Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   113 / 125
(#) Inhouse válasza etokesc hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Igen. Ugyanolyan szigetelt vezetékből kell kicsi darab. Ha elég hosszú a mostani, abból is lehet. Vigyázat, a 230V érintése életveszélyes! Le kell áramtalanítani a szerelés idejére.
Ha modernebb kazánod lesz, akkor az átkötés már nem kell, csak 2 vezeték a kazánhoz, az 1 és a 2, ahogy a saját rajzán. A tied valami régi, aminél még 230V-ot kapcsol neki a termosztát.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2022
(#) Errorwww hozzászólása Szept 14, 2022 /
 
Sziasztok,
régi típusú (Eberle RTR-E 3521) termosztátom cserélném újabb típusúra, (Computherm T70). Azt tudom, hogy a régi termosztáthoz 3 vezeték megy, ebből csak kettő van bekötve. (képen láthato modon) Töltök fel 3 képet. (2 a régi termosztát bekötését mutatja) a 3-ik az új termosztát hátlapja, bár sok jelölés nincs rajta és leirásban sem találok többet.
Igazából az lenne kérdésem, hogy melyik 2 (vagy hármat) vezetéket kötöm majd az új termosztátba és ott melyiket hova?
Gákészülék egy Ferroli Domitop F24E tipusu.
Nagyon Köszi előre is a válaszokat.
Üdv
(#) Gafly válasza Errorwww hozzászólására (») Szept 14, 2022 / 1
 
Lehet ha bekötnéd a harmadik (nulla) vezetéket, akkor nem is kellene kicserélned.
De ha ennyire ezt szeretned, akkor NO - COM.
(#) Inhouse válasza Errorwww hozzászólására (») Szept 14, 2022 / 1
 
A hagyományos termosztátod komfortosabb lehetne, ha megkapná a nullát is. Ilyenkor egy ellenállás fűtésével segítve kisebb a hiszterézise, egyenletesebb hőmérsékletet tart. Azt innen nem lehet tudni, hogy a maradék zöld/sárga vezetékre kötöttek-e valamit, vagy éppen nullát a kábel túloldalán.
Persze a digitális még ennél is simábban teszi ezt. A bekötés, ahogy írta Gafly, a régi 1 és 2 megy az új NO és COM kivezetésére.
(#) Errorwww válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Köszi az információt.
Igen a zöld/sárgát én is furcsálom, mert visszaolvasgattam az itteni hozzászolásokat és mindenhol azt irták, hogy zöld/sárga megy valahova.

De nekem már 1x éve ilyen, sajnos azt nem tudom hogy a másik oldalt mire van rákötve, megpróbálom megnézni. Az az érdekes hogy soha nem is volt bekötve mert még blankolva sincs.

Nem lehet hogy a gázkészülék tipusa miatt van igy bekötve?
(#) Gafly válasza Errorwww hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
MMG termosztátnál (amire meglehetősen hasonlít a tiéd is), minden működik ha nincsen a nulla bekötve, csak éppen kb. 4 fokot hullámzik a hőmérséklet, a rendes 0,5 helyett...
(#) Errorwww válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
igen, nekem is épp ez a bajom, hogy vagy izzadunk vagy fázunk és folyamatosan le-fel kell kapcsolgatni ha normális hőfokot akarunk
(#) Gafly válasza Errorwww hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Akkor nézd meg a bekötést (a kazánnál is).
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2022
(#) Inhouse válasza Errorwww hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Ha már meg van az említett digitális termosztát, akkor kösd át és kész. Ha még nincs, akkor ki kéne próbálni, hogy a nulla bekötésével megfelelő-e neked a ki/bekapcsolás közötti különbség (kevesebb lesz). A kazánnál van a kábel másik vége, ott kéne megnézni, hogy van-e valami rákötve a zöld/sárgára. Ez a kábel a 230V-os hálózatra van kötve, tehát az érintése is életveszélyes. Ha nem érzel magadban annyi hozzáértést, hogy biztonsággal kezeld, akkor keress egy hozzáértőt!
Most nézem a kazánod, ez nem olyan öreg, lehet, hogy nem 230V-ot kapcsolnak a termosztáttal, de ezt innen elég nehéz megmondani. Viszont, ha nem 230V-ot kapcsol, akkor a nulla bekötése nem megoldás! Sőt tilos!
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2022
(#) kovacst992 hozzászólása Szept 17, 2022 /
 
Üdvözletem!
Eberle RTR-E 6124 típusú analóg termosztátot szeretném digitális, COMPUTHERM Q7RF típusú
szobatermosztátra cserélni. A kazán típusa Semia C/F 23 E.
Amennyiben megoldható, vésés/bontás nélkül szeretném megoldani a korszerűsítést, ezért szeretnék tanácsot kérni.
A mellékelt fényképen és paint rajzon látszik, hogy az Eberle termosztátba egy 3 eres kábel van bekötve, a computhermbe földelés nem fog kelleni tudomásom szerint.
A problémám, hogy a termosztát mellett van egy 102-es kapcsoló, ami a kazán áramellátását látja el, viszont az innen jövő 2 eres kábel 0 vezetéke össze van kötve egy PE vezetékkel, fentebb sajnos nincs szerelvénydoboz, amit meg tudnék nézni bontás/vésés nélkül.
Működhet az általam felskiccelt megoldás, amely alapján a Computherm megkapná a 2 L, illetve 2 0 vezetéket vagy tudtok mást javasolni? Ebben az esetben a fentről érkező 3 eres kábel kiiktatásra kerülne.
Mellékelek egy fényképet, az Eberle termosztát kapcsolási rajzát, 1 db rajzot a meglévő állapotról,
illetve 1 db rajzot a lehetséges megoldásról.
Előre is köszönöm!
(#) VIM válasza kovacst992 hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Szia! Nem tudom, hogy eddig hogyan működött helyesen a kazán azzal a bimetálos termosztáttal ha az van előírva a használati utasítás 32. oldalán, hogy 24 voltos termosztát csatlakoztatására alkalmas nem 230 voltosra. Ugyanis a 24 voltos SD termosztátok tudnának egy kis rezsicsökkentést nem a Q7 akármelyik darabja. Ha csak sima rövidzárként lett bekötve bármi is akkor nem okozhatott meghibásodást a panelban és ha nem fázis lett odakapcsolva ezzel a mezei bimetálos termosztáttal. Ha mégis a Q7RF lenne bekötve akkor annak csak a záró (potenciálmentes) kontaktusát lehetne felhasználni. Erre találsz számos bekötési rajzot, hogyan kell helyesen bekötni a vevő egységet a meglévő vezetékek felhasználásával.
(#) zeusmaior hozzászólása Szept 24, 2022 /
 
Sziasztok! Az Opentherm- funkciós termosztát bekötésében segítenétek? Az ,,OT,, pontokra mit kötünk?

72827.webp
    
(#) VIM válasza zeusmaior hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Szia! Szerintem oda kell kötni a külső hőmérséklet érzékelő NTC-t, tuod azt a néhány száz forintos alkatrészt amit amúgy gyárilag becsomagolva "dizájnosan" tizenezerért lehet kapni hozzá.
(#) uniman válasza zeusmaior hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Ha leírnád pontosan a termosztát típusszámát (pl. P5606OT), bizonyára a leírásából kiderülhetne ! Ha már a kép sem sajátkészítésű...
(Pl.? Hogy azon komunikál az OpenTherm kazánnal.
Meg ha ilyen kazánod lenne, akkor láthatnád, hogy azon is ott van az
OT
"OpenTherm connection" csati...vagy nincs? )
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2022
(#) zeusmaior válasza uniman hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Szia! Igen a termosztát lemaradt a mellékelt fotókról, bocs! Pont egy EMOS P5606OT VEZETÉKES TERMOSZTÁT felől érdeklődtem. Immergas Vitrix Kombi Kond. kazán
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2022
(#) uniman válasza zeusmaior hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
A kazán típusa megint nem derült ki...ahogy az sem, hogy ez OpenTherm terminálos...
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
... hát nem mindegy, hogy Old Timer vagy Outside Temperature vagy OpenTherm
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2022
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
A termosztát leírásában ez egyértelműen benne van...
De ez olyan olyan termosztát, amely tud kapcsolgatni is, mint a hagyományos termosztátok.
Így nemcsak az OpenTherm kétirányú kommunikációs protokollt ismerő gázkazánokkal használható...
(#) OLorand hozzászólása Szept 26, 2022 /
 
Sziasztok!

Tanácsot/megerősítést megköszönnnék: kazáncsere volt Viesmann Vitodense 111Wre és nem kértem hozzá termosztát cserét, mert "jók a régiek". Kettő van, 1 fűtőkört (1 nagyház + 1 kisház) vezéreltek eddig, néha persze feleslegesen is fűtött emiatt a kazán, de jó radiátorszelepekkel szabályoztam a szobákat.
Jól olvasom, h a Vitodense nem működik csak Open Therm termosztáttal?

Most a kazán külső időjáráskövető és időprogramos módban van: növeli-csökkenti a hőmérsékletet a külső hőmérséklet alapján, de pl most 17 fok külső hőmérsékleten keringetet 23,8 fokos vizet, nem tudom, h ez nem-e pazarlás. Ha jól értem, ugyanezt csinálná az Open Therm termosztát is, csak belső hömérséklet alapján. És ha jól értem, akkor 1 fűtőkört nem fog tudni két Open Therm termosztát vezérelni (egyik növelni kéri, másik csökkenteni...).

Az én laikus gondolkodásom:
1. szétbontani két külön fűtőkörre + 2 Open Therm termosztát: drága lenne
2. marad a jelenlegi (külső érzékelő + időprogram) de hozzácsapok esetleg wifi-n vezérelhető radiátorszelepeket, ahol időprogrammal tudom őket külön hőmérsékletre vezérelni... Ez sem nagyon olcsó: emagon pl 10-es zigbees kit 240e ft
3. marad a mostani helyzet és figyelem a gázfogyasztást és állítok az időprogramok hőmérsékletén...
4. Alin megnézni a wifi-s radiátorszelepeket...

Előre is köszi.
(#) dB_Thunder válasza OLorand hozzászólására (») Szept 27, 2022 / 1
 
Takarékossági okokból ezt el kellene felejteni:
Idézet:
„időprogramok hőmérsékletén”
(#) OLorand válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 27, 2022 /
 
Szia, köszi a választ, de kifejtenéd bővebben?

A Vitodens mostani időprogramjai:
- csökkentett: 15 fok (kb 22,30-6.00)
- normál: 20 fok (6,00-22,30)
- komfort: 22 (nincs ilyen idősávom)

Azt gondoltam, h ha magas lesz a gázfogyasztás és esetleg "bírom" még, akkor ezeket az értékeket (15/20) csökkenteném.
(#) Crayne hozzászólása Okt 7, 2022 /
 
Sziasztok!

Talán az előző hozzászólásokban már meg lett válaszolva, de szeretnék biztosra menni inkább...
Én is szeretném lecserélni a jelenlegi termosztátomat egy másik típusra és abban kérném a segítségeteket, hogy hogy kössem be az újat. A képen csatolva látszik a jelenlegi bekötés és az újról egy rajz. A barna megy az NO-ra és a kék a COM-ra?

Köszönöm a segítséget!

termo.jpg
    
(#) proli007 válasza Crayne hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Hello! Igen így is jó, mert mindegy, a két vezeték, csak egy záró kontaktusra megy. Autentikusan a fázis menne a COM-ra és a mások az NO-ra. Vélhetően a fázis a barna. (De mindegy, mert szabványos színjelölés sehogyan nem lesz.)
(#) Crayne válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Szuper! Köszönöm a gyors választ!
(#) 7etven7 hozzászólása Okt 12, 2022 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni bekötéshez, Eberle RTR-E 3521 típust cserélnénk
újabb Computherm Q7-re, az eddigi Thermoteka 25–ös kazánt vezérel egy Wilo keringető szivattyúval együtt, egyszerre kapcsolva a kettőt.
Régi vastagcsöves gravitációs, vegyeskazános örökölt ház, minden működik, csupán a heti programozhatóság és a nappali-éjszakai beállíthatóság miatt cserélnénk a régi tekerőset.
Abban akadtam el hogy itt 4 szál vezeték van, sárga-zöld leszigetelve funkció nélkül elvileg , 2db fekete az 1-2 be kék az N-be. Melyiket hova kellene a Computherm Q7-be kötni?
A kazán egy 220V -os konnektorba van dugva a pincében amin egy Termosztát által vezérelt felirat van,
ezt valami szaki írta ra elvileg valamikor, ugyanilyen van a vegyes kazán mellett a falon amibe a keringető van dugva. Mellékelek pár képet, előre is köszönöm a segítségeteket, es a rászánt drága időt!
1.kép kazán dugvillás vezetéke gyárilag
2.kép konnektorba menő bekötés amibe a kazán van dugva
3.kép az Eberle mostani bekötése
4. kép a Computherm bekotesi pontjai
+pár kép ami segítség lehet
(#) Kuccer hozzászólása Okt 12, 2022 /
 
Sziasztok,
Baxi Luna Duo Tech 1.24 kazánomhoz vásároltam kettő darab Baxi vezetékes, kétcsatornás programozható termosztátot, amelyek elméletileg 12 voltosak. A fűtés két zónára van osztva, ezért a kettő darab. A kazán leírása szerint vásárolnom kell még hozzá egy plusz interfészt a két zóna miatt.
(csatolom a bekötés rajzát) A kérdésem az lenne, hogy a második zónára telepíthető-e a 12 voltos termosztát? Az M1 kapocslécen 230 volt van, az M2 alacsony feszültségű. Lehet, hogy hülye a kérdés, de abszolút hozzá nem értő vagyok.
Köszönöm előre is a válaszokat
üdvözlettel
(#) proli007 válasza 7etven7 hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Hello! A két feketét bekötöd a Q7 1-es 2-es pontjára, a kéket leszigeteled és kész vagy.
(#) 7etven7 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Nagyon köszönöm a gyors segítséget! Örök hála!
(#) adapter hozzászólása Okt 18, 2022 /
 
Sziasztok!
Ismerős megkért, hogy kössek már be neki egy "valamilyen wifis" termosztátot (ez még nincs meg, mert nem tudja melyiket vegye) egy Junkers ZSR 11 3KE 23 S 0092 kazánba. Jelenleg egy rosszul működő Junkers Bosch TRP31 termosztát van bekötve.
Annyit sikerült kideríteni hogy a kazán vezérlőjéről három vezeték megy a termosztátba sorkapocslécen
rendre: 1 - 2 - 4 (hármas nincs is a jelölések között) ahol 1-4 között 24V van. (gondolom ez kell a TR31nek tápként is) és valószínű tehát a 2 -es a kapcsolt szál.
Milyen wifis termosztátot javasoltok a TR31 helyett, illetve egyáltalán be lehet-é kötni, vagy nem is kontaktus kapcsol hanem valamilyen speciális megoldása van?
(Még nem láttam, csak holnap holnapután tudok majd arra járni, de gondoltam hátha valaki séróból vágja..... )
Köszi!
(#) uniman válasza adapter hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Talán jobb lenne hozzáértő szakemberre bízni az ügyet! TR vagy TRP !?
Kezdjük azzal, hogy "lángmoduláció" meg hogy 2,5...24 voltos a TRP termosztát kimenete.
Következő: »»   113 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem