Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   82 / 85
(#) néci válasza Johnycorp hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Szia !
Húú köszönöm ez igen...
elkezdtem itthon összerakni, elvileg beállitottam Az EOL (706_2) ATZ (705-1) opciókat az érzékelők reagálnak mozgásra
de az istennek nem riaszt ugy néz ki mintha nem lenne aktiv a kéz Zóna (Z1-Z2) vezetékes rendszernél ezt kell aktiválnom, programoznom?
hogyan mert ez a leirás egy kicsit furmányos nekem ha ebben még tudnátok segíteni.

Üdv
(#) Johnycorp válasza néci hozzászólására (») Júl 24, 2022 / 1
 
Szia.

Szívesen.
Esetleg írd le, hogy miket állítottál be eddig.
- engedélyezned kell a zónát (alapból tiltva, lehet: késleltetett vagy azonnali, követő. Ahogy a a helyzet kívánja)
- kapcsold be a rendszernél az ATZ-t, EOL-t.

Mivel programozod?
(#) néci hozzászólása Júl 24, 2022 /
 
Szia !
Köszönöm előre is !
Igen többszöri nekifutásnak és átolvasás után azért sikerült,"Zóna programozás"
most megy mind a négy egyik késleltetett a többi azonnali, plussz sikerült a kezelőre is rátanítani az ötödiket, de a helyszínen majd...
a saját K10H kezelőjével szenvedtem meg nem volt egyszerű amíg nem értettem a logikáját
még egyszer kösz ha esetleg közben előjön vmi jelentkezem.

Üdv

kész.jpg
    
(#) vpvpvp hozzászólása Júl 29, 2022 /
 
Sziasztok,
Sürgős segítségre lenne szükségem. Adott egy Paradox MG5000 központ és egy vadi új IP150-es modul. Összekötés és beüzemelés után az IP locator megtalálja az IP150-et, kap egy dinamikus IP címet, viszont a portnál nem 80-at, hanem 0-t ír. Ennek eredményeképpen böngészőből elérhetetlen a web-es interfésze. Pingethető, Babyware és Inside Gold tökéletesen látja (ezek ugye a 10000-es portot használják.) Próbáltam reset-elni, de az eredmény ugyanaz. Mi lehet a probléma? Hogyan tudom elérni a web interészét?
Egy másik kérdésem az lenne, hogy Babyware-ben hogyan kell beállítani a jelentések küldését az IP150-re, hogy az Inside Gold küldjön notifikációt az eseményekről?
Köszönöm szépen a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2022
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Talán rájöttem a megoldásra, az új IP150 már nem támogatja a webes interfészt. Viszont sehogy sem tudok belépni insight-ban telepítői módba, regisztráció után sem...nem fogadja el az e-mail/pwd párost. Tudna valaki segíteni? Amúgy a notifikációkat szépen küldi a telefonra, csak az IP150 beállításait nem tudom elérni sehogysem.
(#) levaitamas válasza vpvpvp hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Szia!
Az email/pwd-el be tudsz lépni a paradox.com-ra?
(#) vpvpvp válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Igen, de ott mondjuk felhasználónév/pwd-öt kér!
(#) Gafly válasza vpvpvp hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Idézet:
„Igen, de ott mondjuk felhasználónév/pwd-öt kér!”

Ahogy regisztrálni tetszett.
(#) vpvpvp válasza Gafly hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Regisztrációnál kér e-mail címet és usernevet is, belépésnél már csak usernév lehetőség van, így nem látom hogy függhet ez a regisztrációtól.
(#) Maugli65 hozzászólása Aug 9, 2022 /
 
Szia.

Nálam ugyan ez a gond. Két helyen lehet regisztrálni a Paradoxnál:

http://www.paradoxmyhome.com/Modules/Home.aspx
https://www.paradox.com/NewRequestLogin/RequestLogin.aspx

A regisztráció sikerült mindkét helyre, de a másodiknál engem sem enged belépni. Szerintem leellenőrzik, hogy jogosult vagy-e a hozzáféréshez.
Nakem IP150+-om van, én is ezzel szívok. A menühöz én sem férek hozzá, csak ha visszarakom a 5.02.019 firmware-t, lehet, hogy ezt is fogom tenni.

Neked sikerült regisztrálni az IP150-et az IP Exploring Tools-al? Nekem látszólag végigmegy, de mégsem történik meg a regisztráció.
Te a routeredben változtattál valami beállítást?
(#) Maugli65 válasza vpvpvp hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Szia.

Nálam ugyan ez a gond. Két helyen lehet regisztrálni a Paradoxnál:

http://www.paradoxmyhome.com/Modules/Home.aspx
https://www.paradox.com/NewRequestLogin/RequestLogin.aspx

A regisztráció sikerült mindkét helyre, de a másodiknál engem sem enged belépni. Szerintem leellenőrzik, hogy jogosult vagy-e a hozzáféréshez.
Nakem IP150+-om van, én is ezzel szívok. A menühöz én sem férek hozzá, csak ha visszarakom a 5.02.019 firmware-t, lehet, hogy ezt is fogom tenni.

Neked sikerült regisztrálni az IP150-et az IP Exploring Tools-al? Nekem látszólag végigmegy, de mégsem történik meg a regisztráció.
Te a routeredben változtattál valami beállítást?
(#) Sly hozzászólása Aug 15, 2022 /
 
Sziasztok.Sajnos énsem tudok regisztrálni illetve belépi a paradox oldalára...Viszont nekem csak egy magyar nyelvü fw kelle egy k641+ tasztaturahoz...Valakinek nincs esetleg és eltudná küldeni?
(#) vpvpvp válasza Maugli65 hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Szia,

Egyelőre nem tudtam megoldani, de nagy szükségem lenne rá.
Esetleg valaki, akinek van tényleges tapasztalata leírná a pontos lépéseket, a regisztrációtól kezdve, hogy hogyan lehet elérni az IP150+ installer beállításait Insite Gold-on keresztül?
KÖSZÖNJÜK!!!
(#) Sly hozzászólása Aug 26, 2022 /
 
Sziasztok.Egy kicsit elakadtam és már ötletem sincs...Adott egy paradox evohd központ egy pcs250 és rajta egy vdmp3 modul...Addig eljutottam hogy magyarositottam a pcs250-et és a vdmp3-at is és ha felhivom akkor minnden ugy müködik ahogyan kell,de ö engem felhivni nemhajlando...Ha felhivom,tudom élesiteni hatástalanitani stb,de ha riasztás van akkor nem hiv...Van valami ötletetek hogy mi lehet a bibi?A babywareben a jelentés/hang(vdmp3) fül alá irtam be a hivando számot,de már probáltam a jelentés/vezetékes és gsm(pcs) fül alá is beirni,semmi sem történik...Ha beirom az sms fül alá akkor smst azt küld....Valamit bekell még állitani hogy hivjon is?A telszám elöfizetéses ugyhogy ilyen jellegü probléma nemlehet...
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2022
(#) Sly válasza Sly hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Sikerült.Valami nemvolt bepipálva...
(#) csibai hozzászólása Aug 30, 2022 /
 
Tisztelt segítőkész fórumtársak!

Egy már elég régi típusú DSC központon kellene a telefonszámot módosítani. (Sajnos a pontos típust nem tudom mert nem vagyok a központ közelében, hétvégi ház..)
Sima Led billentyűzet, és az eddigi telefonszámot szeretném változtatni. Eddig apósomat hívogatta, de szegény már az égi mezőkről nézeget a földre.
Ebben ha tudnátok valami "szájbarágósan" segíteni azt nagyon megköszönném.

Köszönettel és tisztelettel: csibai
(#) Gafly válasza csibai hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Ha már igy rajtad ragadt, mint szamáron a fül, akkor ezt tedd el.
Szerintem [301], de nem értek hozzá...
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Insite Gold leírásban találtam egy ilyet:
”The website accounts are approved by the local distributor. You can find the local distributor contact details here: https://www.paradox.com/FindDistributor/v6/";

Tényleg komoly, hogy magánszemélyként a saját magamnak felszerelt riasztórendszeren nem használhatok (nem érhetem el a beállításait) egy IP150-es modult, mert nem vagyok hivatalos telepítő?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2022
(#) csibai válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2022 /
 
Kedves "Gafly"!

Először is köszönet a jó szándékú segítségedért. De!
Írtam, hogy (mivel pancser vagyok az ilyenekhez) szájbarágósan segítsen aki tud.
Annyi már meg van, hogy a "mester kód" maradt az eredeti. 5555.
Van már beírva egy telefonszám, azt kellene felül írnom egy másikra.
Ráadásul az időt és dátumot is újra kellene írnom, mert akku csere miatt idővesztés hibát ír.
Ebben segítsen valaki aki tud.
Köszönöm előre is.
DSC központ.

ui.: Fontos lenne, mert nem egy biztonságos környéken van az épület. Sok az indián.
(#) vpvpvp válasza Maugli65 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Szia,

Jutottál esetleg valamire?
Sikerült visszatenni régebbi firmware-t? Vagy találtál valami más megoldást?
Milyen verziókról lehet visszabutítani 5.02.019-re és hogyan?

Köszi!
(#) ChoozLee válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 7, 2022 / 1
 
A jelenlegi IP150-es firmware-knél semmi szükség az IP150 beállításait változtatni, hacsak nem szeretnél fix IP-t. De azt egyébként is célszerűbb a DHCP szerveren beállítani. A webszerverén gyakorlatilag már semmi használható sincs.
A regisztráció nagyon egyszerű. Amint csatlakoztattad a központra a modult és adtál neki LAN csatlakozást, várj egy kicsit, amíg az Internet LED is világít, majd az Insite Gold-on belül a jobb felső sarokban az új telepítésnél beszkenneled vagy beírod a központ azonosítóját, beírod az email címed, stb. és már regisztráltál is.
Én ezeket mindig az ügyféllel csináltatom a helyszínen a saját telefonján, mert az email cím az egyik azonosító, ez alapján fogja rendezni az előfizetést, ahhoz én nem kellek többet.
A Paradox egyébként nagyon elavult sajnos ilyen téren.
(#) vpvpvp válasza ChoozLee hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Köszönöm szépen a választ!
A statikus IP cím mellett a default jelszót szerettem volna megváltoztatni, de akkor ezek szerint erre sincsen semmi szükség.
Próbálgattam a modult és letelt az 1 hónapos ingyenes próbaidőszak. Azt esetleg tudod hogy mi a módja az újbóli regisztrálásának másik e-mail címmel, amivel ténylegesen szeretném aztán rendezni a fizetést? Valahogy előbb meg kell szüntetni az összepárosítást?
Egy másik kérdés (lehet a válasz megegyezik), mi van akkor, ha már egy előzőleg használt IP150-et egy másik központtal szeretnék használni?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2022
(#) ChoozLee válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
A default jelszó nem változtatható.
Az email átregisztrálásának egy módja van, írnod kell az ügyfélszolgálatnak, csak ők tudják változtatni.
Párosítás az IP modullal nincsen, a központ sorozatszáma, az email cím és a site azonosítót tárolják a rendszerükben, ez alapján vannak az ügyfelelk azonosítva. Ez alapján cserélhető az IP modul, de még sosem próbáltam ilyet, tehát ezt megerősíteni nem tudom.
(#) vpvpvp válasza ChoozLee hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Köszi.
Akkor a "teszteléssel" ezek szerint megszivattam magam. Tudod esetleg, hogy pontosan hová kellene írnom és mit? Gondolom a központ sorozatszámát kell nekik megírnom és azt, hogy a meglévő e-mail címet mire cseréljék...jól értem?
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Azt hiszem megtaláltam: swaninvoicesupport@paradox.com
Írtam nekik, kiváncsi leszek. Köszönöm a sok segítséget!
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2022
(#) csibai hozzászólása Szept 9, 2022 /
 
Tisztelt Fórumtársak!

Először is köszönetet mondanék az eddigi segítségeitekért.
Hétvégi ház DSC típusú riasztója ledes kezelővel teljesen véletlenszerűen riaszt.
Vagy hívja a beprogramozott telefont, vagy nem...
A riasztás hol az egyik érzékelőtől, hol egy másiktól jön.
Úgy gondolom ezt a központot ideje lecserélni. Lányoméknál én szereltem egy Bentel KYO típusú riasztót már vagy tíz éve. Azóta rendesen teszi a dolgát. Ehhez a központhoz ráadásul van letöltő kábelem, és a szoftver is rajta van a laptopon.
De ilyen központot már sajnos nem lehet kapni.
A kérdés a következő:
Mit tudnátok (Ti hozzáértő társak) ajánlani egy elfogadható árú központot.
Csak központ, és LCD kezelőre lenne szükség, hiszen az érzékelők, sziréna már ki van építve.
Vagy ha valakinek lenne egy Bentel Kyo közponja eladó az érdekelne. (Miután azt legalább "tudom" programozni.)
Olyat ajánljatok amit laptopról is lehet programozni, és nem aranyáron van hozzá kábel.

Köszönettel: csibai
(#) Gafly válasza csibai hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Én azért átnézném még egyszer a huzalozást (is). Jártam már úgy, hogy a sorkapocsba amikor beledugtam a vezetéket, nem bent belé, csak elé. Néha véletlenszerűen beriasztott. Klasszikus cibálásos módszerrel egyből kiderült. Persze ezt a telepítéskor kellett volna megcsinálnom, nem a hibakereséskor.
(#) dB_Thunder válasza csibai hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Idézet:
„Hétvégi ház”

A "hétvégi" házakkal van egy gond! Általában kevésbé takarítottak, és jópár rovar is szabadon garázdálkodhatnak, mert senki nem csapkodja el őket!

Ezek meg képesek megmászni az infrákat is, fals riasztást adva!
Én ilyen helyekre 2 infrát teszek, és csak együtes jelzéskor van riasztás!!
(#) csibai válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Kedves Válaszolók!

A gondom az, hogy 12-13 évet normálisan működött. Az érzékelők rendszeresen letörölgetve, és a központon sem történt változás.
Sajnos teljesen tanácstalan vagyok.

Köszönettel: csibai
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2022
(#) vpvpvp hozzászólása Okt 23, 2022 /
 
Sziasztok,
SOS segítség kellene!
Adott egy SP5500 központ és egy Satel SP-4006 típusú kültéri sziréna.

Bekötés az alábbi:

Központ 12V akku pozitív --> Sziréna 12V+
Központ GND --> Sziréna GND
Központ Bell - --> Sziréna STO és STA (optikai és audio indítás)
Központ Bell - és + közé 2,2 KOhm
Minden tökéletesen működik, sziréna negatív indításra állítva, villog, vinnyog stb., az SP5500 viszont folyamatos sziréna hiányt jelez.
Ennél sokkal nagyobb gond, hogy ahogy rákötöm a sziréna paneljére a saját beépített 6V-os akkuját az SP5500 elkezd "zizegő" hangot kiadni, a szirénában lévő, akku csatlakozó melletti tirisztor pedig felforrósodik.

Mi lehet a gond? Hibás a sziréna panelja? A saját töltő pontjain kiadja a 6V-ot.

Nem akarom szét.....ni a Paradox központot. Segítsetek, hogy mi lehet a gond!

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2022
Következő: »»   82 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem