Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kenyérsütőgép
 
Témaindító: morfondi, idő: Máj 31, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 14
(#) reloop válasza B00 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Szia! A hőbiztosítékot TZ-D-128 keresésre találod meg.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) Inhouse válasza B00 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Ezek a gondok szoktak lenni:
- hőkioldók megszakadnak (amit meg is találtál)
- trafó probléma (az ezelőtti)
- esetleg fűtőszál szakadás/testzárlat
- fűtőszál kapcsoló relé (behúzótekercs szakadás)
- ékszíj szétmállik
(#) Inhouse válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
157°C-os volt neki benne.
(#) reloop válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
(#) B00 válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Köszi, kivettem a (már) donor gépből a hőbiztosítékot.

Meg a hőszenzort is átraktam (ami fölötte volt), hátha az volt rossz és amiatt sültek ki.

A trafót is kivettem belőle az első rosszhoz.

Már megy a próbasütés.
(#) B00 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Köszi.
Ékszíjat már több gépben is cseréltem.
Meg üstöt is.
A donor azért lett donor, mert az új ékszíjat is ledobta, nagyon lóg a tengely.

Van 2 üstöm, amiből kiesett a tengely, azokat kéne még javítani.
(#) B00 hozzászólása Jan 4, 2021 /
 
Na a próbasütéssel minden rendben volt, nagyjából a végéig.
34percet mutatott, mikor még jó volt, aztán később, mikor ránéztem, akkor már nem mutatott semmit a kijelző és a fűtőszál pirosan világított.

Mi lehet a hiba oka?

A hőbiztosítékok gondolom most is elszálltak.
(#) B00 hozzászólása Jan 4, 2021 /
 
Nem szállt el a hőbiztosíték.
Kihűlt, bedugtam és a kijelző szerint működik.
Egy kis időre HHHH jelzés volt, aztán megjavult (?).
(#) vladcepes hozzászólása Feb 25, 2021 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy ilyen kenyérsütőm, ez két szíjas ,az egyik lett cserélve 2018,januárban,most a másik szakadt el. Már nincs kedvem vele foglalkozni, ha valakinek kell, vagy akár alkatrésznek, szívesen neki adom. Dunakeszin van. Nem teszem az apróhirdetésekhez, mivel nem eladni akarom hanem oda adni.
Üdv.
(#) raerek hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
Sziasztok!

Panasonic SD-2500 hőbiztosítéka a fekete kábelen kiment. Cseréltem, elindult, egy dagasztóprogrammal tíz percen át tesztelve nem volt gond (akkor a motor oké?), a sütővel (ahol ugye már melegít is) fél óra múlva kiment újra a biztosíték.
Hozzá nem értő fejem szerint vagy a fűtőszál vesz fel túl sok áramot, vagy nem kapcsol ki a fűtés, mert nem megy a hőérzékelő.
Jól gondolom? Melyik lehet az igazi ok? Merre induljak? Szervízkönyvet találtam a neten (tudom adni), de sajnos nem vagyok okosabb, a sémarajzot látva sem (most próbáltam meg először elolvasni ilyesmit).
Köszönöm.
(#) Inhouse válasza raerek hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Túl nagy áramot úgy tud felvenni, hogy zárlat keletkezik valahol.
(#) ferci válasza raerek hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Szia!
Ha egy hőbiztosíték fél óra múlva száll el, akkor próbálj ki ( ha lehet ) egy 15 perces programot, mi van akkor.
Ha ez rendben lemegy, tovább gondolkozhatsz a hőbiztosíték fizikai és elektromos pozíciója szerint, túlfűtés vagy túláram lehet a hiba okozója.
Az se lenne rossz, ha meg tudnád mérni a komplett készülék áramfelvételét, hogyan változik program közben - persze résen kell lenned, hogy az "utolsó előtti", még jó percet meg tudd jegyezni.
(#) raerek hozzászólása Nov 3, 2021 /
 
Szervusztok!

Köszönöm az inspiráló hozzászólásokat. Két dolgot akartam megcsinálni.
Az egyik az, hogy megmérem a termosztát ellenállását. Nos, ez nem ment. A termosztát két drótja egy kicsi aljzattal kapcsolódik az erősáramú nyákhoz (ami egy szalagkábellel kapcsolódik a mikrokontrollerhez), ezen az aljzaton próbáltam bedugni a multiméter szondáit. Természetesen túl vastagok voltak, de van egy(!) vékony végű mérőzsinórom, az belement, a másikba meg beugtam egy varrótűt, és azon próbáltam mérni. Ha jól informálódtam, illett volna 1.08 kOhm értéket kapnom, (2k volt a méréshatár), de csak a nagy 1-es virított a multiméteren. Teszteltem az összeállítást egy 100 Ohmos ellenállással, azt megmérte.
A másik, hogy két kanóccal bekötöttem a fűtőszálat egy hosszabbítóba. Közéjük tettem egy olcsó kis fogyasztásmérőt, ami a 16 perc üzem alatt kitartóan 2.46 A (+-0.01A) értéket mutatott. A fűtőszál pár perc alatt elérte azt a halvány vörös színt, amit még a sütő jó korában is szokott. Úgy tíz percen át ilyen volt. aztán kikapcsoltam.
A termosztát rendes működéskör közvetlen a kemence falára van erősítve, ettől egy centire távtartva van egy 20cm2-es fémlemez lap, közvetlen e mellett fut el a két hőbiztosíték (72 fokosak), pontosan a termosztáttal fedésben.
Konklúzió: mehetek termosztátot venni?
Köszönöm a segítségteket.
(#) Inhouse válasza raerek hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Idézet:
„Ha jól informálódtam, illett volna 1.08 kOhm értéket kapnom, (2k volt a méréshatár), de csak a nagy 1-es virított a multiméteren.”

1,08kΩ? Miből gondoltad? Raknál fel róla képet?
(#) raerek hozzászólása Nov 4, 2021 /
 
Ööö. Nem emlékszem, hol láttam. Kép itt: https://ziperone.com/products/00000020700
A termosztát part numbere: ADA11E166
És itt a teljes kézikönyv, hátha érdekes: https://drive.google.com/file/d/1a-DjqIisOr0gyChbS94sYN2t1aa3bSfv/v...haring
(#) Inhouse válasza raerek hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Igazából nekem a termosztát, az egy bimetált jelent, ez elvileg egy hőérzékelő elem. Nem találtam adatlapot hozzá, így meg nem mondom, hogy szobahőmérsékleten mit kéne rajta mérni. Kacsold feljebb a műszert, hátha mutat nagyobb állásban valamit. Ne kézzel fogd az érintkezőket, mert a bőröd ellenállását is belemérheted. Ha 200kΩ állásban is szakadást mutat, akkor valószínűleg rossz. Elég sok találatot dob rá a net, valószínűleg nem véletlen.
Elvileg ez a kapcsolási rajza.
Itt azt írják, hogy 130kΩ 25°C körül és 2-3kΩ 150°C körül. Ha ez így van, akkor persze, hogy nem mutatott értéket a műszer 2k állásban.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2021
(#) öregember hozzászólása Nov 6, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
Gorenje kenyérsütőgépem megadta magát. Sütési szakaszban elkezdett ki-be kapcsolgatni, mintegy "morzézott". Akkor a kenyér a nagy sütőnkben sült meg. Következő alkalommal a hálózatra csatlakozáskor egyet pittyent, és se kép, se hang. Hol keressem a problémát? Köszönettel.
(#) raerek válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Szervusz!

A méréshatár-állítás csodákat művelt 200 kΩ állásban szobahőmérsékleten kb 38 kΩ az ellenállás, és ha elkezdem 100°C légbefúvóval melegíteni akkor el lemegy kb 5 kΩ-ra. Ha 200 °C-ra állított llégbefúvóval melegítem, akkor 2.2 kΩ-ra, és ennyi a 300 °C-os légfúvóval is.

Amit írtál, hogy valahol azt írják hogy 135 kΩ, oda szerintem nem azt linkelted, amit akartál. A 135 kΩ ezek szerint nagyon nem stimmel. A 2-3 kΩ értéket el tudjuk fogadni. Viszont, ez számomra nem magyarázza az alapproblémát: mitől melegszik meg annyira, hogy a hőbiztosíték kimegy? Elvileg ugyanúgy le kéne kapcsolnia a fűtésnek százegynéhány fokon, nem?

Nagyon köszönöm a segítséget.
(#) Inhouse válasza raerek hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Idézet:
„Amit írtál, hogy valahol azt írják hogy 135 kΩ, oda szerintem nem azt linkelted, amit akartál.”
Valóban, a vágólapon ugyanaz maradt...most a napokban sokszor észrevettem, hogy nem frissül CTRL+C-re...hmmm... most viszont nem találom már.
(#) Hutty válasza raerek hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Eddigi tapasztalatom szerint, a hőmérséklet szabályzás ki-be kapcsolgatással teszi a sütőgép, nem teljesítményszabályzással. Lehet nálad nem az érzékelés, hanem a vezérlés a hibás. Vagy a relé összeégett, vagy a relét vezérlő elektronika hibás és állandóan kap áramot a relé.
(#) Samanoske hozzászólása Ápr 18, 2022 /
 
Üdv!

Van egy Orion obmd 2006 kenyérsütő 2 hónapos és ugyanazt csinálja mint a Moulinex 8 év után,valamint az eta 2 év után,hogy a kenyér nem kel meg,nehéz lesz.
Semmilyen összetevőn nem változtattunk,a recept mindig ugyanaz,a Moulinex kézikönyvéből van.
A Moulinex szerviz régen azt mondta,hogy a hőérzékelő ment tönkre és annyiba kerül mint egy új,ahogy nézem az árakat ez nem igaz.
Az Eta szerviz azt kérdezte változtattam-e az összetevőkön,írtam nem,na azóta se jött semmi válasz,szerviztől nem is vártam mást.
(#) niedziela válasza Samanoske hozzászólására (») Ápr 19, 2022 / 1
 
A kenyérsütőgép egy 100%-ban haszontalan szerkezet. Ha jó kenyeret akarsz sütni, mellőzöd a készüléket. Ezt tapasztalatból mondom.
(#) kissi válasza Samanoske hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Szia!

Nekünk már a 2. Moulinex van és ennél is az volt a baj ( mikor nem jó kenyeret sütött!), hogy a keverőszáraknál elengedte a vizet és azért nem lesz szép és jó a kenyér ! Az elsőnél vettem egy másik üstöt, de az nem bírta túl sokáig, azért vettük meg a második kenyérsütőt és ment is szépen éveket! Most már nem vettünk újabbat,(horror az ára!), hanem a kenyérsütő motorját kiiktattam és dagasztógéppel összekeverve az alkatrészeket a sütővel sütöm ki több éve ! Így még nem próbáltam az időzítést, de egyébként jól működik!
A sütőnk gázzal működik, ezért maradtunk a sütésnél így, mert így a "hőprofil" tuti !
Remélem segítettem az ötlettel !
(#) Samanoske válasza kissi hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Köszi.
A Moulinex 8 évig ment amit 2010-ben vettünk 13-ért,az üstnél kezdett porladni a gumi vagy mi,azért vettünk egy üstöt és az jó volt,aztán jófogáson vettem 5000-ért detto ugyanaz a hiba,nem kelt meg,az eta ment 2 évet,az orion 2 hónapot 21000-ért...szégyen.
Azt írja mindenki,hogy összetétel gond,mi ne mlehet mert évekig ill.2 hónapig jó volt?
medziela: Miért lenne haszontalan? Kényelmesebb és jobb mint 2 naponta a közértbe rohangálni a földre dobott kenyeret venni.
A gond az,hogy mostmár a silány minőség is horror árban van és ezt engedik.
(#) niedziela válasza Samanoske hozzászólására (») Ápr 19, 2022 / 1
 
Idézet:
„Kényelmesebb és jobb mint 2 naponta a közértbe rohangálni a földre dobott kenyeret venni.”

Nem mondtam, hogy menj boltba, csak azt, hogy nélküle kenyerebb kenyeret lehet sütni.
Dagaszt, keleszt, formáz süt. 160 perc alatt.
Félkilós
kilós
(#) rakosl28 hozzászólása Szept 10, 2022 /
 
Sziasztok,

Segítséget kérnék Silvercrest (Lidl) kenyérsütő újbóli életre keltésében.Azt csinálta, hogy nem kelesztett, tök hideg volt,de a sütés meg szépen lement.A vezérlőpanelt gondoltam hibásnak. Ezért arra gondoltam , hogy kicsit átalakítom a gombokat meghagyom, a kijelző egy régi Nokia lesz a vezérlést egy arduino szolgáltatja. A két panel közötti szalagkábel elég jól címkézett. GND,5VBUZ,HET,MOT,ZER,NTC, ez a zer mi lehet? A többi az rendben.Ha jól látom akkor a fűtőszálat relén keresztül vezérli, a motor az PWM lenne,és mi az a 3 vezeték?
Első körben ennyi kérdés merül fel bennem.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) reloop válasza rakosl28 hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Szia! A vezérlés hibáját akár ki is mérheted. Ez a hol fűt, hol nem fűt többnyire beégett relé érintkezőt jelent.
(#) rakosl28 válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Nem teljesen hol fűt, hol nem, hanem a kelesztésnél azt 40-50 C-t le**rja. AZtán megsüti rendesen, csak nyilván ehetetlen..
(#) reloop válasza rakosl28 hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Jó, nem erőltetem a javítást. Az AVR-esítés szép feladat.
Úgy nézem a motort triak kapcsolja. A ZER jelölés nem ismerős, kövesd le mi kapcsolódik hozzá!
A 3 vezetékről szóló kérdésedet pontosítsd kérlek!
(#) rakosl28 válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Köszönöm, azért gondoltam, hogy lecserélem, mert a kijelzőn, 6 kapcsolón, vezérlőn pár kondin és ellenálláson kívül semmi nincs azon a panelon.
Ja és van néhány fölös arduinom itthon.
A keverőmotornak 3 vezetéke van, a miért nem világos egyenlőre.Teljesítmény szabályozna vele?
Ma igyekszem több időt foglalkozni vele.
Következő: »»   13 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem