Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1032 / 1121
(#) CHZ válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 20, 2022 / 1
 
Megoldódott, kihúztam a monitort és így indítottam be a gépet.
Kikapcsoltam és monitorral ismét indítottam, új monitorként látta a win10 és beállította a felbontást. Monitor csere ötleted adta és csere nélkül is sikerült, köszönöm!
Még az illesztő program frissítését kéne kikapcsolnom, máskor ne okozzon problémát.
Ez is bizonyítja számomra, hogy a frissítések ritkán előnyösek..
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2022
(#) nedudgi válasza CHZ hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
AMD kártya?
(#) CHZ válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
DELL 980-ba eredetileg beépített kártya, nem volt cserélve, még.
(#) Suba53 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
A frissítési opciókat nem érdemes kikapcsolni. Viszont ha feltesz ilyen kérdéseket, akkor megfelelően kell válaszolni. Az alap, hogy tudnod kell hogy a monitorod milyen felbontású, és csak azt kell kiválasztani.
Az LCD, TFT, monitoroknak fizikai felbontási korlátai vannak. A pixelek száma vízszintesen is, meg függőlegesen is fix érték. Nagyítóval nézve a képernyőt szépen látszanak a pixelek.
A felbontás azt mondja meg, hogy ebben a mátrixban hány pixel van vízszintesen, és hány függőlegesen.
Pl.: Egy 1920x1080 felbontású ( Full HD ) monitorban vízszintesen 1920, függőlegesen 1080 pixel van. Ezzel a felbontással adja a legjobb képet. Kisebb felbontás beállítható, elmosódott, homályos lesz a kép, de működik. Nagyobb felbontást viszont nem tud megjeleníteni a fizikai korlátok miatt.
(#) CHZ válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 20, 2022 1 /
 
1920x1080 felbontásút alkalmazok, de a frissítés kivette ezt a beállítási lehetőséget.
Frissítés háttérben, kérdés nélkül történt, alamuszi módon, csak rákeresve találtam meg, hogy frissítés történt! Frissítések káros hatását nem csak itt észleltem.
Több hátrányuk, mint az előnyük, ez az én tapasztalatom.
(#) Suba53 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Ez fura. De miután kihúztad, és visszadugtad a monitort, visszajött a megfelelő felbontás. Vagyis a frissítéssel nem veszett el ez a lehetőség, csak valami átmeneti anomália lehetett.
Lényeg hogy most jól működik. Hasonlóval még nem találkoztam.
(#) CHZ válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Nem, mivel előtte töröltem azt a frissítést, de érdekes módon mégsem adta az 1920 beállítást.
Most viszont megvan...
(#) nagym6 válasza pipi hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Így csináltam többször is ahogy írod, kiírtva eszközkezelőben, programokban törölve. Telepítéskor kéri az USB csatlakozást, vár sokáig, majd kiírja nem látja a nyomtatót. Másik gépről jó a nyomtató.
(#) pipi válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Eszközkezelőben látod a printert? Kihúz-bedug...
(#) nagym6 válasza pipi hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Nem látni a printert eszközkezelőben, kihúz bedug. Telepíteni sem tudom, mert nem látja. Előbb rosszul írtam, nem irtottam ki eszközkezelőben, nem láttam ott sosem.
Legelső printer bedugáskor felismerte a WIN10 kiírta, hogy használható, de mégsem. Nem szerepel a gépen a listában. Akkor még nem telepítettem a drivert.
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
A szokásos keresztkérdések...
- Be van kapcsolva a nyomtató?
- A használt USB kábel biztosan jó?
- A használt USB port biztosan jó?
- Jól van összedugva?

Ne sértődj meg ezeken a kérdéseken, értelmes, és jó képességű emberek szoktak ezekbe a kérdésekbe beletörni...
Pl. kábelcsere után működik; az USB B kábelt a nyomtató LAN portjába dugta; csak az adott USB port nem volt jó, másikba dugva működött; minden gombot végignyomott, csak a nyomtatón lévő billenőkapcsolót nem vette észre; ...

Ha mindenre igenlő válaszod van, akkor az eszközkezelőben még az USB illesztőket érdemes megnézned, és törölni, majd hagyni, hogy a windows visszarakja. Előfordul ugyanis, hogy az USB illesztője roskad össze és ez segít a problémán (újraindítás nem).
(#) nagym6 válasza bbb hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Bekapcsolva, minden jó, azóta is másik gépen tökéletes ugyanazzal a kábellel a printer, kábel hajtogatva, húzogatva próbálva jó. USB három portján is próbáltam, sehol nem látja, de minden más működik ezeken az USB portokon. Megpróbálom amit utoljára írtál. Köszi.
(#) nagym6 válasza bbb hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Most vettem észre ha bedugom a nyomtatót, eszközkezelőben a "bluetoth és egyéb eszközök" alatt megjelenik a nyomtató típusa. Eddig a "nyomtatók és szkennerek" alatt néztem, ott nincs most sem. Törlöm a "bluetoth és egyéb eszközök"-ből, USB bedugás után újra ugyanitt jelenik meg. Telepítésnél kiválasztva az USB csatlakozás.
USB driverek törlését megcsináltam, nem lett jó.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2022
(#) KBal76 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Rá is erôszakolhatod a drivert a nyomtatóra: eszközkezelôben kiválsztod a nyomtatót (ami mellett gondolom egy sárga háromszög jel van) ott eszközillesztôt telepítesz -> illesztôprogram keresése számítógépen -> választás számítógépen található illesztôprogram-listából -> kiszeded hogy csak kompatibilis hw-eszközök mutatása [] akkor ott kilistázódik az összes gyártó összes drivere ami a gépeden van. Itt kiválasztod amirôl tudod hogy az az, és ha még kérdi hogy biztosan ez, akkor OKézod hogy biztosan.
(#) pipi válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
És ha eszközkezelőben rákattogsz a nyomtatóra, és illesztőprogramot telepítse automatikusan... akkor mi történik?
(#) jani1987 hozzászólása Okt 20, 2022 /
 
HP Elitebook 745. Ez a kép fogad induláskor és itt vége is a történetnek. Mi lehet a gond? A hűtő venti közelében a réz nem tudom mi fűt mint a nyavaja.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2022
(#) nagym6 válasza pipi hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
pipi
bbb
KBal76
Megoldódott, működik, de nem tudom hogyan, mitől. Többszöri teljes kitörlés után (eszközkezelőben, és a programot) megjelent eszközkezelőben -kihúz bedug- szerint megfelelően. Nem telepítettem semmit, most a Canon programmal megy rendben, ami nem tudom honnan van benne, gondolom a WIN adta.
Köszönöm mindenki segítségét.
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Nem tud beindulni a benne lévő merevlemezről.

A fűtés pedig normális, amit nem tudsz micsoda, az a hűtőborda "hőcsöve" (heatpipe).
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2022
(#) jani1987 válasza bbb hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Vadi új. Tegnap még jó volt.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Escte reagál? Numlock működik vagy kifagy?
Ha meg új a lemez benne, kiveheted.
(#) jani1987 válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Semmire nem reagál. Próbáltam ramot cserélni de nem kompatibilis a laptoppal.
(#) villanyipi válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Minden perifériát húzz le róla, vedd ki az akksit is, és így tartsd nyomva 15 másodpercig a bekapcsoló gombot, így csinálsz elvileg hard resetet, ha nem működik és annyira vadi új vidd vissza csinálják meg garanciába ha azt még nem buktad el.
(#) jani1987 válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Betöltött. Tank juh a tippet. Meglátjuk meddig lesz jó.
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 25, 2022 /
 
Estét. Ismer véletlenül valaki olyan kiegészítést W7 -hez, ami részletesebb hálózati térképet mutat?
Csak a vezetékes asztali gép jelenik meg, holott az "Átjáró" -hoz több eszköz is csatlakozik WiFi-n.
Ezek megjelenítésére kellene valami.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Sajnos az eredmény nem lett jobb...
De attól tartok, azért nem megy (most hogy utána olvasgattam kicsit) mert gyanítom a WiFi-s eszközök nem támogatják az LLTD (hálózatfelderítési) protokollt, mivelhogy androidos eszköz mindkettő...

Hálózat.png
    
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Miért kellene , hogy lásd . Mihez kellene az neked ? Hátha tudok segíteni.
(#) majkimester válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Én Androidon a "Fing" nevű alkalmazást szoktam erre használni. Telefonra felteszed, ramész a wifi-re és pár kattintás után (amivel vásárlasra ösztönöz, de átugorható) már látod is milyen eszközök vannak a routeren. Van elvileg desktop változata is, de azt még nem próbáltam.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Azért nem látod a többi eszközt mert a wifi routeren bekapcsoltad az AP izolációt.
(#) Régi motoros válasza eyess hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Nincs különösebb oka, csak jó lett volna, ha működik.
Következő: »»   1032 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem