Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3428 / 3552
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 5, 2022 /
 
Tegnap óta nem tudok ide belépni Firefox böngészőmből, most is csak Edge használatával sikerült. Egyszerűen SSL hibákat dob a Firefox (not secure connection). Mit tehetnék?
(#) majkimester válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
1. A kérdésed csak egy helyen teszed fel
2. A Firefox saját certificate store-t használ, ha még nem tetted meg frissítsd a legújabb verzióra.
3. Csinálsz egy screen shotot a pontos hibaüzenet részleteiről, és csatolod.
(#) Udvari Zsombor válasza majkimester hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Három féle hiba tud kijönni:
Idézet:
„Secure Connection Failed
An error occurred during a connection to www.hobbielektronika.hu. SSL received an unexpected Certificate handshake message.
Error code: SSL_ERROR_RX_UNEXPECTED_CERTIFICATE”
Idézet:
„Secure Connection Failed
An error occurred during a connection to www.hobbielektronika.hu. Peer reports it experienced an internal error.
Error code: SSL_ERROR_INTERNAL_ERROR_ALERT”
Idézet:
„Secure Connection Failed
An error occurred during a connection to www.hobbielektronika.hu. SSL received an unexpected Server Key Exchange handshake message.
Error code: SSL_ERROR_RX_UNEXPECTED_SERVER_KEY_EXCH”
Hogyan kell azt a bizonyos "certificate store"-t frissíteni? Amúgy a Firefox automatikusan kapja a verzió frissítéseket.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Szept 5, 2022 /
 
Sziasztok,
A régi VHS korszakban volt egy VPS funkció felvétel beállításhoz, amikor is a műsorsugárzók adtak ki jelet egy adott program kezdetén-végén. Így lehetett jól felvenni bármely műsort felesleges eleje-vége *szemét* nélkül.
A mai TV/SAT vevőkön hiába állítok be felvételre bármit, mindig van az elején több perc felesleges vagy a vége marad le.
Megszünt mindenhol a VPS-jel sugárzása, vagy létezik valami okosító a mostani berendezésekhez?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Régebben egy "WayteQ" DVBT vevővel vacakoltam az ingyenes vételt, pár dolgot felvettem, volt, hogy onnantól volt rajta minden a felvételen, mikor rádugtam az USB eszközt, hiába akkor nyomtam felvétel gombot, mikor kezdődött a műsor.
Az analóg kábeles korszak vége felé én még időzítettem VHS lejátszót felvételre, mert hülye időpontra tettek egy sorozatot, ott manuális beállítással dolgozott, kicsi előtte és kicsi utána is felvevődött, de inkább így, mint hogy levágjon belőle.
Én inkább felkészülök és manuálisan veszek fel úgy, hogy végig jelen vagyok, csak minél jobban sikerüljön.
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Idézet:
„Megszünt mindenhol a VPS-jel sugárzása, vagy létezik valami okosító a mostani berendezésekhez?”

Cak egy kérdés volt, nem felhívás sztorizásra!
***
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Szerintem szándékosan "sunnyogják el", Bővebben: Link
Merthogy így nem fogod megnézni a reklámokat az elején.
(#) szidom hozzászólása Szept 5, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy használt, kb. 10 éves mikrohullámú sütőnk a pincében, odaígértem egy ismerősnek, kipróbáltam, kifogástalanul működik, de belül van egy kb. 5 mm-es rozsda folt.
Segítsetek légyszi, mivel lehet javítani a mikrohullámú sütő belső felületén lévő festéket. Felületi rozsdafolt (nem rohadt át az anyag, csak ledobta a felület kezelést, megkezdte a vasat). Csiszoló papírral szépen letisztítottam, de valamivel le kellene kenni, fújni.
Van valakinek ötlete?
Előre is köszönöm!
(#) szidom válasza szidom hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Bocsánat ezt lefelejtettem: a neten olvasgattam a témában, sületlenség az van bőven, értelmes dolog semmi.
Csak egy példa: ha rozsdás a belseje ne használja mert a mikrohullám hatására az alumínium egészségre káros anyagokat bocsáthat ki. (Ha alu akkor nincs rozsda, szerintem, legalábbis nem barnás-vöröses, ha jól tudom az alumínium-oxid is ezüstös színü).
Azzal is tisztában vagyok hogy a "közönséges zománc" nem erre való.
Kérdés hogy a gyári, talán műanyag bevonat javítható házilag vagy sem?
Ha nincs erre garantált , egészségre nem káros házi megoldás akkor inkább megmondom hogy bocs kidobtam, csak elfelejtettem.
(#) tufatofu válasza szidom hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Valami festékkel kend be vastagon, hogy a fémet eltakarja, egyébként szikrázik. Kínában sem teliholdkor vett szűz lányok nyálából készült festékkel kenik le, hanem amit épp találnak, csak olcsó legyen.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza majkimester hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Ma egy másod-pillanatra betöltött ez a fórum a Firefox-ban is, de amint rányomtam, hogy "bejelentkezés", azonnal visszaállt a hibás állapot abban a böngészőben.
Mit tehetnék a hiba elhárításának érdekében?
(#) MajorosL válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Kedves Zsombor!

HE szerverei és az SSL kulcsai rendben vannak, a probléma felhasználói oldalon van. Vélhetően valami Firefox-ba beépülő pluginod teszi tönkre a kommunikációt (melyek Edge alatt értelemszerűen nem futnak).

A hibaüzenetek alapján valami / valaki mindenképpen beleavatkozik a kommunikáció folyamatába, ez jellemzően valami túlbuzgó - nem megfelelő extra plugin, vagy olyan alkalmazás mely MITM módján közbeékelődik az egyébként biztonságos kommunikációba.

Sok más probléma, például egyes vírusírtók saját tanúsítvány tárjai kavarhatnak még bele egyéb esetbe biztonságos kapcsolatokba, de ezt azzal ki is zártad, hogy erről van szó, hogy Edge alól megnyílik az oldal.

A HE szerverei biztonságos és megfelelő DigiCert tanúsítványokkal rendelkeznek, azaz nem szerver oldali a probléma.
(#) elektroncso válasza mex hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Köszönöm a megerősítést akkor meg is rendelem!
(#) majkimester válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
A legújabb 104-es Firefox-szal is működik nálam. A tanúsítvány tár együtt frissül a böngészővel FF-nél. A hibaüzenetek amúgy sem tanúsítvány hibára engednek következtetni, és gyanús hogy 3 féle különböző hibát is kapsz.

Ha valamelyik FF extension kavar be azt könnyen tudod ellenőrizni, csak a Help/Troubleshoot Mode menüponttal indítsd újra az FF-et, és úgy próbáld meg. Ekkor minden bővítményt letilt.
Esetleg a Page Info (CTRL+I) / Security fül alatt a Clear Cookies and Site data is megér egy próbát.

A firefoxnak egyébként rengeteg security-vel kapcsolatos beállítása van, ezeket piszkáltad mostanában?
Setting / Privacy and Security alatt ezek vannak beállítva?
- Enhanced Tracking protection Standard?
- HTTPS-Only Mode Don't enable?
(#) Udvari Zsombor válasza majkimester hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Kiürítettem az ehhez az oldalhoz tartozó sütiket, helyzet változatlan maradt. Nem szeretném a "HTTPS-Only Mode" beállítást aktiválni, nehogy valamit ne tudjak megnyitni a jövőben.
(#) SzervízMacska válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Ugye befejezed itt az off-ban? Hétfőn délben már rád szóltak…
(#) Udvari Zsombor válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Vonuljunk át a számítógépes témába, mielőtt tényleg kikapnánk...
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Nem tudom elismerni, miért is kéne ezzel másik topikba menned. nem számítógépes (nem hardver) probléma ez. És nincs (értelmetlen is lenne) olyan topik, hogy "nem tudok idejönni".

Nekem az imént ki kellett lépni a Firefox-ból, és azt újra bekapcsolni, hogy be tudjak lépni. (mondjuk én hetek óta nem léptem ki, nem kapcsolom ki a gépet sem, hacsak a frissítő fel nem szólít rá). Akkor frissített egyet, és most tudok neked írni.

(Rossz kifejezést használtam
szóval: nem az, hogy nem léptem ki innen, csak a Firefoxot nem kapcsoltam ki -bár sütiket, előzményekett töröltem közbe-közbe)
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2022
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Idézet:
„nem számítógépes (nem hardver) probléma ez”
De ahhoz van sokkal közelebb, mint az elektronikamenteshez. Szerintem odavaló.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Aztán mitől lesz elektronika az, hogy valamiért nem tud belépni a "Hobbielekttonika.hu"-ra Firefox használatával? A számítógépes topik pont nem ilyesmikre van, sőt, nemegyszer a "widows-linux" hitvitákat is leállították (helyesen) mert attól, hogy árammal megy a számítógép i, a szoftverek nem odavalók.
Valahol meg kell kétdezni. Elhiszem, hogy sokaknak van Zsomborfóbiája. De most akkor nyisson egy "Firefoxon átmenetileg nem tudok belépni" topikot?
Mert ha a számítógépesbe írja, hát jogosan moderáltatják ki.
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Vagy menjen el szépen a hwsw fórumra a firefoxos hibával, vagy kérdezzen rá a firefox fórumban, vagy csak kövesse a firefox előre leírt hibaelhárítási lépéseit (safe módban indítás és hasonlók).
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 

Aztán majd a hwsw fórumon azt tanácsolják, hogy a hobbielektronika fórumos hibával a hobbielektronikán érdeklődjön.
A Firefox-os fórumban ugyancsak.

Hasonlóba futottam bele, amikor zsinórban nem tudtam készpénzt kivenni Takarékszövetkezetes automatákból (sem a mendei, sem a zsámbokiból). Ha a Unicreditet hívtam kérdőn, ők a Takarékszövetkezethez utaltak.
Ha a Takarékot hívtam, akkor a Unicredithez tanácsoltak.
De igazi segítség sehol. Szerencsére nem nagyon van szükségem kp-re, így elkerülöm a takarékszövetkezetes automatát. Csakhát azok útközben lennének elég sokszor, nem kéne beautóznom a városba.

Még szerencse, hogy ez sem számítógép, sem elektronika, ezért leírhattam.
Bár biztosan lesz, aki azt hiszi, hogy ez speciálisan elektronikai, hiszen az az ATM is árammal megy
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Idézet:
„ATM is árammal megy”


Dehogyis, pénzzel.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2022
(#) Darka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Hasonló problémába ütköztem a Brave böngészővel. Pár napja csak Chrome-ban tudtam megnyitni az oldalt. Ideiglenesen kivettem az "Enable HTTPS scanning" pipát az Avast vírusírtóban, és onnantól ment Brave-en is.

Avast.png
    
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Én minden este leállítom a gépemet, mielőtt megyek az ágyba. Tudhat zavarni a zúgása, mivel egy szobában (sajátomban) van az ágyam a gépemmel. Vagyis naponta éjszakára lekapcsolom a gépemet, de sose szoktam sütiket üríteni, hacsak nem keletkezik valami probléma (általában nem szokott). Most viszont hiába ürítem az ehhez az oldalhoz tartozó sütiket, csak hibát dob a Firefox.
(#) Udvari Zsombor válasza Darka hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Tényleg az "Avast!" kavarhat be?? Nekem is az a(z ingyenes) vírusírtóm.
(#) tépapa hozzászólása Szept 8, 2022 /
 
Tudna esetleg ajánlani valaki egy használható OCR programot?
Olyat, amelyik boldogul a magyar ÁBC -vel.
(#) antiktelefon válasza tépapa hozzászólására (») Szept 8, 2022 / 1
 
Pdf24 tools elég jól működik, de ha fotózott a papír, ki kell egyenesíteni előtte. De képletekkel teli szövegre kb semmi se jó. Prociigénye elég szép.
(#) tépapa válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Köszönöm szépen a tippet.

Én is letöltöttem, de el se indul.
A 32 bites verzióval próbálkoztam.
(#) szidom válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Akkor keresek valami zománc festéket.
Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   3428 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem