiza hozzászólása Aug 17, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel-problémával fordulok ide, hogy egy teljesen új 60v15ah akkupakk, vékonyabbik (töltőkivezetésénél) sikerült okozni egy pillanatnyi rövidzárlatot, rámértem 62,1v volt a feszültsége most egy nap után is pontosan ugyanannyi, nem melegszik, nincs semmilyen dudor vagy szenesedés rajta. A kérdésem annyi lenne, hogy sokat sikerült vele ártani vagy megvédte a BMS és nyugodtan használhatom tovább?
(#) pipi válasza sibiza hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Mekkorát "pillantottál" ? Szerintem használhatod, túlélte
(#) sibiza válasza pipi hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Szia, nem volt fél sec. sem csak egy kis csattanás meg szikra volt, meg egy pici égett szaga a műanyag dc csatlakozónak, amiből úgy néz ki új fog kelleni.
Következő: »»   282 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem