Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   278 / 291
(#) profiminden-s hozzászólása Szept 9, 2022 /
 
Van egy siemens syde bi syde hűtő fagyasztóm. Sajnos -12 foknál nem hűt lejeb, Az ajtó kőrbe forró de a kondenzátor alul nem(picit langyos). Mi lehet a baja. Köszi a segítséget.
(#) nolan hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Sziasztok !

Van egy Zanussi hűtőszekrény ( hagyományos, fent fagyasztó rekesz, alatta a normál hűtő ) és egyszer minden le volt benne engedve, folyt a víz alul.

Kivettem a termosztátot és rövidbe kötöttem a helyét, úgy a felső fagyasztó rész pár perc alatt lehűlt -10 fok alá, viszont a normál hűtőtér elég gyengécskén. Körbegumi jó.

Az a misztikus, hogy a termosztát műszerrel nézve teljesen rövidzárt állapotban van bárhova tekerem ( kivétel ha átbillentem 0 -ra ). Még akkor is, ha az érzékelőjét hidegbe teszem. De akkor ez azt jelenti, hogy állandóan ment a kompresszor, így hogyan olvadhatott ki a hűtő ?

Köszi ha valakinek van ötlete.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Sziasztok,
Szomszéd kért meg, hogy nézzem meg a hűtőjét (Candy 3 csillagos kombi, alul fagyasztós, egy motoros. Pontos tipust nem tudom, semmi adattáblát nem találok rajta).
Motor megy, a fagyasztótér rendesen hűt, felül viszont 20-22 fok van.
Nézegetve a belső teret, nem értem, hogyan kerül a hideg a felső részbe? Semmi nyílást nem látok rajta ahol pl. egy ventillátor nyomná az alsó térből a hideget.
Sokan írnak gázhiányt, amit szintén nem igazán értek: ha csökken a gázmennyiség akkor feltehetően valahol elszivárog. Akkor viszont az egésznek el kellene mennie. Itt viszont a fagyasztórész rendben megy, tehát valami hűtőközegnek kell lennie.
A témában teljesen járatlan vagyok, örülnék ha valaki el tudná mondani, hogyan van ez.
(#) nolan válasza nolan hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Közben megvilágosodott, hogy a termosztát kapcsolási tartománya nem szobahőmérsékleten van így hiába várom hogy tekergetve megszűnik a rövidzár.
Visszaszerelés után a normál hűtőtér hűtése is rendben levőnek látszik, 2 -es fokozaton 7 fok körüli, plusz-mínusz kb. 1,5 fok.
Már csak a leolvadás okára kellene rájönni.
(#) StMiklos válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 14, 2022 / 1
 
Szevasz!

"hogyan kerül a hideg a felső részbe?"
Nem olyan a rendszere, mint gondolod.
A hideg leadása osztott elpárologtatóval (hűtőtesttel) történik.
A mélyhűtő részben látod is az egyiket, a normáltéré a másik és a annak felső harmadában a hátlap mögött ragasztva van, ezt már nem látod. Amikor hűt, akkor látod is a víz/jégcseppeket, ami aztán álló kompresszor mellett leolvad/lefolyik, hátra ahol, elpárolog, már ha a gazdája tisztítja időnként a lefolyót.
Ha nem, akkor jön a GyK-ra, hogy miért folyik elől a víz a hűtőből.
A hűtőközeg lyuk (porózus cső) esetén elszivárog. Lyukméret függvénye, hogy ez mennyi időbe telik. 2 hét/hónap akár.
A fagyasztórész azért megy/mehet rendben (szerinted), mert ott kezdődik meg hűtés, és oda jut még a HŰTŐ közegből, ha ott elfogy, már csak gáz halmazállapotú marad, a normál térben már nincs minek hűtenie.

Üdv: StMiklos
(#) lelkes amatőr válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Kössz a választ, az első részét így már értem.
A második rész még nem egészen világos, ha zárt a rendszer akkor hogy fogyhat a hűtőközeg, ha valahol *szelel* akkor miért nem távozik az egész?
(#) StMiklos válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Szevasz!

A választ már korábban megadtam..

"A hűtőközeg lyuk (porózus cső) esetén elszivárog. Lyukméret függvénye, hogy ez mennyi időbe telik. 2 hét/hónap akár."
És a lyuk/rés/porózusság mértéke időben előre haladva változik, de befoltozódni nem fog..

Üdv: StMiklos
(#) lelkes amatőr válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Opsz, ezt a részt nem elég figyelmesen olvastam, bocs.
Mivel ez egyre gyakrabban felmerülő probléma (ahogy így visszaolvasva másoknál is tapasztalom), ezek szerint nincs értelme újra töltetni.
(#) StMiklos válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Szevasz!

Lehet a keretfűtés csöve rohadt ki (5mm-es horganyzott cső) előbb a horgany tűnik el, aztán a cső fala is lyukad).
Valószínűleg ez a történés, esetleg ki lehet kötni (áthidalni).
Ennek nem állnak neki, mert így nem leszel keretfűtés, befagyhat az ajtó ezek után, aztán letépik a gumit.
És nem biztos, hogy (csak) ott ereszt.

Üdv: StMiklos
(#) lelkes amatőr válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Az ajtókeretben van fűtés?
Na, ez innen már magas nekem. A szomszédnak már vázoltam a rossz hírt, tudomásul vette. Szerencsére van másik (üzemképes, bár kisebb) hűtője.
(#) Ronin válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Csak a fagyasztónál.
(#) hape60 hozzászólása Szept 22, 2022 /
 
Szevasztok, olyan ember véleményét várom, aki már látott kb 30 éves 300 literes Lehel mélyhűtő ládát. Pár hete-hónapja-érdeklődtem itt egy hibáról, de nem sok minden derült ki. A láda működik, korához képest elég fickósan -a termosztát- hőmérséklet szabályzó -minimumra tekert állapotában is -26 fok van a láda aljában, a kosáron kb -22.
A szabályzót már cseréltem, ugyanúgy működik, mint a régi, tehát valószínűleg jó. Egy dologra tudok gondolni: a hőmérséklet érzékelő nem a helyén van... látszólag ott van, egy csőbe kell bedugni, kb 30cm után megáll, tovább nem megy. Nem lehet, hogy a csőből valahol kimegy ,és valahova dugom, csak nem a helyére?
Ezért kérdezek olyan embert, aki látott már ilyen hűtőládát. Hol van ez a cső, hova kéne érnie -ha kell, fejre állítom a ládát, ha hozzá lehet férni a csőhöz...
Valamit tenni kéne, mert a láda nagyon sokat megy, hűt mint az állat -én meg fizetem a villanyszámlát.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2022
(#) zolika60 válasza hape60 hozzászólására (») Szept 22, 2022 / 1
 
Szerintem inkább a szigetelése fáradt el. Az alján ahol a leginkább kéne működnie, már eljegesedett. Le kéne olvasztanod kiszárítani és mindjárt kevesebbet menne, de ez sok idő. Vagy lemondasz róla és kicseréled egy másikra, vagy egy általam nem ismert technikával újra szigeteled.
(#) DonThomasino hozzászólása Okt 17, 2022 /
 
Mennyire, vagy mikor normális az hogy egy 10 éves kombi Elec***lux fagyasztó részében -32 fok van, leengedés és vadi új termosztát beszerelése után ?
A hűtő rendben üzemel 8 fok körül.
(#) macilaci66 hozzászólása Okt 26, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítség kellene. Van egy Gorenje fagyasztóládám (FHE 241W típusú) hűt -23 fok van benne, de egy pár hete azt produkálja, hogy a gyorsfagyasztás sárga és az meleg hőfok piros lámpája együtt villog, ezt vagy abbahagyja, vagy ha nem, akkor bekapcsolom egy pillanatra a gyorsfagyasztást majd ki, és akkor van, hogy napokig ok.
(#) user1914 válasza macilaci66 hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Szevasz!
Próbáld már ki, ha megfordítod a villásdugót és fordítva kapja a fázist és nullát, hogy akkor is előjön ez a kijelzés hiba.
Üdv. M.
(#) kaqkk válasza user1914 hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Azt is jegyezzük meg ha megy a kompresszor és úgy húzza ki csak 10 perc múlva dugja be újra , mert ha nem így tesz megszólal a túláramvédelem (leold majd kapcsolgatni kezd a klixon)
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022
(#) profiminden-s hozzászólása Nov 1, 2022 /
 
Sziasztok !
Mitől deresedik a visszatérő cső?
Köszi a választ!
(#) zolika60 válasza profiminden-s hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Fogy a gáz.
(#) profiminden-s válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Helló! töltöttem rá de nem változik.
(#) kaqkk válasza profiminden-s hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Hőszigetelés van a csövön ? A hűtő üres ?
(#) profiminden-s válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Szia Azon a csövön nincs , a hűtő üres.
(#) kaqkk válasza profiminden-s hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Már meg is van a hiba ..
(#) profiminden-s válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Köszi . Szóval nem gáz hiba? Leszigetelem és kész?
(#) kaqkk válasza profiminden-s hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
igen
(#) bali00 hozzászólása Nov 16, 2022 /
 
Sziasztok! Segítséget kérnék hűtőgépem javításához. A lényeg, hogy a csatolt képen mondja már meg valaki,hogy melyik a segédfázis a 0 és a fázis. Elindítanám a kompresszort "parasztosan" egy kapcsoló beiktatásával a segédfázishoz, hogy kiderítsem jó e a kompresszor. A másik kérdésem, hogy a relé kattogását nem hallom amikor áram alá helyezem, ez is lehet probléma illetve a képen látható fekete gomb lenne a relé és a klixon pedig az a szürkésebb világosabb kis gombelem szerű. Ezeket, hogy tudom kimérni? Multiméterrel, milyen körülbelüli értéket kéne mutasson?
Köszi!
(#) StMiklos válasza bali00 hozzászólására (») Nov 16, 2022 / 1
 
Szevasz!

Induljunk: felső: közös, óramutató szerint jobbra: főfázis, tovább jobbra (immár bal alsó) segédfázis.
Relé kattogást azért nem hallasz, mert nincs nekije.
A szembe nagy fekete a motorvédelem (klixon), attól balra a "relé".
Az egy PTC pogácsa, hidegen úgy 12-30ohm, aztán ha a segédfázis áramától megmelegszik lesz vagy néhány kohm.
De köv. indítás előtt várd meg amíg kihűl, különben leégeted a főfázist ha a klixon nem tesz ellene, de nem biztos, hogy a feladata magaslatán áll. (Nem írnám le miért, hosszú)
Üdv: StMiklos
(#) profiminden-s hozzászólása Nov 16, 2022 /
 
Sziasztok ! Kis segítség kéne .Tudja valaki ,hogy a gorenje RK6191AW kombihűtőből elszökött a gáz. Van neki valami gyári hibája , hol keressem kb a lukat.?
Üdv köszi a választ.
(#) kaqkk válasza profiminden-s hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Ha kombi hűtő akkor 80% az esély hogy az ajtó keretfűtés csöve lukadt ki , a kondenzátorról lekötve nyomáspróbával kiderathető . (és javítható)
(#) profiminden-s válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Helló azt csináltam ,hogy megnyomtam 8 barral. 24ó alatt nem változott a nyomás. Azután vákumoztam -1 barral 8 órája nem változott a nyomás. Mi lehet . Mert gáz nem volt benne. Mit javasolsz?
Következő: »»   278 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem