Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   64 / 81
(#) gabriel80 hozzászólása Feb 3, 2022 /
 
Üdvözletem Mindenkinek!
Érdeklődnék egy Tesla NCZ 431 Lemezjátszó:
- egyszer csak a (L) Bal oldal: Búg jó hangosan egyenletesen ( a hangerő gomb nem változtat rajta), a (R) Jobb oldalon nincs ilyen. A L-R balance nem változtat rajta.
Ez a hiba egyszer csak több órás zene hallgatás után váratlanul kezdődött, s azóta is jelen van.
Ki és Be kapcsolásnál, jó erős és hangos pattanás hallható.
Megjegyzés: közel 20 évig nem volt használva, csak most 2022 januárba lett újra bekapcsolva, s rögtön egy meghajtó szíj lett cserélve, mert szakadt volt már, s a potméterek recsegés mentesítve.
De jó szólt eddig.

Érdeklődnék, hogy mi lehet a hiba, s mit javítsak, cseréljek a lemezjátszón?
(melyik kondi, vagy más alkatrész lehet a gyanús?)
Tapasztalata valakinek ilyen esetben?

Itt írnak a felújításról néhány szót: Link
(#) Massawa válasza gabriel80 hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Mérni fog kelleni, de nagyon ugy néz ki, hogy meghalt az erösitö.
(#) gabriel80 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Hát az igaz az erősítőben erő az nincsen
Tápot megkapja, de a bal oldali végfok erősen melegszik, úgy hogy nem szól erősen, csupán nagyon halkan, ahogy az előerősítő, vagy a tű tovább adja a jelet.
(még tesztelem majd, hogy Aux oldalról van e hangerő - de ezt kétlem jelen esetben)

Hát valahol valószínüleg úgy néz ki elszált az erősítő mind két oldal együtt is, de bal oldala jobban...
Esetleg javaslat ebben a régi konstrukcióban, amivel gyorsan meg lehetne javítani a készüléket?
(valószínüleg a kondik nagyrészét cserélni kéne, meg ...)
Vagy egy jó szakember itt Budapesten, aki ért az ilyen öreg masinákhoz
A kapcsolási rajzot csatoltam.
Köszönöm a segítséget.
(#) Pityu9 válasza gabriel80 hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Sajnos ez végfokzárlat, ezeknél előfordul. Ha jól emlékszem régebben 2N3055-öt tettünk a tesla KD602 végtranyók helyére. A nyugalmi áramot egy-egy fém lemezbe beragasztott üvegtokos dióda figyeli, annak is, és a többi alkatrésznek is könnyen törik a lába (ezek a teslák már csak ilyenek). Nyugalmi áramot tranyócsere után az R70-el lehet állítani.
(#) Massawa válasza gabriel80 hozzászólására (») Feb 3, 2022 / 2
 
Nem tudom téged is elkapott a kondi virus. Mi francnak kéne azokat cserélni, ha meghalt a végfok. Egyszerüen ki kell mérni melyik tranyo halt és azokat, ha van lehetöség párba válogatva cserélni.
(#) szemkeom hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
Szép napot!

Dual 491 Lemezjátszómnak mechanikai problámája van. Nem viszi a kart a lemezhez, stb stb...néhány hete még jó volt azóta szereltem ....tehát törve nincs semmi elvileg, csak valamit elbénáztam. Aki ért hozzá szerintem pár perc után megmondja mi a gondja.

Tudtok ilyen hozzáértéssel szakit ajánlani?
Esetleg valai tud a sajátjáról alulról éles képeket küldeni?

Köszönöm!

dual491.jpg
    
(#) rogues hozzászólása Jún 18, 2022 /
 
Üdv! Van egy Tesla NZC 431- em, a minap kapott új tűt és meg lettek javítva az apró esztétikai hibái is. Az örömöm nem soká tartott mert tegnap egyszer csak megállt,arra gondoltam , hogy a motor, vagy az ékszíj megadta magát,de nem.A tányért levéve látom hogy az ékszíj ok, motor megy, viszont valami megszorult, mert nem bírja forgatni a tányért, kézzel is is alig birom, valami megszorulhatott, gondolom én, találkozott már valaki ilyen problémával?

B.T.
(#) GARFIELD13 válasza rogues hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Szia!
Töltsd le.
elektrotanya
Nézd meg.
A tányért kellene levenni és középen a csapágynál szétnézni.
Üdv.
(#) rogues válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Hát eléggé szoros, szerintem a csapágynál lesz a baj, ennél jobban nem biztos , hogy szét merem szedni, nem sok a hozzáértésem

lemez.jpg
    
(#) CHZ válasza rogues hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Tányért forgasd körbe furaton benézve, talán bal oldalon van egy csavar és ott ha meglazítod a csavart (nem kell teljesen kitekerni), van egy L alakban hajlított lemez, amit kicsit felfelé húzva leengedi venni a műanyag tányért felfelé húzva és forgatva.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2022
(#) Joe_001 válasza rogues hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Szia!
A tányér bronz csapágya szorult meg. Olaj nem való neki, ha szét szeded, mosd ki (IPA) aztán én PTFE sprét fújnék bele.
(#) Joe_001 válasza rogues hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Forgatva szét jön.
(#) rogues hozzászólása Jún 18, 2022 /
 
Kösz a segítséget, lehet hogy inkább visszakerül a szervízbe.ilyenekbe nem merek belevágni
(#) CHZ válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Forgatva nem jön szét, műanyag tényért alu idom rögzíti, leírtam, hogyan lehet levenni...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2022
(#) Joe_001 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Anno szedtem szét. Persze nem benne mert az alaplemezre szegecselve.
(#) rogues hozzászólása Jún 29, 2022 /
 
Üdv.Volna egy kérdésem.Ha az Onkyo erősítő phono bementére csatlakoztatom a lemezjátszót ,akkor van egy búgás alapból,próbáltam másik lemezjátszót, másik kábelt.Viszont a többi bemenet hibátlan. Ez vajon mitől lehet?
(#) Massawa válasza rogues hozzászólására (») Jún 29, 2022 / 1
 
A földek bekötése vagy a rossz árnyékolás ( esetleg nézd meg milxen pickup-ra van méretezve a bemenet ( MM vagy MC ). Az a bemenet nagyon érzékeny.
A lemezjátszokban le szokták földelni a kar mechanikus részét, és ez szokta okozni a brummot. Azt a földelést meg kell szüntetni, és a csatlakozo kábelek árnyékolásáhöz kötni.
(#) rogues hozzászólása Júl 2, 2022 /
 
Üdv.

Ezt olvastam a nedves lejátszással kapcsolatban: "E folyadék összetétele a következő: 30 % vegytiszta etilénglikol, 10 % etil-alkohol, 60 % desztillált víz" Annak idején én csak gyógyszertári alkohol és desztvíz keveréket használtam ebben az esetben.Vajon itt az etilénglikol alatt mit érthet? Ez a -70 es fagyálló folyadék lehet?
(#) Joe_001 válasza rogues hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Szia!
A mi laboránsaink etilalkohol helyett Izo Propil alkoholt tettek bele anno, az csepp mentesen szárad, Pcb-ket s ezzel lehet szépen lehet letakarítani a fluxtól.
(#) rogues válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Az izo propil olcsóbb is, meg van a DM ben.Van recepted az összetételről? Akkor a fagyállót hagyjam ki esetleg? / persze ha egyáltalán az etilénglikol alatt fagyállót értett az alkotó/
(#) elektrorudi válasza rogues hozzászólására (») Júl 2, 2022 / 1
 
Az egész nedves lejátszás dolgot hagyd ki. Ne nekem higgy, olvass utána. Pár évtizede volt nagy szám. Akkor a tű hűtését és kenését próbálták a javára írni. De valójában az történik, hogy a koszt valóban feloldja, de utána a barázdákba keni, és onnét kiszedni majdnem lehetetlen.
Ha mégis ilyet használsz, keress más recepetet is. Az etilénglikol használatát csak egy 2009-es hozzászólásban olvastam. Máshol nem.
(#) Joe_001 válasza rogues hozzászólására (») Júl 3, 2022 / 1
 
Szia!
Tömény IPA felesben desztvízzel.
(#) Joe_001 válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Az etilénglikol az az etilalkohol. Más baja nincs, csak hogy nem csepp mentesen szárad.
(#) Gafly válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Az etilénglikol a fagyálló.
Nem isszuk meg.
Etilalkohol az teljesen más, azt mondjuk pálinka formában megisszuk.
(#) Joe_001 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Szerintem lemaradt az "m" betű. Az etil gyök 2 db szén atommal, OH gyökkel van. Bár két keresztes méreg, attól még sokan megisszák, pálinka formában. A metil gyök az egy szénatomot takar, OH gyökkel, ha megisszák minimum vakságot okoz. Na ez van a hűtőkben hűtőfolyadéknak. A Propil alkoholból kettő van az egyik az "izo", itt a középső szénatomon van az OH gyök, Ha az OH gyök a szélső tomon van akkor az is egy 3 atomos alkohol. Mindnek több neve is van, más felhasználási területtel, nem keverendőek!( Mármint a felh terület.)
(#) Gafly válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 3, 2022 / 2
 
Nem!
Három különböző dolog, mindegyik mérgező a maga módján, de csak az egyiket szokás meginni.

alkoholok.PNG
    
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 30, 2022 /
 
Sziasztok!

Van nálam egy Tesla nzc 420-as lemezjátszó, amihez építettem egy csöves előerősítőt, ami meghajt egy szintén csöves fejhallgató erősítőt. A tű jelét ki vezettem, így megy.... Nem is lenne gond, de amint indítok egy zenét van egy alap búgás, már mindent kipróbáltam mi okozhatja mire rájöttem hogy a motor lesz. Mit lehet ez ellen tenni? Próbáljam gumibakokra rakni? Vagy engedjem el ezt a lejátszót? Nincs viszonyítási alapom hogy milyen minőség ez, a többihez képest, nem mai darab
(#) uniman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Reméljük az "előerősítő" az egy RIAA korrektor...vagy nem?
Az NZC az erősítős, az NC az erősítő nélküli...amúgy jó, de nem "vájtfülűeknek" !
Persze a hangszedő típusa is lényeges.
Mivel a motor nem rugókon/gumiszálakon lóg, így...
(#) Sanyesz5 válasza uniman hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
" Reméljük az "előerősítő" az egy RIAA korrektor...vagy nem?"

Pontosan, a tűre ez van írva "supraphon vm 2101" lehet a motornak nekiugrok valami gumira felszerelem.
(#) elektrorudi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 30, 2022 / 1
 
Szia! Itt is a zajos motorra panaszkodnak. Bővebben: Link A bejegyzés 7 éves. Szerintem már rég feladta a fickó.
Nekem is van egy ilyenem, de annak már az erősítője is búg.
"Majd egyszer megjavítom." mondaná "béka" Bővebben: Link Persze sosem fogom megjavítani.
El kell dönteni, mi a célod?
- Ha restaurálni akarod, akkor nem érdemes vele foglakozni, mert nem lesz jobb. Ha jobb lehetett volna, akkor gyárban már megcsinálták volna. A 220V/50Hz-es motorral nem tudsz jobb eredményt elérni.
- Ha hallgatni akarod, akkor nem érdemes vele foglakozni, mert nem lesz jobb. Gondolom, ha csöves erősítőt csináltál, akkor máshol van az ingerküszöböd, azért nem érdemes vele foglalkozni.
Egyébként a hangszedője is olyan rossz, hogy közelít egy "kristály" pick-up-hoz.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2022
Következő: »»   64 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem