Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   486 / 584
(#) Rosszmáj válasza Skori hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Nem írja, de remélem a két darab ötven forintos krokicsipesz is a szett része.
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Olyan rosszmájúak vagytok... Hát a befektetett munka az smafu? Ügyvédi óradíjjal számolva még össze is jön
(#) Moderátor hozzászólása Nov 2, 2022
 
Kérjük a politikai mellékízű beszélgetés mellőzését!
(#) Epu2 válasza Skori hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
De legalább az-az 1,8 m egy darabban van.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2022
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Végülis Dr. Böhm-ként regisztrált, akár ügyvéd is lehet eredetileg
(#) Skori válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
A viccet félretéve egy pillanatra, 4 vezetékes ellenállásmérésnek igazából csak kicsi ellenállások megmérésekor van értelme, amikor a mérővezeték ellenállása összemérhető a mérendővel, és ezért nagy mérési hibát vinne be. Ki is próbáltam régen ilyesmit, de arra jutottam, hogy a kicsi mérő áram miatt mΩ-os ellenállásokat így sem tud elég pontosan megmérni a multiméter.

Viszont a labortápom, 1...2A-es áramlimittel, 4 vezetékes módban jól mér ilyesmit, pontosabban mint a multiméter! Sima krokicsipesszel (mert Kelvin csipeszem nem volt) 5mΩ-ról indul, ennyit kell levonni a mért értékből, de ez a pontosságot gyakorlatilag nem csökkenti.
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
És egész biztosan nem 1,8 m hosszu vezetékeken..
(#) Josi777 válasza Skori hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Ha már méréstechnika, akkor söntöket valóban nagy árammal célszerű pontosan mérni. Én 4 kivezetéses 0,01 ohmos precíziós söntöket úgy mértem, hogy sorba kötöttem egy etalonnal, kb. 5A rá, majd összehasonlítottam a két feszültséget (jó, nem jó mérés kellett csak).
Amúgy a hirdető "hitelesebb" lenne, ha egy 4 kivezetéses sönttel prezentálná azt a remek terméket , ha már 4 vezetékből áll
(#) Skori válasza Josi777 hozzászólására (») Nov 2, 2022 / 5
 
Csak érdekességképpen: ellenállásmérés labortáppal (lásd a csatolt képeken). Korábban le lettem szólva, hogy "otthonra felesleges a 4 vezetékes bekötés a labortáphoz" - hát pl. ezért kell...
(#) sany válasza Skori hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
De ez nem precíziós ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2022
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Nov 2, 2022 1 /
 
(#) Karesz 50 válasza sany hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Meg nem is 5 mOhm a mérővezeték ellenállása, hanem csak 4
Amúgy nagyon szupi, gratulálok! Mármint Skoriénak.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2022
(#) exabit válasza Skori hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Erről jut eszembe hogy a frissen elkészült labortápom paneljén még "meg sem dermedt az ón", már cseréltem is ki rajta az árammérő söntöt ami egy hagyományos fehér téglatestellenállás (0.22 ohm, 9W) volt. Ugyanis 2A hatására ami kb 0.9W-nak felelt meg (tehát a névleges terhelhetőségének a tizede) kb 2%-ot elmászott az ellenállása, miközben alig 15-20 fokot ha emelkedett az ellenállástest hőmérséklete. Nem tudom hogyan fogtam ki >1000 ppm/Celsius hőmérsékletfüggésű ellenállást, de sikerült.
(#) Skori válasza sany hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Ha megnézed az első képen a ruszki 0,33 ohm 1% ellenállás esetén 334mΩ-ot mér. Ha levonom a rövidzárban mérhető 4mΩ-ot, akkor nekem egész precíznek tűnik.
(#) Skori válasza Gafly hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Így igaz a két vezetékpár nem az ellenállás lábán hanem, a krokicsipeszen találkozik. A 4mΩ zömében a két csipesz, és a csipesz érintkezésénél az átmeneti ellenállásból adódik.
(#) Skori válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Valóban kevesebb, attól függ mennyire szoros az érintkezés (Kevin csipesszel nem lenne ilyen probléma - egyszer majd veszek azt is). De az a 4mΩ valójában a csipeszek ellenállása, a mérővezeték + banán csatlakozók ellenállása több mint 50mΩ lenne, ha két vezetékes módban mérnék.
(#) Skori válasza exabit hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Sajnos ez az egyik legnehezebb az árammérésnél: megfelelő söntöt beszerezni. Legalábbis ha pontos és stabil mérést szeretnénk. Vannak 4 kivezetéses söntök ilyen célra, az ára néhány ezer Ft-tól a csillagos égig gyártótól és paraméterektől függően...

Az olcsó multiméterekben egyébként ügyesen oldják meg: egy konstantán szerű huzaldarab a sönt. A panel mindkét oldalán be van forrasztva, és be is van kötve, de a furatban szándékosan nincs furatgalván, így a felső oldal egy külön leágazás lesz a söntről (így lesz belőle 4 vezetéses sönt).
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2022
(#) sany válasza Skori hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Nem azért, csak a hirdetésben olyan pontosak az elllenállások.
(#) Skori válasza Gafly hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 11, 2022 / 2
 
Elkezdték csinálni nálunk az új tetőt és tetőtér-beépítést. Dobálják ki a padlásról az esetleges szemeteket.
Ez volt az egyik kilapított doboz: Videoton InfraColor TXT tévé doboz!!
(#) varttina hozzászólása Nov 13, 2022 /
 
Sziasztok!

Lakik a közelünkben egy idős hölgy, akinek időnként besegítek a ház körül. Ma délelőtt megkért, hogy kapcsoljam le a használaton kívüli melléképületben a kismegszakítót. Meg is tettem. Utána visszamentem, a házba. A készülékek jelzőfényei továbbra is világítottak, néhány lámpát felkapcsoltam, látszólag minden rendben volt. Ezek után, mint aki jól végezte dolgát, visszamentem bezárni a melléképületet. Amint betettem a kulcsot a zárba, kiabálást hallok a házból, hogy baj van. Az idős hölgyet állítólag megrázta az áram a házban amiatt, hogy én a melléképületben lekapcsoltam a kismegszakítót. Létezhet ilyen? Ha igen, akkor mégis hogy?
(#) kaqkk válasza varttina hozzászólására (») Nov 13, 2022 / 1
 
Nem amiatt rázta meg mert te lekapcsoltad a kismegszakítót , hanem azért mert a konnektorban turkált ...
(#) varttina válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Az előszobai világítás kapcsolója rázta meg, ami ránézésre teljesen épnek tűnik. Miután visszakapcsoltam a kismegszakítót, már nem rázott.
(#) Bakman válasza varttina hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Téged is rázott vagy csak a nénit?
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
- Annyira nem vicces, mert ha lenne rendes nulla meg védőföld és FI relé, akkor hasonló elő sem fordulhatna.

De mostmár hogy tud a fórumtársunk a problémáról, nem sétálhat el onnan, mint aki jól végezte a dolgát. Ami nem azt jelenti, hogy neki kell megkeresnie és kijavítania. Abba a csapdába nem szabad belemenni, hogy Te rontottál el valamit.
Remélhetőleg néninek vannak rokonai, stb...
Mindenképpen szólni kell a gondviselőnek, onnan a felelősség jogilag letudva.
Leírás alapján, át kell ott nézni pár dolgot (egy nap minimum), mielőtt nyugodt alvás lészen...
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Kevés infóból téves következtetés kerülhet ki . Ha előbb leírja a teljes történetet ....Viszont ott a kapcsolóval is lehet baj nem csak a 0-védőföld -fi relé kombóval .
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) Gafly válasza varttina hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Mamám még a rendőrséget is kihívta lopás miatt az előszobában villanykörtét cserélni.
Ügyeletes tiszt azután fel is hívott, hogy látják hogy egyedül van, meg kicserélték a villanykörtét, meg jót beszélgettek vele, de talán nem az ő dolguk igazán...
Amikor mondta, hogy menjek be a Polgárvédelemhez, hogy védjék meg, mert Ő Polgár és Ők azért vannak, hogy megvédjék...
(#) varttina válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Engem nem rázott meg. Nem is tudtam meggyőződni róla, mivel az eset után már nem volt módomban lekapcsolni a kismegszakítót. A néni szólt a lányának az esetről. Remélem megnézetik majd egy szakemberrel.
(#) szs válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Hát, szerintem is. Vsak egyszerűbb azt hibáztatni, aki le-fel kapcsolgat. Épp tegnap láttam: egy teherautósofőr észlelt valamit (amit persze nem láthatott), ezért lehúzott a leállósávba. Ezt úgy adták elő: tolta maga előtt, és észre sem vette. Hülye előadások...
(#) proba válasza varttina hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Hogyne létezne. A Mamámat is megrázta sok ismeretlen dolog. Egyszerűen sztatikusan feltöltődik , és ott sül ki. Hogy ez pont miért a villanykapcsoló volt, azt nem tudom. Azon is szoktak aggódni, ha meglátják, valamit bedugnak és szikrázik. Ezekbe az a szép, most akkor valódi a probléma vagy nem, döntsd el.
Következő: »»   486 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem